Nevşehir Düğün Mekanları ve Fiyatları

Nevşehir Düğün Mekanları Hakkında

Nevşehir’de yapılan düğünler adeta görsel bir şölen sunuyor! Tarihi, doğal güzellikleri ve atmosferi ile büyüleyen Nevşehir’deki düğün mekanları daha çok Ürgüp, Avanos ve merkezde yer alıyor. Periler diyarı olarak adlandırılan Kapadokya’yı da içinde barındıran Nevşehir, turizm açısından güçlü bir şehir. Haliyle buradaki mekanlar yerli çiftler kadar yabancı çiftlerin de düğün yapmak için uğrak noktası.

Nevşehir Kır Düğün Salonlarının Özellikleri

Kızılırmak’a kıyısı olan bahçelerden, geniş mi geniş yemyeşil davet alanlarına kadar gönüllere taht kuran Nevşehir kır düğünü mekanları seni bekliyor! Havuz başında organizasyon düzenleyebileceğin seçenekler ile şık bir davete imza atabilirsin. Aynı zamanda kapalı salonlarıyla da hizmet veren mekanlar sayesinde olumsuz hava koşullarından etkilenmeden eğlenmene devam edebilirsin.

Herkesten uzak bir kır düğünü için merkezden uzaklaşmana da gerek yok. Şehir merkezi, Ürgüp ve Avanos çevresinde konumlanan mekanların hem sana hem de davetlilerine kolay ulaşım avantajı sağlayacağını söyleyebiliriz. Ağaçlarla çevrelenen bu açık davet alanlarının masalsı görünümleri de çok hoşuna gidecek. Beyazın hakimiyetindeki düğün yerlerini çiçekler, tüller ve farklı aksesuarlarla zenginleştirebilirsin.

Mekanların birçoğu çeşitli konsept ve süslemeleri seçenek olarak sunabiliyor. Eğer standart dekorasyon hizmeti dışında değiştirmek istediğin detaylar varsa, sunulan seçenekleri değerlendirebilirsin. Bu alternatiflerin fiyat farkı yarattığını da söylemeden geçmeyelim. Nevşehir düğün organizasyon şirketlerinden destek almak istersen, anlaşmayı düşündüğün mekanın dışarıdan iş birliklerine açık olup olmadığını teyit etmeni öneririz.

Yemekli, yemeksiz ve kokteyl türü organizasyonlarını kır düğün salonlarında rahatlıkla gerçekleştirebilirsin. Özellikle yemekli düğünlerde hızlı servisin ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsin. Seçeceğin mekanın geniş bir personel kadrosuna sahip olması, serviste oluşabilecek sorunları önlemek için iyi olabilir. Aynı zamanda mekanın alkollü içecek seçeneği sunup sunmadığını veya düğün sahiplerinin dışarıdan getirmesine müsaade edip etmediklerini de sorabilirsin.

Nevşehir’de Otel Düğünü

Nevşehir düğün organizasyonu konusunda otelleri ile de ön plana çıkıyor. Butik otellerin ağırlıklı olarak aldığı Nevşehir’de küçük çaplı kutlamalarını samimi bir ortamda yapabilirsin. Görkemli bir davet için balo salonlarını da tercih edebilirsin. Kapalı davet alanlarının yanı sıra, yüksek sayıda davetli ağırlayabildikleri açık alanlarının da mayıs ve eylül ayları arasında sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Nevşehir otelleri aynı zamanda evlilik teklifi organizasyonları ve balayı tatili içinde sıklıkla tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor. Bir otel düğünü yapmak istiyorsan, balayı odası hizmetlerinden de yararlanabilirsin. Gelin ve damada tahsis edilen odalarda konforlu bir hazırlama süreci gerçekleştirebilirsin. Ayrıca gelin adayları makyöz ve kuaförlerini getirerek düğün alanına yetişme stresi olmadan hazırlanabilir.

Oteller sadece çiftler için değil, davetlilere sundukları imkanlarla da yüzleri güldürüyor demek mümkün. Örneğin, şehir dışından gelecek misafirlerin için düğün yaptığın oteli ayarlayabilir, daha öncesinde yetkililere sayı bildirerek erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalarını sağlayabilirsin. Düğün mekanına özel araçlarla katılacak konukların da otelin otoparkını kullanabilir, hatta vale hizmetinden de faydalanabilirler.

Nevşehir Kapalı Düğün Mekanları

Mevsim fark etmeksizin organizasyonunu yapabileceğin Nevşehir düğün salonlarını değerlendirebilirsin. Yüksek tavan ve kolonsuz salonlu davet alanları sunan Nevşehir’de havadar bir ortamda eğlenebilirsin. Tabii görüştüğün mekanlara klimalar ve iklimlendirme sistemlerinin mevcut olup olmadığını da sorabilirsin. Klasik salonlar, modern dekorasyona sahip mekanlar ve daha fazlasını ağırlıklı olarak Gülşehir ve merkezde bulabilirsin.

Nevşehir nikah sonrası yemek mekanları ve restoranları çoğunlukla butik çaplı kutlama yemekleri için tercih ediliyor. Tabii geniş katılımlı yemekli düğünler için de uygun kapasitede bir restoran bulabilirsin. Mekanla konuşarak konuklarının damak zevkine de uygun olacak bir davet menüsü hazırlatabilirsin. Organizasyon anında kötü bir sürprizle karşılaşmamak için menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlayan mekanlara yönelebilirsin.

Nevşehir Düğün Mekanları Fiyatları Uygun mu?

Yemeksiz paketler sunan Nevşehir düğün salonları fiyatları, çiftlerin cebini yakmayan uygun alternatiflerden. Yaş pasta ve meşrubat ikramını içeren bu paketlerin fiyatına dahil olarak bir düğün organizasyonundan beklediğin genel hizmetler de yer alıyor. Ekstra ücret ödemek istemeyen çiftler için büyük bir artı. Tabii mekanın kendi bünyesinde verdiği hizmetlerde değişikliğe gitmek istersen fiyat farkı ödeyebilirsin.

İl genelinde en yüksek başlangıç fiyatları talep eden mekanlar arasında oteller ve kulüpler ile davet alanları yer alıyor. Nevşehir kır düğün mekanları fiyatları da düşük bütçeli çiftler için makul bir seçenek olabilir. Restoran ve nikah sonrası yemek mekanlarında seçilen menü ile davetli sayısı rol oynadığından geniş bir fiyat skalası mevcut.

Nevşehir Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Nevşehir hem butik çaplı hem de yüksek kapasiteli davetler için alternatifler sunuyor. 3.000 kişilik yemekli organizasyonlar düzenleyebilecek otelleri bulabilirsin. Kır bahçelerinde 300-400 kişilik düğün yapabileceğin gibi, 1.000-2.000 kişilik düğünlerini de düzenleyebilirsin. Nevşehir’deki düğün salonlarının kapasiteleri ise ağırlıklı olarak 400-500 kişi civarında. Bu sayının altında ya da üstünde kalan organizasyonların için de uygun salonlar mevcut.

Düğün salonlarında kına gecesi ve nişan töreni de yapılabiliyor. Hangi türde bir davet vereceğine göre büyük ya da küçük çaplı bir salon tercih edebilirsin. Oteller, restoranlar ve nikah sonrası yemek mekanlarının kapasiteleri ise geniş bir yelpazeye sahip. Örneğin, 500-750 kişilik düğün gibi geçecek bir yemekli organizasyon yapabileceğin gibi, 50-100 kişilik samimi bir davet de verebilirsin.

Popüler bir turizm bölgesi olan Nevşehir’de özellikle otellerin fiyatlarını biraz yüksek bulabilirsin. Fakat bütçene, tarzına ve isteklerine göre bir mekan bulmak hiç de zor değil. Eşsiz bir coğrafya olan Nevşehir’deki ‘’Bu mekanda evlenmek istiyorum’’ diyeceğin mekanlar için filtreleme araçlarımızla birlikte yanındayız. Beğendiğin firmaların sayfalarındaki formu doldurarak sana özel fiyat teklifini hemen alabilirsin!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları