Kırklareli Düğün Mekanları ve Fiyatları

Kırklareli’nde Düğününü Yapabileceğin Mekan Türleri

Kırklareli düğün salonları organizasyon tecrübesinden şüphe ettirmemekle birlikte olumsuz hava koşullarından etkilenmeden düğününü yapabileceğin farklı alternatifler sunuyor. Sayfamız üzerinden de inceleyebileceğin salonların mekan özelliklerine dikkat ederek seçimini yapabilirsin. Ferah bir gece için kolonsuz ve yüksek tavanlı yapıdaki salonlara yönelebileceğin gibi; bahçe, balkon ya da havuz başı davet alanlarıyla faaliyet gösteren mekanları da değerlendirebilirsin.

Kırklareli kapalı düğün mekanları arasında yer alan düğün salonlarını, şehir merkezinin yanı sıra, Lüleburgaz ve Vize ilçelerinde bulabilirsin. Mekanların konum avantajları sayesinde kolay ulaşım mümkün hale geliyor. Düğün salonlarının bir diğer artısı da standart beklentileri karşılayan düğün paket içerikleridir. Farklı ve kapsamlı hizmetler içeren organizasyon paketleri sunan yerler de var. Fiyat farkı ödemen dahilinde seçebilirsin.

Bahar veya yaz gelini olmak istiyorsan, Kırklareli’nde açık havada düğün yapabileceğin kır bahçelerini ziyaret edebilirsin. Seçimini yapmadan önce fotoğraf karelerine de yansıyacak olan konseptini belirlemeni öneririz. Kır düğün salonlarının daha önceki organizasyonlarına göz atarak süsleme seçeneklerini az çok anlayabilirsin. Davet alanını hayalindeki görünüme kavuşturmayı planlıyorsan, mekanın iş birliklerine açık olması halinde organizasyon şirketleriyle anlaşabilirsin.

2,3,4 ve 5 yıldızlı Kırklareli otellerinde klas bir düğün düzenleyebilirsin! Merkez, Demirköy, Lüleburgaz ve Vize’de yer alan oteller, şehir dışından gelecek misafirlerin için de büyük bir avantaj sağlıyor. Konaklayacak misafirlerinin sayısını önceden bildirerek erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalarını sağlayabilirsin. Bazı oteller düğünün için anlaşman halinde balayı suiti de hediye ediyorlar.

Otel düğünleri, birçok avantajı beraberinde getiren mekan alternatiflerinden. Gelin ve damat için tahsis edilen özel odalarda, konforlu ve rahat bir şekilde hazırlık yapabilirsin. Profesyonel mutfaklardan çıkan lezzetlerin arasından seçim yaparak davet menünü oluşturabilirsin. Oteller genellikle hem otopark hem de vale ile birlikte hizmet veriyor. Misafirlerin park yeri arama ve park etme sorunu yaşamadan direkt eğlenceye geçebilirler!

Düğün eğlenceni restoranda yapabileceğin gibi, aile arasında düzenleyeceğin bir kutlama yemeği için Kırklareli nikah sonrası yemek mekanlarını da tercih edebilirsin. Genellikle butik çaplı davetler için ideal olan bu mekanlar arasında 500 kişiye varan organizasyonları düzenleyebilen yerler de var elbette. Havanın güzel olması durumunda restoranların bahçelerini ayarlayabilir ya da tavanın açılmasını talep edebilirsin.

Kırklareli Düğün Mekanlarında Dikkat Etmen Gerekenler

Kapalı davet alanları arasında yer alan düğün salonlarında yapılacak bir organizasyon için ferah ve havadar bir ortamın yaratılması oldukça önemli. Mekanları incelerken iklimlendirme sistemlerinin ve klimaların mevcut olup olmadığını konuşmanı öneririz. Temiz hava almak isteyen konukların için mekan özellikleri arasında yer alan balkon seçeneğini de filtrelemek isteyebilirsin.

Kırklareli açık hava düğün mekanları daha çok mayıs ve eylül ayları arasında tercih ediliyor. Fakat ani bir yağış ihtimaline karşı kır düğün salonlarının aldıkları önlemleri öğrenmek faydalı olacaktır. Örneğin, bazı mekanlar kapalı salonlarını her ihtimale karşı yedek olarak tutuyor. Tente ya da büyük şemsiyeler ile çözüm sunan mekanlar da mevcut, aklında olsun.

Özellikle mayıs ve eylül akşamlarında hafif bir serinlik olabilir. Bir ihtiyaç köşesi oluşturarak üşüyen konukların için şal bırakabilirsin. Malum, düğünler oyun havalarının ve halayların bol olduğui bir eğlence. Topuklu ayakkabıyla kır düğününe katılan misafirlerin hem yürümekte hem de dans etmekte zorlanabilirler. İhtiyaç köşesinde terlik de bulundurabilirsin. Gelinler de önlem olarak bir spor ayakkabı getirebilirler.

Söz konusu otel düğünü olunca, özel imkanlardan yararlanabileceğin bir ortam ortaya çıkıyor. Hazırlığını otelde yapmayı planlıyorsan, kuaför ve makyözünü çağırarak şık görünümünü stressiz bir şekilde tamamlayabilirsin. Özellikle makyajının kusursuz olması için odanın ışıklandırmasına dikkat etmek isteyebilirsin. Kıyı ilçelerinden olan Demirköy ve Vize’de deniz manzaralı otelleri de bulabilirsin.

Lezzetlerin başrol olduğu restoran düğünleri ve nikah sonrası kutlama yemeklerinde davet menüsünü herkesin damak zevkine uyacak şekilde seçebilirsin. Ayrıca kötü bir sürprizle karşılaşmamak için mekanların menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlayıp sağlamadıklarını konuşmanı öneririz. Herkesin memnun ayrılacağı bir yemek daveti vermek oldukça önemli. Özel menü seçenekleri sunan restoranları listende ilk sıralara alabilirsin.

Mekan türü tercihini ise organizasyon tarihi, davetli sayısı ve bütçen doğrultusunda yapmanda fayda var. Eğer kış düğünü planlıyorsan, açık hava düğün mekanları pek doğru bir tercih olmayacaktır. Hava koşullarının bir iyi bir kötü olduğu aylarda yapacağın organizasyon için hem açık hem de kapalı davet alanı ile faaliyet gösteren mekanları tercih edebilirsin.

Kırklareli’nde Düğün Mekanı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kırklareli düğün mekanları fiyatları; mekan türü, davet alanı özellikleri ve mevsim gibi faktörlere bağlı olarak değişiyor. Paket üzerinden fiyatlandırma yapan Kırklareli düğün salonları fiyatları, kişi başı yemekli düğünlere nazaran daha uygun. Tabii geniş, yüksek tavanlı, kolonsuz ve balkonlu kapalı salonlar için ödeyeceğin rakam bir tık fazla olabilir.

İl genelinde çok yüksek rakamlarla karşılaşmasak da Kırklareli’nde başlangıç fiyatlarının en fazla olduğu düğün yerlerinin başında otellerin geldiğini söyleyebiliriz. Ekonomik bir düğün yapmak istiyorsan, yemekli düğün yerine kokteyl daveti verebilirsin. Ayrıca mekanların sundukları organizasyon paket içeriklerini iyi incelemeni öneririz. Almak istediğin her ekstra hizmet için fiyat farkı ödemen mümkün.

Fiyatları etkileyen en önemli detaylardan biri de davetli sayısı. Örneğin; 400 kişilik bir düğün için talep edilen fiyat, davetli sayısı 500’e çıktığında menü fiyatlarını aşağıya çekebilir. Organizasyonunda servis edeceğin içecekler de çok önemli. Alkollü etkinliklerde ödeyeceğin rakam artıyor. Eğer beyaz etli bir menü tercih edersen, kırmızı etlilere göre daha uygun maliyetli olacağını bilmelisin.

Kırklareli Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Kırklareli’ndeki kır mekanları, oteller ve düğün salonları geniş katılımlı organizasyon düzenleyecekler için ideal. Açık hava mekanlarında 2.000 kişilik davetlerini gerçekleştirebilirsin. Düğün salonlarının kapasiteleri ağırlıklı olarak 300-400 kişi civarında. 750-1.000 kişi aralığında konuk ağırlayabilen kapalı salonları da Kırklareli’nde bulabilirsin. Ortalama kapasiteye sahip mekanlar arasında kır bahçeleri, oteller, restoranlar ile kulüpler ve davet alanları da yer alıyor.

Kalabalık düğünden ziyade aile ve yakın arkadaşlarınla yapacağın kutlama için birçok seçenek mevcut. Butik çaplı organizasyonun için 50 kişiden az davetli ağırlayabilen küçük mekanları tercih edebileceğin gibi, 500 kişilik etkinlikler düzenleyebilen restoranlara da göz atabilirsin. Kapasiteyi tamamen doldurmanın yanı sıra, mekandan özel alan ayırmalarını isteyebilir veya fiyat farkı ödeyerek organizasyonun için davet alanının tamamını kiralayabilirsin.

Kırklareli’nde yapacağın düğünün için mekan arayışı içerisinde kaybolmak istemiyorsan, doğru adrestesin! Salonlardan kır bahçelerine farklı alternatiflere yer verdiğimiz sayfamız üzerinden inceleme yapabilirsin. Senin için olmaz olmaz özellikleri filtreleme araçlarında seçerek kriterlerine uygun bir mekan listesi çıkarabilirsin. Firmaların sayfalarına tıklayıp sana özel fiyat teklifini almayı unutma deriz!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları