Adana Düğün Mekanları ve Fiyatları

Kır Düğünü Adana
Panorama Park Teras
Kapasite 200 - 250 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Kır Düğünü Adana
Komshu Restaurant ve Kır Düğünü
Kapasite 50 - 500 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
%29
Kır Düğünü Adana
The Garden Otantik Kır Düğünü ve Balo
Kapasite 50 - 700 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Adana
Dream Day
Kapasite 100 - 625 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%33
Kır Düğünü Adana
Anka Wedding
Kapasite 50 - 850 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
%30
Kır Düğünü Adana
Wedding Ada Park
Kapasite 100 - 1000 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%25
Kır Düğünü Adana
Şirin River Park
Kapasite 100 - 800 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Adana
Grand Amour Wedding
Kapasite 200 - 875 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%20
Kır Düğünü Adana
Panorama Park
Kapasite 300 - 2500 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%32
Kır Düğünü Adana
Kremlin Davet
Kapasite 200 - 750 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%20
Kır Düğünü Adana
Bellamarin
Kapasite 300 - 1000 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%20
Kır Düğünü Adana
Eflin Kır Düğünleri
Kapasite 20 - 600 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Kır Düğünü Adana
Brothers Pool Wedding
Kapasite 200 - 400 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
Kır Düğünü Adana
My Marina Wedding
Kapasite 100 - 625 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Adana
Atosev
Kapasite 150 - 450 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%27
Kır Düğünü Adana
Bacardi Kır Düğünü & Organizasyon
Kapasite 50 - 1300 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Kır Düğünü Adana
Çiçekköy Event
Kapasite 10 - 750 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Adana
Süvari Garden & Wedding
Kapasite 200 - 2500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%20
Kır Düğünü Adana
Liparis Park
Kapasite 50 - 500 Kişi
Kişi Başı Yemek Servisi Bulunmuyor
Kır Düğünü Adana
Rüzgarlı Tepe Organizasyon
Kapasite 50 - 250 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL

Adana’daki Düğün Mekanı Türleri

Henüz hangi tarza sahip bir mekanda düğün yapacağını bilmeyen Adana çiftler, doğru adreste! Düğün yapılacak mekan denildiğinde aklına ilk olarak ihtişamlı Adana düğün salonlarının gelmesi çok normal. Fakat tek seçenek bu değil. Klasik salon düğünü konsepti istemeyenler için farklı çeşitlerde kapalı düğün mekanları mevcut. Adana, sıcak iklimi sebebiyle açık hava düğünleri için de epey elverişli.

Konumunun avantajlarını gayet iyi kullanan kır düğün mekanlarının birçoğu Seyhan Barajı’nın masmavi manzarasına sahip. Göl kenarı davet alanlarını, deniz manzarasına sahip mekanlardan ayırmak ise gerçekten zor. Bazı kır düğün yerleri çim zemin ve havuz başı davet alanı ile birlikte faaliyet gösteriyor. Bu mekanların özellikle şölen tadında ziyafetler için sıklıkla tercih edilenler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Üstelik açık alan düğünlerinde, güneşin yüzleri aydınlattığı doğal ışıkta çekilen fotoğraflar da albümlerin en güzel kareleri oluyor. Ek bir bilgi: Adana dış çekim fotoğraf mekanları arasında pek çok Adana kır düğünü yerinin yer aldığını söyleyebiliriz. Haliyle hem düğününü hem de dış çekimini gerçekleştirebileceğin kır bahçeleri tercih edilebilirliğini arttırıyor.

Senin de burnuna güzel kokular geldi mi? Adana düğün mekanları arasında yer alan restoranlar, düğün yapmak ve nikah sonrası yemeği gerçekleştirmek isteyenler için lezzetli bir alternatif! Adana mutfağının enfes tatları masalarda yerini bulsun ve sohbetlere eşlik etsin istersen, değerlendirebilirsin. Yemeksiz düğün planlayanları ise Adana kokteyl mekanlarının mutlu edeceğini düşünüyoruz.

ilmlerde ve dizilerde izlediğimiz o özel etkinlikleri hatırlıyor musun? Hafif atıştırmalıklar ve özel aperatiflerin ikram edildiği, misafirlerin genellikle bistro masalar etrafında ağırlandığı farklı bir davet türüne hoş geldin. Bu tip düğün organizasyonları için Adana kulüpler ve davet alanlarını inceleyebilirsin. Özellikle havuz başı kokteyl düğünlerinin pek bir ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz.

Donanımlı bir hizmet almak ve balayı suiti gibi özel avantajlardan yararlanmak ister misin? O halde Adana otelleri seni bekliyor! Açık ve kapalı alanlarıyla dört mevsim boyunca hizmet verebilmeleri, kendi mutfaklarının olması, organizasyonlar için uzman bir kadroyla çalışmaları gibi daha pek çok artısı var otellerin. Düğün paketlerinin içerikleri konusunda hassassan, otellere göz atmanı öneririz.

Adana Düğün Mekanları Arasından Nasıl Bir Seçim Yapmalısın?

Yemyeşil bahçeleri ve büyüleyici manzaraları ile Adana kır düğün salonlarını öv öv bitiremeyiz. Kır düğünü mekanları huzurlu atmosferlerinin yanı sıra, ilk bakışta mest eden süslemelere de sahip oluyor. Kararını verirken mekanların davet alanlarını daha önce nasıl bir konseptle süslediğini inceleyebilirsin. Böylelikle dekorasyon anlayışlarını az çok anlayabilir ve bu doğrultuda bir tercih yapabilirsin.

‘’Peki, Adana’da masallardan fırlamış gibi görünen kır düğün mekanlarını nerede bulabilirim?’’ diye soracak olursan, Çukurova ve Yüreğir ilçelerinin ilk sırayı kaptığını söyleyebiliriz. Zaten bu ilçeler, Adana’da kır düğünü yapmak için en çok tercih edilen lokasyonlar arasında yer alıyor. Her iki ilçenin de göl kenarında olması da kır düğünleri için büyük bir avantaj elbette.

Diğer düğün mekanların birçoğu ise hem açık hem de kapalı alanları ile hizmet veriyor. Hatta kapalı salonlarıyla faaliyet gösteren kır mekanları da mevcut. Olumsuz hava koşulları söz konusu olduğunda, organizasyonunu kapalı davet alanına taşıyabilecek mekanları tercih etmeyi düşünebilirsin. Otel, restoran, kulüp ve davet alanlarının bahçelerinden ya da açılır kapanır tavanlı dış alanlarından yararlanabilirsin.

İster yemekli ister yemeksiz, yaz kış demeden organizasyonunu rahatlıkla hayata geçirebileceğin, şıkır şıkır Adana düğün salonları mevcut! Davet ve balo salonları olarak da geçen bu mekanların en büyük artısı, zengin paketleri ile makul fiyatlara düğün yapmayı kolaylaştırmaları oluyor! Modern dekorasyona sahip ya da ihtişamlı görünümüyle göz alan salonlar arasından tarzını yansıtanı seçebilirsin.

Ceyhan, Çukurova, Seyhan ve Yüreğir gibi merkezi ilçelerde yer alan mekanlar, seni ve davetlilerini ulaşım açısından da zorlamayacaktır. Eğer kalabalık bir düğün yapmayı planlıyorsan, otoparka sahip olan düğün mekanlarına yönelmeni tavsiye ederiz. ‘’Yemek ikram etmemek olmaz’’ diyorsan, menü tadımı ve değişiklik imkanı ile birlikte özel menü seçeneklerinin mevcut olup olmadığını da sormanı öneririz.

Adana Düğün Mekanları Fiyatları Nelere Göre Değişiklik Gösteriyor?

Mekan türü, hizmetler ve ilçelere bağlı olarak bir fiyat değişiklikten bahsedebiliriz. Örneğin, Adana düğün salonları fiyatları, genellikle paket üzerinden bir hesaplama yapıldığı için makul bir aralıkta seyrediyor. Fakat bazı detaylar net rakamların artıp azalmasında büyük rol oynayabiliyor. Düğününü yemekli yapmak istersen, kırmızı ve beyaz etli menüler arasında ufak bir fiyat farklılığının mevcut olduğunu bilmelisin.

İkramlı düğün organizasyonu için daha makul fiyatlar talep ediliyor. Fotoğraf, süsleme ve yemek servisini içinde barındıran bir mekan tercih etmek, cep yakmayan alternatifler arasında diyebiliriz. Süsleme ve konsept konusunda Adana organizasyon firmaları ile çalışmak istersen, ek ücret ödemen gerektiğini de belirtmiş olalım. Aksesuarlar için mekandan değişiklik yapmasını istersen, farklı şamdanlar için dahi fiyat farkı ödeyebilirsin.

Standart paketlerin dışında orkestra, after party gibi farklı taleplerinin olması halinde mekanların genellikle bu hizmetler için ayrıca bir fiyatlandırma gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Ek olarak, yaz ve kış mevsimi düğünleri için birkaç ay önceden oluşturulan kampanyaları takip etmende fayda var. Birçok mekanın hafta içi organizasyonları için indirimli fiyat talep etmesi, büyük avantaj doğrusu.

Adana Düğün Yerlerinin Kapasite Özellikleri Nasıl?

Düğün mekanları açısından zengin bir şehir olan Adana’da davetli sayına uygun bir yer bulman çok kolay! Butik veya kalabalık organizasyonunu rahatlıkla hayata geçirebilirsin. Örneğin, davetli sayısının yoğun olduğu kır düğün mekanlarının 2.000 kişiye kadar çıkan davetli ağırlama kapasitesi bizi şaşırtmıyor. Eğer daha samimi bir davet vermek istersen, 200-300 kişilik kır mekanlarını tercih edebilirsin.

Adana’da düğün salonlarının kapasiteleri ise ağırlıklı olarak 500-750 kişi civarında. Üstelik birçoğu bahçe, balkon ve teras gibi farklı alanlara da sahip. Fakat açık davet alanlarında daha az kişi ağırlayabiliyorlar. Restoranlar ve nikah sonrasını yemeğini kutlamaya dönüştürmek isteyenler ise 50-100 ya da 100-200 kişilik butik davetler için ideal olacaktır.

Hayatında yeni bir sayfa açmaya doğru heyecanla ilerlerken diğer organizasyonlarını da en eğlenceli şekilde düzenlemek istemez misin? Çoğunlukla butik düğün yerleri arasında yerini alan Adana kına mekanlarında dillere destan bir merasim gerçekleştirebilirsin. Adana’da düğün salonları ve oteller de söz, nişan, kına gibi farklı davetler için sıklıkla tercih ediliyor.

Adana’da düğün yapmak isteyen çiftler için çeşitli bilgiler derledik. Rahatlıkla diyebiliriz ki Adana’da düğün organizasyonu için her zevke, keseye ve kapasiteye uygun mekan mevcut! Yapman gereken tek şey, konseptini seçmek. Taleplerine uygun yeri bulmak için sayfamızda yer alan filtreleme araçlarını kullanabilirsin. Beğendiğin mekanların sayfalarından form doldurarak sana özel fiyat teklifi de alabilirsin.

Tüm Şehirler Düğün Mekanları