Malatya Düğün Mekanları ve Fiyatları

Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Malatya Kapalı Düğün Mekanı Alternatifleri ve Özellikleri

Düğününü hangi mevsimde yapacağın, açık ve kapalı mekanlar arasından seçim yapmanı kolaylaştıracak ilk kriter olabilir. Malatya düğün salonları, özellikle de kış düğünü planlayan çiftlerin favorisi. Dört mevsim boyunca olumsuz hava koşullarından etkilenmeksizin organizasyon gerçekleştirmeleri de büyük bir avantaj. Kolonsuz, yüksek tavanlı salonlar sunan Malatya’da, ferah ve havadar bir ortamda gönül rahatlığıyla kapalı mekan düğünü yapabilirsin.

Malatya merkez düğün salonlarının yanı sıra, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerindeki alternatiflere de bakabilirsin. Genellikle merkez çevresinde toplanan düğün salonlarının sana ve misafirlerine ulaşım kolaylığı sağlayacağı aşikar. Teras, balkon, bahçe gibi açık davet alanları ile hizmet veren salonlar da mevcut. Bu alanlar hem misafirlerinin hava alması hem de mevsim koşulları doğrultusunda düğün organizasyonu yapmak için kullanılabilir.

Sayfamızı incelediğinde göreceğin gibi Malatya lüks düğün salonlarının görünümleri de göz alıcı. Şık dizayn edilmiş davet alanları kadar, sade ve modern yapıdaki mekanları da tercih edebilirsin. Konya’daki düğün salonları sadece göze değil bütçelere de hitap ediyor! Bir düğüne dair beklediğin ne varsa, standart organizasyon paketlerinin içerisinde sana sunuluyor. Ek hizmetler için bilgi almayı unutmamanı öneririz.

Göl manzarası, zengin davet menüleri ve özel imkanları bulabileceğin Malatya otelleri hem klas hem de avantajlı düğünler için birebir. Malatya otel düğün salonlarında ihtişamlı bir davet düzenlemek isteyen çiftler, şehrin ün yapmış 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerini tercih edebilirler. Açık ve kapalı davet alanları sayesinde otel düğününü yaz kış fark etmeksizin yapabilirsin.

Oteller, birbirinden farklı düğün paketi seçenekleri sunabiliyor. Örneğin, balayı odasında konaklama hizmetinden yararlanmak için daha yüksek fiyatlı bir paket seçmen gerekebilir. Farklı süsleme taleplerin için de fiyat farkı ödeyebilirsin. Tabii bu durum işletmeden işletmeye değişiklik gösterebilir. Ayrıca şehir dışından gelip konaklama sağlayacak misafirlerinin sayısını önceden bildirerek erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalarını da sağlayabilirsin.

Malatya’nın en iyi düğün salonları arasında makul fiyatları ile sosyal tesisler de yer alıyor. Düğününü yapacağın tarihe göre açık davet alanına sahip belediye tesislerini de tercih edebilirsin. Eğer ailende bir öğretmen varsa, öğretmenevlerinin özel indirimlerinden faydalanabilirsin, aklında olsun. Yemekli bir düğün organizasyonu için en uygun seçeneklerden biri de Malatya sosyal tesisleri diyebiliriz.

Hayatında açacağın yeni sayfaya imza attıktan sonra aile ve yakın arkadaşlarınla birlikte bir kutlama yemeği mi düşünüyorsun? O halde Malatya nikah sonrası yemeği mekanları ve restoranları tam sana göre! Ayrıca geniş kapasiteli restoranlarda düğününü de gerçekleştirebilirsin. Yemeğin ve sohbetlerin daha ön planda olduğu bu organizasyonlarda rahat edilebilecek gelinlik ve damatlık seçmekte fayda var.

Düğününü havuz başında yapmayı hayal ediyorsan, Malatya kulüpler ve davet alanlarına bakmadan geçmemeni öneririz. Ayrıca kır bahçesi ve kapalı salon gibi farklı mekan özelliklerine sahip olmaları sebebiyle dört mevsim boyunca düşünebileceğin alternatiflerden. Düğün organizasyonları konusunda oldukça tecrübeli olan bu mekanlar arasından seçim yapmakta zorlanmamak için şimdiden olmazsa olmazlarını belirlemen taraftarıyız.

