Mersin Düğün Mekanları ve Fiyatları

Mersin Düğün Mekanlarının Genel Özellikleri

Akdeniz atmosferinin dört bir yanı sardığı Mersin’de düğün mekanları çiftlere göz alıcı davet alanı alternatifleri sunuyor! Deniz manzaralı kır bahçelerinin revaçta olduğu şehrin kapalı mekanları da konforlu ve ihtişamlı düğünlere ev sahipliği yapıyor. Düğün organizasyonları konusunda yüksek kalite standartlarından şaşmayan mekanlarda; söz, nişan, kına gecesi gibi diğer özel organizasyonlarını da aynı standartlarda gerçekleştirebilirsin.

Mersin Açık Hava Düğün Mekanları

Ilıman iklimi sebebiyle Mersin kır düğünü mekanları açısından zengin bir şehir. Mavi ve yeşilin hakimiyetindeki bahçelerin birçoğu deniz, orman ve doğa manzarasına sahip. Bahar ve yaz ayları için sıklıkla tercih edilen Mersin kır düğün salonlarını hemen hemen her ilçede bulabilirsin. Akdeniz, Anamur, Mezitli, Silifke, Tarsus ve Toroslar’da ise mekan seçeneklerinin sayısı daha fazla.

Mersin kır düğün yerlerinin süslemelerine hayran kalmamak elde değil. Birbirinden harika dekorasyonlar ve özel dokunuşlarla hayallerindeki görünümü yakalayabilirsin. Bunun için mekanın konsept hizmetlerinden yararlanabilirsin. Eğer mekan istediğin tarzda bir süsleme gerçekleştiremiyorsa, hazırladıkları konseptleri beğendiğin bir organizasyon firmasından destek alabilirsin. Genel temaya bağlı kalınarak yapılan süslemeler ile davet alanı bir bütünlük içinde görünebilir.

Mersin’de ılıman iklim hakim olsa da bahar ve yaz yağmurlarının bir gerçek olduğu da aşikar. Genellikle hafif atıştıran ve kısa süren bu yağmurların yanı sıra, aşırı rüzgar ya da yoğun yağış ihtimalleri ile de karşılaşabiliyoruz. Düğününden önce olumsuz hava koşulları riskinin olup olmadığını kontrol etmeni öneririz. Organizasyonunu etkileyebilecek durumlar için mekanların aldıkları önlemleri öğrenebilirsin.

Büyük şemsiyeler, tenteler ya da yedek salon gibi çözümlerden faydalanmak isteyebilirsin. Bazı mekanlar fiyat farkı karşılığında bu hizmetleri sağlayabiliyor, aklında olsun. Açık hava organizasyonları içinde yer alan Mersin sahil düğün mekanlarında ise denizden gelen tatlı esintilerin yanı sıra, rüzgarlar da etkileyici olabilir. Bu durumlar için fazla uçuşan aksesuarlar yerine sabitlenmesi mümkün dekorasyon ögeleri tercih edebilirsin.

Mersin’de açık hava mekanlarının birbirinden farklı özellikleri var. Deniz manzaralı davet alanlarında, göl kenarında, ormanın içinde, şehir merkezinde ya da havuz başında bir düğün gerçekleştirebilirsin. Mekanın konumuna, bütçene uyup uymamasına, davetli kapasitesine ve sağladıkları hizmetlere göre bir karar verebilirsin. Eğlenceyi doruklarda yaşamak isteyen çiftler Mersin DJ ve orkestraları ile anlaşarak konser tadında müzik hizmeti alabilirler.

Mersin Kapalı Düğün Mekanları

Kapalı düğün mekanlarının baş tacı olan Mersin düğün salonları, fiyat avantajları ve çiftlerin beklediği hizmetleri sunmaları ile çok seviliyor! Yaz kış demeden organizasyonunu gerçekleştirebileceğin birbirinden şık kapalı davet alanlarını sayfamız üzerinden inceleyebilirsin. Özellikle Akdeniz, Mezitli, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde yoğun olarak yer alan düğün salonlarını rahatlıkla bulabilirsin.

Merkez ve merkeze yakın olan mekanlar sayesinde davetlilerin ulaşım konusunda rahat olabilir. Birçok toplu taşıma aracının salonun yakınından geçmesi ve özel araçlarla ulaşımın kolay olması, bir düğün mekanı için en büyük avantajlardan. Sana sunulan düğün paketi içeriklerinin yanı sıra, organizasyon şirketlerinden farklı hizmetler konusunda destek almak için salon sahiplerinin iş birliklerine açık olup olmadıklarını öğrenebilirsin.

Dört mevsim boyunca düğün yapmanın mümkün olduğu kapalı mekanlarda, özellikle kabalık organizasyonların gerçekleştiği düğün salonları ve otellerde ferah ortamın yaratılması büyük önemde. Mersin düğün yerleri arasında yüksek tavanlı, kolonsuz, klimalar ve havalandırma sistemleri ile desteklenmiş salon seçeneklerini bulabilirsin. Davetlilerinin görüş alanının kısıtlanmadığı ve özgürce dans edilebilecek geniş dans pistine sahip konforlu düğün salonlarını seçebilirsin.

3,4 ve 5 yıldızlı Mersin otellerinde zengin imkanlarla dolu ihtişamlı bir düğüne imza atabilirsin. Mersin balo salonları olarak da adlandırabileceğimiz otellerin şık görünümlü kapalı alanlarında yapılan organizasyonuna geniş bir personel kadrosu da eşlik ediyor. Akdeniz, Erdemli, Tarsus, Yenişehir, Anamur ve Silifke ilçelerindeki deniz kenarında yer alan otelleri tercih ederek sahil nikahı yapma şansını da yakalayabilirsin.

Konaklama hizmeti sayesinde oteller hem çift hem de davetliler için büyük önem taşıyor. Özellikle şehir dışından gelip aynı zamanda da konaklayacak olan misafirlerinin sayısını otele bildirerek avantajlı fiyatlardan yararlanmalarını sağlayabilirsin. Düğünün hemen bitiminde yola çıkma stresini yaşamamak için otelden balayı odası hazırlamalarını isteyebilirsin. Hangi özel imkanlara sahip olabileceğini öğrenmek için Mersin otellerini ayrıntılı incelemeni öneririz.

Makul fiyatlara düğün yapmak istiyorsan, Mersin’deki belediyeye bağlı davet alanları ve öğretmenevlerini değerlendirebilirsin. Sosyal tesisler son yıllarda ekonomik düğünlere elverişli olmaları ile popülerleşen mekanlardan. Haliyle mevsim fark etmeksizin taleplerin çok olduğu bu tesislerde düğün organizasyonu yapmak için bir sene öncesinden rezervasyon yaptırman gerekebilir. Çiftler ve birinci dereceden aile yakınları arasında öğretmen varsa, özel indirimlerden yararlanılabilir.

Yemekli düğün organizasyonlarında restoranlar ve nikah sonrası yemek mekanları tercih edilebilir. Nikah sonrası yemek mekanları arasında da restoranlara rastlayabilirsin elbette. Fakat bu tip organizasyonlar daha butik çaplı bir özellik gösteriyor. Mersin küçük düğün mekanları arasında yer alan meyhane ve restoranları seçerek samimi bir kutlama yapabilirsin. Davet menünü oluştururken misafirlerinin damak zevklerine hitap etmesini de önemseyebilirsin.

Mersin kulüpler ve davet alanları; kır bahçesi, havuz başı ve kolonsuz salon gibi farklı mekan özellikleri sunan çok yönlü mekanlar arasında yer alıyor. Bu mekanlar yemekli ve kokteylli organizasyonlar gerçekleştirmeye müsait. Hem düğün hem de parti havasında geçecek bir gece için canlı müzik ile eğlenceyi ikiye katlayan kulüpler doğru bir tercih olabilir.

Mersin Düğün Mekanları Fiyatları Uygun mu?

Mersin düğün mekanları fiyatları genel olarak makul bir aralıkta seyretse de ödeyeceğin toplam tutarı etkileyen faktörleri görmezden gelmek olmaz. Düğün tarihinden mekan türüne kadar farklı belirleyiciler mevcut. Bunun en tipik örneğini, Mersin’de en yüksek başlangıç fiyatlarına sahip mekanlar arasında yer alan kır düğün salonları ve otellerde görebiliriz.

Aslında genel olarak Mersin kır düğünü fiyatları geniş ve uygun bir fiyat yelpazesine sahip. Fakat özellikle yaz mevsiminde açık hava mekanlarına talebin artması, yüksek davetli ağırlama kapasitesi, zengin hizmetlerle donatılan düğün paketleri sebebi ile başlangıç fiyatlarında artış yaşanabiliyor. Daha uygun bir kır düğünü için hafta içinde yemeksiz bir organizasyon yapmayı düşünebilirsin.

Yemeksiz başlangıç paketleri sunan Mersin düğün salonları fiyatları, yemeklilere göre nispeten daha uygun oluyor. Düğün salonu kiralama ücreti içinde genellikle organizasyona dair beklediğin temel hizmetlerin de dahil olması oldukça avantajlı. Geniş menülü davetler düzenleyebileceğin düğün salonlarının mevcut olduğunu da belirtelim. Anlaşma sağlamadan önce mekana tüm isteklerini ilettiğinden emin olarak doğru bir fiyat teklifi alabilirsin.

Mersin Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Davetli sayın ister yoğun olsun ister az, Mersin’de mekan bulmak çok kolay. Düğün salonlarında ideal kalabalıktaki organizasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirsin. Bu mekanların ağırlıklı olarak sahip olduğu kapasiteler 400-500 ve 500-750 kişi civarında. Tabii 2.000 kişilik düğünlere ev sahipliği yapabilen salonlar da mevcut. Bazı kapalı mekanlar farklı kapasitelere sahip açık davet alanlarıyla da faaliyet gösterebiliyor.

Kır düğün salonları arasında 3.000’den fazla davetli ağırlayabilen mekanlarla karşılaşabilirsin. Aynı zamanda butik çaplı organizasyonlar için de küçük kır bahçeleri tercih edilebilir. Fiyatlarda karşılaştığımız geniş yelpazeyi kapasite konusunda da gözlemleyebiliyoruz. Otellerden sosyal tesislere kadar farklı mekan türlerinde belirlediğin konuk sayısına uygun davet alanlarını bulabilirsin.

Sayfamız üzerinden çok sayıda alternatifi aynı anda inceleyebilirsin. Mersin lüks düğün mekanlarından, sadelikten yana olan salonlara kadar, düğün yerlerinin; fiyatlarını, organizasyon paketi içeriklerini, davetli kapasitelerini ve mekan özelliklerini değerlendirip karşılaştırabilirsin. Merak ettiğin tüm detaylar için seni firma sayfalarına yönlendirmek isteriz. Sana özel fiyat teklifini almayı da unutma!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları