Mersin Düğün Salonları ve Fiyatları

Mersin Düğün Salonları

Mersin; mavi ile yeşili buluşturan doğası, güzel havası ve canlı atmosferi düğün planlayan çiftlerin oldukça ilgisini çekiyor. Mersin lüks düğün salonları hayalindeki düğünü gerçekleştirebilmen için sana kapılarını açıyor. Sen de hayatının en özel günlerinden biri olan evlilik gününde Mersin’deki en güzel düğün salonlarına yönelebilir; her isteğini gerçekleştirebileceğin mekanlarda eğlenceye doyabilirsin.

Mersin düğün salonları açık hava ve kapalı salon hizmetleri ile karşına çıkıyor. Ancak kapalı düğün salonları daha yaygın bulunuyor. Birçok mekan aralarından seçebileceğin birçok alana ev sahipliği yapıyor. Bu sayede misafir sayına ve isteklerine göre sana uygun olan salonu seçebiliyorsun. Düğün salonlarının genellikle Mezitli, Toroslar, Yenişehir ve Tarsus benzeri ilçelerde yoğunlaştığını görüyoruz.

Düğün planlaması yaparken misafir sayını önceden belirlemen, mekan seçim sürecini kolaylaştırıyor. Mersin düğün salonları oldukça farklı kapasitelere sahip. En kalabalık düğünler için Erdemli ve Merkez ilçelerindeki mekanlar ile iletişime geçebilirsin. Bu mekanlardan bazıları 2.000’e yakın konuk ağırlayabiliyor. Ancak butik bir etkinlik sana daha uygunsa 100 kişilik bir kutlama gerçekleştirebileceğin mekanlar da mevcut.

Mersin düğün salonları manzaraları ile konuklarını büyülüyor. Mezitli ve Toros ilçeleri enfes dağ manzaraları ile öne çıkarken, Tarsus düğün salonları ise şık şehir manzaraları ile sıklıkla tercih ediliyor. Mersin açık hava düğün salonlarında akşam saatlerinde yapacağın kutlamalarda şehir ışıklarının parıltısı sana unutulmayacak bir deneyim yaşatıyor. Panoramik ve doğa manzaraları da oldukça övgü topluyor.

Mersin’de Düğün Salonları Hangi Hizmetleri Veriyor?

Mersin düğün salonları farklı hizmetler ile karşına çıkıyor. Fiks menüler oluşturarak sana farklı yemek paketleri sunan mekanlar, isteğin üzerine menüde değişiklik yapabiliyor. Kırmızı/beyaz et, balık, aperatif ve kokteyl menüleri en sık görülen seçenekler oluyor. Menü tadımı hizmeti ile her detayın istediğin gibi hazırlandığına emin olabiliyorsun. Mekanlar pasta servisi ile de yanında oluyor.

Eğer farklı bir beslenme diyetine sahipsen, mekanlar vejetaryen ya da glutensiz menü seçeneklerini de sana sunabiliyor. Çoğu mekan yemek hizmetini birlikte çalıştıkları profesyonel şefler ile sağlıyor. Ancak bazı mekanlarda dışarıdan catering firması ile anlaşman da mümkün oluyor. Organizasyon sorumlularının sağlayacağı yardım ve mekan giydirme hizmetini de hem mekanlardan hem de dışarıdan anlaştığın firmalardan sağlayabiliyorsun.

Mersin düğün salonu paketleri ışık, ses ve eğlence hizmetlerini de içeriyor. Mekanlar son teknoloji ekipmanlarını senin için kuruyor. İstersen orkestra veya piyanist ve solist ikilileri canlı müzik ile gününe neşe katıyor. Evliliğine varan yolculukta önemli anılarını fotoğraf ve video sunumu halinde projeksiyon sistemi kullanarak yansıtabilir; salonlardaki fotoğrafçılar sayesinde yeni anılarını kayıt altına alabilirsin.

Mersin kapalı düğün salonları dört mevsim hizmet veriyor. Sıcak aylarda bahçeli mekanlardan yararlanabilirsin. Fakat kapalı salonların klimaları sayesinde de rahat şekilde kutlamanı gerçekleştirebilirsin. Havalandırma sistemleri, kolonsuz yapıları ve yüksek tavanları ile Mersin düğün salonları, senin için ferah ve havadar bir ortam yaratıyor. Birçok mekandaki balkon ve teraslar da güzel havalardan yararlanmana yardımcı oluyor.

Çoğu Mersin düğün salonunda özel otoparklar bulunuyor. Vale hizmeti sağlayan mekanların da oldukça yaygın olduğunu görüyoruz. Ancak toplu taşıma ile gidebileceğin merkezi mekan sayısı da oldukça yüksek. Salon seçimini etkileyen bir hizmet de konaklama oluyor. Otellerde yer alan çoğu düğün salonu hem çiftlere hem de şehir dışından gelen misafirlere konaklama imkanı sunuyor.

Mersin Düğün Salonları Fiyatları Nasıl?

Mersin’deki Düğün Salonlarının Kullandığı Dekorasyonlar

Mersin’de yer alan düğün salonları dekorasyon hizmetlerine oldukça önem veriyor. Mekanlar süsleme trendlerini yakından takip ederek düzenli dekor yenilemeleri yapıyor. Tabii klasik süslemeler de eksik olmuyor. Nikah masası herkesin görebileceği bir alana yerleştiriliyor ve isteğin üzerine salonla uyumlu olarak süsleniyor. Bu sayede davet alanı konseptinde istediğin bütünlüğü yakalayabiliyorsun.

Mersin kapalı düğün salonları tarafından sıklıkla kullanılan renklerin beyaz, pembe, altın ve kahve tonları olduğunu görüyoruz. Ancak organizasyon uzmanları isteğin üzerine farklı bir renk düzenlemesi yaparak konseptini hayata geçirebiliyor. Aynalarla süslenen duvar ve kolonlar romantik konseptli düğünlerde öne çıkarken, rustik konseptli düğünlerde keten masa örtüleri ve gümüş şamdanlar tercih ediliyor.

Eğer düğünün açık bir alanda gerçekleşecekse, mekanlar süslemelerinde rengarenk taze çiçekler ve peri ışıkları kullanıyor. Bazı bahçelerde bulunan gazebolar da konseptine uygun olarak süslenerek konuklarını hayran bırakıyor. Popüler bir konsept olan bohem temalı bir düğün düzenlemek istiyorsan, ahşap masa ve sandalyeler ortamı daha samimi bir hale getirebiliyor.

Tüm Şehirler Düğün Salonları