Bursa Oteller ve Fiyatları

Bursa Otel Düğünleri

Popüler büyükşehirler arasında yerini alan Bursa’da zengin organizasyon paketleri, farklı tarz ve fiyatlara sahip alternatifler bulunuyor. Mekan dağılımı daha çok merkez ve çevre ilçelerden olan Gemlik, İnegöl, Mudanya, Nilüfer ve Orhangazi’de toplanıyor. Fakat şehir geneline baktığımızda, Osmangazi düğün otellerinin sayısının diğer ilçelere göre daha yüksek olduğunu görüyoruz.

Bursa’da çeşitli hizmet standartlarıyla faaliyet gösteren oteller mevcut. İster butik istersen de 5 yıldızlı otelleri tercih edebilirsin. 4 yıldızlı oteller arasında ise seçenek çok. Özellikle de Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde 4 ve 5 yıldızlı otelleri sıklıkla bulabilirsin. Samimi ve küçük bir davet düzenlemek isteyen çiftler ise Gemlik ve Mudanya’daki butik otellere göz atabilirler.

Bursa otel düğün salonlarının yemekli kapasiteleri 200 kişiden başlayıp 2.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Dilersen, otellerin 50-100 ya da 100-200 kişilik restoran bölümlerini tercih ederek butik düğün yemeği organize edebilirsin. Açık ve kapalı davet alanları arasında da kapasite farkları mevcut. Çim alan, kolonsuz salon, teras, deniz kenarı, göl kenarı, havuz başı gibi seçenekleri değerlendirebilirsin.

Oteller şehir merkezinde ya da merkeze yakın konumlarda yer aldıklarından, hem senin hem de davetlilerin için kolay ulaşım imkanı sağlıyorlar. Ayrıcalıklarıyla ve düzenledikleri davetlerle adından söz ettiren otellerde, düğün öncesi ve sonrası organizasyonlarını gerçekleştirebiliyorsun. Söz, nişan ve kına gecesi için anlaşabileceğin gibi after party eğlencesi düzenleyebileceğin otelleri de Bursa’da bulabilirsin.

Bursa Otel Düğünü Fiyatları

Bursa’da otel düğünü için ödeyeceğin toplam rakam, mekandan mekana değişiklik gösteriyor. Farklı ücretlendirme politikaları olan Bursa’da otelde düğün fiyatlarının her bütçeye hitap eden geniş bir aralıkta seyrettiğini söyleyebiliriz. İster mütevazı ister lüks bir düğün organizasyonuna imza atabileceğin başlangıç fiyatları sunuluyor. Fiyatlarda değişiklik yaratan faktörleri ise şöyle sıralayabiliriz:

Bursa Otel Düğünlerinde Hangi İmkanlar Sunuluyor?

Farklı davet alanları ile hizmet veren Bursa düğün otellerinde, tarzına ve davetli sayına uygun bir tercih yapma imkanına sahipsin. Örneğin; bir katında geniş balo salonu mevcut olan otelin son katında panoramik manzara sunan teraslı bir açık davet alanı olabiliyor. Gemlik ve Mudanya’daki otellerde deniz manzarasının eşlik ettiği seçenekleri de bulabilirsin.

Ek imkanlar sayesinde Bursa otelde havuz başı düğün alanlarında after party organize edebilirsin. Diğer açık ve kapalı salonlarını da bu etkinlik için ayarlayabilen oteller mevcut. Davet alanı süslemeleri için örnek masa gösterimi yapabiliyorlar. Diğer konsept seçeneklerini görmek istersen, düzenledikleri organizasyonların görsellerini paylaşıyorlar. Ayrıca iş birliklerine açık yapıları sayesinde dışarıdan firmalarla da çalışabiliyorsun.

Bursa otelde düğün organizasyonu yapacak çiftler restoran hizmetinden de faydalanabiliyor. Yemekli davetler ve düğün pastası için otelin mutfağı ile çalışabilirsin. Ödüllü şeflerin Türk ve dünya mutfağına ait hazırladıkları lezzetleri ön tadım sayesinde deneyimleyerek davet menüne ekleyebilirsin. Tadım sırasında damak zevkine hitap etmeyen yemekler için değişiklik talep edebilirsin.

Bursa düğün otelleri eğlenceyi ikiye katlamak için kaliteli ses, sahne ve ışı ekipmanları kuruyorlar. Anlaşmalı oldukları DJ ve orkestrayı dinlemen için fırsat sunabiliyorlar. Dilersen, kendi çalışmak istediğin müzisyenlerle de anlaşma sağlayabilirsin. Davetlilerin de ayrıcalıklardan yaralanabilir; otopark ve vale hizmetini ücretsiz olarak kullanabilir, özel araçlarını güvenle bırakabilirler. Karşılama kokteyli ile organizasyon saatini beklerken keyifli vakit geçirebilirler.

Bursa Otel Düğünlerinde Nelere Dikkat Etmelisin?

Davet alanı tercihini mevsim koşulları doğrultusunda yapmanı öneririz. Kış organizasyonu planlıyorsan, kapalı salonlar; mayıs ve eylül ayları arasında bir tarih düşünüyorsan, açık hava davet alanlarına bakabilirsin. Açık alanlarda ani yağışlara karşı alınan önlemleri sormalısın. Ayrıca organizasyon gününde kapalı salonlarını yedek olarak tutup tutmadıkları bir diğer önemli konu diyebiliriz.

Davet alanı kapasitesinin konuklarını rahatlıkla ağırlayabilecek sayıda olmasına dikkat etmelisin. Böylelikle masa-sandalye yetmezliği durumu yaşamadan önceden önlemini almış olabilirsin. Ek olarak, kapalı alanlarda havalandırma sistemleri ile klimaların mevcut ve yeterli sayıda bulunduğundan emin olmak isteyebilirsin. Böylelikle havadar ortamda, konforlu bir düğüne imza atabilirsin. Olası elektrik kesintilerden organizasyonunun etkilenmemesi için jeneratöre sahip otellere yönelebilirsin.

Gelin-damat odasının ihtiyaçlara yönelik hazırlanmış olması önemli. Konforlu hazırlık süreci için odaların klima ile desteklendiğinden ve özel lavaboya sahip olduğundan emin olmak isteyebilirsin. Ziyafet şölenine dönüşecek düğünlerde yemeğini hazırlık odasında mı, yoksa misafirlerinle birlikte mi yemek istediğine karar vermelisin. Organizasyon akışını planlarken lezzetlerin tadına bakabileceğin bir zaman dilimi yaratmalarını talep edebilirsin.

Tarzına uygun bir otel bulmak için davet alanlarının görsellerini inceleyebilir, konsept seçeneklerini sana göstermelerini isteyebilirsin. Beğendiğin otellerin memnuniyet yorumlarını okumanı tavsiye ediyoruz. Böylelikle daha önce düğününü yapan çiftler otel için referans olabilir. Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için otopark durumunu; toplu taşıma kullanacaklar için ise ulaşım imkanlarını öğrenmelisin.

Bursa Düğün Otellerinin Avantajları

Bursa otel düğünü için kartpostal tadında manzara seçeneklerine sahip. Göl, deniz ve doğa manzaralı davet alanlarını tercih edebilirsin. Turistik ve tarihi açıdan zengin olan Bursa’da nostalji kokan, tarihi dokusu korunmuş otelleri bulabilirsin. Bu otellerin davet alanları geçmişin zarafet içinde yansıtıldığı vintage düğün konsepti için de oldukça elverişli. Bursa’da otelde düğün yapacak çiftler profesyonel bir davet danışmanı ile çalışabiliyor. Organizasyonunun akışını planlayarak, çalınacak şarkılardan kullanılacak aksesuarlara kadar karar verebilirsin. Müzik, fotoğraf ve video çekimi gibi imkanları kendi bünyelerinde sağlamayan otellerle görüştüğün takdirde; seni profesyonel iş ortaklarına yönlendirebilirler. Böylelikle dışarıdaki firmalara kıyasla, istediğin hizmetlere daha avantajlı fiyatlara sahip olabilirsin. Bursa otel balo salonu alternatiflerinin geniş katılımlı düğünler için ideal olması büyük bir artı.

Bursa otel düğünü yapmak isteyenlere açık ve kapalı davet alanlarının yer aldığı otel seçeneklerini sunuyor. Bulunduğun sayfa üzerinden otellerin tarzlarını inceleyebilir; sundukları olanaklarla birlikte başlangıç fiyatlarını da öğrenebilirsin. Detaylar için iletişim bilgilerinden yararlanabilirsin. Beğendiğin mekanlardan tek tıkla sana özel ücretsiz fiyat tekliflerini almak için hemen formları doldur!

Tüm Şehirler Otel Düğünleri