Kocaeli Düğün Mekanları ve Fiyatları

Hediye
Oteller Kocaeli
Pedaliza Wedding
Kapasite 20 - 350 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Hotel Heksapolis
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Teras Çınarlı
Kapasite 10 - 500 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Bayramoğlu Bahçe Bungalov
Kapasite 50 - 300 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
%20
Kır Düğünü Kocaeli
Özdemir Garden Düğün & Davet
Kapasite 80 - 500 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
%47
Kır Düğünü Kocaeli
Vaha Park Düğün Bahçesi
Kapasite 100 - 625 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Sahil Cafe Restaurant Kır Düğünü
Kapasite 100 - 900 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Palm Bungalow Hotel
Kapasite 80 - 250 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
%63
Kır Düğünü Kocaeli
Çadır Kır Bahçesi
Kapasite 200 - 1000 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Grand Aksu Park
Kapasite 100 - 875 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%50
Kır Düğünü Kocaeli
Beyaz Köşk Garden
Kapasite 100 - 625 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Halat Kır Düğünü
Kapasite 100 - 625 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Oteller Kocaeli
Hotel Heksapolis
Kapasite 50 - 1000 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Melisa Kır Düğün Salonları
Kapasite 100 - 700 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Hugo Wedding
Kapasite 50 - 1500 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Hava Kamp Organizasyon
Kapasite 100 - 500 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kulüpler/Davet Alanları Kocaeli
Nicomedia Park Wedding House
Kapasite 100 - 1200 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Club Garden
Kapasite 50 - 500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Serender Park Suadiye Kır Düğünü
Kapasite 200 - 2000 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Delta Life Garden
Kapasite 200 - 1500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Oteller Kocaeli
The Sign Kocaeli Thermal Spa Hotel
Kapasite 100 - 1500 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Oteller Kocaeli
Hava Kamp Organizasyon
Kapasite 100 - 500 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
%53
Kır Düğünü Kocaeli
Sporköy
Kapasite 50 - 3000 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Nicomedia Park
Kapasite 200 - 1500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Kocaeli
Esinti Bahçe
Kapasite 250 - 2000 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL

Kocaeli Düğün Mekanlarının Genel Özellikleri

İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Kocaeli, aynı zamanda bir kıyı şehri. Popüler şehirler kategorisinde değerlendirdiğimizde düğün mekanı alternatiflerinin çok olduğunu da söyleyebiliriz. Kocaeli düğün yerlerini ağırlıklı olarak İzmit, Gebze, Kartepe ve Körfez ilçelerinde bulabilirsin. Özellikle İzmit düğün mekanları hem merkezde yer almaları hem de farklı seçenek sunmaları ile epey popüler.

Kocaeli ilçelerinin neredeyse hepsinin denize kıyısı bulunuyor. Haliyle deniz kenarında, huzur veren masmavi manzaranın gönüllere taht kurduğu düğünlere imza atabilirsin. Ayrıca düğün mekanlarının genellikle merkezi noktalarda toplanması hem senin hem davetlilerin kolay ulaşımı için büyük bir avantaj sağlayabilir. Bu mekanlar davetli sayısı konusunda da seni üzmeyecek bir çeşitliliğe sahip.

Kocaeli Düğün Mekanı Türleri

‘’Kocaeli’nde kış düğünü nerede yapılır’’ diye düşünüyorsan, kapalı düğün mekanları uygun bir tercih olacaktır. Farklı mekan özellikleri sayesinde Kocaeli düğün salonlarını hem yaz hem de kış düğünlerin için inceleyebilirsin. Merkez ilçeler haricinde Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince ve Gölcük’te de bütçene ve tarzına uygun düğün salonlarını bulabilirsin.

Gerek ışıklandırmaları gerek süslemeleri ile Kocaeli düğün salonları birbirinden güzel alternatifler sunuyor. Altın varaklar ve sarı aydınlatmalarla donatılan şıkır şıkır bir davet alanı tercih edebileceğin gibi, sadelikten yana olan modern salonlara da bir şans verebilirsin. Salonların görünümlerini sayfamız üzerinden inceleyebilir; daha önce düzenledikleri organizasyonlara bakarak dekorasyon anlayışlarını değerlendirebilirsin.

Kocaeli otelleri, çiftlere görkemli balo salonlarını sunmakla kalmıyor; açık havada düğün yapma imkanı da tanıyor! Otellerin mekan özelliklerini say say bitmez: Çim alan, havuz başı, deniz kenarı, açılır kapanır tavanlı teras, yüksek tavanlı ve kolonsuz kapalı salonlar… Mevsim koşulları, bütçe, davetli sayısının yanı sıra, kendi tarzını da gözeterek dilediğin davet alanını tercih edebilirsin.

Açık havanın tadını çıkarmak için Kocaeli kır düğün mekanları epey elverişli. Geniş bahçelerde hayal ettiğin organizasyonu gerçekleştirebilirsin. Konum avantajı burada da devreye giriyor ve Kocaeli kır düğün yerleri sana göl ve deniz kenarında yer alan mekanlar sunuyor. Doğayı seven çiftler Başiskele, Darıca, Gebze, Gölcük, İzmit, Kartepe ve Karamürsel ilçelerindeki kır bahçelerini inceleyebilirler.

Ekonomik bir düğün yapmak istiyorsan, Kocaeli’ndeki öğretmenevleri ve kültür merkezleri tam sana göre! Farklı davet alanlarına sahip Kocaeli sosyal tesisleri arasında seçenek çok. Yemekli ve yemeksiz düğün organizasyonların için bu tesisler cep yakmayan alternatifler arasında yer alıyor. Ayrıca öğretmenevlerinin üyesiysen ya da ailende bir öğretmen varsa özel indirimlerden de yararlanabilirsin.

Lezzet şöleni yaşamak istediğin bir gece için restoran düğünleri ya da Kocaeli nikah sonrası yemeği mekanlarını tercih edebilirsin. Restoranlar dışında etkinlik mekanları arasında meyhaneler de epey popüler açıkçası. Meşrubatların yanı sıra, yemeklere eşlik etmesi için alkollü içecek servis edilmesini isteyebilirsin. Bu mekanlar daha çok butik çaplı davet ve kutlamalar için ideal diyebiliriz.

Çeşitli mekan özellikleri açısından zengin olan Kocaeli kulüpler ve davet alanları, ister kokteyl istersen de yemekli bir organizasyon düzenlemek için uygun bir tercih olacaktır. Genellikle açık ve kapalı davet alanları ile birlikte hizmet veren mekanları Gebze, Gölcük, İzmit, Darıca ve Derince’de bulabilirsin. Gördüğün gibi, Kocaeli düğün mekanları şehrin her yanına dağılmış durumda!

Kocaeli’nde Düğün Organizasyonu Yapacak Çiftlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Açılır-kapanır tavanlı, bahçeli, balkonlu, teraslı, kolonsuz ve yüksek tavanlı davet alanları sunan Kocaeli kapalı düğün mekanları arasından bir tercih yapabilirsin. Yaz kış fark etmeksizin yapılan salon düğününde ferah ortam sağlamak oldukça önemli. Klimaların ve iklimlendirme sistemlerinin mevcut olup olmadığını önceden mekanla konuşmak isteyebilirsin. Ani elektrik kesintilerine karşı jeneratör bulunduran salonlar ise büyük bir avantaj sağlıyor.

Düğün salonlarının standart organizasyon paketlerini incelemek isteyebilirsin. Eğer almak istediğin hizmeti mekan kendi bünyesinde sağlamıyorsa, iş birliklerine açık olup olmadıklarını sorabilirsin. Açık olmaları halinde düğün paketinin yanı sıra, hizmeti aldığın firmaya da ek ücret ödemen gerekiyor, şimdiden bilgin olsun. Aynı zamanda mekanların sundukları düğün paketi seçenekleri de içerdikleri hizmetler doğrultusunda farklı fiyatlandırmalara tabii olabilir.

