Kayseri Kır Düğünü ve Fiyatları

Kayseri’deki Kır Düğünü Mekanları

Yaz aylarında Kayserili çiftler en çok kır bahçelerini, sosyal tesisleri ve açık alanlı mekanları tercih ediyor. Ferah ve yemyeşil alanlarda muhteşem düğünler yapma imkanı sunan çok sayıda kır bahçesi Kayseri’de bulunuyor. Her çiftin ihtiyacına yönelik bu bahçelerin büyük bir kısmı kapalı alana da sahip. Bu sayede olası yağışlara kadar organizasyonunu güvenli alana taşıyabiliyorlar.

Bazı Kayseri kır düğünü salonları ise açılır-kapanır tavanları ile düğün yapacak çiftler için hazır bir önlem sunuyor. Şehirdeki mekanların yarısından fazlası havuza sahip ve bu alanlarda havuz başında düğün organize edilebiliyor. Kayseri kır bahçelerinin kapalı alanları ise yüksek tavanlı ve kolonsuz olmaları nedeniyle gösterişli ve ferah bir alan vadediyor.

Kayseri kır düğün salonları, balkon ve terasları ile şehre yukarıdan bakma imkanı da veriyor. Kayseri’de görülebilecek diğer manzaralar arasında ise kale ve tarihi yerler bulunuyor. Köklü bir tarihe sahip Kayseri’de, İncesu ve Melikgazi’deki kır bahçelerinde bu manzaraları görebilirsin. Yine Melikgazi ilçesinde nehir manzaralı kır bahçeleri de yer alıyor.

Orman manzaralı veya orman içinde kır düğün salonu arıyorsan, Kayseri’nin; Kocasinan, Melikgazi, İncesu ve Talas ilçelerine bakmalısın. Şehir merkezinden uzakta kır düğünü yapmak isteyenler ise Talas ilçesine göz atmalılar. En çok sayıdaki kır bahçesi ise Melikgazi ilçesinde karşımıza çıkıyor. Ayrıca Kocasinan, Talas, Develi ve İncesu ilçeleri de farklı özelliklere sahip kır mekanlarını içeriyor.

Kayseri kır düğünü salonlarının kapasiteleri çoğunlukla kalabalık davetli listesine sahip çiftlere hitap etse de pek çok çift kendi davetli listesine uygun mekan bulabilir. Bahçeler çoğunlukla 750-1.000 veya 1.000-2.000 kişilik. Daha az kalabalık düğünler için 300-400 veya 500-700 kişilik bahçeler de bulunuyor. Geniş katılımlı organizasyon düzenleyecekler ise 2.000-3.000 kişi kapasiteli bahçeleri tercih edebilirler.

Kayseri Kır Düğünü Mekanlarının Hizmet Paketleri

Kayseri kır düğün mekanları, çiftlerin isteklerine göre hizmet paketlerini farklılaştırıyor. Çeşitli ihtiyaçlara yönelik imkanlara sahip olabiliyorsun. Kır mekanlarının çoğunda organizasyon hizmeti mekan tarafından karşılanıyor. Profesyonel organizasyon sorumluları düğününü en ince ayrıntısına kadar planlayarak sorumluluğu senin üzerinden alıyorlar. Kayseri kır düğünü mekanlarında farklı temalarda konseptler bulunuyor. Süslemeler de istediğin konsepte göre gerçekleştiriliyor.

Kayseri kır bahçesi düğün salonu seçenekleri arasında organizasyon firmaları ile çalışmaya müsaade eden yerler de var. Düğün müziği hizmeti de yine mekanlar tarafından sağlanıyor. Çoğunlukla DJ’ler bulunsa da orkestra ve müzisyenlerin sahne aldığı kır bahçeleri de mevcut. Davet alanları, organizasyonunuzdan önce ses, sahne ve ışık ekipmanları ile donatılıyor. Geniş dans pistlerine özel ışıklandırmalar yapılıyor.

Düğününün her ayrıntısı ile alanında profesyonel ekipler ilgilenirken, sen de kır bahçelerindeki hazırlık odalarında dinlenebilirsin. Kayseri kır düğünü organizasyonu dahilinde birçok mekan gece boyu fotoğraf ve video çekim hizmeti de sunuyor. Pek çok kır bahçesinde ise dışarıdan fotoğrafçı getirmene izin veriliyor. Şehirdeki bazı mekanlar minikler için oyun alanı ve palyaço da sağlayabiliyorlar.

Kayseri’de kır düğünü mekanlarında ister kokteylli ister de yemekli organizasyon düzenleyebilirsin. Kokteyl menülerinde klasik çerez, yaş pasta, kuru pasta ve meşrubat seçenekleri gibi aperatifler yer alıyor. Yemekli menülerde ise misafirlerine Kayseri’nin yöresel lezzetlerini tattırabiliyorsun. Kırmızı veya beyaz etli ana yemek menülerinden birini seçebileceğin gibi mekanların ordövr tabaklı menülerini de tercih edebilirsin.

Seçtiğin Kayseri kır bahçesinde yemek menüsünü önceden tadabilir ve menüde değişiklik yapılmasını talep edebilirsin. Mekanlarda yemekler usta şefler tarafından özenle hazırlanıyor. Servis ekipleri ise lezzetleri en hızlı şekilde konuklarına ulaştırıyor. Pek çok Kayseri kır bahçesinde konseptine ve damak zevkine uygun düğün pastası da hazırlanabiliyor. Bazı kır bahçelerinde dışarıdan catering firmasıyla da çalışabiliyorsun.

Kayseri'de Kır Düğünü Fiyatları Nasıl?

Kır düğünü Kayseri’de her çiftin bütçesine uygun şekilde yapılabiliyor. Şehirde fiyatlar genellikle ortalamada seyrediyor. Fakat oldukça ekonomik fiyatlara düğün organizasyonu yapabileceğin kır bahçelerini de bulabilirsin. Kayseri kır düğün salonu fiyatları kişi başı üzerinden hesaplanıyor. Kişi başı üzerinden hesaplandığı için davetli sayısı ile orantılı bir tutar ödeniyor. Kişi başı fiyat ise mekana ve seçeceğin düğün menüsü gibi birçok faktöre göre değişebiliyor.

Kale ve tarihi manzaralı Kayseri kır bahçesi fiyatları daha yüksek oluyor. Açılır-kapanır veya yüksek tavan gibi farklı davet alanı özelliklerine sahip mekanlar için ödemen gereken ücret artıyor. Kayseri’de panoramik ve nehir manzaralı kır bahçeleri için de bir tık yüksek rakamlar talep ediliyor. Uygun fiyatlar için Develi ve Talas ilçelerine bakmalısın.

Melikgazi ilçesinde ise çiftler her bütçeye uygun fiyatlı kır bahçesi bulabiliyorlar. Kayseri düğün salonları kır bahçelerinde fiyatlar seçeceğin pakete göre de değişiyor. Kokteylli menü tercihin için yemeklilere göre daha uygun bir ücret ödeyebilirsin. Menünün maliyeti ve içeriği arttıkça fiyat artış gösteriyor. Şehirde çok sayıda mekan indirimli paketler ve ödeme kolaylıkları sunuyor.

Kayseri Kır Bahçelerinin Konseptleri

Tüm Şehirler Kır Düğünü