Samsun Düğün Mekanları ve Fiyatları

Samsun Açık Hava Düğün Mekanları

Karadeniz’in koyu mavisi ile yeşilinin buluştuğu Samsun kır düğün salonları, hava şartlarının güzel olduğu yaz aylarında tercih edilebilecek bir alternatif. Havuz başı, göl ve deniz kenarı davet alanları sayesinde farklı mekan özellikleri arasından içine sinen bir seçim yapabilirsin. Şehir merkezi ve çevresinde yer alan Sakarya kır düğünü yerlerini ağırlıklı olarak Bafra, Atakum ve İlkadım’da bulabilirsin.

Fotoğraf köşeleri, konsept seçenekleri, geniş davet alanı gibi farklı imkanlar sunan Samsun kır düğünü mekanlarında hayallerindeki organizasyonu planlayabilirsin. Dilediğin temaya uygun süslemeler kullanılan kır davet alanlarında; yemekli, yemeksiz ya da kokteyl türündeki düğününü gerçekleştirebilirsin. Mekanın iş birliklerine açık olması halinde Samsun düğün organizasyon şirketlerinden destek alarak kullanılacak renkler ve aksesuarlarda tarzını yansıtan kararlar verebilirsin.

Açık havada düğün yapmak için en ideal zaman aralığı mayıs ve eylül ayları arası olsa da, bir Karadeniz şehri olan Samsun’da yağışların aniden bastırması oldukça normal. Anlaşmayı düşündüğün mekanın yetkilileriyle olumsuz hava koşullarına karşı hangi önlemleri aldıklarını konuşabilirsin. Kapalı salonlarını yedek olarak tutan; tente ya da büyük şemsiye gibi çözüm önerileri sunan mekanlar da mevcut.

Samsun’daki kır bahçeleri klasik süslemelerden, popüler düğün temalarına kadar harika görünen bir davetin garantisini veriyor. Farklı dekorasyon seçenekleri sunan mekanlarda romantik, bohem ya da rustik bir düğün yapabilirsin. Dilersen, manzaralı mekan seçeneklerini değerlendirerek fotoğrafların doğal bir fona sahip olmasını sağlayabilirsin. Böylelikle kır bahçelerinde dış çekimini de yapabilir, zamandan tasarruf edebilirsin.

Genellikle il merkezinde yoğunlaşan kır mekanları hem çiftlere hem de davetlilere ulaşım açısından bir kolaylık sağlıyor. Şehrin kalabalık ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenler ise merkez dışındaki kır bahçelerini tercih edebilirler. Bu mekanlara toplu taşıma araçları ile ulaşmak bir tık daha zor olabildiği için şahsi aracı olmayan davetlilerini düğün alanına getirip götürecek bir servis kiralayabilirsin.

Samsun Düğün Salonları

Samsun’daki düğün salonları, şık organizasyonları farklı kapasitelerde düzenleyebilen çeşitli seçenekler sunuyor. Düğün törenleri konusunda tecrübeli olan bu mekanlarda, çiftlerin organizasyonlarına dair bekledikleri tüm standart hizmetleri almaları mümkün. Bazı salonlar anlaşmalı çözüm ortaklarıyla birlikte çalışıyor. Farklı imkanlardan yararlanmak istersen, değerlendirebilirsin. Ayrıca düğün salonlarını hemen hemen her ilçede bulmak mümkün.

Konum ve kolay ulaşım avantajının yanı sıra, ekonomik düğünlere imkan sağlamalarıyla bilinen Samsun düğün salonlarından memnun ayrılacağını söyleyebiliriz. Kış düğünlerinin popüler tercihi olan kapalı salonları, yaz aylarında da tercih edebilirsin. İklimlendirme sistemleri ve klimalarla ısı dengesinin korunduğu davet alanlarında konforlu bir eğlence geçirebilirsin. Samsun’da yüksek tavanlı ve kolonsuz salonları da bulabilirsin.

Samsun’da Açık ve Kapalı Davet Alanları Sağlayan Düğün Mekanı Alternatifleri

Kapalı düğün mekanları arasında otellerin görkemli organizasyonlara elverişli balo salonları ön plana çıkıyor. Şık dekorasyona sahip davet alanlarında göz alıcı ışıklandırmalar, kaliteli ses ekipmanları ile birleşerek eğlenceli bir ortam yaratıyor. Bahar ve yaz aylarında ise teras, havuz başı, deniz kenarı ve kır bahçesi gibi tercih edebileceğin farklı açık hava düğün alanları mevcut.

Oteller sadece çeşitli davet alanlarıyla değil, birçok hizmeti barındıran kapsamlı düğün paketleriyle de gözleri üstüne toplayan mekanlardan. Geniş davet ekibi, hızlı servis personelleri ve deneyimli organizasyon sorumlusu ile kusursuz düğünler için doğru adres. Çiftlere özel tahsis edilen hazırlık odaları sayesinde stressiz bir hazırlanma süreci geçirilebilir. Ayrıca tatil planlarından önce balayı suiti ile düğün yorgunluğunu atabilirsin.

Makul fiyatlara düğün organizasyonu yapabileceğin kültür merkezleri, öğretmenevleri ve belediye düğün salonlarını içeren sosyal tesisleri Samsun’un merkezi ilçelerinde bulabilirsin. Fiyatlarının uygunluğu sebebiyle talebin çok olduğu bu mekanlar için en az 6 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanı öneririz. Üstelik yemek servisi, otopark, fotoğraf ve video çekimi, organizasyon gibi pek çok hizmeti aynı anda sunmaları büyük bir artı.

Samsun’da etkinlik ve organizasyonların gerçekleştiği bir başka mekan da kulüpler ile davet alanları oluyor. Kokteyl ve kokteyl prolange türündeki organizasyonlar için Samsun’daki kulüpler iyi bir tercih olabilir. Yanı sıra, yemekli ve yemeksiz düğünlerin için de havuz başı, deniz kenarı, bahçe gibi farklı mekan özelliklerine sahip kulüpler ile davet alanlarını değerlendirebilirsin.

Yemekli bir düğün yapmak ya da nikah sonrası kutlama organizasyonu gerçekleştirmek isteyen çiftler Samsun’daki restoranlara yönelebilirler. Samimi etkinliklerin gerçekleştiği bu davet alanlarını tercih ederken, düğün öncesinde menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlayıp sağlamadıklarını sorabilirsin. Konuklarının damak zevkini de gözeterek bir davet menüsü hazırlatabilirsin. Davetli sayına uygun bir masa düzeni ayarlamalarını talep edebilirsin.

Samsun Düğün Mekanları Fiyatları Uygun mu?

Samsun düğün mekanları arasında en yüksek başlangıç fiyatlarını oteller ile kulüpler ve davet alanlarının talep ettiğini söyleyebiliriz. Diğer mekan türlerinde ise bu kadar yüksek fiyatlarla karşılaşmayabilirsin. Samsun düğün yerlerinin; davet alanı özellikleri, organizasyon paketleri, imkanları, davetli kapasitesi gibi faktörlere bağlı olarak uyguladıkları farklı fiyat politikalarının mevcut olduğunu da belirtmiş olalım.

Düğün salonu fiyatları Samsun genelinde uygun bir aralıkta seyrediyor. Yemekli ve yemeksiz organizasyonlar yapılabilen salonlarda sıklıkla yemeksiz organizasyon paketleri tercih ediliyor. Yemeksiz bir davete ödeyeceğin toplam tutar içerisinde sadece davet alanı kiralama değil, genellilkle organizasyonuna dair beklediğin temel hizmetler de yer alıyor. Düğününü kış mevsiminde yapmayı planlıyorsan, cep yakmayan fiyatlarla karşılaşman olası!

Yaz aylarında açık hava davet mekanlarına talebin çok olduğu aşikar. Haliyle Samsun kır düğünü fiyatları, çoğu zaman salon düğünlerine göre daha yüksek bir bütçe gerektirebiliyor. Süsleme, orkestra, yemek servisi, fotoğraf çekimi gibi hizmetler için ekstra ücret talep eden kır mekanları da mevcut. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilir; kampanyaları takip ederek daha ekonomik bir düğün gerçekleştirebilirsin.

Nikah sonrası yemek mekanları ve restoranlarda çok yüksek rakamlarda karşılaşmasak da, seçilen menü doğrultusunda başlangıç fiyatlarının ve dolayısıyla net tutarın değişeceğini söyleyebiliriz. Örneğin, beyaz etli menüler, kırmızı etlilere göre daha uygun fiyatlı. Ayrıca lezzetlere eşlik etmesi için alkollü içecek servis etmeyi düşünüyorsan, limitli ve limitsiz seçenekleri arasından yapacağın tercihin de fiyatlarda artışa neden olacağını söyleyebiliriz.

Samsun Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

2.000 kişiye varan kalabalık organizasyonlar için Samsun kır mekanları ideal bir tercih olabilir. Bu kapasitede bir kış düğünü planlıyorsan, 1.000-2.000 kişilik kapalı düğün salonlarını da Samsun’da bulabilirsin. Hem açık hem kapalı davet alanları ile faaliyet gösteren otellerin farklı kapasiteleri sayesinde istediğin büyüklükte bir organizasyon yapabilirsin. 100-200 kişilik restoranlar ise butik çaplı kutlamalar için tercih edilebilir.

Samsun Düğün Mekanlarının Avantajları

Düğün salonları, kır bahçeleri ya da çeşitli davet alanlarında farklı organizasyonlarını da düzenleyebilirsin. Örneğin, Samsun kına mekanları arasında pek çok düğün salonu ve otel ile karşılaşabilirsin. Bu mekanlarda da kına gecelerine özel organizasyon paketleri oluşturuluyor. Manzaranın tadını çıkarabileceğin Samsun deniz kenarı düğün mekanlarını Alaçam, Atakum, Canik, İlkadım ve Yakakent’te bulabilirsin.

Samsun düğün mekanları, yeni bir sayfaya adım atacak çiftlerin özel günlerinde profesyonel hizmet vermeye her daim hazır! Sayfamız üzerinde yer alan mekanları inceleyip, aradığın özelliklere uygun bir düğün yeri bulabilirsin. Kriterlerin için filtreleme araçlarımızı kullanabilirsin. Beğendiğin mekanların firma sayfalarında çıkan formu hemen doldur, sana özel fiyat teklifini kaçırma!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları