Konya Kır Düğünü ve Fiyatları

Konya’daki Kır Düğünü Mekanları

Yemyeşil doğası ve güzel manzara seçenekleri ile Konya, kır düğünlerinde taze havada eğlenerek unutulmaz anılar biriktirebileceğin bir şehir. Bölgenin tarihi ve kültürel mirası, düğünlerinden önce gezmek isteyen çiftler için oldukça ilgi çekici olabiliyor. Geniş kapasiteleri ve uygun fiyatları da Konya kır düğünü yerlerini bir adım öne çıkarıyor.

Sıcak yaz aylarında serin geceler sunarak seni rahatlatan Konya kır düğünü salonlarının bulunduğu bazı ilçeler Ereğli, Karatay, Seydişehir ve Selçuklu olarak örneklendirilebilir. Hem açık hem de kapalı alan hizmeti veren bir kır düğün salonu Konya’da rahatlıkla bulunabiliyor. Ancak bazı mekanlar yalnızca açık alan hizmeti de verebiliyor.

Konya’da kır düğün salonlarının ortalama yemekli kapasiteleri bin davetlinin üstüne çıkıyor. Mekanlar, kokteyl planlamalarında kazanılan alan ile yemekli kapasitelerin üstüne de çıkabiliyor. Beyşehir, daha küçük çaplı planlanan düğünlere ev sahipliği yapan mekanların bulunduğu ilçelerden birisi. Konya Selçuklu kır düğün salonu ve bahçeleri ise üç bini aşan sayıda misafire kapılarını açabiliyor.

Konya’daki kır düğünü mekanları, hem şehir hem de doğa manzaraları sağlayan alanlar arasında seçim yapabilmeni sağlıyor. Kale ve tarihi alan manzaraları popüler olmakla beraber kır, bahçe ve park manzaraları da sıklıkla tercih ediliyor. Mekanlar arasında göl manzarası sunanlar da mevcut. Konseptine uygun olarak seçeceğin mekanın manzarası ve süslemeleri arasında yakalanan uyum oldukça önemli.

Konya’da Kır Düğünü Fiyatları

Konya kır düğünü fiyatları birçok farklı bütçeye uygun seçenekler ile karşına çıkıyor. Ortalama fiyatların oldukça cep dostu olduğu görülüyor ancak kenara ayırdığın bütçe daha yüksekse ve ekstra hizmetlerden yararlanmak istiyorsan anlaşabileceğin mekanlar da bulunuyor. Yüksek bütçeli mekanlar genellikle Meram ilçesinde yoğunlaşıyor. Daha yüksek rakamlar ödeyerek kuaför hizmetleri gibi fırsatlardan yararlanabiliyorsun.

Kır düğünlerinin bu kadar popüler olmasının bir sebebi de oldukça uygun fiyatlara gerçekleşebilmeleri. Açık havada yapılan düğünler ışık ve dekorasyon için ödeyeceğin fiyatları oldukça düşürebiliyor. Eğer yine de tasarruflu davranmak senin için önemliyse göz atman gereken Konya kır düğünü mekanları genellikle Sarayönü ve Ereğli ilçelerinde konumlanıyor.

Cebini korumak istiyorsan mekanların erken rezervasyon indirimlerini ve peşin ödeme kampanyalarını takip edebilirsin. Yaz ayları kır düğünü yapmak için oldukça sık tercih edildiğinden serin bahar aylarında daha uygun rezervasyon ücretleri ortaya çıkabiliyor. Aynı şekilde hafta için günlerde planlayacağın bir düğün, hafta sonuna kıyasla daha uygun fiyatlardan başlayacaktır.

Konya kır düğün salonları fiyatlarını seçeceğin yemek paketine göre de değiştirebiliyor. Bir catering firması ile çalışmak veya mekanların yemek menülerini tercih etmek, yemeksiz kokteyl düğünlerden daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Kokteyl düğünleri hem misafir kapasitesini arttırması, hem de lezzetli pasta, meşrubat ve ordövr içerikli menüleriyle daha hesaplı bir düğün isteyen çiftlerin ilk tercihi oluyor.

Konya Kır Bahçelerinin Sunduğu Hizmetler

Konya kır bahçesi düğün salonları, profesyonel şefler tarafından hazırlanan menüleriyle misafirlerine yemek servisi sunuyor. Kır bahçelerinin menülerine eklediği yöresel lezzetler, meyve servisi ve tatlılar eşsiz bir yemek deneyimi yaratıyor. Eğer düğününde minik konukların olacaksa, mekanlar onlara özel çocuk menüleri hazırlayabiliyor. Aynı şekilde sayı ile vejetaryen veya glutensiz servisler hazırlatmak da mümkün.

Düğününde her detayın hayal ettiğin gibi olmasını önemseyen Konya kır düğün mekanları, önceden menü tadımı ve menüde değişiklik hizmetleri ile de yanında oluyor. Ayrıca düğün planlamalarından düğünün son dakikalarına kadar yanında olan organizasyon sorumluları, her şeyin olması gerektiği gibi gideceğinden emin oluyor. Etkinlik boyunca biriktireceğin anılar, fotoğrafçı ve kameramanların lenslerine yansıyarak ölümsüzleşiyor.

Kır düğünleri için genellikle tercih edilen müzik hizmetleri canlı sanatçı performanslarını içeriyor. Güçlü ses ekipmanları ile verilen müzikler, dans ve eğlenceyle geçen unutulmayacak bir gün yaşamana yardımcı oluyor. Açık alanlarda minimal olarak kullanılan ışıklandırmalar, mum ve şamdan formunu alarak romantik bir ortam yaratıyor. Mekanlar, eğer istersen led ışıklarla aydınlatılan bir gelin yolu kurabiliyor.

Konya kır düğünü organizasyonu kapsamında birçok mekanın sağladığı önemli bir hizmet de uzak mesafelerden gelen misafirlere sağlanan konaklama olarak öne çıkıyor. Bunun dışında neredeyse her mekanda özel otoparklar ve vale hizmeti sağlanıyor. Misafirlerin alana yerleşirken sen ve yakınların da tahsis edilen hazırlık odasında vakit geçirebilir, kıyafet ve makyajınızın son dokunuşlarını tamamlayabilirsiniz.

Konya Kır Düğün Bahçelerini Seçmenin Avantajları

Tüm Şehirler Kır Düğünü