İstanbul Tekne Düğünü ve Fiyatları

İstanbul’da Tekne Düğünü

İstanbul Boğazı’nın ortasında benzersiz bir manzara eşliğinde sevdiğin insana “Evet” demekten daha romantik ne olabilir ki? İstanbul teknede düğün organize edebileceğin en güzel şehirler arasında yer alıyor. Şehirdeki düğün tekneleri, büyüleyici manzaraya yakışır kalitede hizmetler sunuyor. İstanbul’da her tarza ve ihtiyaca uygun farklı tekne modelleri bulunuyor. Teknelerin açık ve kapalı davet alanları oluyor.

İstanbul teknede düğün organizasyonu gerçekleştirmek isteyen çiftlere çok fazla alternatif sunuyor. Bu alternatiflerin büyük bir kısmı Avrupa Yakası’nda bulunuyor. Beşiktaş, Sarıyer, Fatih, Beyoğlu ve Şişli’deki organizasyon tekneleri düğün için gerekli olan her türlü hizmeti deneyimli ekiplerin eşliğinde çiftlerle buluşturuyor. Düğün teknelerinde hem çiftler hem de konuklar kusursuz bir organizasyonla karşılaşıyor.

İstanbul’da düğün organizasyonunu düzenleyebileceğin deniz araçları arasında; yat, tekne ve gemi gibi çeşitli opsiyonlar bulunuyor. Bu seçeneklerin konuk ağırlama kapasiteleri birbirinden farklı oluyor. Avrupa Yakası’ndaki düğün tekneleri ortalama olarak 100-200 davetliye ev sahipliği yapabiliyor. İstanbul gemide düğün organizasyonlarında ise konuk sayısı 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Kalabalık düğünler için genellikle organizasyon gemileri tercih ediliyor.

Anadolu Yakası’nda dünyaevine girebileceğin organizasyon tekneleri; Üsküdar, Beykoz ve Kadıköy’de bulunuyor. Buradaki düğün tekneleri hizmetlerini 50 kişiden 750 konuğa kadar rahatlıkla sunabiliyor. Anadolu Yakası’nda konumlandırılan düğün organizasyon teknelerinin tamamı açık ve kapalı davet alanlarının her ikisinde de konuk ağırlayabiliyor. Açık davet alanlarının kapasitesi, kapalı yerlere göre daha yüksek oluyor.

Tekne düğünlerinde çiftler ve davetliler İstanbul’un tüm güzelliklerine şahit oluyor. Düğün organizasyon teknelerinde; ada, boğaz, deniz, körfez, kale, tarihi yer, şehir, panoramik, orman, doğa ve daha nice manzara bulunuyor. Manzaralı düğün teknelerinin neredeyse tamamı şehir merkezinde yer alıyor. Merkeze yakın yerlerde konumlandırılan organizasyon teknelerine çiftler ve konuklar kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyor.

İstanbul Tekne Düğünü Fiyatları Nasıl?

İstanbul’da düğün organizasyon hazırlıklarını üstlenen çok sayıda tekne bulunuyor. Alternatiflerin çok olması, şehirde geniş bir fiyat skalasının oluşmasına sebebiyet veriyor. İstanbul teknede düğün fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Düğün organizasyonunu gerçekleştirebileceğin deniz araçlarının ücretleri birbirinden farklı oluyor. Bu noktada yaptığın her türlü seçim, ödeyeceğin tutarı da doğrudan etkiliyor.

İstanbul organizasyon teknelerinde yemekli bir düğün yapmak isteyen çiftler, fiyatlardan çekinebiliyor. Fakat İstanbul’daki düğün teknelerinin büyük bir kısmı makul fiyatlı olmasıyla ön plana çıkıyor. Beykoz, Üsküdar, Fatih, Şişli, Sarıyer, Beşiktaş, Beyoğlu ve Eyüp’te düğününü oldukça uygun fiyatlara düzenleyebileceğin organizasyon tekneleri bulunuyor. Buradaki tekneler arasında butik ve yüksek kapasiteli birçok seçenek yer alıyor.

İstanbul’da tekne düğünü organizasyonunu gerçekleştirebileceğin tüm ilçelerde ortalama fiyatlı opsiyonlar da bulunuyor. Ortalama fiyatlı organizasyon teknelerinin birçoğu 100-200 kişiye yemek hizmeti sağlayabiliyor. İstanbul teknede yemekli düğün fiyatları, menü seçimlerin doğrultusunda değişebiliyor. Düğün teknelerinin fiks menüleri, özel seçeneklere kıyasla daha hesaplı oluyor. İstanbul’daki bazı tekneler çiftlere özel ekonomik menüler de hazırlayabiliyor.

İstanbul'da düğün organizasyonunu düzenleyebileceğin teknelerin bir kısmında fiyatlar ortalamanın üzerinde seyrediyor. Ortalamanın üzerinde fiyatlarıyla kendini gösteren düğün tekneleri; Beşiktaş, Fatih ve Şişli’de yer alıyor. Buradaki düğün organizasyon tekneleri, en fazla 200 konuğa hizmet sunabiliyor. Butik çaplı düğün organizasyonları için ideal alan sağlayan bu tekneler, lüks hizmetleriyle dikkat çekiyor.

Düğün paketleri ayrıcalıklı hizmetlerle dolu olan bir organizasyon teknesinde dünyaevine girmek isteyen çiftler için Sarıyer ve Beşiktaş’ta harika seçenekler bulunuyor. Zengin içerikli düğün paketleri ve profesyonel hizmetler fiyatları da yükseltebiliyor. Yüksek fiyatlı düğün teknelerinin bir kısmı çiftlere indirim fırsatları sunuyor. Dönemlik kampanyalar, ödeme kolaylıkları ve erken rezervasyon seçenekleri düğün teknelerinin tercih edilebilirliğini artırıyor.

İstanbul Düğün Organizasyon Teknelerinde Hangi Hizmetler Var?

Tekne Düğünü Organize Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

Düğün organizasyonunu İstanbul’un muhteşem teknelerinde gerçekleştirmeyi düşünen çiftlerin dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar bulunuyor. İstanbullu çiftler davetli sayılarına ve belirledikleri bütçeye uygun olan tekneyi tercih ederek içlerine sinen düğün organizasyonunu düzenleyebiliyor. Seçim yaparken, organizasyon teknesinin boyutunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tekne düğünü yapmadan önce bir davetli listesi oluşturmak da çiftlerin işini epey kolaylaştırıyor.

İstanbullu çiftlerin hayal ettikleri düğünü gerçeğe dönüştürebilmeleri için organizasyon teknelerinin sunduğu hizmetleri ince eleyip sık dokumaları icap ediyor. Yemekli bir düğün organizasyonu düzenlemek isteyen çiftler, şeflerle birlikte çalışan teknelerde karar kılıyor. Hizmetleri profesyonellerin sunduğu bir teknede düğün organize etmek, çiftlere güven veriyor. Dışarıdan hizmet almak isteyen çiftlerin mutlaka güvenilir firmalarla el sıkışması gerekiyor.

Tekne düğününün gerçekleştirileceği günün hava durumu, organizasyonun sürdürülebilirliği açısından büyük önem arz ediyor. Tekne düğünü organizasyonları için rüzgarın olmadığı sakin ve sıcak günler tercih ediliyor. Esintili ve soğuk havalarda düğün tekneleri hareket halinde olmuyor. Boğazda tekne turu yaparak dünyaevine girmek isteyen İstanbullu çiftlerin yağışsız ve güneşli bir tarih için yer ayırtmaları gerekiyor.

İstanbul’daki düğün teknelerinin birçoğu hareket halindeyken hizmet sunuyor. Bu teknelerde davetlilerin arzu ettikleri saatte organizasyondan ayrılma gibi bir olanağı bulunmuyor. Davetiyende organizasyonunun başlangıç ve bitiş saatlerini belirtmen, misafirlerinin düğüne katılıp katılmama ikilemini de ortadan kaldırıyor. Saatlerce süren tekne turlarında geri dönüş imkanı olmadığı için yanına alman gereken malzemeleri unutmamaya da özen göstermelisin.

İstanbul’da organize etmeyi planladığın tekne organizasyonun için hangi malzeme, araç ve gereçlere ihtiyaç duyuyorsun? Aklından geçen her şeyi yazıp, uzun bir liste çıkarabilirsin. Olası bir sağlık problemine karşı, listene ilk yardım malzemelerini ve bazı ilaçları da ekleyebilirsin. Kusursuz düğün organizasyonunda bolca eğlenebilmek için seçimini rahatlıkla hareket edebileceğin giysi ve ayakkabılardan yana yapabilirsin.

Tüm Şehirler Tekne Düğünü