Sosyal Tesisler ve Fiyatları

Sosyal Tesislerde Düğün

Spor kulüpleri, kamu ve sivil toplum kuruluşlarına bağlı olarak faaliyet gösteren sosyal tesislerin düğünler için çok avantajlı olduğunu biliyor muydun? Diğer düğün mekanlarına göre daha uygun fiyat seçenekleri sunmaları ile sosyal tesislerde düğün yapmak çok daha hesaplı hale geliyor. Bu fiyatları bir düğüne dair beklediğin tüm hizmetlerle birleştirmeleri ise çok cazip doğrusu!

Halihazırda hem üyeleri hem de üye olmayan misafirleri için dinlenme ve yeme içme alanları olarak hizmet veriyorlar. Belli kuruluşlara bağlı olmaları sebebiyle de kaliteli hizmeti garantiliyorlar diyebiliriz. Havuz başı, salon ya da kır düğünü gibi farklı davet alanı seçeneklerini de içinde barındırmaları büyük bir artı. Hizmet çeşitleri konusunda da sıkıntı yaşamayacağını söyleyebiliriz.

Örneğin, İBB Sosyal Tesisleri birçok noktada yer alıyor. Farklı menü alternatifleri ise fiyat olarak çiftler için çok cezbedici. Üstelik çeşitli konsept ve kapasite seçenekleri de mevcut. Bu sebeple sosyal tesisler son zamanlarda belediyenin düğün tesisleri olarak da karşımıza çıkmaya başladı. Şehrindeki en iyi sosyal tesislerden birini seçmek için dikkat etmen gerekenlere yazımızın devamında ulaşabilirsin.

Genel Hatlarıyla Sosyal Tesislerde Düğün Yapmak ve Dikkat Etmen Gerekenler

Sosyal tesislerde düğün organize etmek için tesisin üyesi olman gerektiğini düşünüyor olabilirsin. Çeşitli kuruluş ve kulüplere bağlı bu alanları davetlerin için kiralayabiliyorsun elbette. Fakat bazı orduevlerinde düğün yapabilmek için gelin ya da damadın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin belirlediği derecede yakınlığa sahip olması gerekebiliyor. Bu tüm orduevleri ve tesisler için geçerli olmasa da dikkat edilmesi gereken noktalardan.

Genellikle şehir merkezi ya da şehir merkezine yakın konumlandıkları için ulaşım rahatlıkla sağlanabiliyor. Merkez dışında konumlanan bazı tesislerin olduğunu da belirtelim. Her iki durum için de otoparkın olup olmadığını öğrenmek iyi olabilir. Bazı sosyal tesislerde vale hizmeti gibi ayrıcalıklarla karşılayabiliyoruz. Misafirlerinin park ile ilgili hiçbir sorun yaşamamasını istiyorsan, bu hizmeti sağlayan yerlere yönelebilirsin.

Öğretmenevleri, orduevleri, polis evleri gibi bazı sosyal tesisler aynı zamanda otel işlevi de görüyorlar. Konaklama sağlamak için üye veya üye yakını olmak gereken tesisler mevcut. Şehir dışından gelen misafirlerinin konaklama problemini çözmek için herkese açık ya da düğünün için dışarıdan misafir kabul eden sosyal tesisler imdadına yetişecektir.

Nezih noktalarda yer almaları ise hoş bir atmosferde düğün yapmayı sağlıyor. Açık ve kapalı davet alanları ile faaliyet gösteren sosyal tesisler arasında, deniz manzaralı, havuz başı ya da kır düğün konsepti imkanı sağlayanlar mevcut. Dilediğin tarza sahip sosyal tesisi tercih edebilirsin. Üstelik düğününü dört mevsim boyunca rahatlıkla hayata geçirmeni sağlayacak geniş bir mekan yelpazesi mevcut.

Halihazırda yeme içme odaklı mekanlar oldukları için menü alternatiflerinin de seni tatmin edeceğini düşünüyoruz. Anlaştığın catering firmasıyla çalışmak istersen, buna müsaade eden tesisler var. Genel olarak fotoğrafçı, süsleme gibi hizmetleri de tek çatı altında veriyorlar. Eğer bu hizmetleri kendi anlaştığın firmalardan almak istiyorsan, iş birliğine açık sosyal tesisleri tercih etmeni öneririz.

Öyle ki birçok sosyal tesis düğün mekanı anlayışıyla hizmet verdiğinden, after party gibi ekstra imkanlar da sağlayabiliyor! Makul fiyatlara tam teşekküllü bir düğün paketi ve kaliteli hizmet sunmaları sonucunda da sosyal tesislere talep artıyor elbette. Bazı mekanlarda üyelere öncelik söz konusu olabildiği için erken rezervasyon yaptırmanda fayda var.

Mezun olduğun okulda mutluluğunu da taçlandırmak istersin belki. Bazı üniversitelerin sosyal tesisleri mevcut ve buralarda özel davetlerini gerçekleştirebiliyorsun. Ankara’da Hacettepe Beyaz Ev, İstanbul’da İTÜ Maçka Havuzbaşı, İzmir’de ise Dokuz Eylül Rektörlük Çatı Katı Restaurant ve çok daha fazlasını sayfamızda da keşfedebilirsin. Okulunun sosyal tesisi olan çiftler için hem duygusal hem de harika bir seçenek.

Zarif ve sade bir anlayışa sahip olanların yanı sıra; son zamanlarda faaliyete geçen şık ve modern yapıdaki sosyal tesislerle de karşılaşıyoruz. Sadece düğün değil, sosyal tesisler nişan, kına, nikah sonrası yemeği gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapabilen kapsamlı mekanlardan. Fiyatlarının nasıl değiştiğini merak ediyorsan, bir sonraki başlıkta bulabilirsin.

Sosyal Tesislerde Düğün Fiyatları Nasıl Değişiklik Gösteriyor?

Sosyal tesisler düğün fiyatlarının genel olarak makul bir aralıkta seyrettiğini biliyoruz. Fakat her düğün mekanı gibi burada da alacağın hizmetler, ekstra taleplerin ve diğer faktörler, başlangıç fiyatlarının artıp azalmasında etkin rol oynuyor. Özellikle kişi başı üzerinden fiyatlandırılan düğünlerde kaç kişinin katılacağı önem kazanıyor. Konuk sayısı arttıkça belli yüzdelerde indirim sağlayabiliyorlar.

Seçeceğin sosyal tesisin hazırladığı düğün paketi haricinde bir hizmet almak istersen, ekstra ücret ödemen gerekiyor. Genellikle düğünün için aradığın ve olmazsa olmaz dediğin tüm hizmetleri sağladıkları için ekstra ücret ödemeden ekonomik bir düğün gerçekleştirebilirsin. Eğer sosyal tesisin bağlı olduğu kulüp ya da kuruluşa üyeysen, üyelere özel indirim ve kampanyalardan yararlanabilirsin.

Kapasitelerine Göre Sosyal Tesisler Arasından Tercihini Nasıl Yapmalısın?

Başlarken söylediğimiz gibi sosyal tesisler kendi içerisinde davet alanlarına göre çeşitleniyor. Yaz veya bahar düğünü istiyorsan, havuz başı ile kır konsepti sağlayan tesisler ilgini çekebilir. Yağış ihtimalini göz önünde bulunduruyorsan da açılır kapanır tavana sahip ya da davetini kapalı alanlarına taşıyabilecek mekanları listende ilk sıralara taşıyabilirsin.

Davetli sayısı yoğun olsun ya da olmasın butik veya büyük çaplı organizasyonlarını düzenleyebileceğin seçenekler mevcut. 2.000 kişiye kadar çıkabilen yemekli kapasitelerin yanı sıra, kokteyl menü alternatifi sağlayan tesislerde de kalabalık bir düğün gerçekleştirebilirsin. Özellikle son zamanlarda gittikçe popülerleşen belediye tesisleri kapasite konusunda içini rahatlatacak imkanlara sahip.

Evlenecek çiftlerin mekan arayışına hesaplı alternatif sunmaları, nezih noktalarda konumlanmaları, birçok düğün hizmetini sağlamaları sebebiyle sosyal tesisler sıklıkla tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor. Üye indirimleri, konaklama imkanları gibi fırsatlarla çiftlerin yüzünü güldürüyorlar. Sen de sayfadaki filtreleme araçlarını kullanarak ‘’Dünyaevine gireceğim mekan burası olmalı!’’ dediğin o özel yeri bulabilirsin.

Tüm Şehirler Sosyal Tesislerde Düğün