Tekne Düğünü ve Fiyatları

Tekne Düğünü ile Enfes Manzaralar

Alışılmışın dışında bir düğün töreni isteyenler için tekne düğünü oldukça cazip! Düğünler için tekne kiralamalarında da büyük bir artış söz konusu. Popülerleşen tekne düğünleri, özellikle de genç çiftlerin en sık tercih ettiği konseptler arasında yer alıyor. Masmavi suların üstünde, rüya gibi geçecek bir gece… İşte, artısıyla eksisiyle tekne düğünleri!

Tekne Düğünü İçin Dikkat Etmen Gerekenler

Tekne veya yatta düğün için mayıs ayından itibaren eylül ayının ortalarına kadar bir tarih seçebilirsin. Yaz ve bahar düğünleri için elverişli olsa da, anlık hava durumu değişimleri en dikkat edilmesi gereken nokta olarak karşımıza çıkıyor. Rüzgar şiddetindeki artış ile olumsuz hava koşullarına karşı işletmenin yedek plan desteği sağlayıp sağlamadığını sorabilirsin.

Sadece yaz düğünleri değil, kış organizasyonları için de tekne ve yatları tercih edebilirsin. Açık ve kapalı alan alternatifini aynı anda sunan ya da açılır kapanır tavanı ile hizmet veren firmalar da mevcut. Böylece Boğazda tekne düğünü için yaz mevsiminin en sıcak günlerini beklemene gerek kalmıyor. Dört mevsim boyunca değerlendirebileceğin bir seçenek.

Düğün gününde stresle boğuşmak istemeyenleri görebilir miyiz? O halde kusursuz bir planlama için dışarıdan organizasyon firmasıyla çalışmak iyi bir tercih olabilir. Tabii teknenin işletmesinin iş birliklerine açık olup olmadığını teyit etmende fayda var. Tüm hizmetleri kendi davet sorumluları eşliğinde ve hazırladıkları düğün paketleri bazında sağlayan teknelerin mevcut olduğunu da belirtelim.

İstanbul, İzmir, Antalya, Balıkesir, Mersin gibi deniz kıyısı şehirlerinden birinde oturuyorsan, ılık yaz akşamları için teknede düğün organizasyonunu tercih edebilirsin. Marina ve iskele sayılarının fazla olduğu İstanbul’da ise şöyle bir avantajın var: Bazı tekne işletmeleri, sana yakın bir konumda demir atarak kalkışı oradan gerçekleştirme fırsatı sağlıyor.

Şehir merkezinden ve yaşam alanlarından epey bir uzakta yapacağın düğünün için seni yerinde kıpırdatmaya başlayacak şarkılar büyük önem taşıyor. Yüksek sesli müzik olanağı, saat sınırı ve after party imkanının olup olmadığını öğrenerek eğlenceni garantileyebilirsin. Canlı müzik hizmeti istiyorsan, teknik ekipmanlara ve sahneye sahip teknelere yönelmeni öneririz.

Tekne Düğünü Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösteriyor?

Diğer düğün mekanlarında olduğu gibi teknede düğün fiyatlarını etkileyen belli başlı faktörler mevcut. Özellikle yaz ve kış mevsimi arasındaki farkı belirtmemiz gerekir. Yaz düğünleri için teknelere yoğun bir talep oluyor. Kış sezonunu tercih edersen daha uygun rakamlar ödeyebilirsin. Erken rezervasyon ve yaz dönemi kampanyalarını takip etmeni öneririz.

Yemek servisi, fotoğrafçı ve süsleme hizmeti birçok düğün mekanının paket içerisinde sağladıkları imkanlar arasında yer alıyor. Bu şekilde tam donanımlı bir düğün paketi sunan tekneler için makul ücretler ödeyebilirsin. Teknede kokteyl fiyatları ise yemekli menülere göre daha uygun. ‘’Ben sadece tekneyi kiralamak ve kendi anlaştığım firmalarla çalışmak istiyorum’’ diyorsan, bir tık daha fazla ücret ödemen gerekebilir.

Yemek servisi ve eğlence kısmının da kendine has fiyat dinamikleri var. Limitli ve limitsiz alkollü içecek seçeneklerine sahip bir tekne kiralayabilirsin. Limitsiz seçeneğini tercih ettiğin takdirde net rakamlarda bir fiyat artışı yaşanması muhtemel. Teknelerin birçoğu çeşitli eğlence organizasyonlarında da tercih ediliyor. Aynı teknede düğününü de gerçekleştirirsen, after party için belli oranlarda indirim yapabilirler.

Tekne Düğünlerinin Kapasite Dağılımları Nasıl?

Tekneler genellikle küçük çaplı organizasyonlar için tercih ediliyor. Fakat birçok firma farklı boyutlarda teknelere sahip. Düğününü butik mi yoksa kalabalık olarak mı gerçekleştireceğinin kararını verdikten sonra seçimini yapabilirsin. Örneğin, İstanbul’da 50 kişiden az kapasiteli tekneler olduğu gibi, 1.000-2.000 kişilik davetlere ev sahipliği yapabilen tekneler de mevcut.

Tekne Düğünleri İçin Gelinlik ve Damatlık Seçimi

Tekne düğünü gelinlik ve damatlıkları için rahatlık ve hareket kabiliyetinin maksimum seviyede olması önde geliyor. Mini veya midi boy modellere göz atabilirsin. Eğer uzun bir gelinlik hayalin varsa, düz kesim ile yırtmaçlı modellere yönelebilirsin. Tül, şifon ya da ipek kumaşlar tercih ederek ağır görünümden uzaklaşıp zarif ve şık görünüme kavuşabilirsin.

Gelinler için ufak bir tüyo: Kalın ya da kısa topuklu ayakkabılar tercih ederek hareketini kolaylaştırabilirsin. İstersen, yanında bir acil durum spor ayakkabısı da götürebilirsin. Damatlarda ise ağırlıklı olarak siyah, gri ve lacivert klasik takım elbiselerle karşılaşıyoruz. Kravat yerine papyon kullanılan bu takımlar, oldukça klas görünüyor açıkçası.

Tekne Düğünü Avantajları

Her şeyden önce, romantik atmosferinin ne kadar etkileyici olduğundan bahsetmek isteriz. Ay ışığı, yıldızlar ve suyun rahatlatıcı sesi… Ambiyans böyleyken, çekilen fotoğrafların ne kadar güzel çıkacağını da tahmin edebiliyoruz doğrusu. Tekne ya da yat düğünü düzenleyerek dillere destan olacak bir geceye imza atabilirsin. Sana ve sevdiklerine özel boğaz turu da cabası!

Titanik aşıklarının favori düğün mekanı: Tekneler! Düğünlerle birlikte farklı davetlere de ev sahipliği yapıyorlar elbette. Özellikle teknede kına gecesi organizasyonları ve bekarlığa veda partilerinin son dönemlerde popülerleştiğini söyleyebiliriz. Sen de seçenekler arasından kendine en uygun tekneyi bulmak için sayfamızdaki filtreleme araçlarını kullanabilirsin.

Tüm Şehirler Tekne Düğünü