İzmir Oteller ve Fiyatları

İzmir’deki Düğün Otelleri

İzmir’de davet ve etkinlik düzenlenen pek çok oteli bulabilirsin. Yaz turizmi açısından popüler olan şehirde açık alanlara sahip otellerin sayısı oldukça yüksek. İzmir düğün otellerinin en dikkat çekici özellikleri arasında mest olacağın manzaralara sahip olması yer alıyor. İzmir otel düğünü deniz kenarı seçenekleri ile oldukça ünlü!

İzmir otel düğünleri için genellikle yazlık bölgeler tercih ediliyor. Ilık yaz akşamlarının keyfini çıkarabileceğin organizasyonlarda Çeşme’nin ilk sıraya yerleştiğini söylemek mümkün. Denize sıfır konumda bir sahil daveti verebilirsin! İzmir otelde plaj düğünü için Dikili, Foça, Karaburun, Menderes, Seferihisar ve Urla ilçelerindeki sahilde yer alan davet alanlarını da inceleyebilirsin.

Kış düğünleri için yüksek tavanlı balo salonları ile hizmet veren görkemli oteller mevcut. Özellikle de şehir merkezi ve yakınlarında yer alan bu oteller kolay ulaşım imkanı da sağlayan bir özelliğe sahip. Yoğunluğun Konak ve Balçova’da olduğunu söyleyebiliriz. Fakat konumuna yakınlıkları doğrultusunda Bergama, Bornova, Gaziemir, Kemalpaşa ve Selçuk ilçelerindeki otelleri de tercih edebilirsin.

İzmir otel düğün mekanlarının kapasiteleri 50 kişiden başlayıp 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. 100-200 kişilik butik bir organizasyon planlıyorsan, Çeşme otelleri tam sana göre! İzmir otel düğün salonlarının 500-750 kişilik kapasiteleri sayesinde kalabalık bir organizasyon da planlayabiliyorsun. Katılımın yüksek olacağı davetler için uygun olan otelleri Balçova, Buca, Narlıdere ve Torbalı’da da bulabilirsin.

İzmir Düğün Otelleri Fiyatlarını Neler Etkiliyor?

“İzmir’de otelde düğün fiyatları nasıl?” diye merak ediyorsan, her firmanın ayrı bir ücretlendirme politikasına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikli olarak İzmir’deki otellerin 3 yıldız ve altından başlayarak premium otel kategorisine kadar uzanan farklı kalite standartlarında hizmet verdiklerini söyleyebiliriz. Otellerin sahip olduğu yıldızlar kadar, sundukları olanaklarla birlikte konumları da önemli.

Foça, Kemalpaşa ve Ödemiş, İzmir otel düğün fiyatlarının en uygun olduğu ilçeler arasında yer alıyor. Tatil beldelerindeki, özellikle de deniz kenarındaki otellerde yapacağın lüks organizasyon için yüksek bir bütçeye sahip olman gerekebiliyor. Almak istediğin hizmetler için paket seçenekleri sunabilirler. Hizmet sayısının ve çeşitlerinin değiştiği paketler arasında fiyat farkının mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

İzmir otel düğünü fiyatları kişi başı üzerinden hesaplanıyor genelde. Yemeksiz başlangıç paketi sunan otellerde ekonomik organizasyon yapmak mümkün hale geliyor. Fakat geniş menülü bir davet vermek istiyorsan, beyaz etli menülerin kırmızı etlilere göre daha uygun fiyatlı olduğunu belirtmek isteriz. Toplam rakam ise düğününün kaç kişilik olacağına göre değişiyor. Davetli sayısı arttıkça indirim yapabiliyorlar.

İzmir otelde düğün fiyatlarını belirleyen en önemli faktörler arasında manzaranın büyük önem taşıdığını söyleyebiliriz. Deniz kenarı, havuz başı ve yemyeşil çim alanlara sahip otellerin başlangıç fiyatları bu durumu kanıtlar nitelikte. Paketler dahilinde sunulan hizmetlerde değişiklik yapmak istersen, toplam tutarlarda artış yaşanabilir. Kış aylarında İzmir otellerinin kampanyalı fiyatlarından yararlanabilirsin, bilgin olsun.

İzmir Düğün Otellerinden Hangi Hizmetleri Alabilirsin?

İzmir Düğün Otellerini Araştırırken Dikkat Etmen Gerekenler

İzmir’de otelde düğün yapmak isteyen çiftlerin sayısı hızla artarken, mekan seçimi ve sonrası için bazı püf noktalar mevcut. İzmir otelleri arasında hem açık hem kapalı alanı ile birlikte hizmet veren yerlerin sayısı yüksek olduğundan, mevsim fark etmeksizin tercihte bulunabiliyorsun. Düğün tarihin için mayıs ve eylül ayları arasını düşünüyorsan, açık hava alanları oldukça ideal.

İzmir’de sahilden esen rüzgarın şiddetini arttırma ihtimali yüksek. Düğününden birkaç gün önce ve hatta düğün sabahında da gerekli hava durumu kontrollerini yapan otellere yönelmeni tavsiye ederiz. Herhangi bir olumsuz hava koşulu durumunda organizasyonunu senin için hazır olarak tuttukları kapalı salona transfer edebilirler. Bu hizmet için ekstra ücret ödemen gerekebilir, aklında olsun.

Davet alanlarının tarzına hitap edip etmediğini anlamak için daha önce düzenledikleri organizasyonlara göz atmanı ve memnuniyet yorumlarını okumanı tavsiye ediyoruz. Böylelikle ekibin ilgi alakası hakkında da bilgi edinebilirsin. Ayrıca mekanların ulaşım imkanlarını öğrenerek davetlilerine iletebilirsin. Davet alanına özel araçları ile gelecek misafirlerin için otopark ve vale hizmetlerinin mevcudiyetini öğrenebilirsin.

Otel seçimini yaparken sana sağlayacağı avantajları da göz önünde bulundurmalısın. Örneğin; düğününü yaptığın yerde balayını da geçirmek istiyorsan, tatil otellerinin özel fiyatlar sunup sunmadıklarına bakabilirsin. Ek olarak, seçtiğin davet alanı kapasitesinin kişi sayısını ağırlayabilecek seviyede olması da önemli. Böylece masa ve sandalye yetmezliği gibi konuları öncesinde çözüme kavuşturabilirsin.

İzmir düğün otellerinde davet alanını farklı detaylarla donatabilirsin. Bunun için mekanın ek hizmet sağlayıp sağlayamadıklarını öğrenmende fayda var. Bir fotoğraf kabini yerleştirerek davetlilerinle birlikte geceye dair eğlenceli pozlara sahip olabilirsin. Eğlencenin sabaha dek sürmesini isteyen çiftler, after party imkanı sunan otelleri tercih edebilirler. Seyyar yemek arabaları ile gece atıştırmaları ikram edebilirsin.

İzmir Düğün Otellerinin Süsleme Tarzları

İzmir denildiğinde akıllara yaz mevsimi geliyor. Oteller de bu mevsimde, açık davet alanlarında yeşil ve beyazın iç açıcı uyumu eşliğinde göz alıcı düğünler düzenliyor. Bohem ve rustik ögeler kullanarak samimi bir görünüm kazandırıyorlar. Havuz başı düğünlerinde ise şık atmosfer etkili oluyor. Çiçekler, kristal şamdanlar, göz alıcı servis takımları ve nikah platformu için gazebo kullanabiliyorlar.

Ahşap masaları runnerlar yerine çiçeklerle donatarak daha doğal bir görünüme kavuşturabiliyorlar. Havuz başı davet alanına sahip oteller ise şıklıktan taviz vermiyor. Masalara eşlik edecek sandalyeler için tiffany ve Napolyon modelleri arasında beyaz ya da şeffaf renk tercihi sunabiliyorlar. Kristal süslemeli şamdanlar ve cam suplalar ile masalarda zengin görünüm yaratırken, havuzu süslemeyi de unutmuyorlar.

İzmir otellerinin kapalı balo salonları; görkemli, sade, modern gibi farklı tarzlara sahip. Altın detayların yoğun olduğu davet alanları kadar, siyahın asilliğine bürünmüş salonlarla da karşılaşabilirsin. Kullanılacak aksesuarlar için çiftlerin beğenilerini önemsediklerini belirtelim. Renklerde ve konseptte değişikliğe gidebiliyorlar.

İzmir’deki otellerin birçoğu; tatil tadında, eğlenceli bir düğün yapmaya imkan tanıyor! İzmir’de otelde düğün fırsatlarından yararlanmak için sayfamız üzerinde yer alan tüm firmaları hemen inceleyebilirsin. Aradığın özelliklere göre filtreleme araçlarını kullanarak sana en uygun olan mekanları listeleyebilirsin. Ayrıca mekanı gidip görmene gerek kalmadan tek tıkla fiyat teklifi alman da mümkün!

Tüm Şehirler Otel Düğünleri