Çanakkale Düğün Mekanları ve Fiyatları

Çanakkale Düğün Mekanı Türleri

Hem tarihi özellikleri hem de doğal güzellikleriyle Çanakkale’de düğün yapmak anlatılmaz, yaşanır! Düğün organizasyonlarının farklı türleri, konseptleri mevcut. Haliyle ilk karar vermen gereken, düğününü hangi mekanda yapacağın oluyor. Mevsim, ambiyans, hizmet seçenekleri gibi faktörlere bağlı olarak Çanakkale düğün yerleri de değişiklik gösteriyor. Şehrindeki mekanları merak ediyorsan, okumaya devam et!

Doğayı, açık havayı ve ılık yaz akşamlarını seven çiftler için Çanakkale kır düğünü mekanları oldukça ideal. Deniz kenarında, havuz başında, ormanın içinde ya da şehir merkezinde… Çanakkale kır düğünü salonlarının davet alanlarını sayfamız üzerinden de inceleyerek kararını verebilirsin. Kır konseptli düğünler için Merkez, Gelibolu ve Biga ilçelerine göz atabilirsin.

Düğününe gün batımının eşlik edeceği oteller de senin için farklı bir seçenek olabilir. Bu mekanlar özellikle zengin düğün paketleriyle ilgi çekiyor diyebiliriz. Konaklama hizmetine ek olarak gelin ve damada tahsis ettikleri hazırlık odalarıyla da büyük bir avantaj sağlıyorlar. Ayrıca Çanakkale otellerinin birçoğu açık ve kapalı davet alanlarına sahip.

Çanakkale’de yemekli düğün düzenleyebileceğin bir mekan mı arıyorsun? O halde restoranlara yönelerek şölen tadında bir ziyafet gerçekleştirebilirsin. Profesyonel mutfaklara sahip olan bu tür mekanlarda tadının damaklarda kalacağı bir davet menüsü oluşturabilirsin. Genellikle menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlandığından, organizasyon gününde lezzetlerden yana kötü bir sürpriz yaşama olasılığın da düşük oluyor.

Aile ve arkadaşlar arasında yapacağın samimi organizasyonun için büyük bir düğün salonu tutmak istemiyor olabilirsin. Tam bu noktada Çanakkale kulüpler ve davet alanları yardımına koşuyor! Bu mekanlarda ister yemekli istersen de kokteylli bir düğün düzenleyebilirsin. Elbette Çanakkale’de 1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabilen kulüpler ve davet alanlarının da mevcut olduğunu belirtmek isteriz.

Küçük organizasyonlar için sıklıkla tercih edilen nikah sonrası yemek mekanları, lezzet dolu kutlamalar için birebir! Deniz kıyısında bulunan Çanakkale’de özellikle balık restoranları ve meyhaneler ağırlıklı olarak yer alıyor. Dilersen, alkollü içecek servisi yapan yerleri tercih edebilirsin. Deniz manzarasına sahip Çanakkale nikah sonrası yemek mekanları sayesinde romantik bir ambiyans da kutlamana eşlik edebilir.

Yaz kış düğün yapabileceğin Çanakkale düğün salonları ise Merkez, Biga ve Ayvacık ilçelerinde seni bekliyor. Sadece kapalı davet alanı ile hizmet veren düğün salonlarının ağırlıkta olduğunu söyleyebiliriz. Ekonomik bir seçenek olan bu mekanlar, Çanakkale’de çiftlerin cebini yakmayan alternatifler arasında. Saydığımız tüm Çanakkale düğün yerlerini sayfamız üzerinden de incelemeni tavsiye ederiz.

Çanakkale’de Düğün Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Düğün mekanı seçiminin birtakım incelikleri mevcut. Çanakkale düğün organizasyonu için farklı alternatifler sunuyor. Düğününü ister açık havada istersen de kapalı alanda gerçekleştirebilirsin. Eğer yaz gelini olmak istiyorsan, kır düğünü yerleri senin için ideal olsa da hava koşullarına dikkat etmek isteyebilirsin. Kır konseptleri için mayıs ve eylül ayları arasını tercih edebilirsin.

Tarzını yansıtan bir kır bahçesi seni mutlu edecektir diye düşünüyoruz. Bu nedenle beğendiğin mekanların daha önce düzenledikleri düğün organizasyonlarına göz atabilirsin. Bir başka nokta ise hayalindeki konsepti yaratabilecek mekan tercihi yapmak. Konsept ve süslemeler için başka bir firmayla anlaşmak istersen, Çanakkale düğün organizasyonu şirketleri ile konuşabilirsin.

Olumsuz hava koşullarının aklında soru işareti yaratması normal. Her ne kadar yaz mevsimi kır düğünleri için ideal olsa da yaz ve bahar yağmurları her an söz konusu olabilir. Anlaşmak istediğin mekanla açılır kapanır tavan, tente ya da organizasyonunu kapalı davet alanlarına taşıma gibi imkanlarının olup olmadığını konuşmanı öneririz.

Yemekli bir düğün planlıyorsan, davet menünü kendin oluşturmak isteyebilirsin. Sana sunulan seçenekler arasından damak zevkine göre tercih yapabilirsin. Bunun için mekanın menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlayıp sağlamadığını öğrenmek isteyebilirsin. Farklı beslenme alışkanlarına sahip davetlilerin için özel menü seçenekleri olan restoranlara yönelmen daha doğru bir seçim olabilir.

Meşrubatların yanı sıra, alkollü içecek servis edebileceğin bir yemekli düğün de planlıyor olabilirsin. Limitli ve limitsiz seçenekleri ve fiyatlarını öğrenmek işine yarayacaktır. Bazı mekanlar alkollü içecekleri düğün sahiplerinin getirmelerine müsaade ediyor. Bu konuyu da yetkililerle konuşabilirsin. Servis elemanlarının davetli kapasitesini karşılar sayıda olup olmadığını teyit etmeni tavsiye ederiz.

Çanakkale düğün mekanları arasında yer alan düğün salonları, standart hizmetleri karşılıyor olması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Başka firmalarla anlaşarak ekstra ücret ödemek istemiyorsan, özellikle fotoğrafçı, yemek servisi ve organizasyon hizmetini kendi bünyesinde sağlayan mekanlara yönelebilirsin. Bazı düğün yerleri ise sadece davet alanını kiralıyor, bu duruma dikkat edebilirsin.

Çanakkale Düğün Mekanları Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Düğün mekanı seçimi aşağı yukarı ne kadar bir fiyat ödeyeceğini belirleyen en temel faktörlerden biri. Çanakkale düğün fiyatları, mekan türüne göre farklılık gösteriyor. Örneğin, Çanakkale düğün salonu fiyatları için paket üzerinden hesaplama yapılıyor. Çiftlerin beklentilerini karşılayan bu paketlerin ise makul seviyede seyrettiğini söyleyebiliriz. Çanakkale kır düğünü fiyatları da birçok ile göre daha uygun.

Çanakkale’de yemekli bir düğün planlıyorsan, kırmızı ve beyaz etli menüler arasında fiyat farkının mevcut olduğunu bilmelisin. Uygun fiyatlı bir organizasyon için yemeksiz ya da kokteylli bir davet gerçekleştirebilirsin. Alkollü içecek tercihi ise net rakamlarda artışa sebep olan faktörler arasında yer alıyor. Davetli sayısı arttıkça kişi başı fiyatlarda indirim yapan mekanlar da mevcut.

Çanakkale Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Çanakkale düğün mekanları ağırlıklı olarak 100-200 kişilik davetli kapasitesine sahip. Fakat 50 kişiden az kapasiteli mekanlar kadar 3.000 kişiden fazla misafir ağırlayabilen düğün yerleri de mevcut. Davetli sayısının yoğun olduğu organizasyonlar için Çanakkale’nin geniş kır bahçelerini tercih edebilirsin. Butik kapasiteli restoran, otel, kulüpler ve davet alanlarının arasında Çanakkale nişan mekanlarını da bulabilirsin!

Çanakkale’de farklı kriterler doğrultusunda bulabileceğin mekan çeşitlerinden, fiyatlarından ve genel olarak kapasitelerinden bahsettik. Tüm süreci stres yaşamadan atlatman için en az bir sene öncesinde düğün mekanı rezervasyonunu yapmanı öneririz. Hemen sayfamızdaki filtreleme araçlarını kullan, beğendiğin mekanları incele, iletişime geç ve sana özel fiyat teklifini al!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları