Edirne Düğün Mekanları ve Fiyatları

Edirne’de Hangi Tür Düğün Mekanları Mevcut?

Deniz kenarı ve Meriç Nehri’ne kıyısı olan Edirne, manzaralı mekanlar açısından avantajlı bir konuma sahip. Merkez, Enez ve Keşan ilçelerindeki düğün yerlerini tercih edebilir, deniz havası alabilirsin. Tabii bahçe ve şehir manzaralı mekan türlerini de bu güzide şehirde bulabilirsin. Biz yaz aylarının en sık tercih edilenlerinden, Edirne kır düğünü mekanlarından başlamak istiyoruz.

Hem merkezde hem de şehir dışında farklı özelliklere, imkanlara sahip kır düğün mekanları mevcut. Büyük ve küçük bahçeler arasından davetli sayına uygun olanı seçebilirsin. Kır düğün salonlarının birbirinden farklı konseptleri var. Zevkine hitap eden mekanlara yönelebilirsin. Bazı yerler havuz başı davet alanlarıyla hizmet veriyor. Şık bir kokteyl daveti için aklının bir köşesinde dursun deriz.

Yaz kış gönül rahatlığıyla tercih edilen Edirne düğün salonları, şık renkli ve klasik gibi farklı tarzlara sahip. Beklentileri karşılayan düğün paketlerinin yüksek bütçe gerektirmemesi ise büyük bir artı. Birçok mekanın merkezi konumda yer alması sayesinde seninle birlikte davetlilerin de ulaşım avantajına sahip olacak. Bu salonları çoğunlukla Keşan, Merkez ve Uzunköprü ilçelerinde bulabilirsin.

Prenses kesim gelinlik, şık bir damatlık, üstün hizmet kalitesi, tadına doyulmaz ikramlar ve yemekler… Görkemli bir düğün için oteller seni bekliyor! Birçok şehirde olduğu gibi Edirne otellerinin de düğün yapmak için avantajlı mekanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Konaklama hizmeti, otopark ve vale, farklı davet alanları, profesyonel mutfak gibi imkanlarıyla oldukça ilgi gören düğün yeri alternatiflerinden.

Bir süre Osmanlı’nın başkenti olan Edirne, şehir içerisinde birçok tarihi iz barındırıyor. Özellikle 1671 yılında yapılan IV. Mehmet Av Köşkü Kır Kahvesi, nezih düğün organizasyonları için en sık tercih edilen yapılar arasında. Düğün yapılabilen tarihi mekan seçenekleri oldukça sınırlı. Eğer tercihin bu yönde olacaksa rezervasyon için en az bir yıl öncesinden yetkililerle iletişime geçmeni öneririz.

Tadına doyamadığın lezzetlerin şenlendirdiği masalar için Edirne nikah sonrası yemek mekanları ve restoranlar tam sana göre! Daha samimi, kahkaha dolu sohbetlerin yaşandığı kutlama yemeklerini birbirinden şık mekanların birinde geçirebilirsin. Bazı restoranların farklı büyüklüklerde açık alanları mevcut. Sanki evinin bahçesinde, en sevdiklerinle birlikte yemek yiyormuş gibi hissetmen de mümkün.

Yüksek bütçe gerektirmeyen şık bir mekanda dünyaevine girmek istiyorsan, Edirne kulüpler ve davet alanlarını değerlendirmeni öneririz. Açık ve kapalı alanları sayesinde bu mekanları her mevsim gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin. Kokteyl menülerinin meşhur olduğu kulüpler ve davet alanlarında isteğine bağlı olarak yemekli bir düğün yapma imkanın da var.

Edirne Düğün Mekanları Arasından Seçim Yapacak Çiftlere Öneriler

Öncelikle mekan türünü hayallerindeki konsept doğrultusunda seçmende fayda var. Tabii açık ya da kapalı düğün mekanları arasından yapacağın tercihte mevsimin önemi oldukça büyük. Eğer olumsuz hava koşulları aklında bir soru işareti yaratıyorsa, organizasyonunu kapalı davet alanlarına taşıyabilecek mekanlara yönelmeni tavsiye ederiz. Yağışlı havalarda ise tente ya da açılır kapanır tavanla önlem sağlayıp sağlayamayacaklarını sorabilirsin.

Son zamanlarda yemekli düğün organizasyonları yükselişte diyebiliriz. Eğer sen de davetlilerine enfes lezzetler sunmak istiyorsan, dikkat etmen gereken birkaç nokta var. Öncelikle mekanın ön tadım imkanı sunup sunmadığını öğrenebilirsin. Tadım sırasında istediğin değişikliklere müsaade ediyor olmaları da önemli bir kriter. Farklı beslenme alışkanlıklarına sahip konukların olabilir. Özel menü seçenekleri sunup sunmadıklarını teyit etmende fayda var.

Mekanların hazırladığı düğün paketleri fiyat ve hizmet bakımından birbirinden ayrılabiliyor. Beklentilerini ve bütçeni tartarak bir seçim yapmanı öneririz. Sadece davet alanını kiralayan mekanlar da var. Edirne’de, organizasyon hizmetiyle birlikte faaliyet gösteren bir düğün yeri arıyorsan, bu faktöre dikkat etmen gerekebilir. Dışarıdan almak istediğin hizmetler için seçeceğin mekanın iş birliklerine açık olup olmadığını öğrenerek kararını verebilirsin.

Edirne Düğün Mekanları Fiyatlarını Hangi Faktörler Etkiliyor?

Edirne ilinde düğünler için popüler şehirlere kıyasla çok yüksek fiyatlar talep edilmiyor. Fakat şehir içerisindeki mekanların konumları, davet alanı özellikleri, hizmetleri ve çok daha fazlası farklı fiyat dinamikleri oluşturuyor. Örneğin, Edirne kır düğün salonlarının fiyatları diğer mekan türlerine göre daha yüksek bütçe gerektiriyor. Tabii makul rakamlar talep eden kır düğünü mekanları da yok değil.

Edirne düğün salonları fiyatları, diğer mekanlar gibi yemekli ya da yemeksiz organizasyon olması halinde değişiklik gösteriyor. Meşrubat, yaş ve kuru pasta ikramının yapıldığı yemeksiz düğünlerde paket fiyatı geçerli oluyor. Bu paketler içerisinde düğününe dair beklediğin standart hizmetleri de bulabilirsin. Düğün salonlarının epey cazip bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Mekandan mekana değişen fiyatlar hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsin:

Edirne’deki Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Çeşitli organizasyonları düzenleme imkanına sahip olan Edirne düğün mekanları farklı kapasitelere sahip. Tabii mekanın türü ve yer aldığı arazinin genişliği doğrultusunda ağırlanabilen davetli sayısı da farklılaşıyor. Örneğin, Edirne kır düğünü yerleri, büyük kır salonları sayesinde 2.000 kişilik davetlerin altından başarıyla kalkabiliyor. 200-300 kişilik küçük bahçelerde de samimi bir kutlama gerçekleştirebilirsin.

Düğün salonları arasında yüksek tavanlı, kolonsuz yapıdaki davet alanlarını tercih edebilirsin. Kalabalık organizasyonlar için ideal olan bu salonların kapasiteleri ağırlıklı olarak 300-400 ile 400-500 kişi civarında. Elbette 1.000 kişi üzerinde olacak düğünün için de Edirne’deki salonlar uygun olacaktır. Geniş kapasite aralığına sahip mekan yelpazesi arasından davetli sayını karşılayan yeri seçebilirsin.

Edirne düğün mekanları, manzarasından imkanlarına kadar farklı farklı! Burada en lüks salonlardan keyifli bahçelere, görkemli otellerden lezzetli yemeklerin başrol olduğu restoranlara kadar birçok seçenek mevcut. Haydi, sen de hemen şimdi sayfamız üzerinde yer alan filtreleme araçlarını kullan, kriterlerine uygun düğün mekanını bul. Üstelik sayfamızda yer alan mekanlarla iletişime geçerek sana özel fiyat teklifini de alabilirsin.

Tüm Şehirler Düğün Mekanları