Kayseri Düğün Mekanları ve Fiyatları

Kayseri Kapalı Düğün Mekanları

Kapalı düğün mekanları denildiğinde akıllara ilk gelen düğün salonları oluyor. Kayseri’de ise farklı kapasite ve tarzlardaki salonları bulman mümkün. Kayseri düğün salonları ağırlıklı olarak Melikgazi ilçesinde yer alıyor. Develi, Kocasinan, Talas, Akkışla, Felahiye, Hacılar ya da Tomaza’daki mekanları da değerlendirebilirsin. Merkezden çok uzaklaşmayacak olman da hem senin hem davetlilerinin ulaşımı için büyük bir artı.

Kayseri balo salonlarının görkeminden ise şüphen olmasın. Altın varaklar, ihtişamlı aksesuarlar, parlak fayanslar… Adımını atar atmaz mest olacağın salonların dekorasyonlarını sayfamız üzerinden de inceleyebilirsin. Eğer farklı bir konsept ya da süsleme istersen, seçtiğin salonun iş birliklerine açık olması halinde Kayseri düğün organizasyon şirketleri ile de çalışabilirsin.

Kayseri lüks düğün salonlarının dekorasyon dışındaki mekan özellikleri de ilgi çekiyor. Kolonsuz, geniş, bahçeli, yüksek tavanlı ve balkonlu salonlardan yararlanarak ferah bir eğlence düzenleyebilirsin. Üstelik bazı salonlar çim ve havuz başı davet alanına da sahip. Mekanı kiralamadan önce jeneratör ile iklimlendirme sistemlerinin var olup olmadığını görüşmeni öneririz.

Kapalı düğün mekanları içerisinde Kayseri otellerinin balo salonlarıyla da karşılaşabilirsin. Kendini kabarık, prenses kesim bir gelinlik içinde mi hayal ediyorsun? O halde bu göz alıcı gelinliğe şık bir otel düğünü yakışır. Çiftlerin hazırlıklarını tamamlamaları için tahsis ettikleri gelin damat odası, konaklama, otopark ve vale gibi özel imkanlarıyla da oteller epey ilgi çeken bir mekan alternatifi.

Düğününün tarihi atmosfer içerisinde gerçekleşmesini istersen konak, köşk ve han seçenekleri ile Kayseri tarihi düğün mekanları seni bekliyor! Bu mekanlarda açık ve kapalı davet alanları mevcut. Tarih kokan taş duvarların arasında olumsuz hava koşullarından etkilenmeden zarif bir düğün yapabilirsin. Parıl parıl bir taç ve yerlere kadar uzanan duvak eşliğinde hafızalardan silinmeyecek bir girişe imza atabilirsin.

Öğretmenevi, polisevi ve devlet teşebbüsüne bağlı davet salonlarının yer aldığı Kayseri sosyal tesislerinde makul fiyatlara yemekli ya da yemeksiz düğününü gerçekleştirebilirsin. Genellikle kapalı alanları tercih edilen tesislerde açık havada düğün yapma imkanın da var. Polisevi ve öğretmenevlerinin bir üyesiysen ya da ailende bir öğretmen, polis varsa ekstra indirimlerden de yararlanabilirsin.

Aile ve arkadaşlar arasında samimi bir kutlama yapmak isteyenler için Kayseri nikah sonrası yemeği mekanlarını ve restoranları öneriyoruz. Yemekli bir düğünde ikram edilecek lezzetler büyük önemde. Herkesin damak zevkine hitap etmesinin yanı sıra; anlaşma sağlamadan önce mekanın menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlayıp sağlamadığını öğrenebilirsin. Davetli sayını bildirerek oturma düzenini nasıl ayarlayacaklarını sorabilirsin.

Düğününü bir uçakta yapmak ister misin? Kulağa eğlenceli ve farklı gelen bu mekanı Kayseri kulüpler ve davet alanlarının arasında bulabilirsin. Bu mekanlar özellikle kokteylli düğünler için çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Şık kapalı salonların yanı sıra, havuz başında şık bir davet vermek için de alanlar mevcut. Yemekli menülerin lezzetlerini de tadabileceğin paketleri değerlendirebilirsin.

Kayseri Açık Hava Düğün Salonları

Kayseri’de kapalı mekanlar haricinde yaz gelini olabileceğin açık hava düğün yerleri de mevcut. Kayseri kır düğün salonları arasında havuz başı daveti verebileceğin mekanları bulabilirsin. Doğayı seven çiftler için ormanın içinde yer alan kır mekanları iyi bir tercih olabilir. Develi, İncesu, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde yoğun olarak bulunan Kayseri kır bahçelerini değerlendirebilirsin.

Uçuş uçuş gelinlik modellerini tercih etmek için doğru adres olan Kayseri kır düğünü mekanları göz alıcı konseptler sunuyor. Kır bahçelerinin de Kayseri’deki lüks düğün salonlarını aratmayacak şıklıkta olduğunu söyleyebiliriz. Bembeyaz masa sandalyelerle donatılmış masalsı bahçeler kadar, bohem ya da rustik temalı bir görünüm de yaratabilirsin. Fotoğraf köşeleri oluşturmak ise güzel anılar bırakmak için iyi olabilir.

Mayıs ve eylül ayları arasında yapılacak bir kır düğününde hava koşullarına dikkat etmek gerekebilir. Aniden başlayan bir yağışın organizasyonunu etkilemesine izin vermemek için mekanların aldıkları önlemleri öğrenmek faydalı olacaktır. Mekandan tente ya da büyük şemsiyeler temin etmelerini isteyebilirsin. Bazı kır düğün yerleri olumsuz hava koşulları için kapalı salonlarını yedek olarak tutuyor, aklında olsun.

Kayseri’de Düğün Mekanı Fiyatları Nasıl?

Kayseri düğün mekanlarının fiyatları uygun bir aralıkta seyrediyor. Mevsim, davetli sayısı, alınan hizmet ve seçilen menü gibi farklı faktörler ise net rakamlarda değişiklik yaratıyor. Örneğin, yemeksiz başlangıç paketleri sunan Kayseri düğün salonları fiyatları, yemekli düğünlere göre çok daha makul oluyor. Paketlerde sunulan imkanların yanı sıra, ek hizmetlerden yararlanmak istersen, fiyat farkı talep edilebilir.

Kişi başı üzerinden fiyatlandırma yapılan bir mekan tercih edeceksen, kırmızı ve beyaz etli menüler arasından yapacağın seçim doğrultusunda ödeyeceğin toplam tutar değişiklik gösterecektir. Davetli sayısının çok olacağı organizasyonlarda menü fiyatlarında belli oranlarda yapılacak indirimler için mekan yetkilileri ile görüşebilirsin. Mekanla en az 6 ay öncesinde anlaşırsan, erken rezervasyon fırsatlarından ve kampanyalardan yararlanabilirsin.

Kapasite Özelliklerine Göre Hangi Kayseri Düğün Mekanını Tercih Etmelisin?

Kayseri’de mekan türüne göre değişiklik gösteren farklı kapasitelerde davet alanları mevcut. ‘’Eşimiz dostumuz çok’’ diyenlerden misin? 1.000-2.000 kişilik davetlerin başarıyla altından kalkabilecek kır düğün salonlarını tercih edebilirsin. Kayseri’de bu sayıdaki organizasyonlarını gerçekleştirebileceğin başka düğün yerleri de var: Oteller, tarihi mekanlar, sosyal tesisler, kulüpler ve davet alanları.

Küçük çaplı kutlama ve davetler için özellikle nikah sonrası yemeği mekanları göze çarpıyor. Elbette butik kapasitedeki oteller, tarihi mekanlar, sosyal tesisler ve restoranlar da diğer alternatifler arasında. Bu mekanların birçoğu 750 kişiye kadar davetli ağırlayabilecek kapasitede. Eğer hala kına merasimin için bir yer arıyorsan, Kayseri kına gecesi mekanları arasında farklı mekan türlerini de bulabilirsin.

Kalabalık düğün organizasyonun için kapalı düğün salonlarının yeterli olmayacağını düşünüyor olabilirsin. O halde 3.000 kişilik düğününü düzenleyebileceğin salonların olduğunu bilmek seni mutlu edecektir! Kayseri düğün salonlarının kapasiteleri ise ağırlıklı olarak 500-750 kişi civarında. Bir de önerimiz var: Belirlediğin davetli sayısının daha fazlasını ağırlayabilen bir mekan seçerek sandalye ve masa yetmezliğini önleyebilirsin.

Kır ya da salon düğünü yapmak konusunda kararsızlık mı yaşıyorsun? Organizasyon detaylarını incelemek ve içine sinen bir düğün yeri seçmek için sayfamız üzerinden pek çok Kayseri düğün mekanına erişebilirsin. Eğer düğünün için olmazsa olmazların belliyse, filtreleme araçlarını kullanarak kriterlerine uygun mekanları listeleyebilirsin. Beğendiğin mekanlardan sana özel fiyat teklifini almayı unutma!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları