Yalova Düğün Mekanları ve Fiyatları

Yalova Düğün Mekanları Hakkında

Düğününü Yalova’da yapacak çiftler çok şanslı! Şehrin tüm ilçelerinde farklı tarzlarda davet mekanları yer alıyor. Yalova düğün yerlerini daha çok merkezde bulabilirsin. Tabii Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy ve Termal’daki alternatifleri de değerlendirebilirsin. İster yaz ister kış düğünü planla, her mevsim için uygun fiziksel özelliklere sahip mekanlar mevcut. Üstelik deniz ve doğa manzarası da cabası!

Yalova Kapalı Düğün Mekanları

Yalova düğün salonları, kapalı mekan avantajı sayesinde düğünler için yaz kış müsait. Seçeceğin mekanın klimalar ve iklimlendirme sistemleri ile donatılmış olup olmadığına dikkat etmeni öneririz. Böylelikle içerideki ısı dengesi her daim korunabilir, sen de sevdiklerinle birlikte havadar ve konforlu bir eğlence yaşayabilirsin. Ayrıca Yalova’da yüksek tavanlı ve kolonsuz yapıda birçok salon bulabilirsin.

Süslemeleri farklı olan mekanlar arasından tarzına uygun seçim yapma imkanına sahipsin. Havalar ısınmaya başladığında bazı düğün salonlarının açık davet alanlarını da kullanabilirsin. Salon düğünü organizasyonları genellikle Yalova’nın merkezi noktalarında gerçekleştiğinden hem sen hem de davetlilerin kolay ulaşım avantajına sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca otoparkı bulunan salonlarda şahsi araçları ile gelen misafirler park sorunu yaşamıyorlar.

Yalova’daki düğün salonlarında daha çok yemeksiz organizasyonlar gerçekleştirilse de kendi mutfaklarına sahip mekanlarda yemekli bir davet de düzenleyebilirsin. Eğer böyle bir imkanları yoksa, iş birliklerine açık olmaları halinde dışarıdan catering firması ile çalışabilirsin. Sundukları standart organizasyon paketleri arasında ise çoğunlukla süsleme, ikram servisi, orkestra / DJ ile fotoğraf ve video çekim hizmetleri ile karşılaşıyoruz.

Yalova otellerinde görkemli organizasyonlar ve samimi kutlamalar gibi çeşitli davetler gerçekleştirilebiliyor. Kapalı mekan düğünün için ise balo salonlarını tercih edebilirsin. İhtişamlı görünümün yanı sıra, ayrıcalıklı hizmetleriyle de otellerin cezbedici bir mekan alternatifi olduğunu söyleyebiliriz. Hem senin hem de konuklarının yararlanacağı birçok avantaja otel düğünü sayesinde sahip olabilirsin.

Profesyonel mutfaklardan çıkan zengin menüler hünerli şefler tarafından hazırlanıyor. Damak zevkin doğrultusunda bir davet menüsü oluşturabilirsin. Menü tadımı ve değişiklik imkanlarından da yararlanabilirsin. Düğün gününde aksiliklere izin vermeyen oteller, gelin ve damada konforlu odalar tahsis ederek rahat bir hazırlanma süreci vadediyor. Aynı zamanda düğün paketlerinin içerisine balayı odası dahil eden işletmeler sayesinde gece otelde konaklayabilirsin.

Öğretmenevi, kültür merkezi gibi sosyal tesisler son zamanlarda düğün salonu olarak adlandırılıyor. Yemekli ve yemeksiz organizasyonların en makul fiyatlara gerçekleştiği bu mekanların açık ve kapalı davet alanlarında eksiksiz bir eğlenceye imza atabilirsin. Tıpkı düğün salonlarında olduğu gibi, bu mekanlarda da beklediğin tüm standart imkanları tek bir paket dahilinde alabilirsin. Ekstra hizmetler için tesislerle iletişime geçebilirsin.

Yalova Açık Hava Düğün Mekanları

Yalova’da tüm ilçelerin denize kıyısı var. Haliyle yeşili ve maviyi bir arada görebileceğimiz birbirinden harika kır alanları mevcut diyebiliriz. Açık hava düğünlerinin favorilerinden olan Yalova kır düğün mekanları, ağaçlarla çevrili davet alanları ile çiftlik havası veriyor doğrusu. Tabii denize nazır ya da havuz başında bir organizasyon isteyen çiftler de unutulmamış!

Yalova kır düğün salonlarında düğün yapmanın tek avantajı nefes kesici manzara ve keyifli bir ortam değil elbette. Farklı konseptler yaratabilir, hatta dış çekimini de gerçekleştirebilirsin. Böylelikle düğün fotoğrafların için başka bir alan arayarak zaman kaybetmezsin. Şahane karelerin için estetik ya da eğlenceli bir dokunuş yapmak istersen, fotoğraflar köşeleri hazırlamalarını talep edebilirsin.

Mayıs ve eylül ayları arasındaki rezervasyonlara talep oldukça yoğun oluyor. Bu ayların en ideal tarih aralığı olmasına karşın, yine de yaz yağmurları ve aniden gelişen olumsuz hava koşullarına karşı hazırlıklı olmak gerekebilir. Beğendiğin mekanlara bu durumlar için hangi önlemleri aldıklarını sorabilirsin. Eğer kapalı davet alanları varsa, organizasyon gününde senin için yedek olarak tutabilirler.

Otellerin balo salonları kadar, açık alanları da mevcut. Geniş bahçelerde, havuz başında ya da deniz kenarında bir düğün planlayabilirsin. Özel olarak sahil nikahı isteyen çiftlerin ise plajı olan otellere yönelmesini öneririz. Otellerin bir alternatifi diyebileceğimiz Yalova kulüpler ve davet alanları da hem kır hem de havuz başı konsepti sağlayabilen mekanlardan.

Yalova’da hem açık hem de kapalı alanları ile hizmet veren alternatifler arasında restoranlar ve nikah sonrası yemek yerlerini görmek mümkün. Daha çok açılır kapanır tavanın mevcut olduğu mekanlar bulunsa da farklı kapasitelerdeki bahçelerin kullanılabildiği restoranlar da var. Böylelikle yemekli düğünleri yaz kış fark etmeksizin keyifli ve konforlu hale getirdiklerini söyleyebiliriz.

Yalova’da Düğün Mekanı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Yalova’da mekanların türleri doğrultusunda net rakamlar değişiklik gösteriyor. Örneğin, genellikle yemeksiz organizasyonlar için tercih edilen Yalova düğün salonları fiyatları için paketlerin içerdiği hizmetler önemli oluyor. Fiyatları ortalamada seyreden düğün salonları çiftler için ekonomik bir alternatif. Kişi başı üzerinden hesaplanan yemekli menülerdeyse ana yemek tercihi önemli. Kırmızı etli menüler için daha yüksek rakamlar ödeyebilirsin.

Toplam tutarları belirleyen diğer konu da düğün tarihi. Kış mevsiminde mekanlar yaz aylarına göre daha az taleple karşılaşıyorlar. Makul fiyatlara düğün yapmak isteyen çiftler kış aylarını tercih edebilirler. Aynı zamanda hafta içi organizasyonları için de hafta sonuna göre daha uygun fiyatlar talep ediliyor. Eklemek ya da çıkarmak istediğin hizmetlere göre mekanlar farklı fiyat politikaları uygulayabilirler.

Yalova Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Yalova’daki düğün mekanları geniş bir kapasite yelpazesine sahip. 50 kişiden 2.000 kişiye kadar olan organizasyonlarını düzenleyebileceğin düğün yerlerini bulabilirsin. Özellikle de Yalova kır düğünü mekanları, büyük çaplı organizasyonlar için 750-1.000, 1.000-2.000 kişi kapasiteli alternatiflere sahip. Düğün salonlarında ise ağırlıklı olarak 400-500 kişilik yerlerle karşılaşsak da 1.000 kişilik salon düğünü de yapabilirsin.

Yalova düğün mekanları, farklı tarzlara ve isteklere hitap eden seçeneklere sahip. Ayrıca söz, nişan, kına gecesi ve sünnet gibi çeşitli organizasyonlar için de yoğun ilgi gören mekanlar mevcut. Seçenekler arasında kaybolduysan, sayfamız üzerindeki filtreleme araçlarını kriterlerin doğrultusunda kullanabilirsin. Sana en uygun mekanları listeleyip detaylı olarak inceleyebilirsin. Firma sayfalarından sana özel ücretsiz fiyat teklifini almayı unutma!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları