Aydın Kır Düğünü ve Fiyatları

Aydın’daki Kır Düğünü Mekanları

Aydın’daki kır düğünü mekanları, özellikle de yaz aylarında düğün yapacak çiftler tarafından en çok tercih edilen alternatiflerden. Burada her konsepte ve her zevke uygun kır bahçesi bulunuyor. Efeler ve Kuşadası ise kır düğün salonlarına en çok ev sahipliği yapan ilçelerden. Deniz manzaralı düğün yapmak isteyen çiftler daha çok Kuşadası’ndaki kır düğünü mekanlarını tercih ediyor.

Enfes manzaralara ev sahipliği yapan Aydın’da orman ve doğa manzaralı kır düğünleri de en çok tercih edilen organizasyonlar arasında. Neredeyse her ilçede doğa, orman ve kır manzaralı bahçeler yer alıyor. Osmanlı-Rum mimarisine sahip tarihi Akköy evlerine karşı nostaljik atmosferde davet düzenlemek isteyenler ise Didim’deki kır düğünü mekanlarına bakabilirler. Pek çok mekan panoramik manzaraya sahip.

Aydın kır düğünü mekanlarının büyük bir kısmı kapalı alanlardan oluşuyor. Bazı mekanlar ise açılır kapanır tavan sunuyorlar. Bu sayede olası bir yağışta düğününe sorunsuz bir şekilde devam edebiliyorsun. Ayrıca bu kapalı alanların neredeyse hepsi kolonsuz olduğu için konukların düğünü rahatça izleyebiliyor. Aydın kır düğünü salonlarının birçoğu yüksek tavanlarıyla ferah bir alan sunuyor.

Çiftler havuz başında düğün yapabilecekleri Aydın kır düğünü mekanlarını da bulabilirler. Ayrıca Kuşadası bölgesinde deniz kenarında yer alan kır bahçeleri de bulunuyor. Çiftlerin davetli sayıları ne olursa olsun, Aydın’da onlara uygun bir kır bahçesi bulunabiliyor. Mekanların kapasiteleri 100-200 kişiden 2.000-3.000 kişiye kadar değişiklik gösteriyor. Çoğu Aydın kır bahçesi ise 750-1.000 kişilik kapasiteye sahip.

Aydın Kır Bahçesi Düğünlerinde Sağlanan Hizmetler

Aydın kır düğün salonlarında yemek ve ikramlardan müzik ve eğlenceye kadar her türlü hizmet sunuluyor. Mekanlar çeşitli ihtiyaçlara yönelik farklı düğün paketlerine sahipler. Bu paketlerde organizasyon hizmetleri de yer alıyor. Aydın’da kırda düğün alanı alternatifleri, birbirinden harika görünümlere sahip. Dilersen, sen de mekanın organizasyon sorumlusu ile konuşarak istediğin konsepti hazırlatabilirsin.

Organizasyon hizmeti dahilinde süsleme ve dekorasyonun yanı sıra; taleplerine ve konuk sayına göre oturma düzeni ve organizasyon akışı gibi tüm ayrıntılar da planlanıyor. Ayrıca pek çok mekan dışarıdan organizasyon firması ile anlaşmana da sıcak bakıyor. Aydın’daki düğün mekanlarının büyük kısmında karşılama hostesleri de bulunuyor ve konukların ikramlarla salona giriş yapıyor.

Aydın kır düğün mekanlarında ışık, ses ve sahne cihazları en kaliteli şekilde kurularak geceye hazırlanıyor. Mekanlarda canlı müzik için orkestra veya DJ’ler sahne alıyorlar. Senin istediğin parçalar çalarken konuklarınla gönlünce dans edebilmen için alana geniş bir pist de kuruluyor. Organizasyon sorumlunla önceden konuşarak after party de düzenleyebilir ve gece boyu eğlenceye devam edebilirsin.

Aydın kır düğün salonlarının bir kısmı gelin-damat asistanı da tahsis ediyor. Mekanlarda fotoğraf ve video çekim hizmeti veriliyor. Oldukça kaliteli ekiplerle anlaşan Aydın kır bahçelerinde gece boyunca en güzel açılardan çekim yapılıyor. Ayrıca istersen, dışarıdan fotoğrafçılar ile de anlaşabiliyorsun. Aydın kır düğün salonlarının neredeyse tamamında otopark mevcut. Ayrıca bazı mekanlar vale hizmeti de verebiliyor.

Aydın Kır Düğünü Organizasyon Fiyatları

Kır düğünü Aydın’da her bütçeye uygun bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Mekanlarda fiyatlar değişiklik gösterse de çoğu kır bahçesinin çok uygun fiyatlara sahip olduğunu söylemek mümkün. Lüks otellerin bünyesindeki açık alanlar veya bazı popüler Aydın kır bahçesi alternatifleri için yüksek fiyatlar talep ediliyor. Mekan fiyatları; konum, dekorasyon ve daha pek çok faktöre göre değişiyor.

Şehirdeki mekanlarda belirli kişi başı fiyatlar bulunuyor ve bunun üzerinden davetli sayına göre hesaplama yapılıyor. Kuşadası, Çine, Didim, Koçarlı, Merkez ve Nazilli ilçelerindeki hem yüksek hem de uygun fiyatlı seçeneklerle, her fiyat skalasında kır bahçesi bulunabiliyor. Efeler’de ortalama fiyatlar görülüyor. Bozdoğan, Germencik, İncirliova, Karacasu, Söke, Sultanhisar ve Yenipazar’da ise mekanlar çok uygun fiyatlı.

Şehirdeki mekanlar arasında cam tavanlı, balkonlu veya teraslı özellikli olanlar var. Aynı şekilde deniz kenarında ve orman içerisinde bulunanların fiyatları biraz daha yüksek olabiliyor. Aydın kır bahçelerinde hafta içi düğün yapmak, hafta sonuna göre daha ekonomik bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Kokteylli Aydın kır düğünü fiyatları, yemekli organizasyonlardan daha uygun oluyor.

Aydın kır bahçesi mekanlarından talep edeceğin ekstra hizmetler de ücrete yansıtılıyor. Ayrıca mekandan daha kapsamlı bir düğün paketi alırsan da bir tık yüksek fiyat ödemen olası. Çok sayıda kır bahçesine ev sahipliği yapan Aydın’da mekanlar çiftlere sık sık indirimli paketler sunuyor. Ayrıca mekanlardan erken rezervasyon yaptırdığında da indirimli fiyatlarla karşılaşabiliyorsun.

Aydın Kır Bahçelerinin Yemek ve Kokteyl Menüleri

Tüm Şehirler Kır Düğünü