Otel Düğünleri ve Fiyatları

Oteller İstanbul
İstanbul Gönen Hotel
Kapasite 50 - 650 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%43
Oteller İstanbul
Ramada by Wyndham Istanbul Golden Horn
Kapasite 50 - 300 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%35
Oteller İstanbul
Crowne Plaza İstanbul Ortaköy Bosphorus
Kapasite 50 - 450 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Oteller İstanbul
Sheraton İstanbul City Center
Kapasite 50 - 600 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%31
Oteller Muğla
Torbahan Hotel
Kapasite 50 - 350 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Hediye
Oteller Aydın
Ömer Prime Holiday Resort
Kapasite 20 - 750 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
%10
Oteller İstanbul
Elite World Grand İstanbul Küçükyalı
Kapasite 200 - 800 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
Oteller İzmir
Sun Pearl Resort Otel
Kapasite 70 - 750 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Oteller Nevşehir
Hanedan Cappadocıa Suites
Kapasite 200 - 500 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Hediye
Oteller Aydın
Batıhan Beach Resort Spa
Kapasite 200 - 1500 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Oteller Muğla
Azka Otel
Kapasite 200 - 875 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Oteller İstanbul
Sofitel İstanbul Taksim
Kapasite 100 - 350 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
Oteller İstanbul
Dedeman Bostancı İstanbul
Kapasite 100 - 797 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
%29
Oteller İstanbul
Crowne Plaza İstanbul - OryaPark
Kapasite 30 - 875 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
%11
Oteller İstanbul
Elite World Grand İstanbul Basın Ekspres
Kapasite 250 - 850 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
Oteller İstanbul
Lionel Hotel İstanbul
Kapasite 50 - 875 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%16
Oteller İstanbul
A11 Bosphorus Hotels
Kapasite 100 - 875 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
%33
Oteller İstanbul
Tryp By Wyndham Sancaktepe
Kapasite 50 - 350 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%33
Oteller İstanbul
Akgün İstanbul Hotel
Kapasite 100 - 625 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Oteller İstanbul
Sheraton Istanbul Levent
Kapasite 100 - 500 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
Hediye
Oteller İstanbul
DoubleTree by Hilton Istanbul Topkapı
Kapasite 100 - 750 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
Oteller İstanbul
Dream Hill Hotel
Kapasite 30 - 400 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Oteller Antalya
Adonis Hotel
Kapasite 20 - 550 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%15
Oteller Aydın
Çiy Restaurant ve Konuk Evi
Kapasite 40 - 250 Kişi
Kişi Başı 3.000 TL'den fazla
%20
Oteller İstanbul
Armonia Golden Tulip
Kapasite 50 - 450 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL

Otel Düğünü İçin Bilmen Gerekenler

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren otellerin organizasyon düzenleme konusunda da bir hayli başarılı olduklarını biliyoruz. Kusursuz ve lüks davet anlayışını benimsemiş olan otellerin en sevilen özelliği ise tam donanımlı düğün paketleri sunmaları oluyor. Her bir düğüne ayrı özen göstermeleri sayesinde de hem çifti hem de konuklarını özel hissettirmeyi başarıyorlar.

Birçok hizmeti tek çatı altında alabileceğin bu mekanlar farklı imkanlarıyla da göz dolduruyor. Beklentilerin ve bütçen doğrultusunda kriterlerine uygun bir oteli bulmak için ise titizlikle davranman gereken noktalar var. Hangi otelin senin tarzını yansıttığı, davetlilerine yetecek alana sahip olup olmadığı, balayı süiti sağlayıp sağlamadığına dikkat etmelisin. Bu yazı senin için bir rehber olabilir.

Düğün İçin Otel Seçimini Nasıl Yapmalısın?

Otel düğün mekanları farklı özellikleri ile birbirinden ayrılan geniş bir çeşitliliğe sahip. Kararını verirken düğün tarihi gibi öncelikli olarak tuttuğun birkaç kriter olmalı. Örneğin, yaz gelini olmak istiyorsan bahçeli otelleri tercih edebilirsin. Eğer olumsuz hava koşulları seni tedirgin ediyorsa, düğününü kapalı mekana taşıyabilecek otellere yönelmeni öneririz. Sahil düğünü için ise plajı olan oteller imdadına yetişecektir.

Beğendiğin otellerin sundukları fırsatları karşılaştırarak ilerlemenden yanayız. Tam sana göre bir mekan buldun; fakat bu mekan, o çok istediğin after party imkanını sağlamıyor olabilir. Bu durumlar için artı eksi listesi yapabilirsin. Bohem, rustik ya da gösterişli otel organizasyonlarından yana olabilirsin. Bu durumda otellerin daha önce gerçekleştirdikleri düğünlerin görsellerine bakarak dekorasyon anlayışlarını incelemeni tavsiye ederiz.

Hatıra kalacak fotoğrafların için dekorasyonla birlikte manzara senin için ayrı bir önem taşıyor olabilir. Örneğin, İstanbul’da bir otel düğünü için Boğaz manzarasına sahip olan mekanları ilk sıralara taşıyabilirsin. Bunun haricinde dış çekimini de seçtiğin yerde gerçekleştirmek isteyebilirsin. Bahçeli, denize nazır, tarihi ya da ihtişamlı bir balo salonuna sahip otellerin harika bir fon yaratacağını söyleyebiliriz.

Şehrin tüm karmaşasından uzakta bir düğün yapmak isteyebilirsin. İstanbul düğün otelleri arasında yer alan, şehir merkezi dışında, ormanın içinde ya da deniz kenarındaki oteller beklentilerini karşılayabilir. Böyle bir seçimde otelin misafirlerin için kampanyalı konaklama imkanı sağlayıp sağlamadığını da öğrenmeni öneririz. Kolay ulaşım sağlayabileceğin bir otel arıyorsan, şehir merkezindeki otellere göz atabilirsin.

Otelin hazırladığı düğün paketleri içerisinde yer alan imkanların beklentilerini karşılayıp karşılamadığından emin olmalısın. ‘’Olmazsa olmaz’’ dediğin hizmetleri iyi belirlemen taraftarıyız. Ekstra taleplerin olacak mı? Mekan bu talepleri sağlayabilecek mi? Eğer sağlayamıyorsa senin anlaştığın firmalarla iş birliği yapmaya açık mı? Kararını vermeden önce tüm bu soruları otel yetkililerine yöneltmende fayda var.

Otel Düğünü Fiyatları Nasıl Değişiklik Gösteriyor?

Otelin bilinirliği, yemek servisi, davetli kapasitesi, sunduğu imkanlar, ekstra hizmetler ve çok daha fazlasına bağlı olarak değişiklik gösteren bir fiyat skalası mevcut. Hiç şüphesiz belirlediğin bütçe, seçimini etkileyen en önemli faktör. Örneğin, görkeminin çok konuşulacağına emin olduğun düğünün için 5 yıldızlı bir otel seçeceksen, daha yüksek bir bütçeye sahip olmalısın.

Yıldızlarına göre değişiklik göstermesinin yanı sıra, otel düğünlerinin fiyatları şehir ve ilçe bazlı olarak da birbirinden ayrılıyor. Popüler şehirlerden İstanbul, Ankara ya da İzmir otel düğünleri için birçok ile göre daha yüksek fiyat talep edildiğini söyleyebiliriz. Marka haline gelen ve şehir merkezinde yer alan oteller için de bütçeyi yüksek tutmakta fayda var.

Otellerin düğün paketlerinde yer alan hizmetlerin dışında isteyeceğin ekstra talepler, fiyatları etkileyen bir diğer önemli faktör. Fotoğraf, süsleme, canlı müzik, yemek servisi gibi tüm hizmetleri tek pakette toplayan bir otel tercih ederek daha makul fiyatlar ödeyebilirsin. Konaklama ya da after party gibi paket harici taleplerinin ise ekstra ücrete tabii olacağını belirtmiş olalım.

Hangi Kapasitede Bir Otel Tercih Etmelisin?

