İzmir Düğün Mekanları ve Fiyatları

%20
Kır Düğünü İzmir
Verdant Wedding & Events
Kapasite 50 - 1000 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%46
Kır Düğünü İzmir
Seyirtepe - Nisa Bahçe Orman
Kapasite 50 - 300 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%46
Kır Düğünü İzmir
Seyirtepe - Melisa Bahçe
Kapasite 50 - 200 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%46
Kır Düğünü İzmir
Seyirtepe - Asya Bahçe
Kapasite 150 - 400 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%17
Oteller İzmir
Villa Taraça
Kapasite 50 - 200 Kişi
Kişi Başı 3.000 TL'den fazla
%32
Kır Düğünü İzmir
Bıçakçılar Wedding Venue - İzmir
Kapasite 50 - 1000 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%15
Kır Düğünü İzmir
Zigana Garden
Kapasite 100 - 500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%29
Kır Düğünü İzmir
Beyaz Ev
Kapasite 50 - 500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kulüpler/Davet Alanları İzmir
Saklı Bahçe Event
Kapasite 10 - 900 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Kır Düğünü İzmir
Ft Lotus Thermal Hotel & Spa
Kapasite 100 - 250 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%27
Kır Düğünü İzmir
Fısıltı Çiçekli Köy
Kapasite 150 - 500 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü İzmir
Three Palm Event & More
Kapasite 50 - 600 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Kulüpler/Davet Alanları İzmir
Mono Life Event
Kapasite 35 - 75 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%25
Kulüpler/Davet Alanları İzmir
VU Event & More
Kapasite 100 - 600 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
Nikah Sonrası Yemeği İzmir
Mahzen 1960
Kapasite 70 - 150 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL
%25
Kır Düğünü İzmir
La Monde Luxury
Kapasite 100 - 800 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Hediye
Oteller İzmir
Suess Otel Alaçatı
Kapasite 30 - 200 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
%46
Kulüpler/Davet Alanları İzmir
İzmir Seyirtepe
Kapasite 100 - 1500 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%46
Kır Düğünü İzmir
İzmir Seyirtepe - Günbatımı Bahçe
Kapasite 300 - 700 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%18
Kır Düğünü İzmir
Gloria Garden
Kapasite 150 - 800 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Tarihi Mekanlar İzmir
Koçanlı Köşkü
Kapasite 50 - 200 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%46
Kır Düğünü İzmir
Seyirtepe - Saklı Vadi Bahçe
Kapasite 300 - 1200 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
%10
Oteller İzmir
Usul Ova Otel
Kapasite 20 - 250 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Oteller İzmir
Maia Hotel Ayasaranda
Kapasite 50 - 150 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
%25
Kulüpler/Davet Alanları İzmir
ZAZ Restaurant Event
Kapasite 50 - 300 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL

İzmir’de Düğün Yapmak

İzmir’de düğün yapmanın kendine has incelikleri, detayları var. Havası, lezzetleri, organizasyonu, fiyatları ve daha nicesiyle oldukça geniş mekan yelpazesine sahip diyebiliriz İzmir için. Bir de kıyı şehri olunca, İzmir deniz kenarı düğün mekanlarının popülerliğini es geçemiyoruz elbette! Daha çok seçenek var: Düğün salonları, oteller, kır bahçeleri, restoranlar, kulüpler ve davet alanları da ilgi gören mekanlardan.

İzmir Düğün Yerleri Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisin?

Düğününü hangi mevsimde planladığını öğrenerek başlayalım. Eğer yaz gelini olmak istiyorsan, açık hava düğün mekanlarının ılık yaz akşamları için ideal olduğunu söyleyebiliriz. İhtişamlı salon düğünleri tam sana göreyse, oteller ve tarihi mekanlar gibi kapalı düğün yerleri ile görüşebilirsin. Bir diğer önemli nokta ise mekanın senin tarzını yansıtıp yansıtmadığı. Dekorasyon, konsept ve süslemeleri detaylı incelemeni öneririz.

İzmir düğün mekanlarının hazırladıkları hizmet paketlerinin hem beklentilerini hem de bütçeni karşılamasına dikkat etmende fayda var. Farklı firmalara ekstra ücret ödememek için düğün gününde ihtiyacın olabilecek tüm imkanları sağlayan mekanlara yönelebilirsin. Örneğin, yemekli düğünün için catering hizmeti veren bir mekanla anlaşabilirsin. Menü tadımı ve menülerde değişikliğin mevcut olup olmadığını da sorabilirsin.

İzmir düğün mekanlarının birçoğu farklı organizasyonlar için de faaliyet gösteriyor. Yoksa hala nişan yerini seçmedin mi? Hiç merak etme, İzmir butik düğün mekanları evlilik yolundaki farklı davetler için de epey ideal. Birçok çift gibi sen de daha az sayıda davetli ağırlayabilen restoran, kulüp ve davet alanları gibi İzmir nişan mekanları arasından seçimini yapabilirsin.

İzmir Açık Hava Düğün Mekanları

‘’İzmir’de düğün nerede yapılır?’’ sorusunun yüzlerce farklı cevabı var. Şehrin birbirinden şahane açık hava düğün mekanlarını farklı ilçelerinde bulabilirsin. En popülerleri ise hiç şüphesiz, kır düğünleri! İzmir’in temiz havasında yapılan kır konseptli davetler doğayı seven çiftler için oldukça ideal. Kalabalık ya da butik organizasyonlarını gerçekleştirebileceğin açık davet alanlarından dilediğini seçebilirsin.

Hem şehir merkezinde hem de şehrin karmaşasından uzakta kır düğünü yapabileceğin birçok mekan mevcut. Örneğin, Urla kır düğün salonları çiftler ve davetlilerine özel bir deneyim sunuyor. Merkezden bir tık uzak olan bu mekanlarda sadece sen ve sevdiklerin oluyor. ‘’Ulaşım sıkıntısı çekmeyelim’’ diyorsan, Balçova, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Menderes, Menemen ve Buca kır düğün salonlarını tercih edebilirsin.

Çeşme düğün mekanlarının ünü bir başka. İzmir’de otel düğünü planlayanlar için bu yazlık bölge gerçekten muazzam bir alternatif. Açık ve kapalı davet alanlarıyla hizmet veren otellerin, havuz başı, deniz kenarı, kır bahçesi ve balo salonları gibi farklı davet alanları bulunuyor. İzmir sahil düğünü için de Çeşme, Seferihisar, Urla ve Foça ilçelerini düşünebilirsin.

Gördüğün gibi İzmir’in yazlık bölgeleri açık havada düğün yapmaya oldukça elverişli. Düğününü hayallerindeki gibi gerçekleştirmek için ise özenli süslemeler gerçekleştirdiklerini söyleyebiliriz. Şöyle bir Çeşme otel düğünlerine göz gezdirdiğinde masallardan fırlamış gibi görünen davet alanlarına rastlaman mümkün. Ağaçlar arası ışıklandırmalar, farklı konseptler, özenli peyzaj düzenlemesi ve daha nicesi seni bekliyor!

Masmavi suların tam dibindeyken tekne düğünlerinden bahsetmemek olmaz. Tur teknesi firmalarının genellikle küçük çaplı düğün ve davetlere ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Fakat bazı firmalar farklı kapasitelerde tekne ve yat alternatifleri de sunabiliyor, aklında olsun. Çeşme, Dikili, Konak ve Seferihisar ilçelerindeki marina ve limanlara demir atmış olan tekneleri bulabilirsin.

İzmir açık hava düğün mekanlarının arasında tarihi düğün yerlerinin olduğunu da biliyor muydun? Bergama, Bornova, Çeşme ve Konak gibi İzmir’in eski yerleşim bölgelerinde bulunan konak ve otel gibi tarihi yapılar, davetlilerine farklı bir organizasyon deneyimi sunuyor desek yeridir. Diğer düğün mekanlarına nazaran daha az sayıda bulunan tarihi mekanlar için erken rezervasyon yaptırmanı öneririz.

İzmir Kapalı Düğün Mekanları

Akdeniz ikliminin güzel havasından yararlanan İzmir düğün salonlarının pek çoğu açık alanıyla da hizmet veriyor. Tabii kış düğünü planlıyorsan, işler biraz değişir. Örneğin, şehir merkezine daha yakın olan otellerin görkemli balo salonlarını kiralayabilirsin. Genellikle yüksek tavanlı ve kolonsuz yapıda olan İzmir otel davet alanları arasından tarzını yansıtan bir seçim yapabilirsin.

Gelelim, Ege’nin ağız sulandırıcı lezzetlerinin masaları donatacağı restoran düğünleri ve nikah sonrası yemeklerine! İzmir nikah salonları arasından seçimini yapıp yeni bir sayfaya adımını attıktan sonra kutlama zamanı gelmiş demektir. Aliağa, Balçova, Bayraklı, Bornova, Çeşme, Foça, Güzelbahçe, Karşıyaka, Konak, Seferihisar ve tüm diğer ilçelerdeki şık restoranlar arasından damak zevkine ve tarzına uygun olanı tercih edebilirsin.

Biliyorsun ki nisan yağmurları pek bir meşhur. Bu sebeple düğününü ilkbaharda yapmayı planlayanlar için şöyle bir önerimiz var: İzmir’in erken ısınan havalarının tadını, kapalı mekanların açılır kapanır tavanlı terasları ya da bahçe, balkon gibi açık alanlarında çıkarabilirsin. Olumsuz hava koşullarına karşı organizasyonunu kapalı alanlarına taşıyabilecek mekanları listene ekleyebilirsin.

İzmir Düğün Mekanları Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

İzmir düğün mekanları fiyatları için öncelikli olarak ilçeden ilçeye ve mekan türüne göre değişen geniş bir aralıktan söz edebiliriz. Örneğin, hazırladıkları paketler üzerinden bir rakam teklifi sunan İzmir düğün salonları fiyatlarının diğer mekanlara göre daha makul olduğunu söyleyebiliriz. Standart bir düğüne dair beklenilen tüm hizmetleri sağlayan düğün salonları cep yakmayan bir tercih olabilir.

İzmir kır düğünü fiyatları ise farklı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bazı kır bahçeleri yemekli menülerinin başlangıç fiyatları oldukça uygun rakamlarda seyrederken, bazı mekanlarda ise daha yüksek aralıklardaki başlangıç fiyatlarıyla karşılaşabiliyoruz. Net rakamlar da süslemeler, avantajlar, menü seçimi, ek hizmetler gibi faktörler sonucunda belli oluyor.

Diğer mekanlar için de aynı faktörlerin etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bir kulüp ve davet alanında yapacağın yemekli düğün için farklı bir süsleme istediğin takdirde daha yüksek bir bütçenin olması gerekebilir. Tabii davetli sayısının önemini de es geçmeyelim. Kişi sayısı arttıkça menü veya paket fiyatlarında indirim sağlayan mekanlar da mevcut.

İzmir’de Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Birçok mekan türünün yer aldığı İzmir’de hem butik hem de kalabalık düğünler için rahatlıkla mekan bulunabiliyor. Her ne kadar geniş kır bahçeleri ilgi görse de oteller, düğün salonları, kulüpler ve davet alanları arasında da yoğun davetli sayısını kaldırabilecek işletmeler mevcut. Bu düğün yerlerinin kapasiteleri ise minimum 50 kişiden az ile başlayıp, 3.000 kişiye kadar çıkabiliyor.

İzmir’in en iyi düğün mekanları arasından beklentilerine uygun bir seçim yapabilmen için bazı bilgilerle birlikte tavsiyelerimizi de paylaştık. İzmir lüks düğün mekanları kadar uygun fiyatlı düğün yerlerini de barındıran bir çeşitliliğe sahip. Şimdi de bütçene, tarzına ve isteklerine göre tercih yapmak senin elinde. Sayfamızdaki filtreleme araçlarını kullanarak kriterlerine uygun mekanlardan fiyat teklifi alabilirsin.

Tüm Şehirler Düğün Mekanları