Eskişehir Düğün Mekanları ve Fiyatları

Eskişehir Kapalı Düğün Mekanlarını Araştırırken Dikkat Etmen Gerekenler

Mevsim koşullarından etkilenmeyen kapalı düğün mekanları, Eskişehir’de de çiftlerin en çok tercih ettiği yerler arasında. Balo salonu, teras ve bahçe gibi farklı davet alanlarına sahip kapalı mekanların olması özellikle sonbaharda dünyaevine girmeyi düşünen çiftler için oldukça avantajlı. Havanın aniden değişmesine karşın açılır kapanır tavana sahip bir mekanı tercih edebilir, düğününün yağıştan etkilenmesinin önüne geçebilirsin.

Kış mevsiminde yapılacak bir organizasyon için düğün salonları oldukça ideal. Çünkü iklimlendirme sistemleri sayesinde mekan sıcaklığına her daim dikkat ediliyor. Konuklarının konforu konusunda endişen mi var? Ferah bir davet için Eskişehir’deki düğün salonları arasında aradığın yüksek tavanlı ve kolonsuz davet alanını bulabilirsin. Kalabalık bir düğün planlıyorsan dikkat etmen gereken ilk şey salonun büyüklüğü olmalı.

Düğün salonlarında tek, standart bir organizasyon paketi ya da çeşitli hizmetlerin yer aldığı farklı düğün paketleriyle de karşılaşabilirsin. Bir düğün paketi genellikle; ikram, meşrubat, yaş pasta, süsleme ve müzik hizmetini kapsıyor. Ek ücret ödediğin takdirde bu paketlere fotoğraf ve video çekimi, yemek menüsü, konsept süsleme gibi farklı hizmetler dahil edebilirler.

Eskişehir’de düğün salonları dışında kapalı mekan organizasyonu yapabileceğin başka yerler de mevcut. İşte, Eskişehir otelleri birbirinden şık ve klas salonları ile karşında! Şehir dışından gelen konaklamalı misafirlerinin sayısını otele önceden bildirebilirsin. Böylelikle konukların erken rezervasyon avantajından yararlanabilir. Düğün sonrasını otelde geçirmek isteyen çiftlerin, otelin balayı süiti hediyesi olup olmadığını öğrenmesini tavsiye ederiz.

Hem otel hizmetlerinden yararlanmak hem de tarihi bir hava solumak istersen, Eskişehir konak otellerinin ilgini çekeceğini düşünüyoruz. Mimarileriyle dikkatleri toplayan bu otellerde kendini Cumhuriyet döneminde bir davette gibi hissetmen mümkün! Tarihi dokuyu modern dokunuşlarla birleştirerek zarif süslemeler yapmayı da es geçmiyorlar. Üstelik düğününde Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini de deneyimleyebilirsin.

Polisevi, öğretmenevi ve devlet teşekkülüne bağlı davet salonlarının yer aldığı Eskişehir sosyal tesislerinin uygun fiyatlarını görünce yüzünün güleceğine eminiz. Ayrıca bu tesisler açık ve kapalı davet alanlarıyla hizmet veriyor. Bahar ve yaz aylarında bahçe kısımlarını tercih edebilirsin. Alpu ve Tepebaşı’nda bulunan sosyal tesislerde düğün yapmak için şehir merkezinden çok uzaklaşmana gerek olmaması büyük bir artı.

Eskişehir kapalı düğün mekanları arayışında karşına restoranlar ve nikah sonrası yemek mekanları çıkabilir. Meyhane, kafe ve bistro gibi yerlerde de düğününü ya da kutlamanı gerçekleştirebilirsin. Kış organizasyonu planlıyorsan doğa, şehir, göl manzarasına sahip yemekli davet mekanlarını tercih edebilirsin. Genellikle bahçe ve açılır kapanır tavana sahip mekanlarda butik çaplı açık hava düğünü yapmak da mümkün.

Eskişehir kulüpler ve davet alanları kış düğünleri için düşünülebilir. Havuz başı veya bahçe gibi farklı mekan özelliklerine sahip olan bu düğün yerlerinde salon düğünü de yapabilirsin. Kokteylli davetler için sıklıkla tercih edilen kulüplerde yemekli organizasyonlara imza atabilirsin. Eskişehir’de hem butik hem de geniş katılımlı düğünler için yeterli kapasitedeki kulüp ve davet alanlarını bulabilirsin.

