Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Hediye
Kır Düğünü Ankara
Villa Event İncek
Kapasite 70 - 200 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
%7
Kır Düğünü Bursa
Oksijen Park Labella
Kapasite 50 - 850 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
%40
Kır Düğünü Antalya
Avlu Park
Kapasite 100 - 800 Kişi
Kişi Başı 250 TL'den az
%25
Kır Düğünü Antalya
Yaşam Park Garden Düğün Salonu
Kapasite 50 - 1000 Kişi
Kişi Başı 250 TL'den az
%25
Kır Düğünü Aydın
Dolunaypark Kır Düğün Salonu
Kapasite 50 - 700 Kişi
Kişi Başı 250 TL'den az
Kır Düğünü Ankara
Çam6 Kır Düğünü
Kapasite 50 - 250 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü Adana
Komshu Restaurant ve Kır Düğünü
Kapasite 50 - 500 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
%29
Kır Düğünü İzmir
Seyirtepe - Melisa Bahçe
Kapasite 50 - 200 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%20
Kır Düğünü Bursa
Zümbül Çiftliği
Kapasite 50 - 1000 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Kır Düğünü Antalya
Kavanoz Cafe Davet
Kapasite 100 - 625 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%29
Kır Düğünü İzmir
Seyirtepe - Asya Bahçe
Kapasite 150 - 400 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Hediye
Kır Düğünü Bursa
Otantik Park Hotel
Kapasite 50 - 650 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Kır Düğünü Ankara
Vavas Garden
Kapasite 300 - 1000 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%7
Kır Düğünü Bursa
Oksijen Park
Kapasite 50 - 875 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü Ankara
Dream Garden
Kapasite 100 - 450 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Kır Düğünü Bursa
Limhona Garden
Kapasite 80 - 1000 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%29
Kır Düğünü İstanbul
Elit Wedding
Kapasite 100 - 600 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%22
Kır Düğünü İstanbul
Artemis Garden
Kapasite 200 - 800 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%15
Kır Düğünü Balıkesir
Cunda Port Beach & Restaurant
Kapasite 20 - 1000 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%33
Kır Düğünü İstanbul
Fındık Suyu Bahçesi
Kapasite 30 - 750 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Hediye
Kır Düğünü İstanbul
Boğaztepe
Kapasite 150 - 1000 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
%46
Kır Düğünü İstanbul
Mafsel Ömerli
Kapasite 30 - 450 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%31
Kır Düğünü İstanbul
Çamlık Garden
Kapasite 100 - 350 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%31
Kır Düğünü İstanbul
Park 333 Wedding Garden
Kapasite 100 - 450 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Kır Düğünü Ankara
Eva Wedding Event
Kapasite 150 - 1000 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL

Yaz Mevsiminin Vazgeçilmezi: Kır Düğünü

Şehrin karmaşasından uzaklaşmışsın, etrafını da mis gibi çiçek kokuları sarmış… Kır düğünleri için yaz ve bahar aylarının en popüler düğün mekanı türlerinden desek, abartmış olmayız. İlk bakışta mest edecek harika süslemeleri, keyifli ve samimi atmosferi ile gönüllere taht kuruyor doğrusu! Seçeneklerin bol olduğu kır düğünlerini daha yakından incelemek istersen, yazımızın devamında buluşabiliriz.

Kır Düğünü Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Düğün mekanları arasından içine sinen bir kır bahçesi seçmek için olmazsa olmazlarını ve yetkililere yönelteceğin soruları çok iyi belirlemelisin. Hava durumu, konsept, yemek / ikram servisi, düğün paketi içeriği ve çok daha fazlasını ayrıntılı şekilde öğrenmende fayda var. Bu sayede hem doğru bir bütçe planlaması yapabilir hem de eksiksiz bir organizasyona imza atabilirsin.

Kır Düğünü Fiyatları Nasıl Bir Değişiklik Gösteriyor?

Bin bir çeşit kır düğünü mekanının olması, fiyat yelpazesinin de geniş olması demek. Uygun fiyatlı kır düğünü mekanları olduğu gibi, özel hizmetlerle donatılan ve yüksek fiyatlar talep eden yerler de mevcut. Tercihini belirleyen yegane konunun net rakamlar olması şaşırtıcı değil. Mekan fiyatlarının neye göre değiştiğini ve dikkat etmen gereken noktaları aşağıda listeledik:

Kır Düğün Mekanlarının Davet Alanları ve Kapasiteleri Nasıl Bir Dağılım Gösteriyor?

Kır düğünü deyince senin de aklına açık havada, yemyeşil bir bahçe geliyor değil mi? Sadece açık alanı ile faaliyet gösteren mekanlar olduğu gibi, bahçesinde büyük şemsiyeler kullanan ya da açılır kapanır tavana sahip düğün yerleri de bulunuyor. Yanı sıra, aynı arazi üzerinde kapalı salonuyla hizmet veren mekanlarla da karşılaşıyoruz.

Evinin bahçesinde gibi hissedebileceğin butik kır düğünü organizasyonuyla dünyaevine girebilirsin. 50-100 kişilik kapasite ve üstünde davetli ağırlayabilen birçok yer mevcut. Aynı zamanda büyük bir davet vererek kocaman bir bahçede tüm sevdiklerinle eğlenebilirsin. Örneğin, popüler şehirlerden olan İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da 3.000 kişinin üzerinde davetliye ev sahipliği yapabilen mekanlar mevcut.

Kır Düğünü Konseptleri Arasından Hangisini Seçmelisin?

Şimdiye kadar gördüğün kır konseptleri arasında süslemelerine hayran olduğun açık alan düğün mekanları vardır elbette. Renkler, tüller, farklı dekoratif ögeler… Her birinin özel olarak kullanıldığı tarzların olduğunu biliyor muydun? Senin için kır düğünü konseptlerini inceledik ve ana detaylarını paylaştık. Seçimini yaparken hangi aksesuarların hangi konseptte kullanıldığını bilmek işini kolaylaştıracaktır.

Bohem, bir yaşam tarzı! Açık ve kahve tonları ağırlıklı olarak kullanılıyor. Doğallık ve rahatlık ise büyük önem taşıyor. Ahşap malzemeli ögeler, makrome, etnik desenli kilimler, danteller, mumlar, tütsüler ve nicesi! Küçük ampullerin yanı sıra, fenerler de loş ışıklandırma için olmazsa olmazlardan. Yeni trendden bahsetmezsek olmaz: Işıklı çadırlar! Burada fotoğraf çekimi yapabileceğin gibi, nikahını dahi kıyabilirsin.

Rustik kır düğünü, sonbahar ve kış aylarının en sıcak konseptlerinden olsa da, kır bahçelerinin de sıklıkla kavuştuğu görünümlerden. Avrupa köylerinden ilham alan bu konseptte, dallar, kurutulmuş çiçekler, saman balyaları, hasırlar ve çuvallar ana malzemeler olarak karşımıza çıkıyor. Pastel renkler ve toprak tonları da açık hava davet alanlarıyla enfes bir uyum yakalıyor açıkçası.

Klasik kır düğün konsepti, çoğu zaman modern ve şık bir yapıya sahip. Beyaz tiffany ya da napolyon sandalyeler her daim klas bir görünüm sağlıyor. Çiçekler ve ağaçlar arası asılan aydınlatmalar, keyifli bir davetin ipucunu veriyor gibi değil mi? Kır nikahı konsepti için kilise düzeni de tercih edebilirsin. Tüller, mumlar, şamdanlarla enfes bir uyum yakalayabilirsin!

‘’Evet!’’ demek için adım adım ilerlediğin gelin yolunun konsepte uyması gerekir. Bohem düğünlerde kırmızı halının yerini etnik desenli kilimler alıyor. Yolun iki tarafındaki pampaslar ise ambiyansı tamamlıyor. Kırda nikah yapacaksan, gelin yolunu gül yapraklarıyla donatarak romantik görünüm yaratabiliyorlar. Sahil kır düğünlerinde ise ahşap tahtalardan yapılmış bir platformla karşılaşıyoruz.

Kır Düğünü Ruhunu Yakalayacağın Gelinlik ve Damatlıklar

‘’Masal tadında’’ şeklinde tanımlanan kır düğünleri için her şeyin bir uyum içinde olması çok önemli. Bu noktada özellikle seçtiğin konsept doğrultusunda bir gelinlik ve damatlık tercihi yapmanı öneririz. Doğayla baş başa kalınan bu organizasyon için gösterişli olmayan modellerin kır düğünleri için ideal olduğunu düşünüyoruz. Damatlıklarda ise açık tonlar tercih etmek, ambiyansa uyum sağlayacaktır.

Öncelikle klasik bir kır düğünü için önerilerde bulunalım. Uçuş uçuş tüllerle tasarlanmış gelinlikleri tercih edersen, yaz mevsiminin enerjisini ve pozitifliğini yansıtabilirsin. Ağır taşlı, kabarık ya da balık etekli modeller, açık hava düğünü için pek doğru bir tercih olmayabilir. Bu modeller konseptin atmosferine uyum sağlamayacağı gibi hareketini de sınırlandıracak bir yapıya sahip.

Düşük omuzlu, sırt dekolteli ve ince askılı modeller, klasik bir kır düğünün en sevilenlerinden! Düz kesim gelinliklerin üst kısmındaki püskül, dantel ve çiçek gibi detaylar ise gelinlikleri hareketlendirmeyi başarıyor. V yaka gelinlik modelleri de sade ve şık bir kır düğünün star parçası olabilir. Doğal görünümlü bukleler veya zarif bir topuzla harika görünebilirsin.

Etnik dokunuşların bol olduğu bohem konseptli kır düğünün için dantel işlemeli gelinlikleri kesinlikle denemen gerektiğini düşünüyoruz. Sırtı açık ve düşük omuzlu modellerle bu konseptte de karşılaşıyoruz. Fakat bu sefer pelerin kol detayı da bize göz kırpıyor. Rustik bir düğün için yapacağın tercihin, bohem konseptin modelleri ile çok benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Uzun kollu, dantel detaylı, sırtı açık ve iki parçalı gelinlikler, rustik düğünün en tercih edilen modellerinden. İki konsept için de örgülü saçların bir numaralı seçenek olduğunu belirtelim. Hem salaş hem de tatlı görünen örgüler arasından dilediğini yaptırabilirsin. Bir de çiçekli taç taktın mı, kusursuz bir görünüme kavuştun demektir!

Kır düğününün damatlar için de farklı seçenekler sunduğu aşikar. Kırda nikah için oldukça ağır kaçacak simsiyah bir smokin yerine, bej, buz mavisi veya gri renklerdeki keten takımlara yönelebilirsin. Papyon kullanarak spor şık bir görünüme kavuşabilirsin. Bohem ya da rustik konsept için kahve tonlarındaki takımlar, iç yelekler ve pantolon askıları oldukça ideal.

Geniş bir arazide temiz havaya doyabileceğin, farklı konseptler deneyebileceğin, kalabalık davetlere imza atabileceğin kır düğünü mekanlarının avantajlarını say say bitmez. Gördüğün gibi detayı bir hayli bol olan organizasyonlardan. Şehrindeki en iyi kır düğünü mekanlarını listelemek için sayfamızdan yararlanabilir, filtreleme araçlarını kullanarak beklentilerini karşılayan o doğru mekanı bulabilirsin.

Tüm Şehirler Kır Düğünü