Diyarbakır Düğün Mekanları ve Fiyatları

Diyarbakır Kapalı Düğün Mekanları ve Türlerine Göre Özellikleri

Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Diyarbakır’da sert bir kara iklimi hakim. Hem yaz hem kış organizasyonları için ideal olan kapalı düğün mekanlarının daha sık tercih edildiğini söyleyebiliriz. Diyarbakır düğün salonları ise epey popüler. Yıl içerisinde pek çok düğün düzenledikleri için başarılı organizasyon konusunda aklında bir şüphe olmasın. Her bütçeye uygun alternatiflerin olması ise büyük bir artı.

Diyarbakır’daki kapalı düğün mekanları ağırlıklı olarak Bağlar, Kayapınar, Yenişehir ve Bismil ilçelerinde yer alıyor. Birbirinden şık düğün salonları için Kayapınar Caddesi ile Fırat Bulvarı’nın yanı sıra 494 ve 354 numaralı sokaklara da göz atabilirsin. Kapalı düğün yerlerini şehir merkezinden çok uzaklaşmana gerek kalmadan bulabilirsin. Merkezi konumda yer almaları sayesinde kolay ulaşıma da imkan sağlıyorlar.

Düğün salonları genellikle müzik, dekorasyon, yemek servisi gibi çeşitli konularda hizmet sağladığı için çiftlerin tüm beklentilerine cevap verebilen avantajlı mekanlardan. Ferah bir düğün için kolonsuz ve yüksek tavanlı salonları tercih edebilirsin. Bahçe ya da teras gibi farklı davet alanı özelliklerine sahip mekanlar sayesinde istediğin kriterlere uygun bir düğün yeri bulabilirsin.

Diyarbakır otellerinin balo salonları ise klasik salon düğünlerine kıyasla görkemli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Yemekli ve kokteylli menü seçenekleri sayesinde tarzına ve bütçene uygun bir otel düğünü yapman mümkün. Üstelik şehir dışından gelecek olan misafirlerin, otellerin konaklama hizmetinden yararlanabilir. Düğün organizasyonu için anlaştığında balayı suitini hediye eden otellerin ilgini çekeceğini düşünüyoruz.

Butik çaplı, lezzetlerin sofraları renklendirdiği ve keyifli muhabbetlerin edildiği bir düğün mü düşünüyorsun? O halde Diyarbakır nikah sonrası yemek mekanlarının tam sana göre olduğunu söyleyebiliriz. Et restoranlarının ağırlıklı olarak bulunduğu Diyarbakır’da tam bir şölen tadında ziyafet çekebilirsin. Hava koşulları doğrultusunda kutlama yemeğini bu mekanların bahçelerinde gerçekleştirebilirsin. Açılır kapanır tavana sahip işletmeleri de tercih edebilirsin.

Yemekli düğünlerin yanı sıra, hafif atıştırmalıkların ikram edildiği kokteyl davetleri son zamanlarda epey popülerleşti. Klasik kokteyl düğünlerinde genellikle dip soslu havuç ve salatalık, soğuk kanepe ve meşrubat servis ediliyor. Kokteyl prolange ile birlikte zengin ikramlıklar eşliğinde, havuz başında şık bir organizasyon için Diyarbakır kulüpler ve davet alanlarını ziyaret edebilirsin.

Diyarbakır Açık Hava Düğün Salonları

Yaz mevsiminde açık havada düğün yapmak isteyenler için Diyarbakır kır düğünü mekanları harika bir tercih olabilir. Doğayla iç içe olan bu mekanları Bağlar, Sur ve Yenişehir ilçelerinde bulabilirsin. Şehrin karmaşasını geride bıraktığın, sadece sana ve davetlilerine özel bir düğün düşlüyorsan, merkezden bir tık uzak olan Diyarbakır kır düğün salonlarını inceleyebilirsin.

Olumsuz hava koşulu ihtimalinin daha fazla olduğu Diyarbakır’da açık hava düğün mekanları arasında kapalı davet alanıyla hizmet veren işletmeler de var. Anlaşma sağlamadan önce yetkililerle konuşarak yağışlı ya da rüzgarlı havalar için organizasyonunu kapalı alana taşımalarını sorabilir, düğününü garanti altına alabilirsin. Açılır kapanır tavan ya da tente seçeneklerini de değerlendirebilirsin.

Diyarbakır kır düğünü için farklı konseptlerde mekanlara yer veriyor. Kendini evinin bahçesinde hissedebileceğin yerlerin yanı sıra, havuz başı davet alanlarını da tercih edebilirsin. Özellikle de dış çekim fotoğrafları için sıklıkla tercih edilen kır mekanlarında, müsaade edildiği doğrultuda Diyarbakır düğün organizasyon şirketleri ile çalışarak farklı fotoğraf köşeleri oluşturabilirsin.

Diyarbakır Düğün Mekanları Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisin?

Diyarbakır’daki farklı türlere sahip düğün yerlerinden hangisini tercih edeceksin? Karar vermen için mevsim, hizmet talepleri, menü seçenekleri gibi kriterlere dikkat etmen gerekebilir. Yaz mevsimi için kır düğünü mekanı düşünüyorsan, organizasyon günündeki olası hava koşulları, konsept, davetli kapasitesi faktörlerine ayrı bir önem verebilirsin. Yetkililerle alınabilecek önlemleri konuşabilir, açık hava mekanları arasından davetli sayın doğrultusunda filtreleme yapabilirsin.

Her halükarda kapalı davet alanı tercih edeceğin düğünün için iklimlendirme sistemlerinin mevcut olup olmadığını beğendiğin mekanlara sorabilirsin. Böylelikle mevsim fark etmeksizin ferah bir organizasyon düzenleyebilirsin. Özellikle düğün salonları, oteller ile kulüpler ve davet alanlarının hazırladıkları paketleri ayrıntılı incelemeni öneririz. Bu düğün paketleri ekstra ücret ödeyip ödemeyeceğini belirleyen önemli detaylardan.

Eğer düğününe dair standart olarak beklediğin tüm imkanları sana tek bir pakette sağlıyorlarsa, makul fiyatlı bir geceye imza atabilirsin. Fotoğraf, süsleme ya da yemek servisi gibi hizmetleri dışarıdan almak istersen, mekanın iş birliklerine açık olup olmadığını teyit etmen gerekebilir. İşletmenin kendi bünyesinde verdiği hizmetlerde değişikliğe gittiğinde de fiyat farkı ödeyebilirsin, bilgin olsun.

Diyarbakır Düğün Mekanları Fiyatlarını Hangi Faktörler Etkiliyor?

Düğün yaparken en önemli şeylerden biri de bütçe planlamasına sadık kalmak. Mekan türü, alacağın hizmetler ve seçeceğin menü haricinde karar vereceğin daha birçok şey net fiyatları etkileyen güce sahip. Diyarbakır özelinde baktığımızda ise düğün fiyatlarının birçok ile göre çok daha makul olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle düğün salonu fiyatları Diyarbakırlı çiftler için oldukça avantajlı.

Daha yüksek kapasiteli ve düğün paketlerinin zengin içeriklere sahip olduğu Diyarbakır kır düğün salonu fiyatları, salonlara kıyasla bir tık yüksek fiyatlı. Fakat popüler şehirlerdeki açık hava düğün mekanları kadar yüksek bir bütçe gerektirmedikleri de aşikar. Hatta ortalamanın altında fiyat talep eden birçok düğün yerini Diyarbakır’da bulabilirsin. Net rakamlarda değişiklik yaratan faktörleri şöyle sıraladık:

Diyarbakır Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Diyarbakır düğün mekanları arasında hem butik hem de geniş çaplı davetler için uygun yerler mevcut. Düğün salonlarının kapasiteleri ise ağırlıklı olarak 750-1.000 ile 1.000-2.000 kişi civarında. Yüksek tavanlı ve kolonsuz yapıdaki bu salonlar ile epey ferah bir gece geçirebilirsin! Kır düğün mekanlarında ise bu sayı 3.000 kişiye kadar çıkabiliyor.

Mekanların geniş bir kapasite yelpazesine sahip olması sayesinde diğer organizasyonların için de farklı seçeneklerin mevcut. İster kız arkadaşlarınla istersen de kalabalık bir merasim düzenle, Diyarbakır kına salonları dilediğin kapasiteyi karşılar nitelikte. Yer yer hüzünleneceğin ama çok da eğleneceğin bu organizasyon için otel, düğün salonu, restoran ya da kulüpler ve davet alanlarını tercih edebilirsin.

Diyarbakır en lüks düğün salonları, en keyifli kır bahçeleriyle seni bekliyor. Hayallerindeki düğün organizasyonunu hayata geçirmek için sayfamız üzerinden şehrindeki en iyi mekanları inceleyebilirsin. Dilersen, mekanları ayrıntılı olarak inceleyip sana özel fiyat teklifi de alabilirsin. Daha uygun fiyatlar için erken rezervasyon yaptırmayı ve kampanyaları incelemeyi unutmamanı öneririz.

Tüm Şehirler Düğün Mekanları