Antalya Oteller ve Fiyatları

Antalya Otel Düğünleri

Antalya’da baktığın her yerde bir otelle karşılaşman mümkün! Her biri ayrı tarz ve özelliğe sahip olan otellerin dağılımına baktığımızda; daha çok tatil bölgeleri olan Alanya, Kaş, Kemer, Manavgat, Muratpaşa ve Serik’te yer aldıklarını gözlemliyoruz. Butik otellerden, 5 yıldızlı otellere kadar çeşitli kapsamlarda faaliyet gösteren firmaları şehir genelinde bulabilirsin elbette.

Yerli ve yabancı turistlerin her sene yoğun olarak akın ettiği bir şehir olması sebebiyle, Antalya otellerinin konaklama ve hizmet sektöründeki kalitesi yadsınamaz. Haliyle 5 yıldızlı oteller ile şehir genelinde sıklıkla karşılaşmak mümkün. Aksu ve Konyaaltı seçeneklerini de değerlendirebilirsin. 5 yıldızlı tesis imkanlarından yararlanarak lüks bir düğün organizasyonuna imza atabilirsin.

Çiftlerin dikkatlerini ilk olarak manzaralı oteller çekiyor. Antalya’da kış mevsiminin dahi ılık geçtiği düşünüldüğünde, açık havada düğün yapma imkanından yararlanabileceğin farklı davet alanı alternatiflerine sahipsin diyebiliriz. Sahilde, çim alanda ya da havuz başında… Tarzına hitap edecek otel seçeneği sayısı oldukça fazla. Deniz manzarasının eşlik edeceği kapalı salonları da kıyı ilçelerinde bulmak mümkün.

Akdeniz’in yanı sıra, Çukurbağ Yarımadası gibi farklı manzaralara kapı açan otelleri de inceleyebilirsin. Antalya düğün otellerinde sık karşılaştığımız bir özellik: Hem açık hem de kapalı davet alanları ile hizmet veriyorlar. 50 kişiden başlayıp 2.000 kişiye kadar varan yemekli organizasyon kapasiteleri sayesinde de davetli sayısına uygun bir alan bulmak oldukça kolaylaşıyor.

Antalya Otel Düğün Fiyatları Nasıl?

Antalya otelde düğün fiyatları, farklı ücretlendirme politikalarına tabii. Örneğin; popülerliğin kriter olduğu durumda, özellikle 4 ve 5 yıldızlı otel düğünleri için daha yüksek bütçe gerektiğini düşünebilirsin. Fakat Antalya 5 yıldızlı otelde düğün fiyatlarına baktığımızda, birçok ile göre daha uygun olduğunu görüyoruz. Tabii hizmetler ve menüler konusunda yaptığın seçimler, ödeyeceğin toplam rakam için önemli.

Antalya otel düğünü fiyatları çoğunlukla kişi başı üzerinden hesaplanıyor. Yemeksiz paketlerin sunulduğu yerlerle çok karşılaşılmasa da kokteylli organizasyonların yemeklilere göre daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat kişi sayısı arttıkça menü fiyatlarında indirim uygulayabiliyorlar. Lezzetlere eşlik etmesi için alkollü içecek tercih edersen, ödeyeceğin tutar artıyor. Bütçen doğrultusunda limitli-limitsiz içecek seçeneklerini değerlendirmeni tavsiye ediyoruz.

Paketlerde yer alan hizmetlerin yanı sıra, otellerin sunduğu farklı imkanlardan yararlanmak istediğinde ekstra ücret ödemen gerekebiliyor. Aynı durumu, aldığın hizmette değişiklik yapmayı talep ettiğinde de yaşayabilirsin. Örneğin; şamdan modelleri arasında fiyat farkı olabilir. Süslemeler, çekim ekibi, sahne hizmeti gibi konularda avantajlı fiyatlardan yararlanabileceğin çözüm ortaklarına yönlendirebiliyorlar. Ek bütçe ayırabilirsin.

Uygun fiyatlara düğün organizasyonu yapmak için özellikle de Kaş ve Muratpaşa’da yer alan butik otelleri tercih edebilirsin. Davetli sayısı çok yoğun olmayacağından, kişi başı üzerinden fiyatlandırılan yemekli düğünün için büyük bir davete göre daha makul fiyatlar ödeyebilirsin. Ayrıca Antalya otelde düğün organizasyonu için kış kampanyaları ve erken rezervasyon fırsatları da sunuyor.

Antalya Düğün Otellerinde Hangi İmkanlardan Yararlanabilirsin?

Antalya Otel Düğünleri İçin Konseptler

Antalya deniz kenarı düğün otellerinde sahil organizasyonu planlayabilirsin! Kıyı şeridindeki otellerde arkana masmavi denizi alarak yeni bir sayfaya “Evet” diyebilirsin. Kumların üzerinde yapacağın nikah töreninde kilise düzeni ayarlamalarını isteyebilirsin. Ahşap tag ve beyaz tül kullanımı sahil düğünleri için birebir. Klasikleşen kırmızı halı yerine, mumların ve çiçeklerin süslediği romantik bir gelin yolu hazırlatabilirsin.

Ahşap malzeme ile hazırlanmış deniz kenarı alanlarında kendini bir sahil kasabasında aile yemeği yiyormuş gibi hissedebilirsin. Antalya otelde havuz başı düğünlerine de imkan tanıyor. Beyaz, yeşil ve mavinin hakimiyetindeki düğün alanlarında sade ve şık bir görünüme imza atıyorlar. Tabii bohem ve rustik ögeleri kullanarak samimi bir davet alanı da yaratabilirsin.

Birçok otel hem büyük hem de küçük çaplı kır düğünleri için uygun alanlara sahip. Klasik bir kır düğünü konseptini kullanacağın aksesuarlarla hareketli hale getirebilirsin. Ağaçlar arası ışıklandırmalar, ihtişamlı nikah platformu, uzun dallar ve yapraklarla donatılan masalar, eskitilmiş ögeler ve çok daha fazlasını tarzına uygun olacak şekilde tercih edebilirsin.

Antalya otellerinin kapalı salonları da açık davet alanlarını aratmayan atmosfere sahip. Sarkıt ışıklandırmalar ve çiçekler, siyah masa örtüleri, şeffaf sandalyeler ile elegant bir ortamda dünyaevine girebilirsin. Otantik ögelerin yer aldığı otellerde vintage tarz düğün organizasyonu yapabilirsin. Klasik düğün konseptinden yanaysan, beyaz ve altın renginin ağırlıklı olduğu salonlarda şaşalı bir törene imza atabilirsin.

Antalya otel düğünü yapacak çiftlere birçok mekan çeşidi sunduğundan, hepsini gidip görmek neredeyse imkansız olacaktır. “Antalya otelde düğün ne kadar tutuyor?”, “Hangi hizmetleri alabilirim?” gibi tüm soruların için bir tıkla firma sayfalarındaki detaylara ulaşabilir; iletişim bilgilerini kullanarak yetkililerle iletişime geçebilirsin. Böylelikle zamandan tasarruf edebilirsin. Ayrıca düğününe dair detayları form aracılığıyla paylaşarak fiyat tekliflerini alabilirsin!

Tüm Şehirler Otel Düğünleri