Sakarya Kır Düğünü ve Fiyatları

Sakarya’daki Kır Düğünü Mekanları

Denizi, nehirleri, gölleri ve temiz havası ile Sakarya, birçok çiftin kır düğünü yapma hayalini kurduğu şehirler arasında yer alıyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra; İstanbul’a yakınlığı, Sakarya kır bahçelerini daha az kalabalık ve uygun fiyatlı bir İstanbul alternatifi haline getiriyor. Sakarya’da yapacağın kır düğünü, konuklarının yıllarca unutamayacağı etkinlikler arasında yer alıyor.

Planlanan çoğu kır düğünü Sakarya’nın Adapazarı ve Sapanca ilçelerinde gerçekleşiyor. Ancak Serdivan, Akyazı, Arifiye ve Erenler benzeri ilçelerde de aralarından seçebileceğin birçok mekan bulunuyor. Mekanların büyük çoğunluğu hem açık hem de kapalı alana ev sahipliği yapıyor. Mekanlar sana alanlar arasından seçim yapmak veya iki alanı da kullanabilme opsiyonlarını sunuyor.

Sakarya kır düğünü salonları, geniş kapasiteleri ile kendilerini öne çıkarıyor. Sakarya kır düğünlerinde ortalama 1.000 kişi kadar misafir ağırlanabiliyor. Ancak birçok mekan bu ortalamadan uzaklaşarak butik veya kalabalık seçenekler de sunuyor. Butik kır düğünleri için Erenler ilçesindeki mekanlara, büyük organizasyonlar için Serdivan’a yönelebilirsin. Birçok mekan kokteyl düzeni yapıldığı takdirde daha çok sayıda konuk ağırlayabiliyor.

Göl ve nehirler, Sakarya denince akla gelen manzaralar arasında. Mekanlar bu su gövdelerinin yarattığı manzaradan yararlanıyor; sana şehirden izole ve dinlendirici bir deneyim sunuyor. Sapanca kır düğünü mekanları doğa ile başbaşa bir gün geçirmek isteyen çiftlerin ilk tercihlerinden biri oluyor. Kır manzaraları, deniz manzarası ve şık şehir manzaraları da oldukça ilgi görüyor.

Sakarya Kır Düğünü Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Sakarya kır bahçesi fiyatları cep dostu olarak göze çarpıyor. Oldukça uygun olan rakamlar, şehir dışından gelen birçok çiftin de Sakarya kır bahçesi düğün salonlarını tercih etmesini sağlıyor. Şehirdeki mekanların büyük çoğunluğu epey uygun fiyatlarla hizmet veriyor, ancak daha fazla hizmetten yararlanmak isteyen çiftler için daha yüksek bütçeli mekanlar bulmak da mümkün.

Sakarya kır düğün salonu fiyatları Adapazarı ve Arifiye’de daha uygunken, Serdivan ve Sapanca’da düğün yapmak için kenara daha yüksek bir bütçe ayırman gerekebiliyor. Sapanca kır düğünü fiyatları da kendi içerisinde değişebiliyor. Yavuz Sultan Selim Mahallesi daha tasarruflu olmak isteyen çiftler tarafından tercih edilirken, Rüstempaşa ve Boğazköy Mahalleleri cebi biraz daha yorabiliyor.

Seçeceğin hizmet paketleri de Sakarya kır düğün fiyatlarını etkiliyor. Mekanlar ilk günden itibaren düğün planlamasında yanında oluyor. Ancak daha uygun fiyatlar ile yalnızca mekan kiralama hizmeti de mevcut. Yemek paketleri de ödeyeceğin faturayı değiştirebiliyor. Beyaz et menüler, kırmızı et menülerinden daha hesaplı oluyor. Kokteyl menüleri ise en uygun fiyatlı seçenek olarak karşına çıkıyor.

Düğün planlama süreci oldukça maliyetli olabiliyor. Bu nedenle düğününü planlarken en uygun dönemleri tercih etmen tasarruf etmeni sağlayacaktır. Hafta içi yapılan düğünler genellikle daha uygun fiyatlarla karşına çıkıyor. Sakarya kır düğünü fiyatları kişi sayısı üzerinden hesaplandığı için butik düğünler daha cep dostu oluyor. Mekanların yıl içerisinde sunduğu indirim dönemlerini de takip etmeni öneriyoruz.

Sakarya Kır Düğün Mekanlarının Sana Özel Hizmetleri

Sakarya kır düğünü organizasyonu konusunda tecrübeli mekanlar, sana planlama ve mekan giydirme hizmetleri sunuyor. Organizatörler, yaşanabilecek beklenmedik hava koşullarına karşı hazırlıklı olmayı da ihmal etmiyor. Beklenmedik bir yağmurda hazırda bekleyen tente ve şemsiyeler açılıyor. Açılır-kapanır tavanlı kapalı salonlar da yağmurdan etkilenmiyor; cam tavanlar sayesinde yağmuru izleyebildiğin aydınlık bir ortam ortaya çıkıyor.

Misafirlerin rahatça eğlenmesi ve çocuklarının sıkılmaması için Sakarya kır bahçesi düğünlerinde çocuk oyun alanlarıyla karşılaşabilirsin. Hizmetine açılan alanlar bununla da bitmiyor tabii. Düğünden önce kullanabileceğin hazırlık odası sayesinde son dokunuşlarını yapabilir; yakınlarınla kaliteli zaman geçirebilirsin. Düğün sonrasında yakınlarınla eğlenmeye devam etmek istersen de birçok mekan tarafından hizmetine sunulan after party alanlarına yönelebilirsin.

Sakarya kır bahçesi ve düğün salonlarının tamamı yemek hizmeti veriyor. Tercih edeceğin fiks ve kokteyl menüleri, profesyonel şefler tarafından hazırlanıyor. Ancak Sapanca kır düğün yerleri başta olmak üzere birçok mekanda istek üzerine sana özel menüler de hazırlanabiliyor. Menü tadım hizmeti de sana sunulan hizmetler arasında yer alıyor. Menüyü önceden deneyerek istediğin değişiklikeri yapabilirsin.

Düğünlerinin vazgeçilmezi olan eğlence faslı, Sakarya kır bahçesinde yapacağın düğünlerin merkezinde yer alıyor. Kaliteli ışık, ses ve sahne sistemlerinin kurulumunu senin için yapan mekanlar, kesintisiz müzik hizmeti ve büyük dans pistleri ile istediğin gibi eğlenmene olanak sağlıyor. Çoğu mekanın sunduğu otopark ve vale hizmetleri yardımıyla konukların da araçlarını merak etmeden eğlencelerine odaklanabiliyor.

Sakarya’da Kır Düğünü Yapmanın Avantajları

Tüm Şehirler Kır Düğünü