Antalya Söz, Nişan Mekanları ve Fiyatları

Antalya Söz Nişan Mekanlarının Özellikleri

Yaz turizminin popüler şehirlerinden olan Antalya’da davet mekanlarının sayısı bir hayli fazla. Özellikle de mayıs ve eylül ayları arasında yapmayı planladığın organizasyonun için Antalya açık hava nişan mekanlarını merkez ilçeler olan Konyaaltı, Kepez, Muratpaşa, Aksu ve Döşemealtı’nda ağırlıklı olarak bulabilirsin. Elbette şehrin diğer ilçelerinde de deniz manzarasına sahip mekan seçenekleri ile karşılaşabilirsin.

Antalya söz nişan organizasyonlarını denizin tam ortasında yapmana da imkan tanıyor! Farklı bir davete imza atmak isteyen çiftlere tekne ile açılmak gibi bir opsiyon sunuluyor. Son zamanlarda popülerleşen nişan partileri için eğlenceli bir seçenek olabilir. Antalya Kaleiçi nişan mekanları arasında limanda bulunan farklı ebatlardaki yat ve tekneleri değerlendirebilirsin.

Parti demişken, otelleri de es geçmek istemeyiz. Kendi plajları ile hizmet veren Antalya otellerinde sahil organizasyonu planlayabilirsin. Oteller aynı zamanda çim alan, havuz başı ve kapalı salon gibi farklı davet alanları sunabiliyor. Mevsim koşulları ve tarzın doğrultusunda dilediğin alanı tercih edebilirsin. Profesyonel mutfaklara sahip olan otellerde yemekli söz nişan organizasyonlarını düzenleyebilirsin.

Antalya kır mekanları ise açık hava davet alanları arasında bir diğer seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Havuz başı, doğa veya deniz manzaralı alternatiflere sahip kır mekanlarında yapacağın söz organizasyonunda kendini evinin bahçesinde gibi hissedebilirsin! Bu alanların birçoğunda geniş dans pisti ve orkestra gibi imkanlar da mevcut olduğundan, kalabalık nişan törenlerini gönül rahatlığıyla planlayabilirsin.

Yaz aylarında restoranlar, sosyal tesisler, kulüpler, tarihi mekanlar ve kafelerin açık alanlarına da yönelebilirsin. Yemekli, yemeksiz ya da kokteylli organizasyonların için saydığımız mekanlar uygun olacaktır. Ayrıca açılır kapanır tavana sahip davet alanlarında yaz kış fark etmeksizin davetini planlayabilirsin. Hizmetler için paket sağlamayan mekanların pek çoğu Antalya nişan organizasyon şirketleri ile çalışmana da müsaade ediyor.

Antalya düğün salonlarını hemen hemen her ilçede bulabilirsin. Davet ve etkinlik sektöründe bir özel yeri olan bu mekanlarda çeşitli organizasyonlar için farklı hizmet paketleri sunuluyor. Sen de söz ve nişan merasimin için gerekli olan tüm imkanlara paket bazında anlaşarak sahip olabilirsin. Ayrıca dört mevsim boyunca kötü hava koşullarından etkilenmeden söz ve nişan törenlerini gerçekleştirebilirsin.

Antalya Nişan Organizasyonu Kapsamında Hangi Hizmetleri Alabilirsin?

Sadece davet alanının kiralanmadığı mekanlarda çiftlere belirli hizmetler sağlanıyor. Bunlar arasında genellikle ikram servisi, organizasyon sorumlusu ve müzik desteğinin yer aldığını söyleyebiliriz. Elbette mekanın donanımına bağlı olarak sahne ve orkestra / DJ hizmeti de alabilirsin. Düğün salonları ve kır bahçeleri gibi organizasyon konusunda tecrübeli olan mekanlarda paketler dahilinde fotoğraf ve video çekim imkanına da sahip olabilirsin.

Birçok mekan söz ve nişan merasimlerine özel imkanlar da sunuyor. Söz masası süsleme, söz tepsisi, damat fincan takımı, söz pastası gibi hizmetlerden yararlanabilirsin. Ayrıca davet alanında standart bir süsleme de hazırlayabilirler. Bazı firmalarda ise gerekli aksesuarları kendin temin etmen gerekebilir. Antalya nişan hediyelikleri ve süsleri satan yerleri şehrin merkezinde bulabilirsin.

Antalya Nişan Yerlerinin Tarzları

Davet alanlarının görünümü konum ve mekana göre değişiklik gösteriyor. Davet ve etkinlik düzenleyen kapalı mekanların birçoğu şamdanlar, led ışıklar, görkemli aksesuarlar ile donatılıyor. Halay ve oyun havaları içeren bir organizasyon türü için oldukça şık atmosfer sunuyorlar. Kır alanlarında ise genellikle yeşil ve beyazın enfes bir uyum yakaladığını görüyoruz. Özellikle samimi söz merasimleri için tercih edilebilir.

Antalya Söz Organizasyon Mekanları Nasıl Seçilir?

Öncelikli olarak mekanları bütçene uygunlukları doğrultusunda listelemeni öneririz. Organizasyon tarihini belirlediğinde ise Antalya’daki açık ve kapalı davet alanları arasından yapacağın seçim kolaylaşacaktır. Bahar ve yaz yağmurlarının söz konusu olması aklını karıştırırsa, açılır kapanır tavana sahip bir yer tercih edebileceğin gibi; açık alanları için çözüm önerileri sunan mekanları da değerlendirebilirsin.

Söz ve nişan törenini hangi tarzda yapmayı planladığın da mekan türü seçiminde oldukça önemli. Genellikle gelin adayının evinde yapılan söz ve nişan organizasyonları için son zamanlarda farklı davet alanları tercih ediliyor. Organizasyonunu büyük bir nişan töreni, yemekli davet ya da parti şeklinde gerçekleştirebilirsin. Yemekli ve alkollü etkinliklerde Antalya nikah sonrası yemek mekanları tercih edilebilir.

Antalya Nişan Mekanları Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Antalya her bütçeye hitap eden mekan alternatifleri sunuyor. Antalya nişan organizasyon fiyatları arasındaki farklılık ise genellikle mekan türünden kaynaklanıyor. Örneğin, en yüksek rakamı otellerin talep ettiğini söyleyebiliriz. Elbette toplam tutarlar üzerinde rol oynayan farklı faktörler mevcut. Eğer organizasyonunu kış mevsiminde yapmayı planlıyorsan, mekanlara talep daha az olduğundan kampanyalı fiyatlardan yararlanabilirsin.

Yemekli davetlerde menülerin fiyatta farklılık yaratabileceğini belirtmiş olalım. Çoğunlukla beyaz etli menüler, kırmızı etlilere göre daha uygun fiyatlara sahip oluyor. Alkollü etkinliklerin ise yüksek bütçe gerektirdiğini söyleyebiliriz. Organizasyonuna dair tüm hizmetleri mekandan almak daha ekonomik olacaktır. Ek imkanlar için fiyat farkı söz konusu olabilir. Dışarıdan firmalarla çalışmak için ise ayrı bir bütçe ayırmanı öneririz.

Antalya Söz Nişan Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

Antalya’daki her bir davet alanı farklı kapasitelere sahip. Aile ve yakın arkadaşlarla yapılacak söz organizasyonları için 50-100 veya 100-200 kişilik butik mekanları şehrin birçok noktasında bulabilirsin. Binlerce kişiye kadar ağırlayabilen davet alanları da Antalya’da yoğun olarak yer alıyor. Özellikle düğün salonları, kır mekanları ve kulüplerde 750-1.000 kişilik nişan merasimlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirsin.

Antalya’da söz nişan organizasyonları yapabileceğin mekanların genel özelliklerini ve seçerken dikkat etmen gereken püf noktaları paylaştık. Aradığın nitelikler için bulunduğun sayfa üzerindeki filtreleme araçlarını kullanabilir, sana en uygun mekanları gidip görmene gerek kalmadan inceleyebilirsin. Antalya nişan mekanları ve fiyatlarına tek bir tıkla ulaşabileceğini biliyor muydun? Formu doldur ve sana özel ücretsiz fiyat tekliflerini almayı unutma!

Tüm Şehirler Söz, Nişan Mekanları