Mersin Kına ve Bekarlığa Veda Mekan ve Fiyatları

Mersin’de Kına Gecesi Mekanlarını Nerede Bulabilirsin?

Akdeniz’e kıyısı olan Mersin, deniz kenarında davet verebileceğin mekanlara sahip. Özellikle de Anamur, Silifke, Erdemli, Akdeniz ve Tarsus ilçelerinde nefes kesici manzaraların eşlik ettiği çok sayıda davet alanını bulabilirsin! Tarzına, konumuna ve bütçene hitap etmesi durumunda şehir merkezine bir tık uzakta yer alan Bozyazı, Aydıncık, Gülnar ve Mut taraflarındaki mekanlara da bakabilirsin.

Mersin Kına Gecesi Mekanlarının Özellikleri

Yeşil ve mavinin eşsiz uyumunun ortaya çıktığı Mersin kır mekanlarında keyifli kına organizasyonları düzenlenebilir. Tabii birbirinden şık görünümlere sahip kapalı davet alanları da farklı mekan türleri kapsamında seni bekliyor olacak! Birçok mekan ise hem açık hem de kapalı davet alanlarıyla hizmet verdiğinden, mevsim koşulları doğrultusunda bir seçim yapabilirsin.

Sahil kenarındaki mekanları tercih ederek davetine deniz manzarasının da eşlik etmesini sağlayabilirsin. Mersin otellerinin bu konuda biçilmiş kaftan olduğunu söylemeden geçmeyelim. Balo salonları, havuz başı, kır bahçesi gibi çeşitli davet alanlarında kına geceni gerçekleştirebilirsin. Ayrıca konaklama, otopark, vale gibi otellere özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsin. Organizasyona dair hazırlanan kına paketlerinin içerikleri de epey zengin oluyor.

Oteller aynı zamanda profesyonel mutfaklarda hünerli şeflerle birlikte hizmet veriyor. Yemekli kına organizasyonları için çeşitli menüler arasından seçim yapabilirsin. Eğer Osmanlı, Roman ya da Hint gibi farklı bir tema oluşturmak istiyorsan, organizasyona özgü lezzetlerin de servis edilmesini talep edebilirsin. Yemekli davetini daha küçük bir organizasyon ile gerçekleştirmeyi planlayanlar ise restoranları tercih edebilir.

Mersin düğün salonları farklı davet türlerine ev sahipliği yapabilen mekanlardan. Bu sebeple de çiftlerin beklediği tüm hizmetleri içeren bir kına paketi sunuyorlar. Genellikle, kına süslemesi, ses ve sahne ekipmanları, DJ, ikram servisi, kına takımı, kına tepsisi, 2 kişilik nedime ekibi, gelinin arkadaşlarına bindallı / kaftan, tef, fotoğraf ve video çekim ekibi gibi standart imkanları bulabiliyorsun.

Kıyı şehri olan Mersin’in avantajlarından yararlanmak istemez misin? Teknede kına gecesi organizasyonuna imza atarak unutulmaz bir davet geçirebilirsin! İhtişamlı kına geceleri için ise düğün salonları ve oteller kadar, Mersin kulüpler ve davet alanları da tercih edilebilir. Kendiliğinden görkemli bir havaya sahip olan bu mekanlarda yemekli, yemeksiz ya da kokteylli bir kına gecesi organize edebilirsin.

Çoğu zaman kına evleri olarak da adlandırılan Mersin kına salonlarında eksiksiz bir davet verebilirsin. Geleneksel kına konseptine uygun olarak hazırlanan davet alanlarının yanı sıra, kına yakma merasimini tüm adetleriyle gerçekleştirmeye imkan tanıyorlar. Ayrıca Mersin’de kına yapılacak mekanların birçoğunda dilediğin konsepti yaratabiliyorsun. Mekanların çözüm ortaklarından destek alabileceğin gibi, Mersin kına organizasyon şirketleriyle de anlaşabilirsin.

Mersin Kına Yerleri Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmelisin?

İlk olarak nasıl bir mekan aradığına ve organizasyonunu hangi tarzda yapmak istediğine karar vererek başlayabilirsin. Eğer yaz aylarında açık havanın güzelliğinden yararlanmayı planlıyorsan, tekne, kır bahçesi veya kapalı mekanların açık davet alanlarını düşünebilirsin. Olası bahar ve yaz yağmurlarına karşı mekanların aldıkları önemleri öğrenmeni öneririz. Genelde kısa süreli hava değişimleri için tente veya büyük şemsiyelerle çözüm sunabiliyorlar.

Farklı davet alanlarına sahip mekanların bazılarında kapalı salonlar yedek olarak tutulabiliyor. Anlaşma sağlamadan önce yetkililerle konuşabilir, bu hizmet için fiyat farkının mevcut olup olmadığını da sorabilirsin. Mevsim fark etmeksizin risksiz bir tercih olan kapalı mekanlarda ise sıcaklık dengesini oldukça önemli. Havalandırma sistemleri ile klimaların mevcut ve yeterli sayıda olup olmadığını öğrenmekte fayda var.

Sunulan olanaklar ise mekandan mekana göre değişiklik gösteriyor. Standart paket içeriklerinde dahi farklılık söz konusu olabilir. Kına organizasyonun için almak istediğin imkanları belirleyerek sana en uygun olan paketi tercih edebilirsin. Dışarıdan firmalarla çalışacaksan, iş birliklerine açık mekanlara yönelebilirsin. Mekanın fiziki özellikleri, konumu ve tarzına da dikkat etmek isteyebilirsin.

Mersin Bekarlığa Veda Mekanları ve Organizasyonu

Bekarlığının son günlerinde stres atmak ve yakın arkadaşlarıyla eğlenmek isteyen gelin ve damat adayları eğlence anlayışlarına göre tercihte bulunabilir. Örneğin, Mersin’de yaz aylarında organize edilecek bekarlığa veda partileri için beach club’lar uygun olabilir. Şıkır şıkır hazırlanabileceğin bir gece daveti için canlı müzikli bistroları ve fasıllı meyhaneleri inceleyebilirsin.

Bir tekne kiralayarak masmavi sulara açılabilir, özel bir etkinliğe imza atabilirsin. ‘’Ayaklarımız yere bassın’’ diyenlerdensen, bol bol dans edebileceğin, belki karaoke gecesi bile yapabileceğin kulüpler ve davet alanlarını değerlendirebilirsin. Mersin restoranlarında ise hafif müzik eşliğinde lezzetli yemeklerin tadı çıkarılabilir. Kokteylli havuz başı partisi ile gecenin sonunda kendini havuza atabilirsin!

Mersin Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları Fiyatlarını Hangi Faktörler Etkiliyor?

Mersin kına organizasyon fiyatları her bütçeye uygun bir özellik gösterse de ödenilecek toplam tutarları etkileyen farklı etkenler var. Başlangıç fiyatları, organizasyonun yemekli ve yemeksiz olmasına göre değişiklik gösteriyor. Yemeksiz kına geceleri, paket fiyatları üzerinden hesaplandığı için yemeklilere göre daha ekonomik olabiliyor. Çerez ve meşrubat ikramının yapıldığı bu organizasyon paketinde standart hizmetler yer alıyor.

Kırmızı etli bir menü tercih ettiğinde, beyaz etlilere göre daha yüksek bir bütçeye sahip olman gerekebilir. Ayrıca mekan türü, sunulan olanaklar, davetli sayısı, davet alanının fiziki özellikleri ve konum gibi pek çok detay fiyatlandırma üzerinde rol oynayabilir. Ek olarak talep ettiğin her hizmetin de ayrıca ücretlendirileceğini söyleyebiliriz.

Mersin Kına ve Bekarlığa Veda Partisi Mekanlarının Kapasite Özellikleri Nasıl?

50 kişiden başlayıp 3.000’den fazla kişiye kadar konuk ağırlayabilen davet alanları arasından tercih yapabilirsin. Çok sayıda yer alan 500-750 kişilik açık ve kapalı mekanlar hem orta ölçekli hem de kalabalık organizasyonlar için ideal. Butik çaplı bekarlığa veda partileri için 50-100 ve 100-200 kişilik küçük davet alanlarını tamamen kiralayabilir ya da kişi sayısı kadar rezervasyon yaptırabilirsin.

Mersin’de kına gecesi ve bekarlığa veda partileri için hummalı çalışmalar yürüten mekan alternatifleri ile karşılaşmak mümkün. Filtreleme araçlarını kullanarak kriterlerine uygun mekanları listeleyebilir; firma sayfaları üzerinden iletişim bilgilerini ve organizasyon detaylarını öğrenebilirsin. Daha önce hazırladıkları konseptler için galerilere göz atabilirsin. Beğendiğin mekanlar için formları doldurmayı ve sana özel ücretsiz fiyat tekliflerini almayı unutma deriz!

Tüm Şehirler Kına ve Bekarlığa Veda Mekan