Plajı olanlardan havuzlu otellere kadar farklı davet alanlarına ve kapasitelere sahip binlerce alternatif mevcut. Peki davetli sayın doğrultusunda nasıl bir tercih yapmalısın, hemen anlatalım: Otellerin balo salonları genellikle yüksek kapasitede davetlere ev sahipliği yapabiliyor. Kalabalık düğün organizasyonu düşünüyorsan, bu salonları tercih edebilirsin. Daha küçük organizasyonlar için ise butik otellerin davet alanlarına bakabilirsin.

Kapalı alanlar kadar açık hava davet alanlarının kapasitelerinin de otellerin büyüklüğüne göre değiştiğini gözlemleyebiliyoruz. Daha geniş bir arazi üzerinde konumlanan otellerin bahçeleri yüksek davetli sayısını kaldırabilecek seviyede olabiliyor. Samimi bir davet vermek istersen, bahçeli butik otelleri gözden geçirebilirsin. Sahilde nikah yapan birçok otel ise davetli sayısının yoğun olduğu düğünlere rahatlıkla ev sahipliği yapabiliyor.

Otellerin oturma planlarına bakıldığında kapasitelerinin 50-100 kişi ile başlayıp 1.000 kişinin üzerine çıkabildiğini görüyoruz. Haliyle tüm isteklerinin yanı sıra butik mi yoksa kalabalık bir düğün mü yapacağının önemi çok oluyor. Bir de sana yemek servis edip etmeyeceğini soralım. Çünkü kokteyl düzenindeki düğünlerin kapasiteleri yemeklilere göre daha yüksek oluyor.

Otel Düğünleri İçin Gelinlik ve Damatlık Önerileri

Gelinlerle başlayalım! Düğününü otelin görkemli ve şık balo salonunda gerçekleştireceksen prenses kesim ya da balık model gelinlik tercih ederek ortamla bütünleşebilirsin. Uzunca bir duvak ve taç ile şıklığın vücut bulmuş hali olacağını söyleyebiliriz. Tercihini tarihi bir otelden yana yapacaksan, kabarık modeller yerine dantel detaylı vintage model bir gelinlik tercih ederek romantik tarzı yakalayabilirsin.

Otelin kır bahçesinde ya da havuz başında gerçekleşecek düğünler için zarif tasarımları öneriyoruz. Askılı ve tül gelinlikler seni rahat ettirecektir. Konseptin doğrultusunda bohem ya da Helenistik modeller de tercih edebilirsin. Çiçekli taçlarla çok yakıştırıyoruz doğrusu. Plaj düğünün için uçuş uçuş sahil gelinlikleri kurtarıcın olacak! Düşük omuzlu, dekolteli ve hareketini sınırlandırmayacak midi boy modellere yönelebilirsin.

Bir otel balo salonunu gözümüzün önüne getirdiğimizde smokin ya da İtalyan kesim takım elbise dışında bir damatlık hayal edemiyoruz açıkçası. Otelin bahçesinde gerçekleşecek düğün için bej renginde keten damatlıklar eşsiz bir uyum yakalayacak. Yakaya bir de çiçek eklenirse harika! Sahil nikahı için de açık tonlardan şaşmamanı öneririz. Papyon veya pantolon askısıyla kombinine hava katabilirsin.

Otelde Düğün Yapmanın Avantajları

Kuaförünü ve makyözünü getirip senin için ayarlanan konforlu gelin odasında hazırlıklarını tamamlamak istemez misin? Bu imkanı sağlayan birçok otel var. Kişiye özel hizmet konusunda kendilerini aşmış otellerde menü skalası da epey geniş. Damak zevkine uygun bir davet menüsü oluşturabilir, alkollü içecek de servis edebilirsin. Balayı süiti ve yıldönümü için konaklama imkanı ise mükemmel bir artı!

Oteller kusursuz hizmet konusunda oldukça başarılı. Sen de düğün gününde eğlenmekten başka hiçbir şey düşünmek istemiyor ve unutulmaz bir geceye mi imza atmak istiyorsun? O halde otelleri değerlendirmen gerektiğini düşünüyoruz. Uygun fiyatlı otellerden lüks düğün otellerine kadar çeşitli seçenekler mevcut. Sayfada bulunan filtreleme araçlarını kullanarak kriterlerini karşılayan ve içine sinen bir otel bulabilirsin.

Tüm Şehirler Otel Düğünleri