Nevşehir Kır Düğünü ve Fiyatları

Nevşehir Kır Düğünü Mekanları

Nevşehir, Kapadokya ve Peri Bacaları’nın tarihi dokusuna ev sahipliği yapan ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir şehir olarak biliniyor. Nevşehir’de düğün planı yapan çiftlerin tercih edebilecekleri pek çok kır düğünü mekanı seçeneği bulunuyor. Nevşehir kır düğünü salonları; geniş açık alanları, orman ve kır manzaralarıyla kendini doğayla iç içe hissetmeni sağlıyor.

Nevşehir kır bahçesi düğünleri butik ve kalabalık davetlere uygun davet alanları sayesinde dilediğin kadar konuğunu çağırmana imkan tanıyor. 300 kişiden 2.000 kişiye kadar davetlini kır bahçelerinde ağırlayabiliyorsun. Konuk sayısının az olacağı bir davet gerçekleştirmek istiyorsan, Ürgüp’te bulunan mekanları inceleyebilirsin. Avanos ve Merkez’de bulunan kır bahçeleri ise kalabalık düğünler için uygun alanlara sahip.

Nevşehir’de bulunan Ürgüp, Ortahisar ve Derinkuyu, en eski yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmış ilçeler arasında yer alıyor. Mekanların teras ve bahçelerinden tarihi manzaraların keyfini çıkarabilirsin. Avanos’ta nehir manzarasına sahip kır bahçeleri bulunurken, Göreme’de ise Peri Bacaları’nın etrafında yer alan kır düğünü mekanları, doğal bir atmosferde romantik bir düğün yapmak isteyenler için oldukça ideal.

Nevşehir kır düğünü mekanları şehrin merkezinde yer alması sebebiyle konuklarına ve sana pek çok ulaşım alternatifi sağlıyor. Ayrıca Merkez ilçesinde bulunan mekanların bazılarında havuz başı kokteyl düğünü gerçekleştirme imkanın da bulunuyor. Kır bahçelerinin geneli sadece yaz ve bahar aylarında açık olsa da ek kapalı alanı bulunan mekanlardan dört mevsim boyunca hizmet alabilirsin.

Nevşehir Kır Düğünü Fiyatları Uygun mu?

Kır bahçesi düğünleri için ödeyeceğin fiyat, gerçekleştirmek istediğin zamana göre değişiklik gösteriyor. Nevşehir turistik illerimiz arasında yer aldığından yaz ve bahar aylarında hem düğünlere hem de mekanlara olan talep daha fazla oluyor. Bu yüzden havanın daha güzel olduğu mevsimlerde Nevşehir kır düğün fiyatlarında diğer aylara kıyasla artış yaşanıyor.

Bütçene uygun bir mekan ararken, Nevşehir kır bahçesi fiyatlarının her ilçede farklı olduğunu söyleyebiliriz. Ürgüp’teki mekanlar kale ve tarihi panoramik manzaralara sahip olması sebebiyle en yüksek fiyatlı kır bahçelerinin bulunduğu ilçeler arasında yer alıyor. Bütçe dostu bir mekan arayışında isen Avanos ve Merkez ilçeleri uygun fiyatlı kır bahçeleri sunuyor.

Düğün için ayırman gereken bütçe davetin yemekli ya da yemeksiz olmasına göre değişiyor. Yemekli düğünlerde zengin içeriğe sahip menülerde seçeceğin ana yemeğin etli ya da etsiz olması, ikramlar ve alkollü-alkolsüz meşrubat tercihlerin fiyatı oldukça etkiliyor. Yemeksiz davetlerde ise sade içeriğe sahip olan menüler sunulduğu için daha uygun fiyatlarla karşılaşabiliyorsun.

Yemekli ve yemeksiz düğünlerin fiyatlandırma sistemleri değişiklik gösteriyor. Yemekli düğünler için kişi başı üzerinden fiyatlandırma yapılıyor ve seçtiğin menüye göre fiyatlar değişiyor. Kokteyl davetlerde ise toplam bir fiyat üzerinden ödeme yapıyorsun. Bu yüzden yemeksiz olarak gerçekleşen düğünler çok daha uygun fiyatlı olmasının yanında aynı bütçede daha çok kişiyi düğününe çağırmanı sağlıyor.

Nevşehir Kır Düğünü Mekanlarından Alabileceğin Hizmetler

Nevşehir’de Düğün Yapacağın Kır Bahçesini Seçmenin İncelikleri

Nevşehir kır düğün salonlarını incelerken seçtiğin davet alanının tarzına uygun olması, hayallerindeki davetin gerçekleşmesi açısından önemli. Davet alanlarını tarzına göre dilediğince dekore edebiliyorsun. Kır bahçelerinin sahip olduğu konsept ve mekanın genelinde kullanılan renk tonları hayallerindeki tasarımı güçlendirecek detaylar arasında. Ayrıca mekanların sana sunduğu süsleme seçeneklerinin de zevkine uymasına dikkat edebilirsin.

Seçeceğin kır bahçesinin davetli sayına uygun olması, konuklarının konforlu bir düğün geçirmesini sağlıyor. Butik bir düğün gerçekleştireceksen, çok da büyük bir davet alanı seçmemen bahçenin boş görünmemesi açısından önemli. Kalabalık davetler için ise gelebilecek ekstra konukların için 10-15 kişilik ek bir alan ayırarak misafirlerinin ayakta kalmasının önüne geçebilirsin.

Nevşehir kır bahçesi düğün mekanlarının kolay ulaşılabilir bir konumda olması, bu özel gününde bütün konuklarının davete katılmasını sağlıyor. Bazı konukların mekana ulaşımını toplu taşımayla sağlamak yerine şahsi araçlarıyla gelmeyi tercih edebilirler. Bu yüzden seçeceğin mekanın davetli sayına uygun bir kapasitede otoparka ve vale hizmetine sahip olmasına dikkat edebilirsin.

Herkese kitap edecek yemeklerin bulunduğu bir kır düğünü Nevşehir’deki mekanlarda gerçekleşebilir. Kır bahçesi tercihinde dikkat edeceğin diğer bir nokta da mekanın her beslenmeye uygun yemeklere sahip olması. Vegan, vejetaryen ve diyabet yemekler hazırlayan mekanlarda düğününü gerçekleştirerek her konuğuna uygun bir lezzet sunabilirsin. Minik misafirlerin için çocuk menüsü hazırlayan kır mekanlarına yönelebilirsin.

Tüm Şehirler Kır Düğünü