Gaziantep Kır Düğünü ve Fiyatları

Gaziantep Kır Düğünü Mekanları

Tarihi değeri ve farklı manzaraları ile Gaziantep, birçok çiftin düğünleri için tercih ettiği illerden biri. Gaziantep kır düğünü organizasyonları, doğal güzellikleri ile öne çıkıyor. Kır düğünü mekanları genellikle Nizip, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde yaygın olarak görülüyor. Çoğu mekan hem açık hem de kapalı alan hizmeti veriyor ancak yalnızca açık alanı olanlar da mevcut.

Gaziantep kır nişanı ve düğünü mekanları ortalama olarak 650 kişi misafir edebiliyor. Daha kalabalık düğün alanları bulunduran Araban ilçesi büyük aileler için oldukça popüler. Aklında daha butik bir düğün varsa Oğuzeli’ne yönelebilirsin. Gaziantep açık hava düğün mekanlarında daha çok konuk ağırlamanın püf noktası, kokteyl organizasyonları planlamak olarak karşımıza çıkıyor.

Düğün yapacağın alandaki manzaranın güzelliği önemsediğin bir konuysa, Gaziantep kır düğünü yerlerinin sana sunduğu seçeneklere göz atabilirsin. Şehir merkezinde bulunan mekanlar şık bir panoramik şehir manzarasına sahip. Birçok mekan bahçe, çim alan ve orman içerisinde konumlandığından, doğa manzaraları da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Havuz başı, göl kenarı ve dere manzaraları da seçebileceğin opsiyonlar arasında.

Kapalı alanlarda gerçekleştireceğin organizasyonlar, açık alanları aratmayan bir ferahlık sağlıyor. Yüksek cam tavanlar ve kolonsuz salonlar sık tercih ediliyor. Mekanların balkon ve terasları, güzel havadan sonuna kadar yararlanmana yardımcı oluyor. Seçtiğin kır düğün salonu Gaziantep’te ise değişebilen hava durumlarına hazırlık önemli olabiliyor. Mekanlar olumsuz hava koşullarına karşı hazırlanıyor, yedekte tente ve şemsiye bulunduruyorlar.

Gaziantep Kır Düğünü Salonlarının Sağladığı Hizmetler

Gaziantep kır düğünü organizasyonu genellikle mekanlarda çalışan organizasyon ekibi tarafından planlanıyor. Ancak istek üzerine kendi ekibini getirebileceğin alanlar da bulunuyor. Dışarıdan alabileceğin diğer hizmetler arasında fotoğraf ekibi de yer alıyor. Ancak genellikle buna gerek kalmıyor çünkü mekanlar profesyonel fotoğrafçılarla çalışarak düğün gününü ölümsüzleştiriyor. Seçebileceğin farklı albüm paketleri de bulunabiliyor.

Çoğu Gaziantep kır bahçesi ışık ve ses sistemlerinin kurulumunu kendi ekibiyle yapıyor. Sahne kurulum hizmeti veren mekanlar da oldukça yaygın. Alanların anlaştığı orkestralar ve sanatçılar canlı müzik hizmeti sağlıyor ancak istersen bir DJ ile de anlaşabilirsin. Müzisyenler istediğin şarkılarla çalma listeleri oluşturuyor, düğün klasiklerini dahil etmeyi de unutmuyorlar.

Misafirlerin şehir dışından gelecekse konaklamalarını ayarlamak gerekebiliyor. Bu konuda kır düğünü yapabileceğin oteller yardımına koşuyor; davetliler için indirimli konaklama hizmetleri sunuyor. Yalnızca otellerle kalmayan bir hizmet de gelin hazırlık odaları. Çoğu mekanda bulabileceğin bu hizmet rahatlıkla hazırlanmanı sağlıyor, etkinlik boyunca yorulursan dinlenebileceğin bir alan yaratıyor. Özel araçlarıyla gelen konuklar, vale ve otoparklardan yararlanabiliyor.

Aklındaki konsepti uygulayabileceğin kır düğün salonu Gaziantep'te seni bekliyor! Spesifik tercihlerin olsa bile organizasyon ekibi mekan giydirme ve konsept konusunda yanında oluyor. Otantik ve bohem konseptler kır düğünlerinin vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Ahşap masalar, bronz veya gold şamdanlar, keten masa örtüleri ve suplalar, cam dekorasyonlar ve taze çiçekler bu temalar için sıklıkla tercih ediliyor.

Gaziantep Kır Düğünü Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Gaziantep Kır Düğün Yerlerinin Yemek Hizmetleri

Yöresel yemek denince akla gelen ilk illerden biri Gaziantep oluyor. Yapacağın kır düğünü Gaziantep’in özel mutfağından dokunuşlar içerebiliyor. Gaziantep mutfağının vazgeçilmez öğesi olan et yemekleri, birçok mekanın menülerinde yer ediniyor. Yuvarlama ve alaca gibi geleneksel çorbaların yanı sıra haşlama, kavurma ve sote et yemekleri isteğin üzerine masaları süslüyor.

Antep dolma, doğrama, kabaklama, ekşili köfte ve şiveydiz benzeri yöresel lezzetler yıllarını mutfakta geçirmiş profesyonel şefler tarafından hazırlanıyor ve güler yüzlü hizmet ekibi tarafından servis ediliyor. Şöbiyet ve baklava gibi tatlılar da bu özel günde ağzını tatlandırıyor. Ancak daha klasik bir menü servis edilmesini istersen fiks menüler arasından da tercih yapabiliyorsun.

Gaziantep kır bahçesi seçenekleri, menü tadımı hizmetleriyle her tabağın istediğin gibi olacağından emin oluyor. Eğer tercih edersen menülerin içeriğinde değişiklik de yapabiliyorsun. Yemek hizmetlerinin yanında son zamanlarda yaygınlaşan kokteyl hizmetlerini de seçebilirsin. Kokteyl menüleri genellikle kuru veya yaş pasta, ordövrler, kuruyemiş, sınırsız meşrubat ve ara sıcaklar içeriyor.

Tüm Şehirler Kır Düğünü