Nevşehir Oteller ve Fiyatları

Nevşehir’de Otel Düğünleri

Nevşehir kültür turizminin en önemli noktalarından. Nevşehir düğün otelleri ise mağara konsepti ve mistik yapıları ile çiftlerin dikkatini çekiyor! Bu mekanlar ağırlıklı olarak Ürgüp’te yer alsa da Acıgöl, Avanos ve Kozaklı ilçelerinde benzer otelleri bulabilirsin. Huzurlu ve keyifli düğünlerin adresi olan yerlerde hem tarihi manzaraya şahit olabilir hem de gün batımındaki balonları izleyebilirsin.

Otantik ortam yerine, modern ve şık düğün töreni isteyen çiftler için Nevşehir’de otel balo seçeneklerinin de var olduğunu söyleyebiliriz. Çim ve havuz başı davet alanlarında düğün yapmak mümkün. Otelde düğün yapmanın en sıra dışı deneyimlerinden birini Nevşehir’de yaşayabilirsin. Geçmişte de barınma amaçlı olarak kullanılan mağara oteller, şehrin tarihine uygun olarak yeniden inşa ediliyor.

Kayalara oyulan evler ve mağara konsepti sebebiyle Nevşehir’de otelde düğün planlayan çiftler daha çok butik kapasiteli davet alanları ile karşılaşıyorlar. Yemekli kapasitede 50 kişiden az ya da 50-100 kişinin ağırlanabildiği seçkin davetlere imza atabiliyorsun. Tabii butik otellerdeki davetli kapasitesi 300 kişiye kadar çıkabiliyor. Ayrıca 500 kişiden başlayıp 3.000’den fazla misafirini ağırlayabilecek davet alanlarını da bulabilirsin.

Butik otellerden premium kategorisindekilere kadar çeşitli kalite standartlarında hizmet veren alternatifler mevcut. Ayrıca yüzölçümü küçük şehirlerden biri olan Nevşehir’deki oteller, popüler ve merkezi ilçelerde yer aldıklarından kolay ulaşım imkanı da sağlıyorlar. Doğal atmosferin hakim olduğu şehirde otellerin terasları ve açık davet alanlarında panoramik manzaranın keyfini çıkarabilirsin.

Nevşehir’de Otelde Düğün Fiyatları Nasıl?

Nevşehir otel düğün fiyatları açısından geniş bir yelpazeye sahip. Ekonomik davetlerden lüks organizasyonlara kadar farklı tarzlardaki düğünleri farklı fiyatlara gerçekleştirebiliyorsun. Uygun başlangıç fiyatları talep eden oteller için Avanos ve Kozaklı ilçelerine göz atabilirsin. Unutulmaz düğün deneyimi sunan mağara konseptindeki oteller, diğer alternatiflere göre bir tık yüksek bütçe gerektiriyor.

Nevşehir’de otel düğünü fiyatları kişi başı üzerinden hesaplanıyor. Seçtiğin menü fiyatı ile davetli sayısı çarpılarak net tutar belirleniyor. Beyaz etli menü tercih ederek daha makul fiyatlara yemekli organizasyon düzenleyebilirsin. Yanı sıra; ikram türüne göre seçtiğin düğün paketi içerisinde yer alan standart hizmetlere de fiyat dahilinde sahip olabiliyorsun.

Mağara otelleri arasında uygun bütçeli düğün yapabileceğin seçenekleri de bulabilirsin. Nevşehir düğün otelleri hem yaz hem kış mevsimi için elverişli olduğundan dört mevsim boyunca çiftler tarafından tercih ediliyor. Elbette kış aylarındaki kampanya oranlarını yadsıyamayız. Mayıs ve eylül ayları arasındaki düğünün için ise erken rezervasyon yaparak özel indirimlerden şimdiden yararlanabilirsin.

Nevşehir Düğün Otellerinde Sunulan İmkanlar

Nevşehir Düğün Otellerinin Davet Alanı Özellikleri

Nevşehir’de otelde düğün yapmak, tarihin büyüsünü de beraberinde getiriyor. Özellikle de Ürgüp bölgesindeki mağara otellerinin bambaşka bir atmosfere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Taş duvarlar ve loş ışıkların bizi karşıladığı otellerin kapalı alanları daha çok küçük çaplı organizasyonların gerçekleşmesine imkan tanıdığından sohbetlerin sonunun gelmediği bir düğün yemeği tertip edebilirsin.

Doğaya uygun yapılan süslemelerde beyaz rengin asilliği dikkate alınıyor. Tercihin doğrultusunda Tiffany ya da napolyon sandalyeler kullanılarak tül ve çiçeklerle giydirmeleri yapılıyor. Nikah platformun için ister tag istersen de gazebo ayarlayabiliyorlar. Şatafatlı davet alanlarının yanı sıra; bohem, rustik, otantik ve mistik olarak tanımlayabileceğimiz tarzların ögeleri de düğün aksesuarı olarak kullanılıyor.

Nevşehir düğün otelleri, şehrin büyülü yapısını içinde barındıran bir yapıya sahip. Burada dünyaevine girmek isteyen çiftler görsellere bakar bakmaz ''İşte, evleneceğim yer burası'' diyebiliyorlar. Eğer aklında ''Nevşehir’de otelde düğün ne kadar?'' gibi sorular dolanıyorsa, otellerin sayfaları üzerinden iletişim bilgilerine ulaşarak detaylı bilgi öğrenebilirsin. Düğünün hakkındaki detayları form aracılığıyla paylaşarak tek tıkla ücretsiz fiyat tekliflerini de alabilirsin!

Tüm Şehirler Otel Düğünleri