İstanbul Sosyal Tesisler ve Fiyatları

İstanbul’daki Sosyal Tesislerde Düğün

İstanbul'daki sosyal tesisler; şık kapalı salonlar, kır bahçeleri, havuz başı davet alanları gibi farklı formlarda karşımıza çıkıyor. İstanbul’da özellikle açık alanda, uygun fiyatlı ve şık düğünler yapacak çiftler sosyal tesisleri sıklıkla tercih ediyor. İstanbul’daki bu tesisler birçok imkana sahip olmaları nedeniyle çiftleri cezbediyor. Şehirde bulunan sosyal tesislerde boğaz veya deniz manzaralı birbirinden şık organizasyonlar gerçekleştirilebiliyor.

İstanbul’da hem Avrupa hem de Asya kıtasında boğaz ve deniz manzaralı sosyal tesisler bulunuyor. Avrupa Yakası’ndaysan; Beşiktaş, Beyoğlu, Eyüp, Sarıyer, Büyükçekmece ve Şişli ilçelerine göz atabilirsin. Anadolu Yakası sosyal tesisleri düğün organizasyonu düzenleyecek çiftlere; Pendik, Kartal ve Tuzla ilçelerindeki seçenekleriyle cevap veriyor. Göl manzaralı mekanlar için ise Beykoz ilçesinde bulunan sosyal tesislere bakabilirsin.

Sosyal tesislerde düğün İstanbul’da her kapasiteye uygun şekilde gerçekleşebiliyor. Ortalama 50 kişilik butik çaplı organizasyonların için elverişli bir alan dahi bulabilirsin. En geniş İstanbul sosyal tesisler düğün mekanları ise 1.000-2.000 kişilik. Şehirdeki sosyal tesislerin ortalama kapasiteleri ise 400-500 kişi arasında seyrediyor. İstanbul’daki çoğu tesis hem açık hem kapalı alana sahip.

İstanbul sosyal tesislerde düğününü orman içinde veya göl kenarında da gerçekleştirebilirsin. Şehirde ayrıca havuz başı davet alanıyla faaliyet gösteren sosyal tesisler de mevcut. İstanbul’da deniz kenarında bulunan çok sayıda sosyal tesis ise uygun fiyatlara manzaralı düğün yapabilme imkanı sağlıyor. Mekanların yemyeşil bahçeleri bulunuyor. Bu sayede kır düğünü konseptinde organizasyonlar düzenleyebiliyorsun.

İstanbul sosyal tesisleri düğünler için kapalı alanlar da sunuyor. Bu salonlar yüksek tavanlı ve kolonsuz olduğu için organizasyonunu ferah ortamda gerçekleştirebilirsin. Bazı sosyal tesisler açılır-kapanır tavanlı yapıya sahip. Çok sayıda bulunan İBB sosyal tesisleri düğün alanları ise balkon veya teraslarıyla organizasyonu panoramik manzaranın eşlik etmesini sağlıyor. Birçok tesis merkezi noktalarda bulunuyor.

İstanbul’daki neredeyse bütün ilçelerde tesislerle karşılaşabilirsin. İstanbul’da düğün yapılan sosyal tesisler en fazla Beşiktaş ilçesinde bulunuyor. Bu ilçede bulunan sosyal tesisler daha az kapasiteli olsalar da deniz manzaraları nedeniyle sıkça tercih ediliyorlar. Beşiktaş’ın yanı sıra; Sarıyer’de de çok sayıda tesis mevcut. Bu tesisler daha fazla kapasiteye sahip ve çiftlere doğanın içinde düğün imkanı sağlıyorlar.

İstanbul Sosyal Tesisler Düğün Paketleri

İstanbul’da düğün için sosyal tesisler makul başlangıç fiyatlarıyla karşımıza çıkıyor. Uygun fiyatlı olmalarının yanı sıra; kaliteli hizmetler de sunarak popüler alternatiflerden biri haline geliyorlar. Bu mekanlarda deneyimli organizasyon sorumluları bulunuyor. Sorumlular tarafından düğün akışından oturma düzenine her bir ayrıntı planlanıyor. İstanbul’da bulunan sosyal tesislerde hayalindeki düğüne göre birçok farklı konsept ve süsleme de yapılabiliyor.

Mekanların portföylerindeki temalar arasından farklı bir konsept istersen, dışarıdan organizasyon firmalarıyla çalışabiliyorsun. Sosyal tesislerin büyük bir çoğunluğunda hem kapalı hem de açık alanlar bulunuyor. Tercih ettiğin alan senin isteklerine göre düzenleniyor ve süsleniyor. Olumsuz hava koşulları ihtimalinde ise düğününü kapalı alanlara taşıyabilirsin. Sosyal tesislerde bulunan otoparklara misafirlerin ücretsiz bir şekilde araçlarını park edebiliyorlar.

İstanbul’daki sosyal tesisler normal zamanlarda genellikle restoran hizmeti verdiklerinden dolayı düğününü ister yemekli ister kokteylli düzende gerçekleştirebilirsin. Kokteylli düğünlerde misafirlerine; kuru pasta, yaş pasta, çerez ve içecek gibi ikramlar servis ediliyor. Yemekli bir düğün istersen de mekanlarda bulunan usta aşçılar tarafından kırmızı veya beyaz etli düğün menüleri hazırlanıyor.

Sosyal tesisler, yemek menülerini düğünden önce tatmana ve menüde değişiklik yapmana da izin veriyor. Ayrıca farklı beslenme alışkanlığına sahip konuklarına özel menüler de hazırlanabiliyor. Tesislerin birçoğunda çocuk menüleri de mevcut. Sosyal tesislerde bulunan ekipler yemek servisini lezzetler soğumadan, güler yüzlü bir şekilde gerçekleştiriyorlar. İstersen, dışarıdan catering firması getirmene de izin veriyorlar.

İstanbul büyükşehir belediyesi sosyal tesisleri düğün esnasında volkan ve konfeti şovları ile misafirlerinize gösteriler gerçekleştirebiliyor. Ayrıca pasta kesimi esnasında seremoni de yapılıyor. Bazı sosyal tesisler tarafından konseptine ve isteğine uygun düğün pastaları hazırlanabiliyor. Şehirde misafirlerinize ve size konaklama imkanı sunan sosyal tesisler de bulunuyor. Ayrıca tüm tesislerde gelin ve damat hazırlık odaları mevcut.

Sosyal tesisler slayt ve barkoziyon gösterileri de gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca mekanların birçoğunda canlı müzik hizmeti de veriliyor. Sosyal tesislerin büyük bir çoğunluğunda profesyonel ekipler ve kaliteli cihazlarla fotoğraf ve video çekim hizmeti de veriliyor. Pek çok sosyal tesis dışarıdan fotoğrafçılarla anlaşmana da müsaade ediyor. Tesislerde organizasyon sorumlunla konuştuğun takdirde after party de düzenlenebiliyor.

İstanbul Sosyal Tesisleri Düğün Fiyatları Hangi Aralıkta Seyrediyor?

İstanbul’da düğün yapmak masraflı olsa da şehirde bulunan sosyal tesisler çiftlere; uygun fiyatlı, şık ve kaliteli düğünler yapma imkanı sağlıyor. Şehirdeki sosyal tesislerin çok büyük bir çoğunluğunda uygun fiyatlar görülüyor. İstanbul’da bulunan sosyal tesislerde fiyatlar kişi başı fiyat üzerinden hesaplanıyor. Düğününe çağıracağın davetli sayısı arttıkça ödemen gereken tutar da artış gösteriyor.

İstanbul’daki sosyal tesislerde genellikle çok uygun fiyatlar görülse de birkaç mekanda fiyatlar daha yüksek olabiliyor. Örneğin; cam tavanlı sosyal tesislerde fiyatlar biraz daha yüksek olabiliyor. Ayrıca tesisin göl kenarında olması da fiyatı arttırabilen bir başka faktör. Genel olarak daha popüler ve daha bilindik mekanlar için bir tık yüksek bütçe gerekiyor.

Fiyatlar konuma göre de değişiyor. İstanbul’un Beykoz ve Kadıköy gibi ilçelerinde fiyatlar daha yüksek oluyor. Arnavutköy, Beylikdüzü, Çekmeköy, Maltepe ve Sultangazi ilçelerinde ise daha ortalama fiyatlar görülüyor. İstanbul’un kalan tüm ilçeleri uygun fiyatlı mekanlara ev sahipliği yapıyor. Güngören, Kağıthane, Zeytinburnu, Silivri ve Üsküdar ilçelerinde ise ekonomik organizasyonlar düzenleyen sosyal tesisler yer alıyor.

Fiyatlar nasıl bir düğün yapacağınıza göre de değişiklik gösteriyor. Sosyal tesislerde yemekli düğün yapmak, kokteylli bir düğün yapmaktan daha yüksek fiyatlı oluyor. Bazı sosyal tesislerde bulunan ordövr tabaklı menüler ise yemekli düğünlerden daha ekonomik bir seçenek. Menünün maliyetine göre fiyat değişebiliyor. Genellikle hafta içi yapılan düğünler hafta sonuna göre daha uygun fiyata sahip oluyor.

İstanbul Sosyal Tesisler Düğün Salonu Yemek Menüleri

Tüm Şehirler Sosyal Tesislerde Düğün