İzmir Düğün Salonları ve Fiyatları

İzmir Düğün Salonları

Enerjik ortamı ve masmavi denizi ile İzmir, birçok çiftin hayallerini süsleyen düğün salonlarına ev sahipliği yapıyor. Açık ve kapalı düğün salonları İzmir’de sana birçok opsiyon sunuyor. İzmir’in en güzel düğün salonları genellikle birden fazla alan içeriyor ve ihtiyaçlarına uygun mekanı seçebiliyorsun. Kış aylarında kapalı salonlar, yaz günlerinde ise bahçeli alanlar tercih ediliyor.

Bu özel gününü paylaşmak istediğin davetli sayısı, alan seçimini etkiliyor. Buca ve Bornova ilçelerinde yer alan mekanlar, şehrin ortalama kapasitesi olan 550’den daha yüksek sayıda misafir ağırlayabiliyor. Daha butik düğünler için İzmir küçük düğün salonları da Bayraklı ve Kemalpaşa’da oldukça yaygın olarak görünüyor. Yemeksiz paketleri seçmen durumunda aynı mekanda daha çok konuk ağırlayabiliyorsun.

İzmir denince akla gelen ilk özelliklerden biri de şehrin nefes kesen manzaraları oluyor. İzmir’de düğün salonları da bu manzaralardan sonuna kadar yararlanıyor. Deniz, körfez ve dere manzaraları öne çıkarken, şık şehir manzaraları da geride kalmıyor. Balçova ilçesinde yer alan İnciraltı düğün salonları da kır ve bahçe manzaraları ile övgü topluyor.

Birçok mekanda havuz başı bir düğün gerçekleştirebilirsin. Menderes ve Buca ilçelerinde yoğunlaşan İzmir havuzlu düğün salonları, gösterişli süslemeleri ile akıllarda kalacak bir düğün gerçekleştirmeni sağlıyor. Deniz manzarasının yanı sıra; deniz kenarında yer alan mekanların da oldukça revaçta olduğunu görüyoruz. İzmir’deki deniz kenarı düğün salonlarında nikahını sahilde yapma şansı da elde edebiliyorsun.

İzmir açık düğün salonları bahçeleri ve çim alanları ile sana hayalini kurduğun kutlamayı yaşatıyor. Eğer düğünün kapalı bir salonda gerçekleşecekse de endişelenmene gerek yok. Çünkü yüksek tavanlı ve kolonsuz salonların ferahlığı açık alanları aratmıyor. Teras ve balkonlara sahip salonlar oldukça havadar bir ortam yaratıyor. İklimlendirme sistemleri sayesinde dört mevsim boyunca istediğin düğün gerçekleşebiliyor.

İzmir’deki Düğün Salonlarının Sana Özel Hizmetleri

Seçeceğin düğün salonu İzmir’de bulunuyorsa, mekanların sana sunduğu birçok farklı hizmetten yararlanabilirsin. İzmir kapalı düğün salonları organizasyon sürecine büyük önem veriyor. Mekanlar profesyonel organizasyon ekipleri ile çalışıyorç. Ancak bazı mekanlarda dışarıdan bir organizasyon firması ile de anlaşabiliyorsun. Son teknoloji ses ve ışık ekipmanları kullanan salonlar, sahnelerini senin için kuruyor ve eğlence kesintisiz ilerliyor.

Led ışıklar ile aydınlatılan sahnelerde canlı müzik hizmeti sıkça tercih ediliyor. Mekanlar senin için sanatçılar veya DJ’ler ile anlaşabiliyor. İstediğin müzikler çalarken, konuklarınla bunalmadan dans edebilirsin. Bu günde biriktirdiğin güzel anılar da mekanlarla çalışan fotoğrafçılar sayesinde ölümsüzleştiriliyor. Salonlar sayılı veya sınırsız fotoğraf ve video hizmetleriyle yanında oluyor.

İzmir lüks düğün salonları sana hazırlık odası hizmeti sunuyor. Sen klimalı odalarda hazırlanıp etkinliğe inerken, çelik kasalara koyacağın değerli eşyalarının güvende oluyor. Bazı mekanlar sana hazırlık sürecinde gelin saçı ve makyajı hizmeti de sağlayabiliyor. Sen ve misafirlerin eğlenceye odaklanırken, küçük misafirlerinin sıkılmaması adına çocuk oyun alanı bulunduran mekanlar da oldukça övgü topluyor.

Düğünlerde en sık alınan hizmetlerden biri de yemek servisi. İzmir düğün salonları sana yemek hizmeti sunuyor. Ancak bazı mekanlarda isteğin üzerine catering firmaları ile de anlaşabiliyorsun. Yemekli hizmet paketlerinin yemeksiz düğünlere göre daha sık tercih edildiğini görüyoruz. Tercih edebileceğin menüler arasında kırmızı/beyaz et, vejetaryen, kokteyl ve ordövr menüleri yer alıyor.

Salonlar istersen fiks menüler yerine, senin belirleyeceğin menüler de hazırlayabiliyor. Menü tadım hizmeti de mekanlar tarafından sağlanıyor. Bu sayede menüyü önceden deneyerek sevdiğine emin olabiliyorsun. Çoğu mekanda istek üzerine fiks menülerde ekleme ve çıkarmalar yapabiliyorsun. Pasta menüsüne sahip olan mekanların yanı sıra; İzmir’de düğün pastası ve çerezleri ikram olarak sunan salonlar da bulunuyor.

Düğün Salonları Fiyatları İzmir’de Nelere Göre Değişiyor?

İzmir’deki düğün salonları ve fiyatları oldukça farklı opsiyonlar içeriyor. Geniş fiyat aralıkları her bütçeye uygun bir düğün salonu bulmayı kolaylaştırıyor. İlçeler arasında Çiğli düğün salonları uygun fiyatları ile öne çıkarken, Bayraklı düğün salonlarından yararlanmak için kenara daha yüksek bir bütçe ayırman gerekiyor. Deniz kenarında yer alan salonların fiyatları daha yüksek rakamlardan başlıyor.

İzmir düğün salonları fiyatları yemeksiz paket seçmen durumunda mekanlar tarafından verilen minimum ücretlerden başlıyor. Ancak yemekli düğün salonu fiyatları İzmir’de kişi sayısı üzerinden hesaplanıyor. Bu nedenle butik bir düğün yapmak, tasarruf etmene yardımcı oluyor. Yemek menülerinin fiyatları da kendi içlerinde değişebiliyor. Örneğin; ordövr menüleri, etli yemek menülerinden daha uygun rakamlara geliyor.

Erken rezervasyon indirimleri sağlayabilen İzmir uygun fiyatlı düğün salonları ile çiftlerden övgü topluyor. Peşin ödeme yapman durumunda da birçok mekanın sunduğu indirimler bulunuyor. İzmir kapalı düğün salonu alternatifleri; nişan, kına gecesi, bekarlığa veda partisi ve yıldönümü gibi etkinliklerini de aynı mekanda gerçekleştirmen durumunda sana özel kampanyalar hazırlıyor.

Birçok düğün salonu İzmir’de ek hizmetlerle faaliyet gösteriyor. Tercih etmen durumunda paket fiyatlarının üzerinde bir rakam ödeyebilirsin. Örneğin; mekan giydirme için aklında olan konsept mekanın sağladığı süslemelerden farklıysa, ekstra dekorasyon sağlaman gerekiyor. Alkollü ve alkolsüz menüler arasında da fiyat farkları mevcut. Bu nedenle seçtiğin paketin hangi hizmetleri içerdiğini mekanlar ile önceden konuşarak tüm istediklerini kapsadığından emin olmalısın.

Düğün yapmak için en popüler olan zaman genellikle sıcak yaz ayları oluyor. Serin aylarda planlayacağın düğünlerde yoğunluktan kaçarak düğününü daha uygun rakamlarla gerçekleştirebilirsin. Kapalı salonların ısıtma sistemleri sayesinde kış düğünleri yaz aylarının güzel havasını aratmıyor. Aynı şekilde hafta içi paket fiyatlarının da hafta sonuna göre daha uygun olduğunu görüyoruz.

İzmir Yemekli Düğün Salonlarının Avantajları

Tüm Şehirler Düğün Salonları