Tekirdağ Düğün Mekanları ve Fiyatları

Tekirdağ’da Düğün Nerede Yapılır?

İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Tekirdağ, Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçeleriyle de epey meşhur! Tatil köyleri ve manzaralı mekanları bulmanın mümkün olduğu Şarköy ve Marmara Ereğlisi, İstanbulluların yaz aylarında sıklıkta tercih ettikleri bölgelerden. Haliyle Tekirdağ keyifli açık hava düğünleri için oldukça elverişli bir şehir. Kış düğünü planlıyorsan, Çorlu, Çerkezköy ve Süleymanpaşa’da yoğunlaşan düğün salonlarını tercih edebilirsin.

Tekirdağ Açık Hava Düğün Mekanları

Tekirdağ’da otellerin, restoranların, sosyal tesislerin ve kulüplerin açık havadaki davet alanlarından faydalanabilirsin. Açık ve kapalı düğün alanlarına sahip olan bu mekanları mevsim şartları doğrultusunda değerlendirebilirsin. Aynı günde tek organizasyona ev sahipliği yapan düğün yerlerini tercih edersen, olumsuz hava şartları söz konusu olduğunda davetini kapalı alana taşıma imkanı sağlayabilirler.

Oteller, ayrıcalıklı hizmet almak isteyen çiftler için biçilmiş kaftan. Zengin düğün paketleri arasından seçim yapabilir, özel imkanlardan yararlanabilirsin. Sadece balo salonlarıyla değil, havuz başı ve deniz kenarındaki davet alanlarıyla da göz alıcı düğünlere ev sahipliği yapıyorlar. Üstelik Tekirdağ’ın turistik kent özelliği sayesinde balayın için de otelleri düşünebilirsin.

Restoranlar ve meyhaneler, butik çaplı düğünler ve kutlama yemekleri için eğlenceli bir alternatif. Bahar ve yaz aylarında açık alanları tercih edebilir, ailen ve yakın arkadaşlarınla birlikte kendini evinin bahçesinde hissedebilirsin! Bu mekanlarda lezzetlere ek olarak alkollü içecek servisi yapılabilir. Menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanının mevcut olup olmadığını da öğrenmeni öneririz.

Uygun bütçeli düğün yapma imkanı sağlayan sosyal tesisler ve öğretmenevleri hem yaz hem kış organizasyonları için ideal mekanlar arasında yer alıyor. Otopark, vale, yemek servisi gibi hizmetler sağlayan tesisler çiftler açısından olduğu kadar, misafirler için de avantajlı. Otellerin alternatifi olan ve kokteylli davetleriyle ön plana çıkan kulüpler ve davet alanlarının farklı mekan özellikleri de cezbediyor doğrusu!

Açık hava davet mekanları arasında bulunan Tekirdağ kır düğünü mekanlarının özel bir yeri olduğu aşikar. Pek çok kır bahçesi alternatifi sunan şehirde deniz manzaralı bir mekan arıyorsan, Şarköy, Süleymanpaşa ve Çorlu’ya bakmanı öneririz. Aynı zamanda ormanın içinde ya da havuz başı davet alanına sahip Tekirdağ kır düğünü yerleriyle de karşılaşabilirsin.

Doğa aşığı çiftler için birebir olan kır düğünleri konsept seçenekleriyle farklı atmosferlere ev sahipliği yapıyor. Bohem, rustik, romantik, şık… Mekanla görüşerek hangi temaları sunduklarını öğrenebilir, renklerde ve aksesuarlarda değişikliğe gitmeyi talep edebilirsin. Mekan haricinde destek almak için Tekirdağ düğün organizasyon şirketleri ile anlaşabilirsin. Bu durumda yetkililerin dışarıdan iş birliklerine açık olup olmadığını teyit etmen gerekebilir.

Kır bahçeleri, Tekirdağ dış çekim mekanları arasında arayışta olan çiftlerin de sıklıkla başvurduğu bir alternatif. Sen de mekan ile anlaştığında davet saatinden önce düğün alanına giderek dış çekimini yaptırabilirsin. Dilersen, organizasyon ekibinden konseptine uygun bir fotoğraf köşesi hazırlamalarını talep edebilirsin. Son zamanlarda popülerleşen fotoğraf köşeleri, sosyal medyayı süsleyen arkadaş grubu kareleri için birebir!

Tekirdağ Kapalı Düğün Mekanları

Tekirdağ düğün salonlarını kış organizasyonların için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin. Üstelik birçok salon şehir merkezi ve yakın çevresinde yer alıyor. Böylece herkes için kolay ulaşım imkanı sağlanabilir. Butik çaplı ve kalabalık düğünler için farklı mekan alternatifleri mevcut. Yüksek tavanlı ve kolonsuz davet alanı tercih ederek ferah, konforlu bir eğlence geçirebilirsin.

Tekirdağ’da kolonlu salonlarla da karşılaşabilirsin. Fakat geniş davet alanlarında görüş alanını daha az engelleyeceklerini söyleyebiliriz. Klimalar ve iklimlendirme sistemlerine ek olarak mekanın jeneratör desteği sağlayıp sağlamadığını da öğrenmek isteyebilirsin. Kendine özgü bir kültürü olan Tekirdağ’da düğünlerin eğlencesi de başka oluyor. Davetlilerinin de seni sahnede yalnız bırakmayacağını düşünüyoruz. Geniş dans pistine sahip salonları araştırmak fayda olabilir.

Düğün salonları, uygun fiyatlara eksiksiz bir organizasyon yapmak için ideal mekanlardandır. Standart düğün paketi içeriğinde; süsleme, DJ / orkestra, ikram servisi, fotoğraf ve video çekimi gibi temel hizmetleri bulabilirsin. Ayrıca düğün salonları çiftlerin beklentilerini karşılama konusunda oldukça başarılı. Dilersen, kına gecesi ya da nişan töreni için de mekanı kiralayabilirsin.

Tekirdağ Düğün Mekanlarının Fiyatları Uygun mu?

Mekan türü, mevsim ve davetli sayısına bağlı olarak Tekirdağ düğün yerlerinin farklı fiyat politikaları mevcut. Yemekli bir organizasyona makul fiyatlar ödemek istiyorsan, sosyal tesisler ve restoranları düşünebilirsin. Tekirdağ’da en yüksek başlangıç fiyatlarını kulüpler ile davet alanları, kır düğün salonları ve oteller talep ediyor. Bu mekanlar arasında daha uygun fiyatlı seçenekleri bulman da mümkün.

Tekirdağ düğün salonu fiyatları yemeksiz paketler üzerinden hesaplandığından, çiftler için ekonomik bir seçenek. Fakat mekanın büyüklüğü, davet alanının fiziksel özellikleri, tercih edilen düğün paketleri ve daha birçok faktörün etkili olduğu fiyat yelpazesinden söz etmek mümkün. Yaz aylarının talebi en çok olan Tekirdağ kır düğünü fiyatları ise diğer mekan türlerine göre yüksek bir bütçe gerektirebilir.

Menü seçeneklerinin olduğu yemekli düğünlerde fiyat listesi, kırmızı ve beyaz etli menüler doğrultusunda değişiklik gösteriyor. Beyaz etli menüler için daha uygun rakamlar ödeyebilirsin. Ayrıca lezzetlere eşlik etmesi için alkollü içecek servis eden bir mekan tercihi yapmayı düşünüyorsan, limitli ve limitsiz alternatiflerin kişi başı menü fiyatlarını arttıracağını söyleyebiliriz.

Kapasitelerine Göre Hangi Düğün Mekanını Seçmelisin?

Tekirdağ’da düzenleyeceğin davetler için farklı büyüklüklerde mekanları bulabilirsin. Geniş katılımlı organizasyonlarda kır düğün salonları doğru bir tercih olabilir. 300 kişiden başlayıp 3.000’den fazla davetli ağırlayabilen kır bahçeleri, şehrin merkez ilçeleri ve çevresinde konumlanıyor. Kış mevsiminde yapılacak kalabalık organizasyonlar için de 1.000-2.000 kişi aralığında, hatta 3.000’den fazla konuğa ev sahipliği yapabilen salonlar mevcut.

Tekirdağ’da yemekli düğün kapasitelerinin daha az olduğu nikah sonrası yemek mekanlarında butik çaplı kutlamalar gerçekleştirilebilir. 50 kişiden 300 kişiye kadar olan organizasyonların için mekanlardan masa düzeni ayarlamalarını isteyebilirsin. Davetli sayısının daha yoğun olduğu durumlarda 750 kişilik davetlere ev sahipliği yapabilen restoranları tercih edebilirsin. Oteller ve sosyal tesislerde farklı kapasiteli mekan seçeneklerinden yararlanabilirsin.

Tekirdağ’da çeşitli düğün mekanı alternatifleri mevcut. Çiftler için bütçeye uygunluk kriterinin önde geldiğini biliyoruz. Sayfamızda yer alan filtreleme araçlarını kullanarak fiyat aralığını belirleyebilirsin. Davet alanı özellikleri, mekan türü, kişi sayısı gibi faktörler doğrultusunda sana en uygun mekanları listeleyebilirsin. Ayrıca beğendiğin firmaların sayfalarındaki formu doldurarak sana özel fiyat teklifini hemen alabilirsin!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları