Konya Düğün Mekanları ve Fiyatları

Konya Düğün Mekanlarının Genel Özellikleri

Konya düğün mekanları Selçuklu, Meram, Karatay ve Ereğli ilçelerinde ağırlıklı olarak yer alıyor. Kalabalık düğünlerin daha çok yapıldığı Konya’da geniş davet alanlarıyla karşılaşabilirsin. Özellikle göl ve doğa / bahçe manzaralı Konya düğün yerlerinin epey ilgi çektiğini söyleyebiliriz. Konya mutfağının zengin ve enfes lezzet çeşitlerini sunmadan misafirlerini göndermek istemezsen, birçok mekanın yemekli düğün seçeneği olduğunu belirtmek isteriz.

Konya’da Kış Düğünü Yapabileceğin Mekan Türleri

Kapalı düğün mekanlarının başında gelen Konya düğün salonları arasında birbirinden farklı alternatifleri bulabilirsin. Salon düğünleri ile daha çok Selçuklu’da karşılaşsak da şehrin hemen hemen her ilçesinde düğün salonları mevcut diyebiliriz. Konumuna yakın bir düğün yeri tercih edebilirsin. Böylelikle hem sen hem de misafirlerin kolay ulaşım avantajına sahip olabilirsiniz.

Konya lüks düğün salonları açısından oldukça zengin. Davet alanlarının birçoğu altın detaylar ve göz alıcı ışıklandırmalarla donatılmış. Görkemli düğünler için bu salonları tercih edebilirsin. Sadelikten yanaysan, sadece sandalye giydirmeleri ve masa üstü süslemeleri yapan modern salonlara göz atabilirsin. Salonun tarzına göre kabarık, taşlı gelinlikler seçebileceğin gibi; A kesim ya da yarım balık gelinlik modellerini de deneyebilirsin.

Konya düğün otelleri daha çok kapalı balo salonları ile faaliyet gösteriyor. Açılır kapanır tavan veya açık davet alanına sahip otelleri de sayfamızda bulabilirsin. Otellerin görkemli salonlarında yapacağın düğününde özel imkanlardan yararlanabilirsin. Gelin ve damada tahsis edilen odaların stressiz bir hazırlık süreci sağladığını söyleyebiliriz. Bazı oteller ince düşünerek çiftlerin aileleri için de hazırlanma odası temin ediyor.

A’dan Z’ye her ayrıntısı düşünülmüş bir düğün için oteller harika bir seçenek. Davet ekiplerinin özenli çalışmaları sayesinde kusursuz organizasyonlar ortaya çıkıyor. Ayrıca şehir dışından katılım sağlayacak misafirlerin için konaklama imkanı da sağlıyorlar. Sen de düğün yorgunluğunu otellerin balayı süitlerinde atabilirsin. Özel bir düğün deneyimi yaşatan otellerin otopark ve vale hizmetlerinden de faydalanabilirsin.

Konya sosyal tesisleri arasında yer alan polisevi ve öğretmenevleri, havuz başı gibi açık davet alanlarına sahip olsalar da, kapalı salonlarıyla da sıklıkla tercih edilen mekan alternatiflerinden. Yalnız düğünler için değil; söz, nişan, kına organizasyonların için de tercih edebilirsin. Hala karar vermediysen, Konya kına salonları sayfamızda seni bekliyor! Tesisler, yemekli ve yemeksiz tüm organizasyonlar için değerlendirilebilir.

Kış mevsiminde gerçekleştireceğin yemekli bir düğün için Konya nikah sonrası yemeği mekanları ve restoranların kapalı alanları ideal olacaktır. Sıcak ve samimi davetler için birebir olan bu mekanlardan davetli sayın doğrultusunda bir masa düzeni ayarlamalarını isteyebilirsin. Aile ve yakın arkadaşlar arasında olacak bu kutlamada mini ya da midi boy bir gelinlik tercih edebilirsin.

Konya kulüpler ve davet alanları, yüksek tavanlı, kolonsuz salonlarda kalabalık düğünler düzenlemeye imkan tanıyor. Şık davet alanlarının ilgi çektiği bu mekanlarda daha çok meşrubat, yaş ve kuru pasta ikramı yapılan organizasyonlar gerçekleşiyor. Farklı lezzetlerin de eşlik etmesini istersen, mekan yetkilileriyle konuşarak yemek servisi yapıp yapmadıklarını öğrenebilirsin.

Konya Açık Hava Düğün Salonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış aylarının soğuk ve kar yağışlı geçtiği Konya’da yaz düğünü için akıllarda soru işareti oluşabilir. Fakat yaz aylarını genellikle sıcak geçiren şehir, birçok açık hava düğün mekanına ev sahipliği yapıyor! Konya kır düğün salonlarını özellikle Meram ilçesinde bulabilirsin. Eğer Meram konum olarak sana uzak kalıyorsa, Beyşehir, Ereğli, Karatay ve Seydişehir’deki mekanları da değerlendirebilirsin.

Farklı davet alanlarına sahip Konya kır düğün mekanlarında açılır kapanır tavan, havuz başı gibi özellikler arıyorsan, filtreleme araçlarını kullanarak kolaylıkla bulabilirsin. Olumsuz hava koşullarının söz konusu olması durumunda mekanların aldıkları önlemleri sormanı öneririz. Bazı kır mekanları, aniden yağış bastırması ihtimaline karşı kapalı salonlarını yedek olarak tutuyor. Böyle bir imkanları yoksa hangi çözümleri sunduklarını öğrenmende fayda olacaktır.

Konya kır düğün bahçelerinde rahat edebilmek için kalın veya dolgu topuklu gelin ayakkabısı seçebilirsin. Yanında spor ayakkabı götürmeni de tavsiye ederiz. Kır düğünleri konsepti için hafif kumaşlardan tasarlanan uçuş uçuş gelinlikler dışında bir model düşünemiyoruz! İpek ve dantel detaylarıyla romantik tarzı yakalayabilirsin. Damatlar da bej, krem gibi açık tonlardaki takım elbiseleri tercih edebilirler.

Konya Düğün Mekanları Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Yemeksiz paketler içerisinde fotoğraf ve video çekimi, yemek / ikram servisi, organizasyon, süsleme ve orkestra gibi temel hizmetleri sunan Konya düğün salonları fiyatları oldukça uygun. Mekan bünyesinde farklı hizmet almak istersen, fiyat farkı talep edebilirler. Salonun dışarıdan iş birliklerine açık olması durumunda firmalarla anlaşabilirsin. Bu durumda seçtiğin düğün paketinin dışında, firmalara da ücret ödemen gerekecek.

Kişi başı üzerinden fiyatlandırma yapılan yemekli düğünlerde kırmızı ve beyaz etli menüler arasından yapacağın seçim başlangıç fiyatlarını etkiliyor. Yemekli organizasyonlarda ödeyeceğin net rakamlar için davetli sayısı oldukça önemli. Kişi sayısı arttıkça menü fiyatlarında indirimle karşılaşabilirsin. Ayrıca bazı mekanlar menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı için ekstra ücret isteyebiliyor, aklında olsun.

İl genelinde çok yüksek rakamlar talep edildiğini gözlemlemesek de otellerin ortalamanın üstünde başlangıç fiyatlarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Konya kır düğün salonları fiyatları ise kapasite, mekan özellikleri, seçilen hizmet ve menü doğrultusunda geniş bir yelpazede seyrediyor. Kısacası, her bütçeye uygun kır bahçesi rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca ailende bir polis ya da öğretmen varsa sosyal tesislerin indirimlerinden de yararlanabilirsin.

Konya Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Düğün mekanı arayışında en önemli kriterlerden biri de fiziksel şartlar oluyor. Özellikle kalabalık organizasyon düşünen çiftler için davet alanı kapasitelerinin yüksek olması oldukça elzem. Konya düğün mekanları çeşitli kapasitelerde alternatiflere sahip! Eğer kapalı salonda konuk sayısının yoğun olduğu bir düğün yapmak istiyorsan, Konya’nın 3.000 kişiden fazla misafir ağırlayabilen salonlarına göz atabilirsin.

Hemen belirtelim, sadece düğün salonları değil; Konya kır bahçeleri ile kulüpler ve davet alanlarında da 3.000 kişiden fazla davetliye ev sahipliği yapabilen mekanları bulabilirsin. Kır düğün mekanlarının kapasiteleri ise ağırlıklı olarak 1.000-2.000 kişi civarında. ‘’Ben samimi bir davet yapmak istiyorum, seçenek yok mu?’’ diyenler için nikah sonrası yemek mekanları ve butik çaplı oteller ideal olacaktır.

Konya’da içine sinen bir düğün mekanı bulmak hiç zor değil. Sayfamız aracılığıyla Konya’daki tüm mekan türlerini inceleyebilirsin. Filtreleme araçlarını kullanarak bulunduğun ilçede yer alan firmaları listeleyebilir, kriterlerini detaylandırabilirsin. Organizasyon ve davet alanı detaylarını öğrenmek için mekan sayfalarına göz atmayı unutma. Aramaların sonucunda beğendiğin mekanların her birinden ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin, aklında olsun!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları