Tekirdağ Kır Düğünü ve Fiyatları

Tekirdağ’daki Kır Düğünü Mekanları

Marmara Bölgesinin sıcak ve samimi şehirlerinden bir olan Tekirdağ, organizasyon yapacak herkese muhteşem olanaklar sağlıyor. Özellikle Tekirdağ kır düğünü alanlarında, doğanın içinde rüya gibi düğünler gerçekleştirebilirsin. Çok sayıda mekana ev sahipliği yapan Tekirdağ’ı düğün yapacak çiftler sıklıkla tercih ediyorlar. Şehrin yemyeşil doğası nedeniyle yaz aylarının favorisi kır düğünleri oluyor.

Tekirdağ kır düğün salonları, enfes açık alanlarının yanı sıra; çoğunlukla kapalı alanlar da sunuyor. Ayrıca şehirdeki bazı bahçeler, açılır-kapanır tavanlı alanlara sahip. Bu sayede sürpriz bir yağmurda dahi düğününe kolaylıkla devam edebilirsin. Çoğu Tekirdağ kır bahçesi ise 750-1.000 kişi civarında kapasiteye sahip. Ancak burada 200-300 kişilik butik mekanlardan 1.000-2.000 kişiliklere kadar her seçenek mevcut.

Tekirdağ açık hava düğünlerini havuz başında da yapabileceğin pek çok mekan mevcut. Tekirdağ kır düğünü salonlarının büyük kısmının kapalı alanları ise yüksek tavan ve kolonsuz alan sunarak misafirlerinin düğüne katılma kalitesini arttırıyor. Tekirdağ’ın en merkezi ilçelerinden biri olan Çorlu kır düğün salonlarının büyük bir kısmına ev sahipliği yapıyor.

Tekirdağ kır düğünü mekanları arasında şehir merkezine yakın konumlarda bulunanlar olduğu gibi şehrin stres ve gürültüsünden uzakta bulunanlar da mevcut. Deniz kenarında veya deniz manzaralı düğünler yapmak isteyen çiftler; Şarköy, Süleymanpaşa, Malkara ve Çorlu kır düğünü mekanlarını tercih edebilirler. Ayrıca Çorlu kır düğün mekanları, orman içerisinde organizasyon yapmak isteyen çiftlere de hitap ediyor.

Tekirdağ kır düğün mekanları arasında göl kenarında ve göl manzaralı olanlar da bulunuyor. Bu bahçeler de çoğunlukla Çorlu ilçesinde yer alıyor. Şehirde ayrıca Çerkezköy ilçesinde de mekanlar bulunuyor. Çerkezköy kır düğünü mekanları ise şehirdeki diğer mekanlar gibi enfes doğa, orman ve kır manzaraları ile sıklıkla tercih ediliyorlar.

Tekirdağ Kır Düğünü Organizasyonunda Nasıl Hizmetler Alabilirsin?

Tekirdağ kır bahçesi düğün organizasyonları yapacak çiftlere mekanlar tarafından çok sayıda hizmet sunuluyor. Bu hizmetler çoğunlukla yemekli mi yoksa kokteylli mi organizasyon yapmak istediğine göre değişiyor. Kokteylli organizasyonlarda genellikle çerez ve kuru pasta ikramı yapılıyor. Ancak mekanlar menüler konusunda esnek oldukları için istediğin başka aperatifler de hazırlayabiliyorlar.

Yemekli düğün organizasyonları için de Tekirdağ köftesi gibi yöresel lezzetleri içeren menüler bulunuyor. Menülerde ekleme veya çıkarma yapabileceğin gibi Tekirdağ kır bahçeleri düğünden önce tadım yapmana da izin veriyor. Yemeklerin hepsi mekanların usta şefleri tarafından özenle hazırlanıyor. Bazı Tekirdağ kır düğünü yerleri dışarıdan catering firmaları ile anlaşma yapmana da müsaade ediyor.

Tekirdağ kır bahçelerinde servis için güler yüzlü ve deneyimli ekipler çalışıyor. Ayrıca bazı kır bahçelerinde konseptine uygun bir düğün pastası da hazırlanabiliyor. Konsept seçenekleri açısından şehirdeki kır mekanları pek çok seçenek sunuyor. Sana uygun olan konsepte mekanlarda bulunan organizasyon sorumluları ile karar verebilir veya dışarıdan organizasyon firmaları ile anlaşma yapabilirsin.

Düğünün deneyimli ekipler tarafından planlanırken, sen de gelin ve damat odalarında hazırlıklarını tamamlayabilirsin. Kır düğünü Tekirdağ’da müzik hizmetleri ile donatılıyor. Bu yüzden mekanlar sıklıkla profesyonel sanatçılar ve orkestralar ile anlaşıyor. Bazı kır bahçelerinde ise DJ’ler bulunuyor. Ayrıca birçok mekan kendi fotoğraf ve video çekim ekiplerine sahip. Bazı kır bahçelerinde ise dışarıdan fotoğrafçı getirmene izin veriliyor.

Tekirdağ’da Kır Düğünü Fiyatları Nasıl?

Tekirdağ kır bahçesi fiyatları genellikle bütçe dostu olduğu için düğün yapacak çiftleri mutlu ediyor. Şehirde hem yüksek hem de çok uygun fiyatlara sahip geniş bir yelpazede mekan alternatifi mevcut. Her bütçeye hitap eden kır bahçelerinde toplam ödemen gereken tutar ise kişi başı üzerinden hesaplandığı için konuk sayısı ile orantılı ücret ödemen gerekiyor.

Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde hem çok uygun fiyatlı hem de lüks kır bahçeleri seçenekleri bulunuyor. Çerkezköy, Çorlu ve Malkara ilçeleri ise ortalama fiyatlı mekanlara ev sahipliği yapan ilçelerden. Göl kenarında ve havuz başı bahçelerde fiyatlar ortalamanın daha üzerinde olabiliyor. Şehrin gürültüsünden uzaktaki mekanlarda da fiyatlar bir tık yükseliyor.

Tekirdağ’da genellikle geniş alanlara sahip ve yüksek kapasiteli mekanlarda kişi başı fiyatlar daha yüksek oluyor. Ayrıca şık dekorasyona sahip kır bahçeleri de ortalamanın üzerinde fiyatlar talep ediyor. Mekan tercihinin yanı sıra; seçeceğin düğün paketi de fiyatta oldukça etkili oluyor. Yemekli düğün paketleri, kokteyllilerden daha yüksek fiyatlara sahip oluyor.

Kapsamlı hizmet paketlerini tercih ettiğinde, fiyatlarda artış yaşanıyor. Ekstra hizmet talep edersen de toplam tutara ödemen gereken ek üret de dahil ediliyor. Hafta içi yapılan organizasyonlar, hafta sonuna göre ekonomik oluyor. Çiftler erken rezervasyon yaptırarak çok daha uygun fiyatlarla düğün yapabiliyorlar. Ayrıca Tekirdağ kır bahçeleri kampanyalı paketler ve ödeme kolaylıkları da sunuyor.

Neden Tekirdağ’da Kır Düğünü Yapmalısın?

Tüm Şehirler Kır Düğünü