Erzurum Düğün Mekanları ve Fiyatları

Erzurum’da Hangi Tür Düğün Mekanlarını Bulabilirsin?

Nasıl bir düğün istediğine bağlı olarak Erzurum düğün mekanları arasından içine sinen bir yer bulacağına eminiz. Sert karasal iklime sahip şehirde sıklıkla düğün salonları tercih ediliyor. Yüksek kapasiteli davet alanı seçenekleri ve makul fiyatlarıyla çiftlerin yüzünü güldüren bir mekan alternatifi. Gösterişli, klasik ve sade düğün salonlarını daha çok Aşkale, Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerinde bulabilirsin.

Soğuk hava koşulları sebebiyle açık hava düğün mekanları, diğer mekan türlerine göre daha az sayıda yer alıyor. Fakat Erzurum’da da kır düğünü organizasyonunu gerçekleştirebileceğin geniş mi geniş bahçeleri bulabilirsin. Hayallerinin mekanı yemyeşil bir davet alanı ise Erzurum kır düğünü mekanlarını sayfamız üzerinden inceleyebilirsin. Bu şehirde temiz hava ve bol eğlencenin birleştiği bir düğüne imza atabilirsin.

Zengin düğün paketi, kaliteli hizmet ve kusursuz bir düğün organizasyonu için Erzurum otelleri iyi bir seçenek. Profesyonel davet ekibi ile birlikte çalışma olanağın da var. Kış turizmi için sıklıkla tercih edilen bu otellerin birçoğu epey gösterişli. Çoğunlukla Palandöken ilçesinde yer alan otellerde görünümden hizmetlere kadar lüks detaylar mevcut.

Şehir merkezinden uzaklaşmadan makul fiyatlı bir mekan arayışındaysan, Erzurum’da bu kriterlerine uygun sosyal tesisleri bulabilirsin. Düğün organizasyonun için öğretmenevi ile polisevi seçeneklerini değerlendirebilirsin. Ayrıca bu mekanlar birçok yemekli ve yemeksiz davet için de hizmet veriyor. Erzurum sosyal tesislerinin şartlarını karşıladığın takdirde, düğün salonlarını aratmayan davet alanlarında keyifli bir düğüne imza atabilirsin.

Böyle mutlu bir geceyi lezzet şöleni ile taçlandırmak isteyen çiftler için Erzurum nikah sonrası yemek mekanları ve restoranları oldukça ideal. Et yemeklerinin pek meşhur olduğu Erzurum’da kebapçılar, kafeler ile Türk ve dünya mutfağıyla hizmet veren şık restoranları bulabilirsin. Bu mekanlarda klasik düğünlerin yanı sıra, daha modern ve küçük çaplı düğün organizasyonlarını hayata geçirebilirsin.

Çeşitli balo ya da düğün salonları kadar havuz başı düğün yerlerini de bulabileceğin Erzurum kulüpler ve davet alanları seni bekliyor! Yemekli, yemeksiz ya da kokteylli bir düğün daveti vermeyi düşünenler için kulüpler farklı bir mekan alternatifi olabilir. Gördüğün gibi, Erzurum düğün mekanları arasında farklı türlerde pek çok seçenek bulabilirsin.

Erzurum Düğün Mekanlarının Yer Aldığı İlçeler

Düğün mekanları daha çok Yakutiye ilçesinde yoğunlaşıyor. Erzurum’un en merkezi ilçelerinden olan Yakutiye’de düğün salonları, sosyal tesisler, restoranlar ile kulüpler ve davet alanları gibi farklı mekan türlerini bulabilirsin. Palandöken’deki oteller hoşuna gidebilir. Yanı sıra, Aşkale, Aziziye ve Oltu gibi şehir merkezine bir tık daha uzak olan ilçelerdeki düğün mekanlarına da bakabilirsin.

Erzurum Düğün Mekanlarının Sağladıkları Hizmetler Neler?