Mayıs ve eylül aylarında yapılacak açık alan düğünlerinde yağışlı havanın söz konusu olması daha olası. Bu sebeple kapalı davet alanlarını yedek olarak tutan Kocaeli kır düğün salonlarını tercih edebilirsin. Böylelikle olumsuz hava koşulları organizasyonunu etkilemeden eğlencene devam edebilirsin. Sadece açık alanıyla hizmet veren mekanlara tente ya da büyük şemsiyeler gibi çözümler sunup sunmadıklarını sorabilirsin.

Yemekli düğünlerde menü tadımı ve değişikliğinin imkan olarak sunulması önemli. Eğer lezzetlerine güvendiğin bir restoranı tercih edeceksen, kalabalık davetler için menülerin değişip değişmediğini öğrenmende fayda olacaktır. Konuklarının memnuniyeti için özel menü seçenekleri sunan mekanları ilk sıralara alabilirsin. Kişi başı üzerinden fiyatlandırma yapılan yemekli düğünlerde davetli sayısı önemli. Kişi sayısı arttıkça menü fiyatlarında indirim uygulayabilirler.

Kocaeli düğün mekanlarının her biri yemekli, yemeksiz ya da kokteyl türünde davet vermek için oldukça uygun. Düğün organizasyonunun tamamlayıcıları arasında yer alan söz, nişan ve kına mekanını hala seçmediysen, Kocaeli kına gecesi mekanlarına göz atabilirsin. Konseptli kına salonlarını tercih ettiğinde süsleme için ekstra masraf yapmana gerek kalmayabilir, aklında olsun deriz.

Kocaeli Düğün Mekanları Fiyatları Uygun mu?

Mekan türü ve yer aldığı ilçeye göre değişiklik gösteren bir fiyat yelpazesiyle karşı karşıyayız. Fakat hiç merak etme, uygun fiyatlara düğün yapabileceğin o kadar çok mekan seçeneği var ki! Yemeksiz paket sunan Kocaeli düğün salonları fiyatları, bütçelerini aşmak istemeyen çiftlerin yüzlerini güldürecektir. Standart hizmetlerin net rakamlara dahil olduğunu düşündüğümüzde salonlar için fiyat performans mekanları diyebiliriz.

En yüksek fiyatlar oteller ve kır düğün salonları tarafından talep ediliyor. Kocaeli kır düğünü fiyatları; mekan özellikleri, düğün paketleri, seçilen menü gibi faktörler doğrultusunda belirleniyor. Geniş bir fiyat tablosu çıkardıkları için her bütçeye uygun kır bahçesi rahatlıkla bulunabiliyor. Diğer mekan türleri de ortalama fiyatlar talep ederek cep yakmayan düğünler için bir alternatif haline geliyorlar.

Kocaeli Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Hem butik çaplı hem de kalabalık organizasyonlarını hayata geçirebileceğin birçok seçenek mevcut. 1.000 kişi ve üzerinde gerçekleşecek düğünler için kır bahçelerinin avantajlarını es geçemeyiz. Geniş katılımlı davetlerde en çok da ferah bir ortam önemli olduğundan, açık hava düğün mekanları epey ideal. Ayrıca 3.000 kişiden fazla davetli ağırlayabileceğin kır mekanlarını dahi Kocaeli’nde bulabilirsin.

Yüksek sayıda davetli ağırlayabilen mekanlar arasında oteller, sosyal tesisler ile kulüpler ve davet alanları da yer alıyor. Düğün salonlarının davetli kapasitesi ise ağırlıklı olarak 500-750 kişi civarında. Restoran ve nikah sonrası yemek mekanları daha çok küçük ve samimi davetler için ideal diyebiliriz. Elbette sayfamızda farklı kapasitelere sahip mekan türlerini bulabilir, davetli sayına uygun tercih yapabilirsin.

Hem senin hem de davetlilerinin memnun kalacağı, eğlenceyi sonuna kadar yaşayabileceğin ve aynı zamanda stressiz bir düğün organizasyonu yapmak için mekan seçiminde ince eleyip sık dokumak gerekebilir. İçine sinen bir düğün yeri tercihini sayfamızda yer alan filtreleme araçlarını kullanarak yapabilir; kriterlerine uygun mekanları listeleyebilirsin. Beğendiğin mekanların sana özel sundukları fiyat tekliflerini almayı da unutma deriz!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları