Mersin Kır Düğünü ve Fiyatları

Mersin’deki Kır Düğünü Mekanları

Mersin; yemyeşil doğası, masmavi denizi ve daha pek çok güzelliği ile kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Çok güzel bir şehir olmasının yanında, oldukça gelişmiş bir şehir olan Mersin’de her türlü olanak da ayağının altında. Düğünden bekarlığa vedaya kadar her türlü organizasyonun için imkan bulabileceğin bu şehirde çok güzel mekanlar yer alıyor.

Deniz kenarında bulunan muhteşem mekanları ile Mersin, düğünler için sıklıkla tercih edilen bir şehir. Mersin’de ağaçların ve çiçeklerin arasında rüya gibi bir düğün istersen, şehirde yer alan kır bahçelerini tercih edebilirsin. Mersin kır düğünü mekanları birden fazla davet alanına sahip oluyor ve bu yerler arasında kapalı alan seçeneği de bulunuyor.

Mersin’de kır düğünü salonlarının kapalı alanlarında ise balkonlar ve teraslar bulunabiliyor. Bu özelliğe sahip mekanlar, çiftlere düğünleri için muhteşem panoramik manzaralar sunuyor. Ayrıca şehirdeki pek çok kır bahçesi, yüksek tavanlı ve ferah kapalı alanları ile sürpriz yağışlarda düğününe devam edebilmene imkan tanıyor. Mersin kır düğün salonlarının kolonsuz olduklarından misafirlerin düğünü rahatça izleyebiliyor.

Mersin açık hava düğün mekanları, farklı davet alanı özelliklerine sahip. Bu mekanlarda özellikle yaz aylarında ferah havuz başı düğünleri yapılabiliyor. Mersin’in en güzel tarafı ise şehirde çok sayıda; deniz kenarı, göl kenarı, dere kenarı veya orman içinde yer alan kır bahçesi bulunabiliyor olması. Bu sayede muhteşem manzaralar eşliğinde bir kır düğünü Mersin’de kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Mersin’de kır düğünü mekanlarının büyük çoğunluğu yemyeşil doğa, bahçe kır ve orman manzaralarına sahip. Şehirde ayrıca çok fazla sayıda mekandan deniz görülebiliyor. Göl ve dere kenarındaki kır bahçeleri ise muhteşem manzaralar sunuyorlar. Mersin kır düğün yerleri arasında tarihi manzaralara sahip olanlar da bulunuyor. Pek çok mekan ise panoramik şehir manzarasına sahip.

Birçok kır bahçesi Mersin’de; Toroslar, Silifke ve Mezitli ilçelerinde bulunuyor. Bu ilçeler ile birlikte Akdeniz, Anamur, Erdemli, Merkez’de de deniz manzaralı düğünler yapılabiliyor. Ayrıca Mut, Tarsus ve Yenişehir ilçelerinde de yemyeşil Mersin kır düğünü yerleri bulunuyor. Şehirdeki mekanların çoğunda 500-750 arasında davetli ağırlansa da 100-200 kişilik bahçelerden 3.000’den fazla davetli ağırlayanlara kadar her seçenek bulunuyor.

Mersin Kır Düğünü Organizasyonunda Sunulan Hizmetler

Mersin’deki kır bahçelerinde ihtiyaç duyabileceğin çeşitli hizmetler farklı paketler ile sunuluyor. Şehirdeki mekanlarda kır düğünlerinde her türlü ihtiyacını karşılamak için elinden geleni yapan organizasyon sorumluları yer alıyor. Düğün akışından süslemelere kadar her bir ayrıntıyı en profesyonel şekilde halleden bu sorumlular rahat bir gece geçirmeni sağlıyor. Sen de düğününün hazırlıklarını gelin ve damat odalarında yapabiliyorsun.

Süslemeler için her mekan birden fazla kır düğünü konsepti sunuyor. Eğer farklı bir konsept istersen, dışarıdan firmalarla çalışmana da pek çok mekan izin veriyor. Ayrıca mekanlar after party düzenlemeni de sağlayabiliyor. Konukların için pek çok imkan da mekanlar tarafından sağlanıyor. Bazı mekanlar konuklarını girişte karşılayabiliyorlar. Birçok kır bahçesinde otopark da bulunuyor.

Düğün müziği de neredeyse her mekan tarafından sağlanan bir hizmet. Mekanlara profesyonel sanatçılar veya orkestra getirilebiliyor. Bazı kır bahçeleri ise DJ’ler ile çalışıyor. Işık, ses ve sahne cihazları da kır bahçelerinin ekipleri tarafından özenle kuruluyor. Birçok mekan fotoğraf ve video ekibine sahip. Çoğu kır bahçesi de anlaşacağın fotoğrafçılar ile çalışmana izin veriyor.

Birçok kır düğün salonu Mersin’in enfes yöresel lezzetlerini içeren yemekli menülere sahip. Bazı mekanlar kendi menünü oluşturmana da izin veriyor. İstersen, kokteylli düğünler de gerçekleştirebiliyorsun. Mersin kır düğünü mekanları menü tadımı ve değişiklik yapabilme fırsatı sağlıyor. Ayrıca konseptine uygun düğün pastası da hazırlıyorlar. Bazı mekanlar dışarıdan catering firmaları ile anlaşmana da izin veriyor.

Mersin Kır Düğünü Fiyatları Her Bütçeye Uygun mu?

Mersin kır düğün salonu fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösteriyor. Mezitli, Akdeniz, Silifke ve Yenişehir ilçelerinde biraz daha yüksek fiyatlı mekanlar bulunabilirken, diğer ilçelerde ise çok uygun fiyatlı kır bahçeleri yer alıyor. Fiyatlar mekanın kalitesine, şıklığına ve popülerliğine göre artıyor. Daha lüks mekanlar daha yüksek fiyatlar talep ediyor.

Mersin kır bahçesi fiyatlarının genellikle çok uygun olduğunu söylemek mümkün. Mersin'deki kır mekanlarının paket ücretleri, içerdikleri hizmet sayısı ve çeşidine göre değişiyor. Fiyatlar kişi başı üzerinden hesaplandığı için davetli sayın ne kadar çoksa, toplam rakam da bir o kadar artıyor. Yemekli düğün paketlerinin fiyatları ise genellikle kokteylli paketlerden daha yüksek oluyor.

Mersin kır düğün fiyatları mekandan talep edeceğin hizmetlere göre artıp azalıyor. Hizmet sayısının çok olduğu paketlerin fiyatları daha yüksek oluyor. Pakete dahil olmayan hizmetler de ekstra olarak ücretlendiriliyor. Şehirdeki mekanların büyük bir çoğunluğunda hafta için yapılan organizasyonlar, hafta sonu yapılanlardan daha uygun fiyatlı oluyor. Çoğu Mersin kır bahçesi çiftler için indirimli paketler de sunuyor.

Mersin’de Kır Düğünü Yapmanın Güzel Yanları

Tüm Şehirler Kır Düğünü