Diyarbakır Kır Düğünü ve Fiyatları

Diyarbakır’daki Kır Düğünü Mekanları

Türkiye’nin güzide şehirlerinden bir olan Diyarbakır’a tarihi eserleri, dokusu ve eşsiz doğası nedeniyle aşık olmamak imkansız. Her yıl bu muhteşem şehirde çiftler binlerce kına, nişan, söz ve düğün gibi organizasyonlarını gerçekleştiriyorlar. Diyarbakır’da bulunan mekanlar çiftlere eşsiz manzaralar ve kaliteli hizmetler vadediyor. Şehirde düğünler için birbirinden güzel oteller, kır bahçeleri ve düğün salonları bulunuyor.

Diyarbakır kır düğün salonları, yemyeşil bahçeleri ve yaz akşamlarında ferah bir organizasyon vadetmeleri nedeniyle pek çok çift tarafından tercih ediliyor. En fazla Yenişehir’de bulunan Diyarbakır kır düğünü salonlarında; nehir, kır ve doğa manzaraları eşliğinde düğün gerçekleştirebilirsin. Sur ve Bağlar’da bulunan kır bahçelerinde ise eşsiz kır manzaraları bulunuyor. Ergani ise tarihi manzaraları ile cezbediyor.

Şehirdeki salonların hatırı sayılır kısmı merkezi ve kolay ulaşılabilecek noktalarda bulunuyor. Diyarbakır’da kır düğün salonlarının büyük kısmı kapalı alanlara da sahip. Bu sayede kötü hava koşulu ihtimalinde organizasyonunu kapalı salonlarına taşıyabilecek mekanlar da Diyarbakır’da mevcut. Bazı kır bahçeleri bu hizmeti ücretsiz olarak veriyor ve düğün gününde her iki alanı da senin için hazır tutuyor.

Diyarbakır kır bahçesi düğünleri çoğunlukla kalabalık davetliler eşliğinde gerçekleştiriliyor. Şehirdeki mekanların büyük bir kısmı geniş katılımlara imkan tanıyan 750-1.000 veya 1.000-2.000 kişilik kapasiteye sahip. Hatta şehirde 2.000-3.000 kişilik daha da büyük mekanlar bulunabiliyor. Diyarbakır’daki mekanların açık alanlarının birçoğunda havuz bulunuyor. Bu sayede havuz başı kır düğünleri de gerçekleştirebiliyorsun.

Diyarbakır Kır Düğünü Organizasyonunda Hangi Hizmetler Sunuluyor?

Diyarbakır kır bahçeleri, sen en mutlu gününü muhteşem bir şekilde geçir diye ellerinden gelen her türlü hizmeti en kaliteli şekilde sağlıyorlar. Diyarbakır kır bahçesi mekanları, anlaşma sağladığın andan düğün bitimine kadar taleplerini ve sorularını iletebileceğin profesyonel organizasyon sorumluları ile çalışabiliyorlar. Bu sorumlular süreç boyunca her şeyin senin isteklerine göre yapıldığından emin oluyor.

Diyarbakır kır düğünü mekanları organizasyon hizmeti dahilinde masalardan gelin yoluna, nikah masasından alanın girişine kadar her bir köşeyi isteklerine göre süslüyor. Kır bahçelerinin halihazırda bulunan süsleme konseptleri arasından seçim yapabilir veya dışarıdan organizasyon firmaları ile de çalışabilirsin. Davet alanına son dokunuşlar yapılırken, sen de rahat bir şekilde gelin ve damat odalarında hazırlığını tamamlayabilirsin.

Diyarbakır kır düğünü müziksiz olmuyor. Şehirdeki tüm mekanlar müzik hizmeti sağlıyor. Birkaç kır düğün salonu Diyarbakır’ın ödüllü sanatçılarıyla çalışıyor. Diğer mekanlarda ise profesyonel müzisyenler sahne alıyor. Işık, ses ve sahne ekipmanlarının kaliteli olmasına dikkat ediyor, son kontrolleri gerçekleştiriyorlar. Çoğu Diyarbakır kır bahçesi profesyonel fotoğraf ve video çekim ekiplerine de sahip.

Diyarbakır’da kır düğün salonlarının hemen hepsi kendi anlaşacağın fotoğraf ekibini getirmene izin veriyor. Diyarbakır denilince akla gelen ilk şeylerden biri de şehrin lezzetleri. Mekanlarda enfes lezzetlere sahip kokteylli ve yemekli menüler bulunuyor. Menüdeki yemekler Diyarbakır kır düğünü mekanlarında bulunan profesyonel aşçılar tarafından en özenli şekilde hazırlanıyor. Servis ise kır bahçelerinin kendi bünyelerindeki ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

Diyarbakır’da kır düğün mekanları, kokteylli menülerde; peynir, kuru ve yaş pasta, çerez ve meşrubat çeşitleri gibi aperatifleri konuklarına ikram ediyor. Mekanların yemekli menülerinde ise birbirinden lezzeti yöresel yemekler bulunuyor. Birçok Diyarbakır kır düğünü salonu menü tadımı ve menüde değişiklik yapmana izin veriyor. Ayrıca minik misafirlerin için özel menüler de hazırlanıyor.

Diyarbakır’da Kır Düğünü Ne Kadar?

Diyarbakır’daki kır düğünü mekanları, oldukça uygun fiyatları nedeniyle çiftlerin gönlünü çalmayı başarıyor. Şehirdeki mekanlar makul rakamların yanı sıra; çok şık ve kaliteli hizmetlerle düğün yapma imkanı sağlıyorlar. Diyarbakır’daki birçok kır bahçesi bütçe dostu rakamlara sahipken, bazılarında ise biraz daha ortalama fiyatlar görülebiliyor. Mekanların fiyatları konuma göre değişiklik gösteriyor.

Diyarbakır kır düğün fiyatları Sur ilçesinde ortalama civarda seyrediyor. Yenişehir’de hem yüksek hem çok uygun fiyatlı mekanlar bulunuyor. Diyarbakır kır düğünü fiyatlarının ekonomik olduğu mekanlar Bağlar ilçesinde bulunuyor. Kır bahçesinin peyzajı ve farklı davet alanı özelliklerine göre fiyatlar değişiyor. Örneğin; nehir manzaralı bir Diyarbakır kır düğün salonu için bir tık yüksek fiyatlar talep ediliyor.

Diyarbakır kır bahçesi fiyatları kişi başı üzerinden hesaplanıyor. Davetli sayın arttıkça ödemen gereken toplam tutar da o oranda artıyor. Kişi başı fiyatlar ise seçeceğin düğün menüsüne ve alacağın hizmetlere göre değişiyor. Diyarbakır’da ekonomik düğün yapmanın en iyi yolu, kokteylli düğün yapmak. Yemekli düğün için ödemen gereken ücret artıyor.

Kır Düğünü Diyarbakır’da Yapılacaksa Nelere Göre Mekan Seçilmeli?

Tüm Şehirler Kır Düğünü