Hatay Düğün Mekanları ve Fiyatları

Hatay Düğün Yerleri Alternatifleri

Hataylı çiftlerin bütçelerine ve tarzlarına uygun o kadar fazla düğün mekanı seçeneği var ki! Kapalı mı yoksa açık bir davet alanı mı tercih edersin? Düğününü açık havada planlıyorsan, Hatay kır düğünü mekanları epey göz alıcı. Hem şehir merkezinde hem de merkezden biraz uzakta yemyeşil kır bahçelerini bulabilirsin.

Hatay kır düğün salonlarının özellikle Antakya, Defne, İskenderun ve Samandağ’da yoğunlaştığını görüyoruz. Kıyı ilçeleri olan İskenderun ile Samandağ ilçelerinde ise deniz manzarasının tadını çıkarabileceğin mekanlar mevcut. Yanı sıra, Hatay’da iç açıcı doğa manzarasına şahit olabileceğin ya da şık bir havuz başı daveti düzenleyebileceğin farklı mekan seçeneklerini de değerlendirebilirsin.

Hatay otelleri, ihtişamı seven, özel imkanlara sahip olmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir alternatif. Halihazırda hizmet ve davet sektöründe faaliyet gösteren otellerde, düğünler söz konusu olduğunda ise ince eleyip sık dokunan eksiksiz organizasyonlar ortaya çıkıyor. Profesyonel mutfaklarda hazırlanan enfes lezzetlerle yemekli bir düğün düzenleyebilirsin. Ayrıca otopark, vale, konaklama ve varsa balayı suiti gibi avantajlardan yararlanabilirsin.

Hatay’ın kültür ve uygarlık tarihi oldukça zengin. Vintage bir tema isteyenler için Hatay tarihi düğün mekanları doğru bir tercih olacaktır. Kapalı alanda, taş duvarların nostaljik ambiyansında davetini düzenleyebileceğin gibi, yıllanmış ağaçların arasında tatlı bir organizasyon da gerçekleştirebilirsin. Tarihi mekanların atmosferi tek başına yeterli olsa da bu yapıların her yerinde birbirinden harika düğün fotoğrafları çektirebilirsin.

Hatay sosyal tesisleri, uygun fiyat politikalarıyla çiftlerin yüzünü güldürüyor. Hatay’da öğretmenevleri ve kültür merkezlerinin dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Açık ve kapalı davet alanları ile faaliyet gösteren tesislere talep oldukça fazla. Rezervasyonunu en az 6 ay öncesinden yapmanı öneririz. Bir de bazı tesislerde organizasyon düzenlemek için üye şartları olabiliyor, bilgin olsun.

Düğününü Hatay’ın lezzetleri eşliğinde kutlamak isteyenler, Hatay nikah sonrası yemeği mekanlarını ve restoranları tercih edebilirler. Dilersen, Arsuz, Samandağ, Payas ve Dörtyol’daki mekanları tercih ederek deniz manzarasına tanıklık edebilirsin. Hatta Hatay nişan mekanları arasında birçok restoran, meyhane ve lokantaları da bulabilirsin. Söz ve nişan törenin için ekstra bir mekan arayışına girmek istemezsen, değerlendirebilirsin.

Hatay kulüp ve davet alanlarının farklı mekan özellikleri var. Modern bir salon ya da bahçede yer alan havuz başı düğün alanında davetler düzenlenebiliyor. Geniş katılımlı düğünler için ideal olan bu mekanlarda konuk sayısını dert etmene hiç gerek yok. Kokteyl türünde bir organizasyon yapabileceğin gibi, geniş menülü yemek davetleri de düzenleyebilirsin.

Hatay düğün salonları neredeyse her ilçede mevcut. Sana ve misafirlerine yakın bir konum seçerek herkes için ulaşım avantajı sağlamak mümkün. Antakya düğün salonları sayısının ise ağır bastığını söyleyebiliriz. Haliyle şehir merkezinden uzaklaşmadan, uygun fiyatlı, klasik bir salon düğünü yapabilirsin. Yemekli yemeksiz paket seçeneklerini inceleyebilir, bütçen ne olursa olsun Hatay’da şık bir düğün salonu tutabilirsin.

Hatay’da Sana En Uygun Düğün Mekanını Nasıl Bulursun?

Bir mekanla anlaşmadan önce kararını netleştirmen gereken pek çok konu var. ‘’Tarih belli mi?’’, ‘’Bütçe planlamanı yaptın mı?’’ gibi sorularla karşılaşabilirsin. Her şeyden önce yaz mı yoksa kış gelini mi olacağına karar verebilirsin. Eğer mayıs ve eylül ayları arasını düşünüyorsan, Hatay kır düğünü yerlerine yönelmeni önerebiliriz. Kış mevsimi için kapalı mekanlar tam sana göre!

Mekanla anlaşmadan önce davetli sayını belirlemende fayda var. Masa ve sandalye yetmezliği kadar, masaların boş kalması da hoş olmayacaktır. Fakat biz yine de mekanın kapasitesinin, çağırdığın kişi sayısının bir tık üzerinde olmasını tavsiye ederiz. Sayfamızda yer alan Hatay düğün mekanlarının başlangıç fiyatlarını görebilirsin. Yemekli, yemeksiz ve kokteyl fiyatlarını inceleyerek bütçene en uygun tercihi yapabilirsin.

Yeni bir sayfaya adım attığın yerin tarzını yansıtması çok önemli. Beğendiğin mekanların daha önce düzenlemiş oldukları organizasyonları ve süslemelerini inceleyerek içine sinen bir karar verebilirsin. Özellikle kır düğünü mekanları bohem, rustik, vintage gibi farklı konseptler için oldukça elverişli. Sen de davet alanının farklı bir görünüme kavuşmasını istersen, mekanın süsleme seçenekleri olup olmadığını sorabilirsin.

Kapalı düğün mekanlarında ferah bir ortam yaratmak çok önemli. Anlaşma yapmadan önce mekanın yüksek tavanlı ve kolonsuz yapıda olmasına dikkat edebilirsin. Konuklarının hava almaya çıkmasını istersen, balkon veya terasa sahip mekanlar yardımına koşacaktır. Açık alanda yapılan düğünlerde ani hava değişimleri söz konusu olabilir. Açılır kapanır tavan ya da tente ile önlemler alan düğün yerlerine yönelebilirsin.

Hatay’da Düğün Fiyatların Etkileyen Faktörler Neler?

Hatay düğün mekanları genellikle tarih, davetli sayısı, hizmet seçenekleri gibi faktörler doğrultusunda fiyatlandırma yapıyor. Örneğin, kış mevsiminde düğün mekanlarına çok talep olmadığı için kampanyalı fiyatlardan yararlanma olasılığın yüksek. Yaz ayları için ise erken rezervasyon yaptırarak uygun fiyat avantajlarını değerlendirebilirsin. Genel olarak ödeyeceğin net rakamlarda değişiklik yaratan faktörler ise şu şekilde:

Hatay Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Hataylı çiftler düğünlerine diledikleri kadar misafiri çağırabilirler! Burada yer alan farklı mekan türleri, geniş kapasite yelpazesine sahip. Örneğin, Antakya kır bahçeleri 2.000 kişilik düğünleri yapabilecek büyüklükte. Genel olarak Hatay’daki kır düğün mekanlarının yemekli kapasiteleri 500-750 ile 750-1.000 kişi civarında. Kapalı alanlarda kalabalık davetler veremem diye düşünüyorsan, Hatay düğün salonlarının 2.000 kişiye varan organizasyonlar düzenleyebildiğini söyleyelim.

Küçük çaplı davet vermek isteyenler için tarihi mekanlardan restoranlara kadar seçenek bol. Hatay tarihi düğünü mekanları, kalabalık düğünlere kıyasla standart bir davet kapasitesine sahip. 100 ila 400 kişilik organizasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirsin. Kutlama yemeği planlıyorsan, misafirlerinin birbirlerinden çok da uzak oturmasını istemezsin diye düşünüyoruz. Butik kapasiteli restoran ve nikah sonrası yemek mekanları tam sana göre!

Tarihi, doğal güzellikleri ve manzarası ile Hatay’da düğününü yapabileceğin birbirinden güzel mekanlar mevcut. Özellikle de İskenderun ve Antakya düğün mekanları pek bir meşhur. Sayfamız üzerinden beğendiğin tüm mekanları inceleyebilirsin. Kriterlerin belliyse, filtreleme araçlarını kullanarak sana uygun mekanların listesini çıkarabilirsin. Beğendiğin düğün yerlerinin sayfalarına tıkla ve sana özel fiyat teklifini almayı unutma!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları