Muğla Düğün Salonları ve Fiyatları

Muğla’daki Düğün Salonları

Verimli toprakları, antik kentleri, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha nice özelliğiyle dikkat çeken Muğla; Türkiye’nin en güzel şehirleri arasında yer alıyor. İnsan böylesine etkileyici bir şehirde pek çok anı biriktirmek istiyor. Çiftler hayatlarının en özel ve anlamlı günlerinden biri olan düğün organizasyonlarını, Muğla’daki davet salonlarında gerçekleştirebiliyor.

Muğla’da düğün organizasyonları için hizmet veren davet salonları; Merkez, Fethiye ve Datça’da yer alıyor. Düğün mekanlarının açık ve kapalı davet alanlarında birçok organizasyon düzenlenebiliyor. Merkez ve Fethiye’deki düğün salonlarının bir kısmı sadece kapalı davet alanında hizmet veriyor. Muğla açık düğün salonları ise saymış olduğumuz semtlerin tamamında bulunuyor.

Muğlalı çiftler; ormanın içinde, bahçede ve havuz başında konumlandırılan açık düğün salonlarına yoğun ilgi gösteriyor. Doğayla iç içe bir düğün salonunda dünyaevine girmek isteyen çiftler, yemyeşil davet alanlarını tercih ediyor. “Modern dekorasyon tarzıyla öne çıkan şık bir alanda davet vermek istiyorum” diyen çiftler ise havuz başındaki düğün salonlarını değerlendiriyor.

Muğla düğün salonlarının tamamı şehir merkezinde yer alıyor. Merkezi konumuyla hem çiftlere hem de konuklara türlü avantajlar sağlayan düğün salonlarının büyük bir kısmında şehir manzarası bulunuyor. Açık düğün salonlarında; kır, bahçe, orman ve doğa manzaraları eşlik ediyor. Fethiye Karagedik Mahallesi’nde yer alan davet mekanları tabiatın güzelliklerine ev sahipliği yapıyor.

Muğla Düğün Salonları Kaç Kişilik?

Muğla’da evlenebileceğin düğün salonlarının kapasiteleri 200-2.000 kişi arasında değişiyor. Şehirdeki düğün davet salonlarının büyük bir kısmının 1.000-2.000 kişilik konuk kapasitesi bulunuyor. Kalabalık organizasyonlar gerçekleştirebileceğin yüksek kapasiteli düğün salonları; Datça, Merkez ve Fethiye’de yer alıyor. Yüksek konuk ağırlama kapasitesine sahip olan mekanların birçoğu, açık ve kapalı davet alanlarının her ikisinde de hizmet verebiliyor.

Ortalama bir kapasiteyle karşımıza çıkan düğün salonları Fethiye’de bulunuyor. Karaçulha Mahallesi’ndeki salonlar 400-500 konuğa yemek hizmeti sağlayabiliyor. Bu mekanlar hizmetlerini yalnızca kapalı davet salonunda sunuyor. En fazla 500 davetliyi ağırlayabilen düğün salonlarında çeşitli organizasyonlar düzenlenebiliyor. Ortalama kapasiteli davet salonları, düğün öncesinde gerçekleştirilen söz, nişan ve kına gecesi organizasyonlarına da ev sahipliği yapabiliyor.

Muğla kapalı düğün salonlarının bir kısmı 300-400 davetliye hizmet sunabiliyor. Hizmetlerini maksimum 400 konuğa aktarabilen salonlar, Muğla Merkez’de yer alıyor. Buradaki mekanlar Muğla Belediyesi’ne ait davet salonlarından oluşuyor. Kalabalık bir düğün planlamayan çiftler, buradaki salonlarda oldukça hesaplı bir organizasyon gerçekleştirebiliyor. 400 kişilik Muğla düğün salonlarında şehir manzarası bulunuyor.

Konuk ağırlama kapasitesi ortalamanın altında olan düğün salonları, Fethiye’de yer alıyor. Adnan Menderes Bulvarı’ndaki düğün salonlarında butik konseptli organizasyonlar düzenlenebiliyor. Konuk sayısı fazla olmayan Muğlalı çiftler, butik düğün salonlarını severek tercih ediyor. Butik davet salonları 200-300 kişiyi misafir edebiliyor. Muğla’daki butik mekanlarda yalnızca yemeksiz veya kokteylli organizasyonlar yapılabiliyor.

Muğla Düğün Salonları Fiyatları Nasıl?

Muğla düğün salon fiyatlarını belirleyen pek çok unsur bulunuyor. Çiftlerin davetli sayıları, almak istedikleri hizmetler, menü ve ikramlık tercihleri fiyatları direkt olarak etkiliyor. Özel istekler düğün maliyetini artırabiliyor. Minimum fiyatlarla oluşturulan standart düğün paketlerinin içerisinde çiftlerin ihtiyaç duyduğu temel hizmetler yer alıyor. Dışarıdan hizmet almak isteyen çiftler, anlaşmış oldukları ekiplere ayrıca ödeme yapıyor.

Muğla yemeksiz düğün salonu fiyatları her bütçeye uyuyor. Çiftlerin ikramlık ve atıştırmalık seçimleri fiyatları etkileyebiliyor. Şehir ortalamasının altında rakamlara hizmet veren salonlar, Merkez ve Fethiye’de yer alıyor. Buradaki düğün salonları ortalama olarak 300 konuğu ağırlayabiliyor. Uygun fiyatlarıyla öne çıkan Muğla davet mekanları, hizmetlerini yüksek tavanlı salonlarda sunuyor.

Muğla havuz başı düğün salonları, ortalama fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Düğün fiyatlarının ortalamada seyrettiği salonlar yoğun olarak Fethiye Karaçulha ve Karagedik’te bulunuyor. Düğün organizasyonu için ortalama bir ücret belirleyen çiftler, Muğla Merkez’deki salonları da tercih edebiliyor. Buradaki düğün salonlarında şehir ve bahçe manzaraları bulunuyor. Fethiye’deki açık salonlar, yemyeşil kır bahçelerinde konumlandırılıyor.

Muğla yemekli düğün salonu fiyatlarını, çiftlerin menü seçimleri belirliyor. Menülerde kullanılan malzemeler, organizasyonların maliyetini yükseltebiliyor. Merkez ve Datça’daki düğün salonlarının bir kısmında, fiyatlar ortalamanın üzerinde olabiliyor. Ortalamanın üzerinde fiyatlarıyla kendini gösteren düğün salonları, açık ve kapalı davet alanlarının her ikisinde de çiftlere ayrıcalıklı hizmetler sunabiliyor. Bu mekanlar, yüksek kapasiteleriyle ön plana çıkıyor.

Muğla Düğün Salonu Paketlerinin İçeriği Zengin mi?

Tüm Şehirler Düğün Salonları