Gaziantep Düğün Mekanları ve Fiyatları

Gaziantep’te Kapalı Düğün Mekanı Seçerken Dikkat Etmen Gerekenler

Dört mevsim boyunca düğün organizasyonlarının yapıldığı Gaziantep düğün salonları, çiftlerin sıklıkla tercih ettiği kapalı mekan alternatifleri arasında yer alıyor. Isıtma ve soğutma sistemlerinin kaliteli olduğu bir salonda hem kış hem de yaz düğününü konforlu bir biçimde gerçekleştirebilirsin. Jeneratör ve klimaların mevcudiyeti özellikle kalabalık organizasyon düzenleyecekler için dikkat edilmesi gereken mekan özellikleri arasında.

Antep düğün salonları, orkestradan, misafirlere sunulacak ikramlara kadar çeşitli hizmetlerin yer aldığı düğün paketleri hazırlıyor. Sağlanan hizmetlerin beklentilerini karşılayıp karşılamadığından emin olmanı öneririz. Salonun sunduğu süsleme seçenekleri içine sinmedi mi? Dışarıdan bir organizasyon firması ile anlaşıp anlaşamayacağını mekan yetkilileri ile netleştirebilirsin. Bazı düğün salonları sadece kendi çözüm ortaklarıyla çalışmayı kabul ediyor, bilgin olsun.

Kapalı düğün mekanı arayışına birbirinden şık oteller de çare olabilir. Gaziantep otelleri davet hizmetini ağırlıklı olarak balo ve kongre salonlarında veriyor. Havalandırma, klima, jeneratör gibi imkanlar konusunda için rahat olabilir. Bu davet alanlarında görkemli süslemeler ve altın detayları yoğun bir şekilde yer alıyor. Elbette daha sade ve klas görünüme sahip otelleri de tercih edebilirsin.

Havuz başı davet alanına sahip ya da göl kenarında yer alan bahçesi ile faaliyet gösteren oteller de mevcut. Hava koşullarının uygun olması durumunda otellerin açık alanlarında düğününü gerçekleştirme imkanına sahipsin. Gaziantep’in tarihi çok eskiye dayanıyor. Haliyle şehirde tarihi dokuya sahip yapılar bulmak mümkün. Bu yapılar arasında davetlerin gerçekleştiği otel ve restoranlar da yer alıyor.

Yüksek tavanlı ve kolonsuz salonları ile Gaziantep kulüpler ve davet alanları ferah düğünler için ideal. Sana hayal ettiğin gece için farklı alternatifler sunabilirler. Örneğin, bu mekanlar arasında otel, restoran ve düğün salonlarını da bulabilirsin. Genellikle kapalı alanlarda yapılan organizasyonların yanı sıra, havuz başı veya kır düğünü daveti düzenleyebileceğin mekanın farklı özelliklerinden de yararlanabilirsin.

Yemekli düğün planlıyorsan, alinazik, içli köfte ve baklava gibi Antep mutfağının enfes lezzetleri için restoran ve Gaziantep nikah sonrası yemek mekanlarını incelemeden geçme deriz. Bazı mekanlar farklı büyüklüklerde bahçe, havuz başı, teras gibi alanlarla da hizmet veriyor, aklında olsun. Yemeklerden yana kötü bir sürpriz yaşamamak için menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlayan yerlere yönelebilirsin.

Gaziantep Açık Alan Düğün Mekanları

Gaziantep kır düğün salonları, yaz düğünü yapacak çiftler için açık havada organizasyon imkanı sağlıyor. Geniş katılımlı düğünler için ideal olan bu kır mekanlarının farklı konseptleri epey ilgi çekiyor. Şık bir davet için havuz başı alan ya da dört bir tarafın beyaz renkli aksesuarlar ve çiçekler ile donatılığı masalsı bir bahçeyi tercih edebilirsin.

Bohem, rustik veya bambaşka bir tema… Hayallerindeki görünümü gerçeğe kavuşturmak için dışarıdan organizasyon firmalarıyla anlaşabilirsin. Tabii böyle bir durumda mekanın iş birliklerine açık olup olmadığını teyit etmek oldukça önemli. Gaziantep kır düğünü mekanları arasında kendi dekorasyonları ile hizmet veren ya da sadece anlaşmalı çözüm ortakları ile çalışan işletmeler de mevcut.

Salon düğünlerine kıyasla daha rahat ve ferah gerçekleşen kır konseptli düğünlerin eğlencesi de bir başka oluyor. Canlı müzik için yeterli büyüklükte bir sahne harika olmaz mı? Ses ve ışık ekipmanlarının kalitesinden de emin olmak isteyebilirsin. Gaziantep kır düğünü yerleri arasında birbirinden eğlenceli orkestra ve DJ’ler ile çalışan mekanları bulabilirsin.

Gaziantep kır bahçelerinde nişan, kına gecesi, nikah, sünnet töreni ve pek çok farklı davetini gerçekleştirebilirsin. Hem şehir merkezinde hem de merkezden uzakta yer alan Gaziantep kır düğün mekanları, ulaşımda sıkıntı yaşamayacağın seçenekler sunuyor. Şehrin karmaşasını geride bırakmak istiyorsan, konukların için düğün yerine giden bir servis ayarlamak iyi olabilir.

Gaziantep Düğün Mekanlarını Hangi İlçelerde Bulabilirsin?

Gaziantepli çiftler, merkezi ilçelerden Şehitkamil ve Şahinbey’de birbirinden farklı türde mekanları bulabilir. Özellikle kır düğünü, düğün salonu ve nikah sonrası yemeği için Şahinbey’de her tarza ve bütçeye uygun düğün yerleri mevcut. Restoran, otel ve kulüplerle davet alanları için Şehitkamil’e göz atabilirsin. Popüler ilçeler haricinde; Araban, Nizip, İslahiye, Oğuzeli ve Nurdağı’nda da taleplerini karşılayan mekanlarla karşılaşabilirsin.

Gaziantep Düğün Mekanlarının Sağladığı Hizmetler

Mevsime, mekanın türüne, davetinin yemekli mi yemeksiz mi olacağına bağlı olarak farklı hizmet çeşitleri mevcut. Fakat genellikle bir düğün mekanının çiftlere başlangıç fiyatları dahilinde sunduğu imkanların benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Meşrubat ve düğün pastası gibi konuklara sunulacak ikramlar, standart davet alanı süslemeleri gibi hizmetlerle hemen hemen her yerde karşılaşabiliyoruz.

Düğün salonları çoğunlukla genel beklentilere cevap veren yemeksiz paketler hazırlıyor. Bu paketler içerisinde genellikle anlaşmalı çözüm ortakları ile sağladıkları; ikram servisi, fotoğraf ve video çekimi, süsleme, DJ / orkestra gibi hizmetleri bulabilirsin. Örneğin, bir otel ile düğünün için anlaştıysan, sana balayı süiti hediye edebilirler. Yanı sıra, otellerin birçoğu otopark ve vale hizmeti de sağlıyor.

Kır konseptli açık hava mekanlarında sana farklı tema seçenekleri sunabilir, fotoğraf köşesi hazırlayabilirler. Aynı zamanda Gaziantep dış çekim yerleri için de sıklıkla tercih edilen kır bahçelerinde fotoğraf çekimini yaptırmana müsaade eden mekanları bulabilirsin. Yemekli düğün organizasyonlarında genellikle menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlanıyor. Bazı işletmelerin özel menü seçenekleri sunduklarını da belirtmeden geçmeyelim.

Gaziantep Düğün Mekanları Fiyatları Uygun mu?

İstanbul, İzmir, Ankara gibi popüler şehirlerin yanı sıra, Gaziantep düğün mekanları fiyatları makul bir seviyede seyrediyor. Ortalamanın altında fiyatlar sunan mekan türleri ile karşılaşabilirsin. En yüksek başlangıç fiyatlarına sahip mekanların başında ise kır düğün yerleri ve oteller geliyor. Almak istediğin hizmetler ve seçtiğin menü doğrultusunda ödeyeceğin net rakamlarda değişiklik olabilir.

Düğün salonu fiyatları yemeksiz paketler üzerinden hesaplanıyor. Her bütçeye uygun seçenekler mevcut. Gaziantep yemekli düğün fiyatları için seçtiğin menü oldukça önemli. Kırmızı etli menülerin başlangıç fiyatları, beyaz etlilere göre daha yüksek. Gaziantep kır düğünü fiyatları ise kapasite, hizmet çeşitleri ve avantajlarına göre geniş bir yelpazeye sahip.

Gaziantep Düğün Mekanlarının Kapasite ve Mekan Özellikleri Nasıl?

Gaziantep düğün mekanlarının doğa, kale, göl ve şehir manzaralarının keyfini çıkarmaya doyamayacaksın! Davetli sayın kaç olursa olsun, Gaziantep’te sana uygun bir mekanı bulabilirsin. İster 50-100 kişilik, aile arasında küçük çaplı bir kutlama yemeği, istersen de 2.000 kişiye kadar varan kalabalık düğün organizasyonunu düzenleyebilirsin. Düğün salonlarının kapasiteleri ise ağırlıklı olarak 500-750 ile 750-1.000 kişi civarında.

Uygun fiyatları, şık görünümleri ve hizmet seçenekleri ile Gaziantep düğün mekanları beğenebileceğin çeşitli alternatifler sunuyor. Kriterlerine uygun bir listeleme için sayfamızda yer alan filtreleme araçlarını kullanabilirsin. Erken rezervasyon yaparak istediğin düğün tarihi için mekanı kiralayabilir, kampanyalardan da yararlanabilirsin. Beğendiğin mekanlarla sayfamız üzerinden iletişime geçmeyi ve sana özel fiyat teklifini almayı unutma!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları