Isparta Düğün Mekanları ve Fiyatları

Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Isparta Düğün Mekanlarının Genel Özellikleri

‘’Isparta’da düğün nerede yapılır?’’ diye soracak olursan, düğün mekanlarının genellikle merkezde yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Eğirdir, Şarkikaraağaç ve Yalvaç ilçelerine de göz atabilirsin. En sık tercih edilen yerler arasında ise düğün salonları, kır bahçeleri ve nikah sonrası yemek mekanları ile karşılaşıyoruz. Butik çaplı organizasyonlardan geniş katılımlı düğünlere kadar farklı tür ve konseptlerde mekanları bulabilirsin.

Isparta Açık Hava Düğün Salonları ile İlgili Bilmen Gerekenler

Isparta kır düğünü mekanları arasında davetli sayına uygun, göl kenarında ya da havuz başı davet alanına sahip yerler bulunuyor. Yemyeşil bahçelerde sadece sevdiklerinle bir arada olabileceğin bu mekanlar, hayalindeki düğün için harika seçenekler sunuyor. Isparta kır düğün yerlerinin şehir merkezinde bulunması ise ulaşım açısından büyük bir avantaj sağlıyor.

Eğer sen de kır konseptli bir düğün yapmayı planlıyorsan, dikkat etmen gereken konular olduğunu belirtelim. Öncelikle kötü hava koşullarına karşı mekanın hangi önlemleri aldığını bilmen gerekebilir. Yağışlı havanın aniden bastırması durumunda sana alternatif olarak kapalı bir mekan önerebiliyorlar mı? Böyle bir imkanları yoksa, açılır kapanır tavan ya da tente gibi çözümler sunup sunamayacaklarını önceden görüşmeni öneririz.

Şıkır şıkır eğlenceli bir akşam için Isparta’nın geniş kır bahçeleri çok elverişli. Düğününde orkestranın yer almasını istiyorsan, sahnenin yeterli büyüklükte olup olmadığına dikkat etmek isteyebilirsin. Ayrıca ses ve ışık ekipmanlarının kalitesini de kontrol edebilirsin. Isparta orkestra ve DJ’leri arasından müzik tarzına uygun bir firma seçerek düğün eğlenceni ikiye katlayabilirsin.

Bohem, rustik, vintage gibi farklı konseptlerle karşımıza çıkan kır bahçeleri arasından tarzını yansıtan bir mekan bulabilirsin. Eğer aklında belirli bir dekorasyon varsa, seçeceğin mekanın süsleme seçeneklerini inceleyebilirsin. Farklı bir tema için ise Isparta organizasyon firmalarını tercih edebilirsin. Bu durumda öncelikle işletmenin iş birliklerine açık olup olmadığını öğrenmende fayda var.

Isparta Kapalı Düğün Mekanları

Isparta otellerini düğün organizasyonların için tercih edebilirsin. Açık ve kapalı davet alanları sunan oteller, şık balo salonlarında görkemli bir düğüne imza atmak için harika bir alternatif. Üstelik birbirinden özel hizmetlerden de yararlanabilirsin. Tüm hazırlıklarını otelde yapmak ister misin? Stressiz bir düğün süreci için hazırlanma kısmı çok önemli. Otel müsaade ederse kuaför ve makyözünü de getirebilirsin.

Şehir dışından gelecek misafirlerin için konaklama hizmeti oldukça cezbedici. Ayrıca sen de düğün sonrasında konaklayabilir, balayını da düğün otelinde gerçekleştirebilirsin. Bazı otellerin balayı suiti hediye ettiğini belirtmeden geçmeyelim. Yemekli bir düğün planlıyorsan, otellerin profesyonel mutfaklarından çıkan zengin menüler arasından bir seçim yapabilirsin. 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller Isparta’da seni bekliyor!

Eğlenceli bir kutlama ya da nikah sonrası yemeği için restoran ve meyhaneleri tercih edebilirsin. Lezzetlerle donatılan sofralar, sen ve sevdiklerinin kahkahalarıyla şenlenebilir. Bu mekanların birçoğu butik davetler için ideal. Menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı sağlayıp sağlamadıklarına dikkat etmek isteyebilirsin. Kutlamayı nikahtan hemen sonra yapacaksan mekanın evlendirme dairesinin yakınlarında olması, kolay ulaşım imkanı sağlayabilir.

Isparta kulüpler ve davet alanlarının kolonsuz salonları ya da bahçelerinde düğün yapabilirsin. Merkez ve Eğirdir’de bulabileceğin bu mekanlarda yemekli, yemeksiz ve kokteyl paketleri mevcut. İkramların yanında alkollü ya da alkolsüz içecekler servis edebilirsin. Açılır kapanır tavana sahip kulüp ve davet alanı seçenekleri sayesinde yaz kış ayrımı olmadan organizasyonunu gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsin.

Kapalı düğün mekanlarının başrolü diyebileceğimiz Isparta düğün salonları, fiyat performans olarak karşımıza çıkan alternatiflerden. Balkonlu, yüksek tavanlı ve kolonsuz gibi farklı mekan özellikleri arasından seçim yapabilirsin. Genellikle yemeksiz paketlerle hizmet verseler de yemekli düğünler düzenleyen salonlar da yok değil. Bu paketlerin içerisinde; davet alanı süslemesi, ikram servisi, müzik, fotoğraf ve video çekimi gibi hizmetleri bulabilirsin.

Isparta Düğün Mekanları Fiyatları Uygun mu?

Çiftlerin düğün mekanı arayışı sırasında bütçe planlamasına uymak en başta geliyor. Isparta düğün mekanları ise oldukça makul fiyatlar talep ediyor. Genel olarak yemeksiz paketler sunan Isparta düğün salonları fiyatları da ortalamada seyrediyor. Tabii Isparta düğün yemeği fiyatlarının seçilen menü doğrultusunda farklılık gösterdiğini belirtelim. Ödeyeceğin net rakamları etkileyen faktörler ise şu şekilde:

Isparta’da Düğün Yapılacak Mekanların Kapasite Özellikleri Nasıl?

Isparta düğün yerlerinin kapasiteleri 50 kişiden az ile başlıyor ve bu sayı 3.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Hem aile arası hem de kalabalık organizasyonlarını rahatlıkla düzenleyebileceğin mekanları bulabilirsin. Isparta’daki düğün salonlarının kapasitesi ise ağırlıklı olarak 750-1.000 kişi civarında. Geniş katılımlı bir davet planlıyorsan; otel, kır düğünü, düğün salonu ile kulüpler ve davet alanlarını tercih edebilirsin.

‘’Kendi aramızda küçük bir kutlama organizasyonu düşünüyoruz’’ diyenler için butik çaplı kır bahçeleri, oteller, restoranlar ve özellikle nikah sonrası yemeği mekanlarının epey ideal olduğunu söyleyebiliriz. Davetli sayın doğrultusunda mekandan U şeklinde masa düzeni ayarlamalarını isteyebilirsin. Hava koşullarının uygun olması durumunda birçok mekanın açık davet alanlarından da yararlanabilirsin.

Isparta düğün mekanları söz, kına, nişan, baby shower gibi farklı etkinlikler için de kapılarını açıyor. Hatta Isparta kına mekanları arasında pek çok düğün salonunu bulabilirsin. Düğünler için hazırladıkları paketlerin yanı sıra, kına organizasyonları için de eksiksiz hizmet paketleri sağlıyorlar. Merasimin için aksesuarlar, kına müzikleri, testi kırma gibi geleneklerle dolu dolu bir gece geçirebilirsin.

Isparta’da farklı tür ve konseptlerde düğün mekanları yer alıyor. Seçenekler arasından seçim yapmak zor gibi görünebilir. Fakat hiç merak etme, içine sinen düğün yerini kolaylıkla bulabilmen için farklı alternatifleri bir araya getirdik. Filtreleme araçlarını kullanarak beğendiğin mekanları listeleyebilirsin. Ayrıca firmaların sayfaları üzerinden detaylar için iletişime geçebilir, sana özel fiyat teklifini de alabilirsin.

Tüm Şehirler Düğün Mekanları