Aydın Düğün Mekanları ve Fiyatları

%25
Kır Düğünü Aydın
Dolunaypark Kır Düğün Salonu
Kapasite 50 - 700 Kişi
Kişi Başı 250 TL'den az
Hediye
Oteller Aydın
Kirazlı Sultan Konak
Kapasite 15 - 60 Kişi
Kişi Başı 1.500 - 2.000 TL
Hediye
Oteller Aydın
Çiy Restaurant ve Konuk Evi
Kapasite 40 - 250 Kişi
Kişi Başı 3.000 TL'den fazla
Hediye
Oteller Aydın
Ömer Prime Holiday Resort
Kapasite 20 - 720 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Oteller Aydın
DoubleTree by Hilton Kuşadası
Kapasite 100 - 380 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Hediye
Oteller Aydın
Charisma Deluxe Hotel
Kapasite 50 - 250 Kişi
Kişi Başı 3.000 TL'den fazla
Kır Düğünü Aydın
Rainbow Beach Club
Kapasite 50 - 450 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Aydın
Ege by Recep Ege
Kapasite 50 - 1000 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Hediye
Oteller Aydın
Batıhan Beach Resort Spa
Kapasite 200 - 1500 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Kır Düğünü Aydın
Orsen Garden Restaurant
Kapasite 50 - 150 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
%41
Kır Düğünü Aydın
The Palm Club Wedding
Kapasite 100 - 530 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Kır Düğünü Aydın
Han Otağ Kır Düğünü
Kapasite 100 - 2000 Kişi
Kişi Başı 750 - 1.000 TL
Oteller Aydın
Atlantique Holiday Club
Kapasite 100 - 400 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
%12
Kır Düğünü Aydın
Kaan Bey Çiftliği
Kapasite 100 - 1500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Aydın
Aysume Kır Düğünü
Kapasite 100 - 1000 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Hediye
Oteller Aydın
Batıhan Vadi Hotel
Kapasite 200 - 1500 Kişi
Kişi Başı 2.000 – 3.000 TL
Kır Düğünü Aydın
Naz-ı Şerif Event
Kapasite 10 - 1000 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Aydın
Miracle Beach Club
Kapasite 100 - 250 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Aydın
Kasaba Kır Bahçesi
Kapasite 100 - 700 Kişi
Kişi Başı Yemek Servisi Bulunmuyor
Kır Düğünü Aydın
Korucu Garden
Kapasite 50 - 1000 Kişi
Kişi Başı 250 - 500 TL
Oteller Aydın
Unique Life Style Hotels
Kapasite 40 - 220 Kişi
Kişi Başı 3.000 TL'den fazla
Kır Düğünü Aydın
Afrodisias Event Park
Kapasite 50 - 500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Kır Düğünü Aydın
Masal Garden
Kapasite 100 - 1500 Kişi
Kişi Başı 500 - 750 TL
Hediye
Oteller Aydın
Medos Hotel
Kapasite 20 - 250 Kişi
Kişi Başı 1.000 - 1.500 TL

Aydın Düğün Mekanlarının Genel Özellikleri

Ege Bölgesinde yer alan ve Akdeniz iklimine sahip olan Aydın, açık hava düğünleri için elverişli bir şehir. Yazlık ilçeleri sayesinde deniz kenarı düğün mekanlarıyla da oldukça popüler. Kır veya otel düğünü mü planlıyorsun? Bu mekan türleriyle ağırlıklı olarak Bozdoğan, Didim, Efeler, ilçelerinde karşılaşıyoruz. Kapalı düğün yerlerini ise hem şehir merkezinde hem de merkez çevresinde bulabilirsin.

Otellerin çeşitli davet alanları sayesinde Aydın’da havuz başı düğünü gerçekleştirmen de mümkün. Üstelik bazı kır bahçelerinde de havuz başı konseptinin mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Plajı olan otelleri tercih ederek sahil nikahı yapma şansı yakalayabilirsin! Aydın’ın ılık kumları üstünde bohem bir organizasyon yapabileceğin gibi, sahile platform da kurdurabilirsin.

Aydın’daki diğer mekan türleri çoğunlukla hem açık hem de kapalı alanları hizmet vererek çiftlere büyük bir avantaj sağlıyor. Sosyal tesis, restaurant, nikah sonrası yemek mekanları, kulüpler ve davet alanlarının; açılır kapanır tavanlı alanları, bahçeleri ve teraslarından yararlanabilirsin. Misafirlerin bu alanları dinlenmek ve rahat bir nefes almak için de kullanabilir.

Aydın’da Kır Düğünü Mekanlarını Tercih Edecek Çiftler İçin Öneriler

Yaz düğünlerinin vazgeçilmezleri arasında açık hava düğün mekanlarına gösterilen ilginin bir ayrı olduğu aşikar. Farklı konseptler oluşturmak için de kır bahçeleri epey ideal. Sıklıkla tercih edilen bir mekan türü olduğu için erken rezervasyon yaptırmanı öneririz. Üstelik en az bir yıl öncesinden yaptıracağın rezervasyon sayesinde daha makul fiyatlar da ödeyebilirsin.

Kır düğünleri genellikle kalabalık organizasyonlar şeklinde gerçekleşiyor. Seçeceğin mekanın belirlediğin davetli sayısının üzerinde bir kapasiteye sahip olmasına dikkat edebilirsin. Nitekim bazen gönderilen davetiye sayısının üzerinde bir ‘katılıyorum’ cevabı alınabiliyor. Ayrıca geniş kır bahçesi, rahat ve konforlu bir düğünün de adresi olacaktır. Doğayı seven Aydınlı çiftler birbirinde şahane kır bahçelerini inceleyebilir.

Davet alanına fark katacak özellikler arıyorsan, havuz başı konseptine sahip kır düğün mekanlarını tercih edebilirsin. Karmaşadan, kalabalıktan uzak; sadece sana ve davetlilerine özel bir düğün deneyimi için şehrin bir tık dışında yer alan mekanlara yönelebilirsin. Seçimin bu yönde olacaksa mekanın otoparka sahip olup olmadığı önemli bir konu. Konuklarının ulaşımı için servis de tutabilirsin.

Bir açık hava düğün mekanı için en önemli nokta da organizasyonunu gerçekleştireceğin mevsim ve tarih oluyor. Kır düğünleri için en ideal tarih aralığının mayıs ve eylül ayları arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bahar, yaz yağmurları aklını karıştırıyorsa, açılır kapanır tavan, tente ya da düğününü taşıyabilecekleri bir kapalı salona sahip mekanlar imdadına yetişecektir.

Kır düğünleri, aklımıza hemen masalsı görünümleri getiriyor. Sen de bohem ya da rustik gibi farklı konsepte sahip bir mekan arıyor olabilirsin. Bunun için beğendiğin düğün yerlerinin daha önce düzenledikleri davetlerin fotoğraflarını ve videolarını incelemeni öneririz. Aydın düğün organizasyon şirketlerinden biri ile çalışmak istersen, mekanın iş birliklerine açık olup olmadığını öğrenmeni tavsiye ederiz.

Aydın’da Düğün Organizasyonu Yapacakların Gözden Kaçırmaması Gereken Detaylar

Geleneksel düğün düşünenler için Aydın yöresine ait düğün adetlerini gözden geçirmen, aile büyüklerine danışman gerekebilir. Aydın’ın adetlerinden uzaklaşmadan modern bir organizasyon düzenlemek isteyenlere ise harika bir önerimiz var: ‘’Aydın zeybeği olmadan olmaz’’ diyenlerdensen, organizasyonun için bir efe ekibi çağırabilirsin. Damatların da eşlik ettiği bir zeybek, gecenin unutulmaz anlarından olabilir, aklında olsun.

Bu büyük gecede düğün eğlencesini yaşatacak şarkılar için dışarıdan bir müzisyen ile çalışmak isteyebilirsin. Mekanın da iş birliğine açık olmasıyla birlikte Aydın düğün müziği firmaları arasından tarzına uygun orkestra ya da DJ bulabilirsin. Müziğin son bulduğu saati ve mekanın ek hizmet olarak after party imkanı sunup sunmadığını da sormanı tavsiye ederiz.

Masaları enfes yemekler ve kahkaha dolu sohbetler eşliğinde şenlendirmeye ne dersin? O halde Aydın mutfağının ağız sulandırıcı lezzetlerinin yer aldığı restoran ve nikah sonrası yemek mekanlarını tercih edebilirsin. Meşrubatların yanı sıra, alkollü içecek servisi de tercih edersen, Aydın kulüpler ve davet alanlarına, otellerine, hatta bazı kır bahçelerine dahi yönelebilirsin.

Yemekli düğünler için birkaç püf nokta daha mevcut. Organizasyon anında kötü bir sürpriz yaşamamak herkesin temennisi. Fakat sen menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlayan bir mekanla anlaşarak önlemini daha ilk başta alabilirsin! Davetlilerin arasında farklı beslenme diyetlerine, alışkanlıklarına sahip olan kişiler olabilir. Özel menü seçeneklerini açık tutan mekanlar bu konuda bir adım öne geçebilir.

Aydın Düğün Mekanları Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Bütçe planların hazır mı? Çünkü maksimum ödeyeceğin tutar, teklif alacağın mekanların sayısını belirlemenin yanı sıra, zamandan tasarruf etmeni de sağlayabilir. Düğün mekanlarının her biri farklı bir fiyatlandırma politikasına sahip. Kişi başı ya da paket fiyatları üzerinden net rakam belirleyenler olduğu gibi, sadece davet alanını kiralayan yerlerle de karşılaşabilirsin. Fiyatlarda değişiklik yaratabilecek faktörler hemen aşağıda:

Aydın Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Geniş katılımlı organizasyonlar için oldukça ideal olan Aydın kır düğün salonlarının kapasiteleri ağırlıklı olarak 750-1.000 kişi civarında. Küçük çaplı organizasyonların için daha az sayıda davetliye ev sahipliği yapan kır bahçelerini de tercih edebilirsin. Aydın kapalı düğün salonlarının çoğunlukla 750-1.000 kişilik organizasyonları hayata geçirdiğini söyleyebiliriz. Sayının artıp azalması halinde de uygun mekanlar bulabilirsin.

Otellerin kapasiteleri geniş bir dağılım göstermekle birlikte sıklıkla 300-400 ile 400-500 kişi civarında seyrediyor. Aydın’da 1.000 kişi üzerinde bir otel düğünü planlıyorsan, rezervasyon için elini çabuk tutmanı öneririz. Bu kapasitedeki oteller sayıca az olduğu için çabuk tutulabiliyor. Restoranlar ve nikah sonrası yemek mekanları, butik davetlerin adreslerinden. 100-200 ve 200-300 kişilik mekan alternatifleri oldukça fazla.

Aydın merkez düğün salonlarının yanı sıra, yazlık ilçelerinde ve şehirden uzak bölgelerde de çeşitli düğün mekanlarına sahip. Farklı organizasyonlar da düşünüyorsan, birçok restaurant, otel ve kır bahçesinin Aydın nişan mekanları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Hem bütçene uygun hem de tarzını yansıtan bir mekan bulmakta çok zorlanmayacaksın. Özellikle de sayfamızdaki filtreleme araçlarını kullandığında!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları