Yalova Kır Düğünü ve Fiyatları

Yalova’daki Kır Düğünü Mekanları

Masmavi sahili ve küçük yüzölçümü ile Yalova; kalabalık şehirlerden uzak bir düğün için çiftlerin sıklıkla yöneldiği bir şehir. İstanbul, İzmit ve Bursa gibi büyük şehirlere olan yakınlığı da Yalova’yı kır düğünleri için öne çıkarıyor. Birçok çift, şehir dışından gelerek özel günlerini doğa ile iç içe geçirmeyi tercih ediyor.

Yalova kır düğünü yapabileceğiniz birçok mekan seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Mekanların büyük çoğunluğu Merkez ilçesinde yer alıyor. Ancak Altınova, Çınarcık, Termal ve Çiftlikköy ilçelerinde de aradığın mekanı bulabilirsin. Neredeyse her ilçede deniz kenarında veya denize sıfır düğün alanları bulmak mümkün. Ada, bahçe ve kır manzaraları da sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor.

Yalova kır düğün mekanları genellikle hem açık hem de kapalı alanlara sahip. Kapalı salonlar 4 mevsim boyunca kullanılabiliyor. Açık alanları da bahar ve yaz aylarında tercih edebilirsin. Yalova kır düğün salonları, kolonsuz yapıları ve yüksek tavanları ile oldukça havadar. Birçok kapalı mekan cam tavanlar ve duvarlar ile kış mevsimlerinde de manzaranızı eksik etmiyor.

Misafir sayınız ne olursa olsun istediğiniz kır düğünü Yalova’da gerçekleşebiliyor. 100 kişiden başlayan kapasiteler 2.000 kişiye kadar çıkıyor. Termal ve Merkez ilçeleri kalabalık bir düğün yapabileceğin mekanlara ev sahipliği yapıyor. Çınarcık kır düğünü alanlarında ise daha butik etkinlikler düzenlenebiliyor. Düğününde yemek yerine kokteyl servisi tercih edersen, aynı alanda daha fazla misafir ağırlayabilirsin.

Yalova Kır Bahçeleri Sana Ne Tür Hizmetler Sunuyor?

Yalova kır düğünü organizasyonu yaparken aralarından seçebileceğin birçok menü karşına çıkıyor. Menüler, yemek ve kokteyl hizmeti olarak farklılaşabiliyor. Yemek menüleri genellikle ara sıcaklar ve ana yemeği içeriyor. Kokteyl menüleri ise ordövr ve meşrubatlardan oluşuyor. Mekanlar menülerinde bölgenin yöresel lezzetlerine de yer veriyor. İstersen, menüyü önceden tadarak istediğin değişiklikleri yapabilirsin.

Düğün günün hayatında önemli bir yer tuttuğundan, anılarını ölümsüzleştirmek oldukça önemli. Bu sebeple Yalova kır düğünü salonları profesyonel fotoğrafçılarla çalışıyor. Gün içerisinde çekilen fotoğraf ve videolar düğün sonunda istediğin format ile sana iletiliyor. Bu özel günde misafirlerinin rahatlığı da önemli. Mekanlarının otopark ve vale hizmetleri sayesinde misafirlerinin aklı araçlarında kalmıyor, herkes eğlenmeye odaklanabiliyor.

Sahne, ses ve ışık ekipmanları Yalova kır bahçesi ekipleri tarafından kuruluyor ve senin hizmetine sunuluyor. Canlı müzik mekanların belirlediği saatlerde son buluyor. Ancak birçok mekanda bulunan after party alanlarına geçerek eğlenceye devam edebilirsin. Çoğu Yalova düğün mekanının sana ayırdığı hazırlık odaları olduğunu ve düğün öncesi veya sonrasında bu odayı kullanabileceğini de hatırlatmak isteriz.

Yalova kır düğünü salonları mekan giydirme ve dekorasyon alanlarında da yardımına koşuyor. Mekanlar arasında yuvarlak banket masaların oldukça popüler olduğunu görüyoruz. Genellikle az sayıda konuk ile mümkün olabilen ayakta sahil törenleri de bulabileceğin hizmetler arasında. Çoğu Yalova kır bahçesi düğün dışında nişan, kına ve yıldönümü benzeri etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Yalova Kır Bahçesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yalova kır düğünü fiyatları oldukça uygun rakamlar ile dikkat çekiyor. Şehir içerisinde en uygun bütçeli mekanlar genellikle Çınarcık ve Termal’de yer alıyor. Altınova veya Çiftlikköy’de bulunan mekanlarda düğün yapmak istiyorsan, kenara ayırman gereken bütçe yükseliyor. Merkez ilçesi çok sayıda kır düğünü mekanı bulundurduğundan, her bütçeye uygun bir yer görebilmek mümkün oluyor.

Kır düğünleri için popüler olan Temmuz ve Ağustosta mekanlar hızlıca rezerve ediliyor. Yüksek talep fiyatların da yükselmesine neden olabiliyor. Yalova kır düğün fiyatlarını uyguna getirmek adına düğününü baharda yapmayı tercih edebilirsin. Erken rezervasyon durumunda uygulanan indirimlerden yararlanmak da tasarruf etmeni sağlayacaktır. Mekanlar yer bulabilmek ve indirimlerden yararlanmak için 6 ay önceden planlamalara başlamanı öneriyor.

Seçtiğin menüler ve aldığın ekstra hizmetler Yalova kır düğünü salonu fiyatlarını etkiliyor. Kokteyl menüleri yemekli menülerden daha uygun rakamlardan başlıyor. Vejetaryen ve beyaz et menülerinin de kırmızı et menülerinden daha tasarruflu olduğunu görüyoruz. After party benzeri ekstra hizmetler de faturana ekleniyor. Hizmetler için dışarıdan firmalarla anlaşırsan, sadece davet alanı kiralayarak daha ekonomik düğün yapabilirsin.

Sahilde yapılan düğünler, bahçe ve salon düğünlerinden farklı olarak hazırlaman gereken bütçeyi yükseltiyor. Seçtiğin dekorasyonlar Yalova kır düğünü fiyatlarını etkiliyor. Örneğin; masalarda metal şamdanlar yerine cam şişelere yerleştirilen mumlar tercih etmek, ödeyeceğin fiyatı düşürüyor. Mekanlar yılın belli dönemlerinde özel kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyaları takip ederek düğününü çok daha uygun rakamlara gerçekleştirebilirsin.

Kır Düğününü Yalova’da Yapacaksan Nelere Dikkat Etmelisin?

Tüm Şehirler Kır Düğünü