İkramlardan geniş menülü yemeklere, süslemelerden fotoğraf çekimine kadar çeşitli hizmetleri barındıran düğün paketleri ile Erzurum düğün mekanları oldukça avantajlı. Peki genel olarak bu paketlerde hangi standart hizmetlerle karşılaşıyoruz? İlk olarak Erzurum’daki düğün salonları, süsleme, organizasyon, yemek servisi ve fotoğraf çekimi ile video kaydı hizmetlerini tek pakette toplayabiliyor. Tabii sadece davet alanı kiralayan mekanlar da var.

Otellerin zengin düğün paketlerine sahip oldukları aşikar. Örneğin, kuaför, hazırlık odası, balayı suiti hediyesi, konaklama imkanı, otopark ve vale hizmeti gibi avantajları oteller sayesinde yakalayabilirsin. Birçok davet alanında standart süsleme mevcut olsa da ek ücret ödediğinde mekan kendi bünyesinde farklı konseptler yaratabiliyor. Yemekli düğünler için menü tadımı ve menülerde değişiklik imkanı birçok mekanda mevcut.

Erzurum Düğün Mekanlarının Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Fiyatlarda değişiklik yaratan en temel faktör, mevsim. Mekanlar yaz düğünleri için kış aylarına kıyasla daha yüksek rakamlar talep ediyorlar. Tabii erken rezervasyon yaptırarak ya da kampanyaları takip ederek indirimlerden de yararlanabilirsin. Düğün tarihi ve saatinin yanı sıra, organizasyonunun yemekli mi yemeksiz mi olacağı da fiyatlar için önemli bir etken.

Ana yemekli menülerin masalarda yer almasını istersen, daha yüksek bir bütçeye sahip olman gerekebilir. Ayrıca kırmızı etli menülerin fiyatları beyaz etlilere göre bir tık pahalı. Ekonomik bir düğün için yemeksiz ya da kokteylli seçenekleri değerlendirebilirsin. Mekan türleri arasında da talep edilen fiyatlarda farklılık gözlemlenebiliyor.

Başlangıç fiyatlarının en yüksek olduğu mekanların başında oteller geliyor. Kişi başı üzerinden hesaplanan net rakamlarda davetli sayısı önemli bir faktör. Geniş katılımlı düğünler için menü fiyatlarında indirim yapılabiliyor, bilgin olsun. Erzurum düğün salonu fiyatları ise hizmet paketlerine göre hesaplanıyor. Yemeksiz paketler için talep edilen rakamlar makul bir aralıkta seyrediyor.

Standart hizmetleri içeren düğün paketlerine sahip mekanlar daha uygun fiyatlı olacaktır. Sana özel imkanlar sağlamaları halinde fiyat farkı istemeleri mümkün. Süsleme, organizasyon, fotoğraf çekimi gibi hizmetleri dışarıdan almak istemen halinde mekanın iş birliklerine açık olup olmadığını teyit etmen gerekebilir. Başka firmalarla çalıştığın takdirde ek ücret ödeyebileceğini de belirtmiş olalım.

Erzurum Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

100-200 kişilik butik mekanlarda genellikle nikah sonrası kutlama yemeği ve restoran düğünleri gerçekleşiyor. Erzurum kına salonları arasında da bu mekanlara rastlayabilir, küçük çaplı kına organizasyonlarını gerçekleştirebilirsin. Erzurum düğün salonları içinde 100 kişiden başlayıp 2.000 kişilik organizasyonlara kadar ev sahipliği yapabilen yerler mevcut. Erzurum otellerinin görkemli balo salonları ise geniş katılımlı düğünler için ideal.

Kır konsepti, balo salonu ya da restoran… Erzurum’da hayallerini gerçekleştirebileceğin düğün mekanını bulmak çok kolay. Sayfamız üzerinden düğün mekanlarının fiyatlarını karşılaştırabilirsin. Üstelik filtreleme araçları sayesinde kriterlerine uygun bir listeleme de yapabilirsin. Organizasyon detaylarını öğrenmek için mekan sayfalarını görüntülemeyi unutma. Haydi, sen de şimdi beğendiğin düğün mekanlarının her birinden sana özel fiyat teklifini al!

Tüm Şehirler Düğün Mekanları