Balıkesir Düğün Mekanları ve Fiyatları

Balıkesir’de En Çok Tercih Edilen Düğün Mekanı Türleri

Balıkesir, Akdeniz ikliminin yanı sıra, Karadeniz ve Karasal iklimlerinin de etkisini taşıyor. Burada yaz ve kış düğünlerine uygun mekanlar bulma şansın oldukça fazla. Denize kıyısı olan ilçeleri sebebiyle yazlık bir bölge de diyebiliriz Balıkesir için. Haliyle açık hava düğün mekanları, Balıkesirli çiftlerin mayıs ve eylül ayları arasında sıklıkla tercih ettikleri mekan türleri arasında yerini alıyor.

Temiz havada gerçekleştirmek istediğin düğünün için kır bahçeleri ya da havuz başı davet alanları tam sana göre olabilir. Balıkesir’de açık hava düğün salonlarının nerelerde yer aldığını merak ediyorsan, hemen sıralayalım: Altıeylül, Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Erdek, Gömeç ve Merkez. Doğasıyla mest eden, geniş ve hoş açık hava düğün mekanlarını ağırlıklı olarak saydığımız ilçelerde bulabilirsin.

Hiç şüphesiz, otellerin hizmet kalitesi ve avantajları diğer mekan türlerine göre biraz daha üstün. Düğün organizasyonları için farklı seçenekler sunmaları sebebiyle de oldukça cazip mekan alternatiflerinden biri. Kış düğünleri için balo salonları; yaz düğünleri için de çim alan, havuz başı ya da deniz kenarı davet alanlarını değerlendirebilirsin.

Görkemli oteller için Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit ve Erdek ilçelerine göz atabilirsin. Gördüğün gibi, şehrin yazlık bölgelerinde daha sık bulunan oteller sayesinde deniz havası alabileceğin bir organizasyon da planlayabilirsin. Bazı oteller kendi plajları ile hizmet veriyor. Eğer ılık kumların üzerinde bohem bir nikah yapma hayalin varsa, mekanın yetkilileri ile sahil düğünü için konuşabilirsin.

Birçok ilde olduğu gibi Balıkesir’de de düğün salonları çiftler tarafından en çok tercih edilen mekan türleri arasında. Makul fiyatları, yemekli ve yemeksiz paket seçenekleri, beklediğin pek çok hizmeti standart paketlerinde sunmaları ile cep yakmayan mekan alternatiflerinden. Altıeylül, Bandırma, Edremit, Karesi ve Merkez ilçelerinde hem şık hem de eğlenceli bir organizasyona imza atabileceğin salonları bulabilirsin.

Balıkesir düğünlerini meşhur yöresel lezzetlerle taçlandırmak ister misin? O halde restoranlar ve nikah sonrası yemek mekanlarını incelemeden geçmemelisin! Kendi profesyonel mutfaklarıyla çalışan bu tip mekanlarda, lezzetler konusunda kötü bir sürpriz yaşamanın olasılığı da epey düşük. Altıeylül, Ayvalık, Bandırma, Edremit, Gömeç, Karesi ve Merkez’de farklı konseptlerde restoran, meyhane ve kebapçılar mevcut.

Nikah ve daveti buluşturan Balıkesir kulüpler ve davet alanlarında yüksek bütçe gerektirmeyen organizasyonlarına imza atabilirsin. Daha çok kokteyl etkinlikleri düzenlense de yemekli bir düğün töreni için de bu mekanlarla anlaşabilirsin. Balıkesir sosyal tesisleri ise en cep yakmayan düğün mekanlarından olduğu için yoğun olarak tercih ediliyor. Balıkesir mekan türü çeşitliliği açısından epey zengin diyebiliriz.

Balıkesir Düğün Mekanları Arasından Seçim Yaparken Dikkat Etmen Gerekenler

Mekan seçiminde tür, kapasite, manzara ve fiyat oldukça önemli. Fakat bir düğün organizasyonu planlamak, dikkat etmek gereken pek çok detayı da gün yüzüne çıkarıyor. Heyecan ve telaş nedeniyle atladığın noktalar olabilir. Otelde düzenlenen, yemek servis edilen ya da kır bahçesine yapılan çeşitli düğünler için gözden kaçırılmaması gereken hem ortak hem de farklı detaylar mevcut.

Balıkesir Açık Hava Düğün Mekanlarını Tercih Edeceklere Öneriler

Açık hava düğün mekanı denildiğinde aklına ilk olarak kır düğünü geliyor olabilir. Havuz başı ya da çim alanı seçenekleri ile oteller, restaurantlar, kulüpler ve davet alanlarının yanı sıra; tekne düğünleriyle de masmavi sular üstünde süzülebilirsin! Açık hava düğün mekanını seçerken manzara, konuk sayısı ve davet alanı özelliklerine dikkat etmek isteyebilirsin.

Balıkesir kır düğün salonları için daha çok yaz mevsiminin tercih edildiği aşikar. Haliyle mayıs ve eylül ayları arasında bu mekanlara talep yoğun oluyor. İstediğin tarih için rezervasyonunu aylar öncesinden yapmanı öneririz. Mevsim geçişlerindeki havalar ya da yaz yağmurları aklında soru işareti oluşturabilir. Açılır kapanır tavanlı davet alanları veya düğününü kapalı alana taşıyabilecek mekanları tercih edebilirsin.

Balıkesir Düğün Mekanları Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Düğün mekanları fiyatları ilden ile farklılık gösteren bir değişkenliğe sahip. Balıkesir’deki düğün mekanları ise genel olarak makul fiyatlarla hizmet veriyor. Balıkesir düğün salonlarının paket fiyatı üzerinden çalıştığını söyleyebiliriz. Kişi başı üzerinden fiyatlandırma yapan mekanların geneli ortalama rakamlar talep ediyor. Fakat alınan hizmetler doğrultusunda net fiyatlarda artış gözlemlenebiliyor.

Balıkesir Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Davetli sayın ister az olsun ister çok, Balıkesir düğün mekanları kapasite konusunda geniş bir yelpazeye sahip. 50-100 kişilik butik mekanlar kadar, 3.000 kişiye varan geniş davet alanlarını da bulabilirsin. Düğün salonlarının kapasitesi ise ağırlıklı olarak 500-750 kişi civarında. Dilersen, 200-300 kişilik kır bahçelerinde küçük bir organizasyon da yapabilirsin.

Balıkesir düğün mekanları arasından seçenekleri değerlendirmeyi zahmetli bir iş olarak görebilirsin. Biz bu sebeple ‘olmazsa olmazlar’ listesi hazırlamanı öneriyoruz. Hem bütçeni hem de önceliklerini belirlediğinde düğün mekanını bulmak çok daha kolay olacak! Haydi, şimdi sayfamızdaki filtreleme araçlarını kullan; mekan türünden fiyatlara, manzara seçeneklerinden düğününü yapmak istediğin ilçeye kadar detaylı bir arama yap!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları