Ankara Oteller ve Fiyatları

Ankara Otel Düğünleri

Ankara düğün otellerinin nerede yer aldıklarını ve nasıl özelliklere sahip olduklarını merak ediyor olmalısın. Mekan dağılımına baktığımızda, Çankaya’nın özellikle de 4 ve 5 yıldızlı oteller bakımından oldukça zengin olduğunu görüyoruz. İlçedeki yoğunluk ise Balgat, Gaziosmanpaşa, Kavaklıdere, Kızılay ve Söğütözü’ne yayılmış durumda. Çankaya düğün otelleri arasında yıldızları da mutlu gününe davet eden yerleri bulabiliyorsun.

Ankara’da denizin olmaması, manzaralı düğünler yapmak için engel değil! Gölbaşı’nda Mogan Gölü kenarında yer alan oteller mevcut. Kır konseptli organizasyon planlıyorsan, çim alana sahip oteller uygun olacaktır. Ankara otelde havuz başı düğünleri için şık davet alanları sunuyor. Eğer şehrin karmaşasından uzaklaşmak istersen; Ayaş, Haymana ve Kızılcahamam’daki havuzlu otelleri de değerlendirebilirsin.

Düğün otelleri Ankara’da farklı tarzlara faaliyet gösteriyor. Örneğin; Altındağ tarafında Cumhuriyet’in ilk yıllarında yapılmış tarihi otelleri bulabilirsin. Birçok otelin de oldukça görkemli davet alanları hazırladıklarını söyleyebiliriz. Ankara’da düğün yapılacak otellerin kapasiteleri 50 kişiden başlayıp 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Ankara otel düğün salonlarının geniş katılımlı organizasyonlar için uygun olduklarını söyleyebiliriz.

Eğer samimi bir düğün töreni planlıyorsan, Çankaya’da 100-200 kişilik yemekli kapasiteye sahip butik otelleri bulabilirsin. Ankara otellerinin balo salonlarının kapasitelerinin, açık davet alanlarına göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik birçok otelde nikah ve düğününü öğlen saatlerinde gerçekleştirme imkanına sahipsin. Ankara’daki düğün otellerinin mezuniyet kutlamaları, nişan törenleri ve kına geceleri için de kapılarını açtıklarını belirtelim.

Ankara Otel Düğün Fiyatları Nasıl?

“Ankara’da otelde düğün fiyatları ortalama olarak nasıl?” diye soracak olursan, farklı bütçelere hitap eden geniş bir skaladan bahsedebiliriz. Ankara otel düğün fiyatları genellikle kişi başı üzerinden hesaplanıyor. Yemeksiz başlangıç paketleri sunan otellerin daha ekonomik organizasyonlara imkan tanıdıklarını söyleyebiliriz. Yemekli bir düğün töreninde ise beyaz etli menüler için kırmızı etlilere göre daha uygun fiyatlar ödeyebilirsin.

Ankara 5 yıldızlı otelde düğün fiyatlarının yüksek bir bütçe gerektirdiğini düşünebilirsin. Fakat Haymana ve Kızılcahamam’da yer alan 5 yıldızlı otellerde, makul fiyatlara düğün yapmak mümkün. Konumun toplam tutarlar üzerinde etkisi büyük. Popüler ilçeler olan Çankaya, Gölbaşı ve Yenimahalle’deki oteller bir tık daha yüksek fiyatlar talep edebiliyorlar.

Sana sunulan hizmetlerde değişikliğe gitmek ya da ek imkanlardan yararlanmak isteyebilirsin. Örneğin; standart davet alanı süslemesi yerine, kişiselleştirilmiş bir konsept hazırlamalarını talep edebilirsin. Bu durumda fiyatta farklılık söz konusu olabiliyor. Davet alanı kiralama ücretinin haricinde alacağın hizmetler için seni daha avantajlı fiyatlardan yararlanabileceğin anlaşmalı çözüm ortaklarına da yönlendirebilirler.

Ankara otel düğünü planlayan çiftlere kampanyalarıyla da eşlik ediyor. Özellikle kış aylarındaki avantajlardan faydalanarak yemekli düğününü dahi uygun fiyatlara gerçekleştirebilirsin. Mayıs ve eylül ayları arasında yapacağın organizasyon için ne kadar erken davranırsan, o kadar iyi! Erken rezervasyon yaptırdığında sezon fiyatları seni etkilemeyecektir. Ayrıca hafta içi organizasyonlarının daha makul bir seçenek olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Ankara Otel Düğünlerinde Alabileceğin Hizmetler

Anlaşma sağlandıktan itibaren düğün danışmanınla iletişim halinde olabilir, kusursuz bir organizasyon için tüm isteklerini iletebilirsin. Organizasyon anında geniş bir personel kadrosunun yanı sıra, misafirlerinin oturma düzeni ve ihtiyaçlarıyla ilgilenecek bir karşılama ekibi de seninle olacak! Genel olarak Ankara otelde düğün organizasyonu için yemekli, yemeksiz veya kokteylli paketleri ile hizmet veren mekan alternatiflerine sahip.

Yemekli düğününde davet menüne karar verebilmek için menü tadımına katılabilir; damak zevkine uymayan lezzetler olursa, değişiklik talep edebilirsin. Hünerli şeflerin hazırladıkları zengin menüler içerisinde Türk ve dünya mutfağına ait yemekleri, ikramlıkları ve tatlıları bulabilirsin. Birçok otelde alkollü içecekli etkinlikler düzenlenebiliyor. Limitli ve limitsiz alkollü-alkolsüz içecek seçenekleri sunduklarını söyleyebiliriz.

Pasta merasimin için maket ya da özel tasarım seçenekleri sunabiliyorlar. Kişiye özel düğün pastası için otellerin kendi mutfakları çalışıyor! Alternatifler konusunda zengin olan Ankara düğün otelleri, davet alanı süslemeleri için de örnek masalar hazırlayabiliyor. Daha önce düzenledikleri organizasyonların görsellerini inceleme fırsatı tanıyorlar. İstediğin temaya özgü aksesuarlara sahip değillerse, temin edebiliyorlar.

Otellerin farklı davet alanları, çeşit çeşit süslemeler için oldukça elverişli. Özellikle de yüksek tavanlı balo salonlarında, sarkıt çiçekler kullanılarak zengin bir görünüm elde edebiliyorlar. Siyah ve beyazın keskin uyumu ile şık atmosfer oluşturabiliyorlar. Dilersen, kış teması da yaratabiliyorlar. Düğün alanının mis gibi kokmasını istersen, canlı çiçek talebinde bulunabilirsin.

Çankaya ve Gölbaşı’ndaki çim alanlara sahip otellerde kilise düzeninde nikah alanı seçeneğiyle de karşılaşabilirsin. Geçireceğin özel anların kayda alınması konusunda otellerin çözüm ortakları ile çalışabilirsin. Düğün klibin otele adım attığında başlayabilir! Sahne hizmeti için ise seni anlaşmalı orkestralarına yönlendirebilirler. Hangi ekibin tarzına hitap edeceğini bulmak için müzik gruplarını dinleme imkanı da sağlayabiliyorlar.

Ankara otellerinde ayrıcalığını hissedeceğin imkanlara sahip olabiliyorsun. Kuaför ve makyözünle birlikte sana tahsis edilen konforlu odalarda hazırlanabiliyorsun. Davet alanlarını organizasyon saatinden önce dış çekimin için de kullanabiliyorsun. Özel aracıyla ulaşım sağlayacak konukların için otopark ve vale hizmeti de organizasyon paketi içerisinde sunuluyor. Ayrıca düğün alanına girişte konuklarını karşılayacak trio müzik grubu ayarlayabiliyorlar.

Ankara Otel Düğünleri Avantajları

Ankara’da düğün yapacak çiftlerin tercihlerinde ilk sıralarda yer alan oteller, bu ilgiyi hak ediyor doğrusu! Kusursuz hizmet anlayışları sayesinde içine sinen bir düğün organizasyonuna imza atabilirsin. Bulunduğun sayfa üzerinde Ankara otel düğünlerini inceleyebilir, kriterlerine göre değerlendirebilirsin. Beğendiğin mekanlardan tek tıkla sana özel ücretsiz fiyat tekliflerini alabileceğini biliyor muydun? Formları doldur ve seninle hemen iletişime geçsinler!

Tüm Şehirler Otel Düğünleri