Adana Oteller ve Fiyatları

Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Adana Otel Düğünleri

Turizm amacıyla tercih edilen Adana otellerinin son yıllarda davet ve etkinlikler konusunda da popülerleştiğini söyleyebiliriz. Yaz kış fark etmeksizin düğününü organize edebileceğin kapalı salon seçenekleri sayısının, açık hava davet alanlarına göre daha yüksek sayıda olduğunu söyleyebiliriz. Her iki alanıyla da hizmet veren otelleri; Aladağ, Seyhan ve Yüreğir’de bulabilirsin.

Düğününü çim alanda ya da havuz başında gerçekleştirmek istiyorsan, bahsettiğimiz ilçelere göz atabilirsin. Mekan dağılımına baktığımızda da yoğunluğun Adana’nın merkezi konumlarından olan Seyhan ve Çukurova’da olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölgede 4 yıldıza sahip otellerden premium kategorisinde yer alan otellere kadar, kalite standartlarının yüksek tutulduğu alternatifler mevcut.

Küçük çaplı bir düğün töreni planlıyorsan, 100-200 kişilik butik otelleri tercih edebilirsin. Ayrıca 1.000 kişiye varan konuk ağırlama kapasitesine sahip davet alanı seçenekleri sunan otelleri de farklı ilçelerde bulmanın mümkün olduğunu söyleyelim. Yüksek tavanlı ve kolonsuz salonları ile faaliyet gösteren yerlerde davetlilerin de rahat bir görüş alanına sahip olacak!

Adana otelleri balo salonlarının şık bir atmosfere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle beyaz ve altın rengi ağırlıklı bir dekorasyon mevcut bu salonlarda. Elbette çiftlerin de tarzlarına uygun olacak şekilde farklı renklerde masa ve sandalye giydirmeleri yapılabiliyor. Klasik tarzdan uzaklaşmak istersen, yer kaplamaları ile masa örtülerinde siyah rengin kullanıldığı, şeffaf sandalyelerin eşlik ettiği salonları da Adana’da bulabilirsin.

Adana’da Otelde Düğün Fiyatlarını Neler Etkiliyor?

“Adana’da otel düğünü ne kadar?” sorusunun cevabı için ilk olarak otellerin bilinirlikleri büyük önem taşıyor. Örneğin; Adana’da 5 yıldızlı otelde düğün fiyatlarına baktığımızda yüksek bir bütçeye sahip olman gerektiğini söyleyebiliriz. Davet alanlarının fiziksel özelliklerine göre başlangıç fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Daha az sayıda konuğun ağırlanabildiği, kapalı salonların ön planda olduğu otellerde ekonomik bir organizasyon planlayabilirsin.

Göl kenarı, havuz başı veya çim alanın boy gösterdiği otellerde yüksek başlangıç fiyatlarıyla karşılaşmak mümkün. Otellerin ücretlendirme politikaları birbirinden farklı olabiliyor. Örneğin; bazı yerler standart hizmetleri paket olarak sunarken, bazıları ise ayrı masraf kalemleri üzerinden bir fiyatlandırma yapıyor. Mekan tarafından sunulan ek imkanlardan yararlanmak istersen, fiyat farkı talep edilebilir.

Adana otel düğünü fiyatları konusunda çeşitlilik gösteriyor. Otel organizasyonlarında genellikle kişi başı üzerinden fiyatlandırma yapıldığından, seçilen menü ve davetli sayısı oldukça önemli. Beyaz etli menü tercih ettiğinde, kırmızı etlilere göre daha uygun bir organizasyona imza atabilirsin. Kişi sayısı arttıkça, menü fiyatlarında yapılan belli oranlarda indirimlerle karşılaşabilirsin. Yemeksiz paketler sunan oteller de Adana’da mevcut.

Otel düğünleri çoğunlukla lüks organizasyonlar arasında yerini alıyor. Bu sebeple yüksek bir bütçeye sahip olma beklentisi fazla oluyor. Fakat Adana otel düğünleri için sezon sonu fiyatları ve erken rezervasyon fırsatları söz konusu. Özellikle kış mevsiminde gerçekleştireceğin düğünün için yaz aylarına göre uygun fiyatlar ödeyebilirsin. Aynı şekilde hafta içi organizasyonları da daha ekonomik olabiliyor.

Adana Otel Düğünü Organizasyon Paketleri

Adana Düğün Otellerini Araştırırken Dikkat Etmen Gerekenler

Akdeniz iklimi özelliklerini taşıyan Adana’da yaz mevsiminin ne kadar sıcak geçtiğini tahmin edebilirsin. Açık davet alanlarında akşam organizasyonu planlamanı tavsiye ederiz. Böylelikle öğle sıcağından etkilenmeden ılık yaz akşamı daveti gerçekleştirebilirsin. Mayıs ve eylül ayları arasında yapacağın düğünün için Adana otel balo salonu seçeneklerini de değerlendirebilirsin. Klimalar ve havalandırma sistemleri ile havadar bir ortam yaratabilirler.

Adana otelde düğün organizasyonu için genellikle hazır organizasyon paketleri sunuyor. Eğer süslemeler, fotoğraf ve video çekimleri gibi hizmetler konusunda dışarıdan firmalarla çalışmak istersen, iş birliklerine açık otelleri tercih edebilirsin. Adana otel düğünü fiyatları geniş bir yelpazede seyrediyor olsa da bütçe aralığını iyi belirlemeni tavsiye ediyoruz. Böylelikle olası ekstra ücret talepleri için önlemini alabilirsin.

Açık havada evlenmek isteyen çiftler özellikle de Adana otelde havuz başı düğün konsepti için Yüreğir ve Seyhan ilçelerindeki seçenekleri değerlendirebilirler. Mayıs ve eylül ayları arasındaki yapacağın düğünün için açık alanda hangi önlemleri aldıklarını sormanı öneriyoruz. Kötü hava koşulları söz konusu olduğunda, organizasyonunu kapalı alanlarına taşıyabilen oteller de mevcut.

Kapalı davet alanlarında görkemli iç dizaynlarla karşılaşabilirsin. Fakat Adana otel düğünü fırsatları arasında birbirinden farklı temalarda oluşturulan davet alanları geliyor! Tarzına uygun bir yer bulmak için otellerin daha önce düzenledikleri organizasyonlara dair fotoğraflar göstermelerini talep edebilirsin. Farklı süsleme çeşidi istediğin takdirde, konsept seçenekleri sunup sunmadıklarını öğrenmek isteyebilirsin.

Adana Otel Düğünlerinin Avantajları

Deniz manzarasını aratmayan Seyhan Barajı’na karşı bir düğüne ne dersin? Adana otelleri arasında göl, nehir ve bahçe manzaralı alternatifler, doğa aşığı çiftler için büyük bir artı. Şehir merkezinde konumlanan oteller ise Adana’yı ayaklarının altına sererken, kolay ulaşım imkanı sağlamayı da es geçmiyor. Üstelik kendilerine ait park alanı ve vale hizmetiyle konuklarına ayrıcalık sağlayabiliyorlar.

Restoran hizmetinin de olduğu düğün otellerinde geniş menülü davet tertip edecek çiftlere Adana mutfağından zengin lezzetler sunuluyor. İçli köfte, fellah köfte, meze yerine geçecek salatalar ve meşhur Adana kebabını davet menüne ekleyebilirsin! Meşrubatlar arasında Adana şalgamına yer vermek isteyebilirsin. Ek olarak, alkollü içecek servisinin mevcut olduğu otelleri de tercih edebilirsin.

Farklı davet alanı seçenekleri, zengin olanakları ve ayrıcalıkları ile Adana otelleri, düğün organizasyonları için biçilmiş kaftan! Düğününü yapacağın yer için aradığın belli özellikler varsa, filtreleme araçlarını kullanabilir; sana en uygun olan otelleri listeleyebilirsin. Adana otel düğünü fırsatlarından hemen yararlanmak ister misin? O halde beğendiğin firmalar için formları doldurarak sana özel ücretsiz fiyat tekliflerini alabilirsin!

Tüm Şehirler Otel Düğünleri