Malatya Açık Hava Düğün Salonları

Açık hava düğün salonlarının en popülerleri arasında yer alan Malatya kır düğünü mekanları seni bekliyor! Eşi dostu çok olan çiftleri mutlu edecek davetli kapasitelerine sahip Malatya kır düğün salonlarında temiz havaya doyacağın düğün yapmak mümkün. Battalgazi ve Yeşilyurt’ta yoğun olarak bulunan kır bahçelerinin yanı sıra, Merkez, Derende ve Pütürge’de de benzer mekanları bulabilirsin.

Doğayı seven çiftler için kır, bahçe ve göl manzaralı mekanlar oldukça ideal. Kapalı salona sahip olan ya da havuz başında davet vermeye imkan tanıyan kır düğün yerleri de mevcut. Havanın aniden kötüleşmesine karşın kapalı alanlarını hazır olarak tutan mekanları sayfamız üzerinden araştırabilirsin. Bazı mekanlarda önlem olarak tente veya büyük şemsiyeler kullanılabiliyor.

Kır bahçeleri farklı konseptler oluşturmak için elverişli mekanlar arasında yer alıyor. Bohem ve rustik temalar ise en sık tercih edilenlerden. Mekanların daha önce düzenledikleri düğünleri inceleyebilir, tarzını yansıtan bir yeri seçebilirsin. Bazı işletmeler iş birliklerine açık oluyorlar. Bu sayede dışarıdan organizasyon firmasıyla anlaşarak hayallerindeki görünümü yaratma imkanın oluyor.

Malatya Düğün Mekanları Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Sundukları paketlerde yer alan hizmetler doğrultusunda toplu bir rakam talep eden Malatya düğün salonları fiyatları epey makul bir aralıkta seyrediyor. Fakat yemekli bir organizasyon yapmak istediğinde kişi başı fiyatlandırma yapıldığını söyleyebiliriz. Bu durumda net rakamlar seçtiğin menüye göre belirleniyor. Örneğin, kırmızı etli menüler için talep edilen fiyatlar, beyaz etlilere göre daha fazla.

Mekanlara talebin çok olduğu yaz mevsiminde yapmayı planladığın düğün için kış aylarına nazaran daha yüksek bir toplam tutar ödemen mümkün. Eğer bütçen kısıtlıysa erken rezervasyon fırsatlarından ve mekanların yaptığı kampanyalardan yararlanabileceğin gibi, kış düğünü de düzenleyebilirsin. Hafta içi organizasyonları ise hafta sonuna kıyasla daha uygun fiyatlı oluyor, aklında olsun. Diğer faktörler ise şöyle:

Listede yer alan mekan türü maddesini şu şekilde örnekleyebiliriz: Örneğin, Malatya’da en yüksek başlangıç fiyatlarına sahip mekanlar arasında kır düğün salonları ve oteller yer alıyor. Özellikle de davetli sayısı net rakamlar üzerinde büyük bir değişiklik yaratıyor. İl genelinde uçuk fiyatlarla karşılaşmamakla birlikte, her bütçeye uygun bir düğün mekanının olduğunu söyleyebiliriz.

Malatya Düğün Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Geniş katılımlı bir düğün planlıyorsan, için rahat olsun. Çünkü Malatya’daki düğün mekanlarının kapasiteleri ağırlıklı olarak 1.000-2.000 kişi civarında. Özellikle kır düğün salonlarında 3.000 kişilik organizasyonlarını dahi düzenleyebilirsin. 100-200, 300-400 ve 500-750 kişilik kapasiteye sahip düğün mekanlarının sayısı da oldukça fazla. İster butik çaplı istersen de kalabalık bir düğün planla, Malatya’da uygun bir mekan bulabilirsin.

Davetli sayısının daha az olduğu etkinlikler için en ideal yerler arasında restoranlar ve nikah sonrası yemek mekanları yer alıyor. Küçük çaplı kır bahçeleri ile kulüpler ve davet alanlarını da tercih edebilirsin. Oteller, sosyal tesisler, düğün salonları gibi farklı mekan türleri ile Malatya kına gecesi mekanları arasında da karşılaşmak mümkün.

‘’Onca mekan arasından nasıl seçim yapacağım’’ diye tasalanıyorsan, sana yardımcı olmaya geldik! Bulunduğun sayfa üzerinde yer alan filtreleme araçlarını kullanarak kriterlerini ‘tik’leyebilirsin. Böylelikle olmazsa olmaz dediğin tüm imkanlara ve özelliklere sahip mekanları listenmiş bir halde bulabilirsin. Bir de firma sayfalarına doğru bir gezintiye çıkıp beğendiğin Malatya düğün yerlerinden sana özel fiyat teklifini alabilirsin.

Tüm Şehirler Düğün Mekanları