Konya Oteller ve Fiyatları

Konya’da Otel Düğünleri

Konya, ülkenin en büyük yüzölçümüne sahip. Toplam 31 ilçesi ile şehir dışından ve yurt dışından gelen misafirlerini lüks otellerinde ağırlıyor. Bu oteller aynı zamanda düğünler, davetler, farklı etkinlikler düzenlemek için de gerekli donanıma sahip. Şehrin merkezi ve bilinen en popüler ilçeleri arasında yer alan Karatay, Meram ve Selçuklu’da fazla sayıda otel seçeneğiyle karşılaşabilirsin.

Konya’da otelde düğün düzenleyecek çiftler; balo salonları, havuz başı ve çim davet alanları arasında mevsim koşulları ile tarzları doğrultusunda tercih yapabiliyorlar. Çeşitli fizikli imkanlar da mevcut. Örneğin; teraslarında organizasyon yapmanın mümkün olduğu otellerde panoramik şehir manzarası eşliğinde dünyaevine girebiliyorsun. Ayrıca açılır kapanır tavanlı düğün alanları kötü hava koşullarına karşı büyük avantaj sağlıyor.

Konya otel düğünü düşünen çiftler için fazla sayıda kapalı salon seçeneği sunuyor. Açık hava davet alanları nispeten az bulunmakla birlikte; yaz organizasyonları için bahçelerini kullanıma açan 3* ve altı, 4* ile 5* oteller var. Konya’daki otel balo salonu görünümlerine baktığımızda, atmosferin oldukça şık olduğunu görüyoruz. Göz alıcı aksesuarlar ve altın detaylar, görkemli organizasyonlar için birebir!

Konya Düğün Otellerinin Kapasite Özellikleri

Konya otelde düğün organizasyonu alternatifleri arasında hem büyük hem küçük çaplı davetler için ideal yerler mevcut. Böylece ister 50-100 kişilik istersen de 1.000-2.000 kişilik bir düğün planlayabiliyorsun. Konya’daki otellerin daha çok 300-400 kişilik, orta ölçekli organizasyonlara imkan tanıyan kapalı davet alanlarıyla karşılaşıyoruz. Fakat otellerin kapasite yelpazesi geniş olduğundan davetli sayına uygun davet alanını bulabiliyorsun.

Kapalı alanlarda yemekli ve kokteylli organizasyonların için farklı masa düzenleri oluşturulabiliyor. Büyük ve yuvarlak masalar yerine; bistro masalar kullanmalarını talep ederek daha yüksek sayıda katılımın olacağı düğünün için elverişli bir alan yaratabilirsin. Uzun dikdörtgen masalar ile açık büfe masa düzeni ayarlamalarını isteyebilirsin. Böylelikle dans etmek için geniş bir alan kazanabilirsin.

Konya Otel Düğünü Fiyatları

Konya’da otelde düğün fiyatları geniş bir yelpaze sunuyor. Birçok otelin başlangıç fiyatları, her bütçeye uygun özellik gösteriyor. Elbette otelin kaç yıldızlı olduğu ve hangi konumda bulunduğu başlangıç fiyatları için belirleyici etkenlerden. 4* ve 5* oteller arasında ortalamanın üzerindeki rakamların yanı sıra; uygun bütçeli seçenekler de mevcut. Konya’da otel düğün fiyatları özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

Konya düğün otelleri çoğunlukla kişi başı üzerinden fiyatlandırma yaptıkları yemekli ve kokteylli paketler hazırlıyor. Geniş menülü davetlere kıyasla, kokteylli düğünler daha uygun fiyatlı bir alternatif. Kırmızı etli menüler için beyaz etlilere göre bir tık daha yüksek fiyatlar talep edilebiliyor. Davetli sayısı arttığında kişi başı menü fiyatlarında belli oranlarda indirim yapabiliyorlar.

Seçtiğin paket içerisinde sunulan imkanların yanı sıra; ek hizmet talebinde bulunur ya da hizmette değişikliğe gitmek istersen, fiyat farkı söz konusu oluyor. Konya’da otel balo salonu fiyatlarında, kış aylarında indirimle karşılaşabilirsin. Ayrıca sezon sonu kampanyalarını takip etmende de fayda var. Yaz düğünleri için ödenen rakam ortalamanın üstünde olabiliyor. Erken rezervasyon yaptırarak avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsin.

Konya Otel Düğünü Hizmetleri

Konya Düğün Otellerini Araştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle belirlediğin bütçe aralığına uygun otelleri araştırmalısın. Bu oteller arasında düğün tarihindeki mevsim koşulları doğrultusunda tercih edebileceğin açık ve kapalı davet alanları yer alıyor. Mayıs ve eylül ayları arasında yapacağın organizasyonun için havuz başı ve çim alanı ile faaliyet gösteren yerlere yönelebilirsin. Olası kötü hava koşullarına karşı hangi önlemlerin alındığını sormakta da fayda var.

Davet alanı süslemelerinin tarzına uygun olması, düğün paketleri içerisinde sunulan olanakların da beklentilerini karşılaması büyük önemde. Ek hizmetlerin sunulup sunulmadığını sorabilirsin. Daha önce düğününü düzenleyen çiftlerin memnuniyet yorumlarını okuyarak bilgi edinebilirsin. Özel araçlarıyla ulaşacak misafirlerin için otopark durumunu; toplu taşıma kullanacaklar için ise ulaşım imkanlarını otellerin yetkililerinden öğrenebilirsin.

Konya’da otelde düğün yapmak, lüks organizasyonları ve ayrıcalıkları da beraberinde getiriyor. Bulunduğun sayfa üzerinde düğünün için farklı tarzlarda, çeşitli imkanlar sunan otel seçenekleri yer alıyor. ‘’Konya’da otelde düğün ne kadar?’’ soruları için seni firma sayfalarına yönlendirmek istiyoruz. İletişim bilgilerini kullanabileceğin gibi; düğünün hakkındaki detayları iletebileceğin formlar sayesinde sana özel ücretsiz fiyat tekliflerini hemen alabilirsin!

Tüm Şehirler Otel Düğünleri