Eskişehir Açık Hava Düğün Salonları

Eskişehir kır düğünü mekanları Tepebaşı, Odunpazarı ve Mahmudiye ilçelerinde yoğunlaşıyor. Yaz aylarında yoğun yağışlara maruz kalmayan şehrin açık hava düğün mekanları sıklıkla tercih ediliyor. Geniş mi geniş kır bahçelerinde doğa manzarasına doyabilir, ferah bir geceye imza atabilirsin. Romantik ve masalsı konseptler için kır mekanları epey ideal. Farklı temalar için mekanla çalışabilir veya başka firmalarla anlaşabilirsin.

Eskişehir kır düğünü yerleri, olumsuz hava koşullarına karşı önlem alan mekanları da beğenine sunuyor. Açılır kapanır tavan ya da kapalı davet alanı ile faaliyet gösteren Eskişehir kır düğün salonlarını da bulabilirsin. Bu mekanların şöyle bir imkanı da var: Nikahını kilise düzeninde gerçekleştirebilirsin. Şehir merkezinde yer alan kır bahçelerini tercih ederek ulaşım sıkıntısı yaşamayabilirsin.

Eskişehir Düğün Mekanları Fiyatlarını Hangi Faktörler Etkiliyor?

Düğün mekanlarının fiyatlarını belirleyen belli başlı faktörler arasında; mekan türü, davetli sayısı, organizasyon tarihi, hizmetler ve yemekli mi yemeksiz mi bir düğün olacağı yer alıyor. Eskişehir ili özelinde ise cep yakmayan mekan seçenekleri oldukça fazla. Yaz mevsimine kıyasla kış aylarında mekanlara talep daha az olduğu için net rakamlarda da bir düşüş mevcut.

Standart hizmetleri içeren paketleri ile Eskişehir düğün salonları fiyatları, kişi başı üzerinden hesaplanan yemekli düğünlere göre çok daha makul oluyor. Ana yemekli bir davette kişi sayısı arttıkça menü fiyatlarında indirim yapılabiliyor, aklında olsun. Eskişehir yemekli düğün salonlarında menüler arasından yapacağın seçim de fiyatları etkileme gücüne sahip. Beyaz etli menüler kırmızı etlilerden daha uygun.

Eskişehir’de en yüksek başlangıç fiyatlarına sahip mekanların başında ise kır düğün salonları geliyor. Otel düğünleri için sunulan hizmetler hem özel hem de sayıca fazla. Fakat Eskişehir otel düğünleri, diğer popüler şehirlere nazaran yüksek bütçe gerektirmeyen fiyat politikasına sahip. Yine de mekanların erken rezervasyon imkanlarını ve sıklıkla yaptıkları kampanyaları takip etmeni öneririz.

Eskişehir Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Eskişehir düğün yerleri arasında daha çok butik ve davetli sayısının çok yoğun olmadığı organizasyonlar için mekanlar mevcut. Ağırlıklı olarak 100-200 kişilik nikah sonrası yemek mekanlarını bulabilirsin. Elbette mekanların yer aldığı arazinin genişliği doğrultusunda değişiklik gösteren geniş bir kapasite yelpazesinden bahsedebiliriz. Örneğin, 2.000 kişilik düğünler için kır düğün salonları ile kulüpler ve davet alanlarını tercih edebilirsin.

Çeşitli kapasite ve konseptlere sahip Eskişehir davet salonları ile kır bahçelerinde farklı organizasyonlar da düzenlenebiliyor. Hatta Eskişehir nişan mekanları arasında sıklıkla oteller ve düğün salonlarıyla karşılaşabilirsin. Nişan organizasyonunu 50’den az kişi ile yapabileceğin gibi, 500-750 kişilik büyük bir tören şeklinde de gerçekleştirebilirsin. Düğünlerin de yapılabildiği Eskişehir kına mekanları da farklı kapasitelerde hizmet verebiliyor.

Gördüğün gibi Eskişehir’de birbirinden farklı düğün mekanı alternatiflerine sahipsin. Daha kolay karar verebilmen için talep ve beklentilerinin yazdığı bir liste hazırlamanı öneririz. Böylelikle sayfamızda bulunan filtreleme araçlarını kullanarak kriterlerine uygun mekanları listeleyebilirsin. Dilersen, sitemizde yer alan firma sayfalarını ziyaret ederek düğün organizasyonlarına dair detaylı bilgi öğrenebilir, sana özel fiyat teklifini alabilirsin!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları